Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-10-2017, 17:40   #1
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,436
Thanks: 2,044
Thanked 2,219 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Ekperienca te cuditshme.

Kohet e fundit me kane ndodh ca dukuri qe s'i shpjegoj dot. E fundit ndodhi mbreme.
S'po me zinte gjumi. Midis ores 11-12 m'u be sikur degjova zera qe llafoseshin me ze te larte. Erdha verdalle neper shtepi, asgje. Ja ngjita fajin vesheve qe me bejne zhurme shpesh si dhe ujit te akuariumit qe po bente zhurme shume ne ate kohe. Vete shtrihem. Vjen burri nga ora 1-2 ( ashtu e ka punen). Cohem dhe e gjej mes dhomes se ndjenjes me shikim te ngrire. Cfare ke ? E pyes Pse rri ashtu? . M'u be sikur degjova zera, me tha. Isha shume i sigurt tha qe nje TV ishte ndezur, por asgje ndezur. Aty me hipi nje e dridhur. Sa e fjeta mendjen qe s'ishte asgje, burri ma kthehu friken prape.

Si i shjegoni ju dhe a keni eksperienca qe nuk arrini t'i shpjegoni dot si, qysh, tek?!
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 17:48   #2
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 28,986
Thanks: 10,579
Thanked 12,437 Times in 5,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Ekperienca te cuditshme.

hmm do me dridheshin kembet te me ndodhej kjo
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 17:53   #3
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 34,093
Thanks: 8,595
Thanked 8,071 Times in 4,635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 446
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Ke fantazma nė shtėpi.
Do vi Hello Kitty t'ja u shpjegojė nė hollėsira.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 17:55   #4
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 9,708
Thanks: 6,146
Thanked 3,065 Times in 1,871 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Hunted house Mia
No big deal
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 18:25   #5
Selena-
Sweety
 
Avatari i Selena-
 
Data e antarėsimit: Jul 2017
Posts: 938
Thanks: 554
Thanked 438 Times in 226 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Selena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Mer ndonje ekzorcist se paske demona
Selena- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 18:31   #6
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,585
Thanks: 107
Thanked 1,053 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Kjo ka vetem nje shpjegim...Hello Kitty.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i kanina pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 19:49   #7
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,436
Thanks: 2,044
Thanked 2,219 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Me qetesuat shume.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 19:51   #8
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 8,639
Thanks: 886
Thanked 5,096 Times in 2,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Do kesh pare enderr me burrin sikur degjoi dhe ai
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 20:04   #9
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,428
Thanks: 0
Thanked 418 Times in 363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
uj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Me qetesuat shume.
Une p.sh. nuk e shpjegoj dot, si ka munsi qe njerzit dun me zgjedh se s’bon cdo 4-5 vjet zerin a zerat qe duhet me ngju.

Po prap jam msu mos me e prish gjumin per kaq gjo.
__________________
imagine there's no countries... :)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 20:12   #10
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,065
Thanks: 4,865
Thanked 4,743 Times in 2,997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Kohet e fundit me kane ndodh ca dukuri qe s'i shpjegoj dot. E fundit ndodhi mbreme.
S'po me zinte gjumi. Midis ores 11-12 m'u be sikur degjova zera qe llafoseshin me ze te larte. Erdha verdalle neper shtepi, asgje. Ja ngjita fajin vesheve qe me bejne zhurme shpesh si dhe ujit te akuariumit qe po bente zhurme shume ne ate kohe. Vete shtrihem. Vjen burri nga ora 1-2 ( ashtu e ka punen). Cohem dhe e gjej mes dhomes se ndjenjes me shikim te ngrire. Cfare ke ? E pyes Pse rri ashtu? . M'u be sikur degjova zera, me tha. Isha shume i sigurt tha qe nje TV ishte ndezur, por asgje ndezur. Aty me hipi nje e dridhur. Sa e fjeta mendjen qe s'ishte asgje, burri ma kthehu friken prape.

Si i shjegoni ju dhe a keni eksperienca qe nuk arrini t'i shpjegoni dot si, qysh, tek?!

Ver kamera njehere neper shtepi......po te qe e mundur nga ato me night vision rec.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 20:21   #11
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,483
Thanks: 6,441
Thanked 3,385 Times in 1,506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Ekperienca te cuditshme.

Tani do i bėj njė telefonatė Hello Kitty-t!
__________________
Virtyti i bėn tė dashur njerėzit e mėdhenj;njerėzit e zakonshėm, dėfrimi dhe zbavitja;tė kėqinjtė vagabondazhi dhe delikti. S. Frashėri
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 20:32   #12
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,436
Thanks: 2,044
Thanked 2,219 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Nuk besoj te kete gje ne shtepi. Kaq kohe s'kam ndjere gje. Tere beharin zere se e gdhiva zgjuar si lugat neper shtepi, s'me zinte gjumi dhe prape s'kam perjetuar gje. Ama ne basement kam shume frike te hyj po ra erresira. Thjesht kam frike une. Ata qe kane jetuar para meje u kane fjetur femijet ne basement. Familje madhe. lol
Po prape zerat vertet mu duken aq te gjalle. Kur i degjoi burri une s'i ndjeva. Vetem ai. Akuariumi im eshte vertet i zhurmshem. Do ta mbush me uje me se na lodhi.
Plus Te rruga ime kalon autobusi dhe ndalon afer shtepise sime. A thua kane qene nga stacioni? Nuk para degjon zera ketu, se nuk ecin ne kembe njerezit. Fqinjet se besoj te kene bere tere ate zhurme ne ate ore. Ata si shikon diten jashte, jo me naten. .
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 20:57   #13
Endless
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 1,703
Thanks: 559
Thanked 236 Times in 156 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Endless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Ke ndonje baby monitor ne shpi. Se ka pas raste qe I kane hackuar dhe bertisnin ose I flisnin bebave per ti trwmbur naten.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
Endless nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 21:22   #14
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,028
Thanks: 1,984
Thanked 3,840 Times in 1,278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Mua me cudit telepatia ne pergjithsi. Me ndodh shpesh qe nje gje te menduar krejt rastesisht ta ndesh shume shpejt me pas. Nje filem, nje personazh, nje te njohur, boo ��
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Prudence pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 21:38   #15
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,436
Thanks: 2,044
Thanked 2,219 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Endless Shiko postimin
Ke ndonje baby monitor ne shpi. Se ka pas raste qe I kane hackuar dhe bertisnin ose I flisnin bebave per ti trwmbur naten.
Une s'kam bebe, keshtuqe femijet e mi ngrihen po ndjen dicka. haha Mos na tromaks dhe ti.


P.S Pridence ajo na ndodh te gjitheve. Ne Shqiperi me ndodhte qe kur permendja dike, do e kisha mbrapa. Mesova te shikoj para mbrapa njehere se si dihej, sidomos kur kritikoja ndonje.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 21:48   #16
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,585
Thanks: 107
Thanked 1,053 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Mia duhet te konsiderosh edhe faktore te jashtem zhurma te ndryshme te cilat me frekuenca dhe interferenca nga me te ndryshmet mund te krijojne ne kete rast nje lloj iluzioni sonor. Eshte pak a shume si iluzioni optik.
Bie fjala ne nje dite qe fryn ere, bie shi, zhurma te ndryshme nga jashte sidomos nese je ne nje zone urbane me qarkullim njerezish dhe automjetesh etj dhe gjithashtu edhe nese je ne nje pallat ne katet siper apo poshte mund te kete njerez qe bisedojne fort apo qe bejne punime te ndryshme ne shtepi.

Psh mua para rreth nje muaji duke ndenjur ne shtepi ne darke vone degjoja zhurma apo sikur behej muhabet ne ambientet ne oborr te shtepise. Kam dale dy tre here jashte dhe kur dilja sdegjoja gje tjeter vec zhurma te largeta te automjeteve, nje muzik te larget te nje tip ko koncerti qe zhvillohej ne qytet etj. Asgje nga brenda shtepise nuk degjohej sic ishte ne realitet jashte.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga kanina : 11-10-2017 nė 21:50
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i kanina pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 22:47   #17
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 11,855
Thanks: 349
Thanked 2,401 Times in 1,405 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Llafazanlleku eshte eksperience e cuditshme per mua sa here qe e ndesh. Ore si ka mundesi te flasesh me ore te tera pa pushim? Per mua do mbetet mister kjo gje
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Persona pėlqehet nga
i vjetėr 12-10-2017, 02:06   #18
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,348
Thanks: 3,969
Thanked 8,256 Times in 2,819 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

mia, merr shrebele te thate ( sage) dhe ndize . me tymin e saj fillo nga lindja e shtepise deri ne perendim duke krijuar nje rreth . beje ne cdo kat te shtepise . nese do me shume detaje mund te kerkosh ne temen meposhte
...
http://www.forum-al.com/showpost.php...4&postcount=36
__________________
Follow Your Joy

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Leaf : 12-10-2017 nė 02:10
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 12-10-2017, 02:33   #19
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,136
Thanks: 4,254
Thanked 4,995 Times in 3,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

hajde Viola se plasi konkurenca
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 21:19   #20
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,084
Thanks: 709
Thanked 278 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Une kam fillu te merrem vesh me ta. Deri neser te me vesh corapet ne ven, ose oren, ose thiken (gjera qe humbas). Do ti kane fillu dhe me degjojne
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur