Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli > Russia 2018

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-12-2017, 11:28   #21
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,281
Thanks: 2,714
Thanked 3,074 Times in 1,686 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 340
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hidhet Shorti i Botėrorit Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Linda Shiko postimin
Sa ju genjen mendja juve deutschave

Ne finale nuk shkoni,naaaaaaaaaaaa ta beni dhembin

Do flasim prap kur te filloj boterori se kush shkon ne finale
E paske harru thenien e Lineker: Futbolli eshte loje e thjeshte, 22 futbolliste vrapojne pas topit dhe ne fund fiton gjermania

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-12-2017, 11:37   #22
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,730
Thanks: 5,493
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hidhet Shorti i Botėrorit Russia 2018

nix interese per kete kampionat revizionist
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-12-2017, 20:34   #23
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,206
Thanks: 1,111
Thanked 779 Times in 404 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hidhet Shorti i Botėrorit Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Linda Shiko postimin
Edhe ju tifozet Deutsch po te njejten melodi keni


Edhe meru pak me skedinat javore ktu ne forum, eshte shum argetuese te meresh me to
E mban mend menyren se si tingelloi melodia ne 2014 ?! lol


Nga skedinat kam shkru e te kam permend, ti hiē
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-04-2018, 10:30   #24
Bastarena
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Mar 2018
Posts: 7
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Bastarena ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Hidhet Shorti i Botėrorit Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Nė Pallatin Shtetėror tė Kremlinit, nė Moskė, u hodh shorti i grupeve tė finaleve tė botėrorit ‘Rusi 2018’. Nė ceremoni morėn pjesė shumė yje tė futbollit, trajnerė tė skuadrave tė kualifikuara, por edhe presidenti rus, Vladimir Putin, qė pėrshėndeti eventin dhe uroi pėr njė botėror mjaft tė suksesshėm.

4 vazo me nga 8 ekipe, u ndanė nė 8 grupe me nga 4 skuadra, ndėrsa u pėrcaktua edhe ndeshja hapėse. Ndeshja hapėse, mė 14 qershor do tė jetė Rusi-Arabia Saudite, njė short mjaft i favorshėm pėr pritėsit e eventit, qė tė startojnė me fitore. Shorti na dhuroi pėrplasje mjaft interesante qė nė fazėn e grupeve, ku spikat Portugali-Spanjė, por edhe Belgjikė-Angli, apo Argjentinė-Kroaci.

Grupi A
Rusi
Uruguai
Egjipt
Arabi Saudite

Grupi B
Portugali
Spanjė
Iran
Marok

Grupi C
Francė
Peru
Danimarkė
Australi

Grupi D
Argjentinė
Kroaci
Islandė
Nigeri

Grupi E
Brazil
Zvicėr
Kosta Rika
Serbi

Grupi F
Gjermani
Meksikė
Suedi
Kore e Jugut

Grupi G
Belgjikė
Angli
Tunizi
Panama

Grupi H
Poloni
Kolumbi
Senegal
Japoni
Ktu jane bastet e boterorit Rusi 2018 https://bastarena.com/sportsbet/country/1/135/25943
https://media.bastarena.com/redirect...d=1500&lpid=11
Bastarena nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-06-2018, 10:19   #25
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,284
Thanks: 1,369
Thanked 1,484 Times in 837 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Diskutojme ketu per ekipet te cilat mendoni se do kalojne me tej.

Venom nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 06-06-2018, 10:34   #26
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,173
Thanks: 1,513
Thanked 1,098 Times in 734 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Januzaj do te jete ne boteror !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-06-2018, 10:34   #27
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,383
Thanks: 1,186
Thanked 1,006 Times in 676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Shumė mirė Brainiac, na duhesh njė temė e tillė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-06-2018, 10:36   #28
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,383
Thanks: 1,186
Thanked 1,006 Times in 676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Januzaj do te jete ne boteror !
Kam kohė qė nuk e ndjek biles nuk e kam idenė edhe me cilėn skuadėr luan. Si duket ky, si po luan?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-06-2018, 10:48   #29
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,284
Thanks: 1,369
Thanked 1,484 Times in 837 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Grupi A: Mendoj kalon Uruguay dhe Russia.Egjypti ka Salah ne super forme por Uruguay eshte shume here me i forte e Russia si organizatore smund te eleminohet qe ne grupe.
1-Uruguay
2-Russi

Grupi B: Spanja dhe Portugalia shihen si favorite.Per mendimin tim Maroku do bej surprizen.
1- Spanje
2-Marok

Grupi C:

1-France
2-Danimarke

Grupi D: Grupi me i forte i Boterorit dhe me i veshtiri per tu parashikuar.Kroacia dhe Argjentina them se do kalojne per me tej.

1- Kroaci
2- Argjentine

Grupi E: Brazili dhe Zvicra favorite.Serbia nuk eshte per tu nenvleresuar sepse ka disa lojtare goxha te mire por prap mendoj se kalon Zvicra.

1-Brazil
2-Zvicer

Grupi F: Meksika sme duket gje keto vitet e fundit.

1-Gjermani
2-Suedi

Grupi G: Grup i lehte per Angline dhe Belgjiken.Shoh Angline disi me mire.

1-Angli
2-Belgjike

Grupi H: Edhe ky grup eshte goxha i forte.Shoh Columbine si favorite kryesore dhe Polonine ne vend te dyte se ka disa lojtare goxha te mire ne ekip.Senegali sdo jete kocke e lehte gjithsesi.

1-Columbia
2-Poloni
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-06-2018, 10:52   #30
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,284
Thanks: 1,369
Thanked 1,484 Times in 837 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Januzaj do te jete ne boteror !
Po eshte..me ne fund..

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Venom : 06-06-2018 nė 11:01
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-06-2018, 11:07   #31
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,841
Thanks: 484
Thanked 823 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Per ato qe jane te interesuar t'kene nje ide per perplasjet e mundshme ne fazen e eleminimeve direkte...

__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 06-06-2018, 11:49   #32
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,173
Thanks: 1,513
Thanked 1,098 Times in 734 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kam kohė qė nuk e ndjek biles nuk e kam idenė edhe me cilėn skuadėr luan. Si duket ky, si po luan?
Luan ne Real Sosiedat, ka luajtur thuaj tere sezonin pos 3 ndedhjve te fundit, me 6 gola e shume asistime
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Oqeani pėlqehet nga
i vjetėr 06-06-2018, 12:13   #33
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,236 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.Parashikimet e Jose Mourinhos

Grupi A: 1. Uruguai, 2. Rusia, 3. Egjipti, 4. Arabia Saudite

Grupi B: 1. Spanja, 2. Portugalia, 3. Maroku, 4. Irani

Grupi C:
1. Franca, 2. Australia, 3. Peru, 4. Danimarka

Grupi D: 1. Argjentina, 2. Nigeria, 3. Islanda, 4. Kroacia

Grupi E: 1. Brazili, 2. Zvicra, 3. Serbia, 4. Kosta Rika

Grupi F: 1. Gjermania, 2. Meksika, 3. Suedia, 4. Koreja Jugore

Grupi G: 1. Anglia , 2. Belgjika , 3. Panama, 4. Tunizia

Grupi H: 1. Senegali, 2. Polonia, 3. Kolumbia, 4. Japonia
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-06-2018, 12:16   #34
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,236 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Granit Xhaka pėr ndeshjen Zvicėr-Serbi: Do tė vdesim pėr fitorenSipas parashikimeve, ata duhet tė luftojnė pėr vendin e dytė nė grupin E (sepse Brazili ėshtė favoriti absolut i grupit) me Kosta Rikėn dhe Serbinė.

Ndeshja midis Zvicrės dhe Serbisė do tė luhet nė Kaliningrad mė 22 qershor dhe do tė ketė rėndėsi tė madhe edhe pėr disa futbollistė shqiptarė.

Nė fakt, te zviceranėt do tė luajnė disa lojtar qė prindėrit i kanė prej Kosovės, e cila ishte nė luftė me shtetin serb.

Granit Xhaka, ylli i Arsenalit, prindėrit e tė cilit erdhėn nė Basel nga Kosova, tha se do tė luajė deri nė kufirin e dhimbjes.

“Serbia ėshtė njė kundėrshtar i pakėndshėm. Nė kėtė moment nuk mund tė premtoj asgjė pėrveēse do tė luajmė deri nė kufi tė dhimbjeve ekstreme. Do tė vdesim pėr fitoren”, ka pohuar Xhaka, shkruan index.hr.


Theksojmė se sė bashku me Xhakėn, edhe Xherdan Shaqiri dhe Valon Behrami kanė prindėr prej Kosovės. /Telegrafi/
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-06-2018, 12:17   #35
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,730
Thanks: 5,493
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

po kerkoj nji ekip me bo tifo
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-06-2018, 12:41   #36
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,812
Thanks: 2,221
Thanked 2,092 Times in 1,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018 - Faza E Grupeve.

Pa Italine si gjella pa kripe.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 07-06-2018, 10:35   #37
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,236 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Hidhet Shorti i Botėrorit Russia 2018

Kombėtaret qė kanė lojtarėt me vlerėn mė tė madhe nė Kampionatin Botėror – Franca, Spanja e Brazili udhėheqin, lėnė pas finalistėt e kaluar, Gjermaninė dhe ArgjentinėnKur vije tė vlera e Kombėtareve nė Kampionatin Evropian, shifrat edhe mund t’ju zhgėnjejnė.

Kjo pasi Anglia ka vlerė mė tė madhe se sa Gjermania, ndėrsa Belgjika vlen mė shumė se Argjentina.

Sikur Botėrorin ta vendosnin ēmimet e lojtarėve pėrfundimi do tė ishte me Francėn kampione dhe kjo do tė dihej pa filluar.

Por mė mirė qė asgjė nuk ėshtė e sigurt dhe vlera nuk luan, por lojtarėt nė fushė qė do tė jenė 11 kundėr 11.

Transfermarkt.de ėshtė faqja e specializuar pėr transferimin dhe vlerat e lojtarėve, nga ku ėshtė bėrė edhe renditja e tė gjitha ekipeve tė Botėrorit.

Kombėtarja me vlerėn mė tė vogėl nė Rusi do tė jetė ajo e Panamasė pasi kushton vetėm 9.4 milionė euro.

10.Kroacia (341 milionė euro)

Kroacia ka lojtarė me vlerė tė madhe si Luka Moric, Ivan Rakitic, Mario Mandzukic e Ivan Perisic.

Vlerėn mė tė madhe me 50 milionė euro e ka mesfushori i Barcelonės.

9.Uruguai (368 milionė euro).

Kombėtarja latine e zė kėtė vend falė vlerave tė Luis Suarez (70 milionė) dhe Edinson Cavanit (60).

Kualiteti si skuadėr nuk iu mungon dhe do tė jenė arrė e fortė pėr tė gjithė.

8.Portugalia (468 milionė euro).

Portugalia edhe pse vjen si kampion i Evropės, nuk ka lojtarė mė vlerė shumė tė madhe.

Vlerėn skuadrės ia rrit Cristiano Ronaldon, por ka edhe individ tė tjerė tė mirė.

7.Argjentina (708 milionė euro)

Argjentina ka shumė emra tė mėdhenj nė sulm, por qėndron keq nė mbrojtje.

Lionel Messi kushton afėr 200 milionė ero, ndėrsa vlerė tė madhe kanė edhe Paulo Dybala, Kun Aguero, Angel Di Maria e Gonzalo Higuain.

6.Belgjika (758 milionė euro)

Belgjika ka njė brez fenomenal lojtarėsh qė luajnė nė klubet mė tė mėdha nė Evropė.

Yje si Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku kanė sot vlerė tė madhe nė treg.

5.Gjermania (872 milionė euro)

Kampionėt aktual tė botės, nuk kanė individ tė shquar, por kanė njė skuadėr tė jashtėzakonshme.

Ata e dinė se si fitohet botėrori edhe pse nuk kanė nė skuadėr lojtarė qė kushton 100 milionė euro.

4.Anglia (874 milionė euro)

Nuk e keni parė gabim. Anglia e ka njėrėn prej skuadrave mė tė kushtueshme nė Kampionatin Botėror qė mbahet nė Rusi.

Ēmimet nė Angli mbesin tė fryra, pasi vlera e portierit Jordan Pickford, 30 milionė euro.

3.Brazili (950 milionė euro)

Brazili kthehet si skuadėr e fortė pas njė kohė, duke u parė edhe si pretendent.

Me nė krye Neymarin, Brazili ka njėrėn prej skuadrave mė tė kushtueshme nė botė.

2.Spanja (1,04 miliard euro)

Spanja ėshtė kombėtarja e parė qė e kalon vlerėn e 1 miliard eurove.

Lojtari mė i shtrenjtė ėshtė Sergio Busquets qė vlen 80 milionė euro. Iniesta vetėm 10 milionė euro ndėrsa Pepe Reina, vlen 2 milionė, si mė i liri.

1.Franca (1.08 miliardė euro)

Franca ėshtė skuadra mė e shtrenjtė nė botė, tė paktėn nė letėr. Yje si Paul Pogba, Antoine Griezmann e Kylian Mballe kanė vlerė nga 100 deri nė 200 milionė euro secili.

Por pėr t’i parė si favoritėt kryesor ėshtė paksa e vėshtirė.Duke e parė kėtė e kupton qė vlera nė treg nuk e tregon edhe vlerėn nė fushė, pasi Spanja, Gjermania, Brazili dhe Argjentina shihen nga ekspertėt si mė tė mirė se Franca.

Pastaj Anglia e katėrta! Njė mbetet e sigurt, ky botėror do tė jetė mė i shtrenjti ndonjėherė pėr nga vlera e lojtarėve.

Telegrafi.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-06-2018, 18:51   #38
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,206
Thanks: 1,111
Thanked 779 Times in 404 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hidhet Shorti i Botėrorit Russia 2018

Pa harruar dhe nje nga me te shtrenjtet te Franca Dembele!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2018, 12:24   #39
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,284
Thanks: 1,369
Thanked 1,484 Times in 837 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hidhet Shorti i Botėrorit Russia 2018

Nje bilete me ndeshjet e para te grupeve.
Kopjojeni nese doni me i bo pushimet ne maldive kete vit. 2 Euro Per 5066 euro.Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2018, 19:54   #40
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,206
Thanks: 1,111
Thanked 779 Times in 404 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hidhet Shorti i Botėrorit Russia 2018

Ēa ore eshte ndeshj hapese e boterorit? Dhe oraret e ndeshjeve te tjera plss ...
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Tags
futboll, kampionati boterore

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur