Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-12-2017, 11:22   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,427
Thanks: 5,112
Thanked 2,508 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Ngaterron Prishtinen me Berlinin !

Kosovarja hip nė autobus tė “gabuar”, nė vend tė Prishtinės shkon nė Berlin!

Pas vizitės turistike te xhaxhai nė Kroaci, kosovarja ka thėnė se ka hipur gabimisht nė njė autobus tjetėr dhe jo nė atė qė do ta ēonte nė Prishtinė, siē kishte planifkuar dhe ka pėrfunduar nė Berlin tė Gjermanisė.
Njė kosovare 27 vjeēe ėshtė kapur nga Policia Federale e Gjermanisė e dyshuar pėr qėndrim ilegal nė Aeroportin e Munihut, shkruan merkur.de.
Gjatė kontrollimit tė pasaportės me rastin e fluturimit nė drejtim tė Prishtinės, zyrtarėt zbuluan se ajo kishte me vete pasaportė dhe vizė legale, por vizės i kishte dalė afati dher nuk vlente pėr Zonėn e Shengenit.
Gjatė marrjes nė pyetje ajo ka deklaruar se nuk ka shkelur ligjin por i ka ndodhur njė ngjarje e pakėndshme. Pas vizitės turistike te xhaxhai nė Kroaci, kosovarja ka hipur gabimisht nė njė autobus tjetėr dhe jo nė atė qė do ta ēonte nė Prishtinė, siē kishte planifkuar. Kėshtu, autobusi “i gabuar” e ka sjellė atė nė anėn krejtėsisht tė kundėrt, nė Berlin.
E ndodhur nė kėtė qytet, ajo thotė se ka jetuar disa ditė rrugėve.
Por 27 vjeēarja nuk ka dhėnė pėrgjigje se si ka mundur tė siguronte biletėn e aeroplanit dhe pėrse njė hotel nė Hanover e ka vėrtetuar qėndrimin pesė ditėsh tė saj nė atė qytet, transmeton albinfo.ch. Pėr kėtė arsye Policia Federale ka inicuar ndaj saj njė procedurė penale, i ka marrė 100 euro si kaucion dhe e ka kthyer nė shtėpi (nė Kosovė).
__________________________________________________ ____
https://telegrafi.com/kosovarja-hip-...kon-ne-berlin/
___________________________________________
Veshtire me i besue kesaj perralle !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 11:27   #2
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,169
Thanks: 4,784
Thanked 5,612 Times in 3,583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngaterron Prishtinen me Berlinin !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Kosovarja hip nė autobus tė “gabuar”, nė vend tė Prishtinės shkon nė Berlin!

Pas vizitės turistike te xhaxhai nė Kroaci, kosovarja ka thėnė se ka hipur gabimisht nė njė autobus tjetėr dhe jo nė atė qė do ta ēonte nė Prishtinė, siē kishte planifkuar dhe ka pėrfunduar nė Berlin tė Gjermanisė.
Njė kosovare 27 vjeēe ėshtė kapur nga Policia Federale e Gjermanisė e dyshuar pėr qėndrim ilegal nė Aeroportin e Munihut, shkruan merkur.de.
Gjatė kontrollimit tė pasaportės me rastin e fluturimit nė drejtim tė Prishtinės, zyrtarėt zbuluan se ajo kishte me vete pasaportė dhe vizė legale, por vizės i kishte dalė afati dher nuk vlente pėr Zonėn e Shengenit.
Gjatė marrjes nė pyetje ajo ka deklaruar se nuk ka shkelur ligjin por i ka ndodhur njė ngjarje e pakėndshme. Pas vizitės turistike te xhaxhai nė Kroaci, kosovarja ka hipur gabimisht nė njė autobus tjetėr dhe jo nė atė qė do ta ēonte nė Prishtinė, siē kishte planifkuar. Kėshtu, autobusi “i gabuar” e ka sjellė atė nė anėn krejtėsisht tė kundėrt, nė Berlin.
E ndodhur nė kėtė qytet, ajo thotė se ka jetuar disa ditė rrugėve.
Por 27 vjeēarja nuk ka dhėnė pėrgjigje se si ka mundur tė siguronte biletėn e aeroplanit dhe pėrse njė hotel nė Hanover e ka vėrtetuar qėndrimin pesė ditėsh tė saj nė atė qytet, transmeton albinfo.ch. Pėr kėtė arsye Policia Federale ka inicuar ndaj saj njė procedurė penale, i ka marrė 100 euro si kaucion dhe e ka kthyer nė shtėpi (nė Kosovė).
__________________________________________________ ____
https://telegrafi.com/kosovarja-hip-...kon-ne-berlin/
___________________________________________
Veshtire me i besue kesaj perralle !
me ka bo vaki dhe mu qe ne vend me shku per milano qesh tu shku per malmo. mire qe e pa stuardesa bileten
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 07-12-2017, 12:27   #3
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,795
Thanks: 2,307
Thanked 2,649 Times in 1,459 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngaterron Prishtinen me Berlinin !

E ka ngaterru Barileven me Berlinin.

I ka disa bionde Barileva.

Po ti mer Drague? ... se je edhe zeshkan!
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 12:41   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,865
Thanks: 2,457
Thanked 2,429 Times in 1,624 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngaterron Prishtinen me Berlinin !

Hiq nuk e paska ngaterruar, por me adrese e rrugetim te sakte tek fafrika e vegetes nuk kane kohe te presin votim demarkacionin.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur