Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-08-2017, 09:22   #541
Miranda
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Postime: 1,272
Thanks: 53
Thanked 465 Times in 171 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Miranda ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mendim i castit...

Njerezit ankohen per paragjykime,por kur gjykojn vet te tjeret se qujn asgje.
Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2017, 10:04   #542
Anita
V.I.P
 
Avatari i Anita
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Postime: 1,682
Thanks: 293
Thanked 569 Times in 340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Anita ka shumė pėr tė qenė krenarėAnita ka shumė pėr tė qenė krenarėAnita ka shumė pėr tė qenė krenarėAnita ka shumė pėr tė qenė krenarėAnita ka shumė pėr tė qenė krenarėAnita ka shumė pėr tė qenė krenarėAnita ka shumė pėr tė qenė krenarėAnita ka shumė pėr tė qenė krenarėAnita ka shumė pėr tė qenė krenarėAnita ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mendim i castit...Kjo furtuna se c'ka dicka qe mua me qeteson.... !

Mjesi,apo erdhi dreka tek ju?!
Anita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2017, 13:14   #543
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 10,265
Thanks: 3,206
Thanked 6,411 Times in 2,148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mendim i castit...

Kur pyeten Dalģ per gjenialitetin e tij artistik dhe nevrozen paranojake qe prej vitesh e mundonte ai u pergjigj: "Une jam artist i perditesise, shoh me syte e mi boten por pa i prishur asaj magjin. Une e trasformoj ate sipas subkonshiences sime. Obsesioni im per perfeksionin eshte pune e palodhshme, prodhim i perditshem i nje arti qe nuk shes e blej, por krijoj"!
Dalģ ishte gjeni, dicka pertej kufijve, surrealist qe guxoj pertej skemave, sikunder Picasso, Khalo, Chagall etj, por kurre nuk perdhosi edhe pse deformimin e kish pjese te penelit te tij. Ajo qe i ben madheshtore keta Artiste, jane idete dhe filozofia e tyre mbi Artin... nje blasfemi e paster e konceptit krijim, frymezim, origjinalitet dhe vlere.
Arti eshte sublimja e te bukures jo shemtise perverse te indinjatave te rreme....
Salvador Dali'
"Meditative rose" ( Beautiful Side)
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_8310.jpg (20.9 KiloByte, 42 shikimet)
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 23-08-2017, 14:43   #544
Jolene
✿◉●•◦
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 8,918
Thanks: 1,689
Thanked 2,328 Times in 1,021 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 499
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mendim i castit...

Sa yll goca e Blendi Fevzos! Per tu pat zili !
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2017, 17:02   #545
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Postime: 11,395
Thanks: 4,127
Thanked 2,996 Times in 1,553 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mendim i castit...

sa pune paska shtepia isha mire ne Spanje
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2017, 20:18   #546
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 8,495
Thanks: 55
Thanked 669 Times in 487 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mendim i castit...

__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur