Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-10-2017, 17:12   #161
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,460
Thanks: 10,642
Thanked 9,598 Times in 5,749 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 519
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
E Mir ti paske shpetu
Nuk jam e sigurte per pjesen tjeter

Gjithsesi ashtu sic themi ne per zezaket qe nuk behen njerez kurre, kshu thone dhe per ne... azilanat albanez
Po po ju qė jeni andej ashtu jeni.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 17:48   #162
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,293
Thanks: 8,192
Thanked 4,121 Times in 2,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po po ju qė jeni andej ashtu jeni.
Ore une e pranoj, po keta qe bejne me gisht nga Africa nuk e pranojne
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 17:52   #163
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 4,853
Thanks: 0
Thanked 584 Times in 512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
uj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ore une e pranoj, po keta qe bejne me gisht nga Africa nuk e pranojne
Ca pranon ti?
__________________
imagine there's no countries... :)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 17:54   #164
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,293
Thanks: 8,192
Thanked 4,121 Times in 2,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Ca pranon ti?
Une pranoj qe ti flet pak

Lexo me lart se harrova
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 18:06   #165
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 4,853
Thanks: 0
Thanked 584 Times in 512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
uj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Une pranoj qe ti flet pak

Lexo me lart se harrova
Harrimi qenka smundje ngjitse.
__________________
imagine there's no countries... :)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 18:08   #166
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,293
Thanks: 8,192
Thanked 4,121 Times in 2,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Harrimi qenka smundje ngjitse.
Ehe eshte......
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 19:10   #167
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 17,736
Thanks: 7,232
Thanked 6,461 Times in 4,142 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 351
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Te lejohen qe cke me te....buke e kos do hane vetem.....edhe do kenojn

__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 11-10-2017 nė 19:21
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2017, 13:55   #168
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 17,736
Thanks: 7,232
Thanked 6,461 Times in 4,142 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 351
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Ose do te bejne edhe keto servise .......zgjidhni e merni

+ 18

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...l?ito=embedded
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2017, 22:40   #169
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,959
Thanks: 290
Thanked 287 Times in 210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Nėse shqiptarėt nuk lejohet tė marrin pashaporta shqiptare, atėherė as zezakėt nuk duhet tė marrin!
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2017, 22:48   #170
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,566
Thanks: 2,718
Thanked 2,749 Times in 1,844 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

ata nuk e kane akoma te qarte, se ē`pasoja qe do kene, sikur qe kane shtete me te avancuara shume para Shqiperise edhe me ligje, me rrespektim te drejtave, me sistem te sigurise etj, etj.

Keta zuzakat ne mes te rruges, vijne u fusin duart byckave femrave, tentime perdhunimi, stershites droge etj, etj. Ja deshironi keto skena vendit tuaj, femijeve tuaj, te afermeve dhe shqiptareve tu ndodhin ? sigurisht qe jo, atehere why welcome zuzak ?!

http://www.20min.ch/schweiz/basel/st...rigen-31071150
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 16-10-2017, 12:16   #171
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 14,683
Thanks: 3,043
Thanked 7,921 Times in 2,580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 207
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Te gjithe jemi pak rracista po ti Pirati qenke ekstrem fare me keq se prinderit e mi.
Sa frik kishin kur un isha singell se mos krijoja lidhje me ndonje zezak apo arab . Ore i thoja po njerez jan vec ngjyra ndryshon . Mos jan me Te mire kinezet qe vec tum nuk hajn ( se tjerat Te gjitha ) apo harrixhit ( si Nė Shqiperi) ktu Te vjedhin , masakrojne ?!

Kto qe permend ti un nuk i fus ne kategori njerezore me thote . Lol

Jarebi te keqen moma me thote syt Nė balle mos Na fulliq....rri , dil shoqerohu po vec femi é martes jo .
Jo pėr gje po nuk me rreshket ushqimi mu Te ulem face en face me Te .
Je te keqen moma .

Eh zot i Madh .

Sidoqofte un prap kam mikesha qe jan thengjill po zemren dhe shpirtin é kan me te bukur se dhe disa shoqe bjondinka .
Nejse Nė jemi rritur me kte ndjesi mentalitét dhe izolimi i tepert Na ka len me trauma . Lol
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 16-10-2017, 15:51   #172
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,790
Thanks: 1,283
Thanked 1,523 Times in 628 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Po se mos duam t'ja dime ne. Nga Shqiperia ikem sa na u dha mundesia e tani behemi xheloze sepse duket sikur Shqiperine e duan me shume zezaket sesa ne.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2017, 16:00   #173
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,346
Thanks: 11,210
Thanked 6,222 Times in 4,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Po mos te besh pranvera.
Po mos te vrasesh per cejf,se mu tek tu pa crtani film.
DHE po nuk hodhe BOMBA kundra kinse PISIS apo TALL(j)E(byce)E-Baned,te xhithe do rrinin ne trojet e TYRE.
Eshte aresyeja dhe JO ta fillosh ka komet larjen ne dush(apo pasojat).
U KRYE.....apropo: ne Shtator EGZAKT 750=25 ne dite.
TUNG.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg USA-Bomben-Afghanistan.jpg (22.7 KiloByte, 30 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2017, 17:30   #174
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 17,736
Thanks: 7,232
Thanked 6,461 Times in 4,142 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 351
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2017, 21:37   #175
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,566
Thanks: 2,718
Thanked 2,749 Times in 1,844 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Te gjithe jemi pak rracista po ti Pirati qenke ekstrem fare me keq se prinderit e mi.
Sa frik kishin kur un isha singell se mos krijoja lidhje me ndonje zezak apo arab . Ore i thoja po njerez jan vec ngjyra ndryshon . Mos jan me Te mire kinezet qe vec tum nuk hajn ( se tjerat Te gjitha ) apo harrixhit ( si Nė Shqiperi) ktu Te vjedhin , masakrojne ?!

Kto qe permend ti un nuk i fus ne kategori njerezore me thote . Lol

Jarebi te keqen moma me thote syt Nė balle mos Na fulliq....rri , dil shoqerohu po vec femi é martes jo .
Jo pėr gje po nuk me rreshket ushqimi mu Te ulem face en face me Te .
Je te keqen moma .

Eh zot i Madh .

Sidoqofte un prap kam mikesha qe jan thengjill po zemren dhe shpirtin é kan me te bukur se dhe disa shoqe bjondinka .
Nejse Nė jemi rritur me kte ndjesi mentalitét dhe izolimi i tepert Na ka len me trauma . Lol


Per ne jurope, po them nga vendi ketu ku jetoj ( hiq pjesen frankofone, ndoshta edhe shkaku i gjuhes, jetojne ne ate pjese me shume) njihen si pjese asociale qe nuk punojne, jetesen e sigurojne qofte nga stershitje e cocaines ose rrofte sociali, ngaqe kane gjetur ndonje tru shkaperderdhur, i ka bere tre kalamaja mulata dhe pastaj ik te mirret me „bizneset“ e tija. Qarte qe politika e thote ndryshe, ndersa institucionet qe ju bie te kene pune me ta i quajne kafshe dhe thonin qe njeriu nuk guxon as ta shprehe se akuzohet per racizem.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2017, 22:25   #176
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,452
Thanks: 5,369
Thanked 6,324 Times in 4,020 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A duhet te ndalohet hyrja e zezakve ne Shqiperi?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin


Per ne jurope, po them nga vendi ketu ku jetoj ( hiq pjesen frankofone, ndoshta edhe shkaku i gjuhes, jetojne ne ate pjese me shume) njihen si pjese asociale qe nuk punojne, jetesen e sigurojne qofte nga stershitje e cocaines ose rrofte sociali, ngaqe kane gjetur ndonje tru shkaperderdhur, i ka bere tre kalamaja mulata dhe pastaj ik te mirret me „bizneset“ e tija. Qarte qe politika e thote ndryshe, ndersa institucionet qe ju bie te kene pune me ta i quajne kafshe dhe thonin qe njeriu nuk guxon as ta shprehe se akuzohet per racizem.
maratonen e fituan ato.lali eri i tha... me djers pa djers ashtu si ta kejsh
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur