Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-02-2018, 17:45   #21
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 4,487
Thanks: 106
Thanked 462 Times in 366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Shqiptari i bon shurren te bomes se emrit per 5 lek te qelbta

A si ka pa kto peshngritsat uuuuuuu kampiona vu vu valvit flamuri, krenari kombtare e derrci verrci. E ne kry te dy javebe va morin medaljet e i perjashtojn e na ngelim si te dhim ne brek na ngel shqipnja qe bojm me dur ngreft
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i derjansi pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 17:53   #22
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,306
Thanks: 85
Thanked 601 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Fiton Skėnderbeu pa dashje,nė Malajzi nipi Dukės i ka punėt keq.
Kush do paguajė 1milion euro qė Armandi i dėrgoi pėr kokėn e nipit?
Skėnderbeu.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-02-2018, 16:51   #23
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,373
Thanks: 726
Thanked 356 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Lobim i Partizanit kunder Skenderbeut ashiqare. Une keshtu e lexoj prapaskenen. Skenderbeu dihet qe eshte i pa arritshem nga asnje klub, buxhet dhe fitime super te medha nga sukseset ne Europe. Partizani e ka kuptuar se te dalesh kampion, milionat e eurove jane te garantuara. Dhe skenari i tyre eshte i dukshem. Paguajm haraēe po ne miliona euro tek hetuesit e Uefas, fundosim Skenderbeun me 10 vite perjashtim, e te vime ne te bejme kto miliona siē i bene korēaret. Ne fushe nuk ia arrijne dot tja dalin, jo kampion, per dhe vendin e tret e marin me zor me felliqesirat e tyre, duke u viktimizuar etj etj. Shpresoj qe mos ridenohet perseri Skenderbeu. E gjithe Shqipėria humb ne futboll nese do te ndodhte.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga {A_N_G_E_L_69} : 19-02-2018 nė 16:54
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2018, 15:03   #24
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,373
Thanks: 726
Thanked 356 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

- KOMUNIKATĖ PĖR SHTYP

Pėrmes kėsaj komunikate pėr shtyp, KF Skėnderbeu sqaron opinionin publik sa i pėrket deklarimeve tė bėra nga Avokati Zuccheretti gjatė seancės dėgjimore nė CAS.

Ashtu siē ėshtė transkriptuar qartėsisht nga regjistrimet e kėsaj seance, pėrfaqesuesi ynė ligjor nė vitin 2016 ka komentuar faktin se luhatjet e koeficenteve tė basteve live pėr ndeshjet e KF Skėnderbeut janė tė pakundershtueshme, por assesi nuk mund tė arrihet nė njė pėrfundim se ndeshjet janė tė trukuara. Ky qendrim i Avokatit Zuccheretti ėshtė konfirmuar edhe nga CAS, ku nė vendimin pėr moslejimin e klubit tonė tė garojė nė UEFA Champions League 2016/2017, ka saktesuar se nė analizė tė raporteve tė UEFA BFDS, nuk ėshtė e mundur tė provohet trukimi i ndeshjeve apo pėrfshirja direkte e klubit nė kėto aktivitete tė paligjshme.

Ndėr tė tjera, mundėsia e perfshirjes sė lojtarėve nė trukim ndeshjesh ėshtė ngritur thjeshtė si hipotezė nga ana e pėrfaqesuesit tonė nė proēes, jo si njė akuzė por si njė formė pėr tė evidentuar se nė njė proēes disiplinor, shkeljet dhe shkelėsit e disiplinės duhen individualizuar dhe mos tė kryhet njė proēes populist ku tė gjithė janė tė fajshėm por asnjėri nuk ėshtė fajtor. Ky element ka njė prejardhje tė drejtpėrdrejtė nga praktika gjyqėsore e CAS-it dhe gjykatave nė rang federal dhe shėrben si njė garanci pėr njė proēes tė rregullt e ligjor.

KF Skėnderbeu beson tėrėsisht nė integritetin profesional dhe personal tė ēdo lojtari apo anėtari tė stafit teknik tė klubit, aktual dhe tė shkuar, e nuk do tė ngurrojė nė asnjė ēast ti mbrojė ata nga ēfarėdo lloj akuze tė ngritur pa fakte apo bazė ligjore.

Sė fundmi, KF Skėnderbeu dėnon atė pjesė tė medias sė shkruar dhe vizive e cila nė padijeni tė plotė ndaj fakteve dhe argumenteve ligjore, dekontekstualizon thėniet e pėrfaqesuesit tonė ligjor pėr qėllime destabilizuese apo denigruese.

Sa i pėrket pretendimeve tė Inspektoreve tė UEFA-s ne lidhje me kėtė keqperdorim tė thėnieve tė Avokatit Zuccheretti, pergjigja e KF Skėnderbeut do tė jepet nė rrugė gjyqėsore, ku nuk do tė kursehemi nė asnjė ēast pėr tė mbrojtur integritetin, rezultatet dhe meritat e familjes tonė tė madhe sportive.

Faleminderit pėr mirėkuptimin

Zyra pėr shtyp
KF Skėnderbeu
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2018, 21:42   #25
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,251
Thanks: 1,947
Thanked 2,244 Times in 1,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Futbolli ne pergjithesi eshte materializu shume dhe eshte shnderru ne magnet per mafian. UEFA dhe FIFA jane organizata te mbytura ne korrupsion.

Skenderbeu eshte peshk i vogel. Ekipet e vogla ndeshkohen sa per statistika te zyrave ligjore. Duhet te arsyetohen pagat.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 22-02-2018, 21:57   #26
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,596
Thanks: 9,849
Thanked 5,417 Times in 3,636 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Lobim i Partizanit kunder Skenderbeut ashiqare. Une keshtu e lexoj prapaskenen. Skenderbeu dihet qe eshte i pa arritshem nga asnje klub, buxhet dhe fitime super te medha nga sukseset ne Europe. Partizani e ka kuptuar se te dalesh kampion, milionat e eurove jane te garantuara. Dhe skenari i tyre eshte i dukshem. Paguajm haraēe po ne miliona euro tek hetuesit e Uefas, fundosim Skenderbeun me 10 vite perjashtim, e te vime ne te bejme kto miliona siē i bene korēaret. Ne fushe nuk ia arrijne dot tja dalin, jo kampion, per dhe vendin e tret e marin me zor me felliqesirat e tyre, duke u viktimizuar etj etj. Shpresoj qe mos ridenohet perseri Skenderbeu. E gjithe Shqipėria humb ne futboll nese do te ndodhte.
PARTIZANI harxhon MILIONA per te fundosur skenderbeun.

Ca nuk lexo ktu............
Oh njeri.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 01:44   #27
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 794
Thanks: 512
Thanked 309 Times in 204 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Lobim i Partizanit kunder Skenderbeut ashiqare. Une keshtu e lexoj prapaskenen. Skenderbeu dihet qe eshte i pa arritshem nga asnje klub, buxhet dhe fitime super te medha nga sukseset ne Europe. Partizani e ka kuptuar se te dalesh kampion, milionat e eurove jane te garantuara. Dhe skenari i tyre eshte i dukshem. Paguajm haraēe po ne miliona euro tek hetuesit e Uefas, fundosim Skenderbeun me 10 vite perjashtim, e te vime ne te bejme kto miliona siē i bene korēaret. Ne fushe nuk ia arrijne dot tja dalin, jo kampion, per dhe vendin e tret e marin me zor me felliqesirat e tyre, duke u viktimizuar etj etj. Shpresoj qe mos ridenohet perseri Skenderbeu. E gjithe Shqipėria humb ne futboll nese do te ndodhte.
Po ca milionash ku i gjeti Partizoni. Ata nisen projektin e klubit dhe stadiumit ne Berzhite dhe kane mbetur punimet ne gjysem.Te kishin aq para do e kishin mbaruar kompleksin.Me vjen keq per ekipin e Korces,per qytetaret dhe tifozet,por drejtuesit dihet se si operojne.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2018, 18:30   #28
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,373
Thanks: 726
Thanked 356 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
PARTIZANI harxhon MILIONA per te fundosur skenderbeun.

Ca nuk lexo ktu............
Oh njeri.
Po si super deshtak qe jane, vetem ky skenar i ka ngelur. Mos u merzit ti ēke se me mire do behet
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga {A_N_G_E_L_69} : 24-02-2018 nė 18:35
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2018, 18:34   #29
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,373
Thanks: 726
Thanked 356 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Po ca milionash ku i gjeti Partizoni. Ata nisen projektin e klubit dhe stadiumit ne Berzhite dhe kane mbetur punimet ne gjysem.Te kishin aq para do e kishin mbaruar kompleksin.Me vjen keq per ekipin e Korces,per qytetaret dhe tifozet,por drejtuesit dihet se si operojne.
Qellimi i drejtuesve te Partizanit nuk eshte investime ne infrastrukture, ato si grabitqar qe jane duan te gjejne ēdo lloj forme per te maximalizuar fitimet e veta financiare. Te maresh pjese ne paraeliminatoret per champions fitimit me te pakta te mundshme jane 1 mln €. Ē’te them une, beji vete llogarite matematike ne vashdim.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 10:34   #30
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,373
Thanks: 726
Thanked 356 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Letrat anonime, Skėnderbeu dosje kundėr “spiunėve”. Gati kundėrsulmi

Skėnderbeu ėshtė hedhur nė kundėr sulm. Pas publikimit tė kėrkesės nga Komisioni i Etikės dhe Disiplinės nė UEFA pėr dėnimin pėr 10 vite, klubi korēar ėshtė duke bėrė gjithēka pėr tė fituar kėtė betejė ligjore, e cila duket e vėshtirė. Por, nė Korēė janė tė bindur se kjo kėrkesė pėr tė dėnuar klubin ka ardhur nga “spiunėt” nė Shqipėri dhe besojnė se ka njė dorė tė zezė nė vendin tonė qė ka dėrguar materialet nė UEFA.


Njė “puē” i brendshėm pėr tė ndalur dominimin qė ekipi korēar ka pasur kėto vite nė futbollin tonė dhe pėr tė lėkundur disi pozitat e bardhekuqve. Ky ėshtė argumenti qė do tė pėrdorin drejtuesit korēarė bashkė me studiot e avokatisė pėr t’u mbrojtur pėr kėtė ēėshtje dhe pėr ta reduktuar sa mė pak dėnimin qė ėshtė kėrkuar nga Komisioni i Etikės sė UEFA-s. Mbi ekipin shqiptar rėndojnė akuzat pėr trukime ndeshjesh nė Europa Ligė dhe nė kampionatin shqiptar.

STRATEGJIA – Skėnderbeu duket se nuk po qėndron nė heshtje pėr sa i pėrket ēėshtjes UEFA. Bardhekuqtė sė bashku me studion De Pfyffer dhe avokatin Mishel janė duke punuar edhe nė mbledhjen e informacioneve tė ndryshme nė Shqipėri pėr letrat anonime qė pėrfunduan nė UEFA nga ana e personave me influencė nė vend pėr sa i pėrket botės sė futbollit.

Nuk ka qenė njė rastėsi qė 50 pėr qind e denoncimeve apo mė shumė vinin nga Shqipėria pėr klubin korēar nė zyrat e UEFA-s dhe kjo tregon fort mirė se dikush ka dashur tė prishė dhe tė dėmtojė imazhin e klubit bardhekuq nė rrugė tė tjera, pasi nė fushė askush nuk arriti ta bėjė kėto shtatė vite.

Nė njė situatė tė tillė, drejtuesit e studios zvicerane dhe klubi i Skėnderbeut janė duke mbledhur tė gjitha faktet dhe dokumentet e mundshme pėr sa i pėrket denoncimeve anonime pėr t’i klasifikuar ato si shpifje apo aludime tė pabaza dhe pa fakte. Njė gjė e tillė ka ndodhur vite mė parė e deri nė vitet e fundit sa ēuan nė hapjen e njė dosje nga ana e UEFA-s.

Kėto letra anonime dėrgoheshin vazhdimisht nė organin mė tė lartė nė adresė tė ndeshjeve tė veēanta tė Skėnderbeut qė kanė ndikuar nė krijimin e asaj liste prej 53 takimesh tė dyshuara si tė trukuara. Duket se nė kėtė rrugė tė zgjedhur, korēarėt kėrkojnė qė t’i shkojnė deri nė fund kėsaj ēėshtjeje dhe tė vėnė dritė mbi tė vėrtetėn.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 10:56   #31
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,095
Thanks: 4,243
Thanked 4,966 Times in 3,157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

qe ka shit e ble ndeshje e kan bo.

Korēa- Laēi Laēi- Kukesi . te vjen pak e idhet hudhi sheqer
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 10:56   #32
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 2,954
Thanks: 105
Thanked 248 Times in 160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Korca dhe shume klube Shqiptare e meritojne te denohen sepse kane shit e kane ble neshje si u ka dash qefi. Por kur sheh nje Organizate si Uefa qe vepron me dy standarte ndaj ekipeve dhe vendeve pa tradite ne futboll atehere na lind e drejta te paragjykojme dhe te kerkojme qe Skenderbeu mos denohet.

A nuk ishte Dinamo Zagrebit qe shiti diten per diell neshjen me Lyonin ne zagreb 1-7 ne champions league dhe la Ajaxin jashte. Cfare beri uefa ne ket rast?
Ne Spanje , Angli , Itali , Gjermani jane me dhjetera ndeshje te shitura dhe pervecse noi gjobe tek tuk skemi degju per perjashtime klubesh.

Pastaj kto kompanite te tipit federbet edhe pse deklarojne qe jane nje organizate jo fitim prurese marrin fonde nga uefa dhe normalisht kerkojne te justifikojne fondet e marra , si do i justifikojne ne kte rast? Duke pare levizjet e konficenteve te Juves , Interit apo Milanit? Jo or jo , do i justifikojne duke u marre me te voglat ,ekipe maqedonase , malazese , boshnjake , Shqiptare ..etj etj. Sepse jane vende qe skane peshe ne futbollit evropian , jane thjesht per numer dhe me kte rast justifikojne dhe punen e tyre te dhjere me 2 standarte qe ne po luftojme match fixing. Pfffffff
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 11:04   #33
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,095
Thanks: 4,243
Thanked 4,966 Times in 3,157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Korca dhe shume klube Shqiptare e meritojne te denohen sepse kane shit e kane ble neshje si u ka dash qefi. Por kur sheh nje Organizate si Uefa qe vepron me dy standarte ndaj ekipeve dhe vendeve pa tradite ne futboll atehere na lind e drejta te paragjykojme dhe te kerkojme qe Skenderbeu mos denohet.

A nuk ishte Dinamo Zagrebit qe shiti diten per diell neshjen me Lyonin ne zagreb 1-7 ne champions league dhe la Ajaxin jashte. Cfare beri uefa ne ket rast?
Ne Spanje , Angli , Itali , Gjermani jane me dhjetera ndeshje te shitura dhe pervecse noi gjobe tek tuk skemi degju per perjashtime klubesh.

Pastaj kto kompanite te tipit federbet edhe pse deklarojne qe jane nje organizate jo fitim prurese marrin fonde nga uefa dhe normalisht kerkojne te justifikojne fondet e marra , si do i justifikojne ne kte rast? Duke pare levizjet e konficenteve te Juves , Interit apo Milanit? Jo or jo , do i justifikojne duke u marre me te voglat ,ekipe maqedonase , malazese , boshnjake , Shqiptare ..etj etj. Sepse jane vende qe skane peshe ne futbollit evropian , jane thjesht per numer dhe me kte rast justifikojne dhe punen e tyre te dhjere me 2 standarte qe ne po luftojme match fixing. Pfffffff
shoku Endri ketej e shet nji ekip jo gjithe superliga. fajin e ka ai tjetri gjithmone
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 11:44   #34
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 2,954
Thanks: 105
Thanked 248 Times in 160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Spo flasim per faj ktu , po flasim per gjykime me 2 standarte.
Kur ke nje Organizate si Uefa dhe Fifa ku korrupsioni eshte ul kembekryq normal qe humbet kredibilitet tek njerzit.

Edhe Gjermania ska 1 ekip ,por ka mbi 50 e kusur ndeshje te trukura , shif raportin e disa viteve me pare ku ishte ne vend te dyte per trukimin e ndeshjeve ne evrope bashke me Shqiperine , Turqine , Italine ..etc etc!

Megjithate une jam dakort ne nje pike qe atje funksionojne ligji dhe gjykatat dhe nuk presin ti denoje Uefa por i denojne vete (edhe pse deri tani vetem nje arbiter kane denu ne gjermani) ,nderkohe ke ne sfunksionon asgje!
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 11:53   #35
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,095
Thanks: 4,243
Thanked 4,966 Times in 3,157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 231
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Spo flasim per faj ktu , po flasim per gjykime me 2 standarte.
Kur ke nje Organizate si Uefa dhe Fifa ku korrupsioni eshte ul kembekryq normal qe humbet kredibilitet tek njerzit.

Edhe Gjermania ska 1 ekip ,por ka mbi 50 e kusur ndeshje te trukura , shif raportin e disa viteve me pare ku ishte ne vend te dyte per trukimin e ndeshjeve ne evrope bashke me Shqiperine , Turqine , Italine ..etc etc!

Megjithate une jam dakort ne nje pike qe atje funksionojne ligji dhe gjykatat dhe nuk presin ti denoje Uefa por i denojne vete (edhe pse deri tani vetem nje arbiter kane denu ne gjermani) ,nderkohe ke ne sfunksionon asgje!
ai qe kane denu ka bo miljona
edhe lojtar te Herthes i kam pa tu lujt
tek ne eshte bo si mode
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 13:54   #36
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,251
Thanks: 1,947
Thanked 2,244 Times in 1,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Citim:
Nuk ka qenė njė rastėsi qė 50 pėr qind e denoncimeve apo mė shumė vinin nga Shqipėria pėr klubin korēar nė zyrat e UEFA-s dhe kjo tregon fort mirė se dikush ka dashur tė prishė dhe tė dėmtojė imazhin e klubit bardhekuq nė rrugė tė tjera, pasi nė fushė askush nuk arriti ta bėjė kėto shtatė vite.
Keto letrat anonime mi kujtojne ato qe shkonin ne adrese te arkivit te akademise se nobelit sa here qe nominohej Kadare.

Ne Shqiptaret kemi xhelozi te keqe, xhelozi te felliqur. Jo xhelozi qe e shikon tjetrin duke ec perpara dhe te mundohesh me pune te behesh si ai por xhelozi qe kur e sheh tjetrin tu ec mire e kap per kembe dhe e fundos edhe ate bashke me veten.

Sa ndeshje shiten e blihen secilen jave ne ligat me te forta te botes, por me ata nuk merret UEFA se i thyen dhembet.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 21:16   #37
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,373
Thanks: 726
Thanked 356 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Lobim i Partizanit kunder Skenderbeut ashiqare. Une keshtu e lexoj prapaskenen. Skenderbeu dihet qe eshte i pa arritshem nga asnje klub, buxhet dhe fitime super te medha nga sukseset ne Europe. Partizani e ka kuptuar se te dalesh kampion, milionat e eurove jane te garantuara. Dhe skenari i tyre eshte i dukshem. Paguajm haraēe po ne miliona euro tek hetuesit e Uefas, fundosim Skenderbeun me 10 vite perjashtim, e te vime ne te bejme kto miliona siē i bene korēaret. Ne fushe nuk ia arrijne dot tja dalin, jo kampion, per dhe vendin e tret e marin me zor me felliqesirat e tyre, duke u viktimizuar etj etj. Shpresoj qe mos ridenohet perseri Skenderbeu. E gjithe Shqipėria humb ne futboll nese do te ndodhte.
Kte kam menduar qe ne fillim.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 21:23   #38
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,373
Thanks: 726
Thanked 356 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Korca dhe shume klube Shqiptare e meritojne te denohen sepse kane shit e kane ble neshje si u ka dash qefi. Por kur sheh nje Organizate si Uefa qe vepron me dy standarte ndaj ekipeve dhe vendeve pa tradite ne futboll atehere na lind e drejta te paragjykojme dhe te kerkojme qe Skenderbeu mos denohet.

A nuk ishte Dinamo Zagrebit qe shiti diten per diell neshjen me Lyonin ne zagreb 1-7 ne champions league dhe la Ajaxin jashte. Cfare beri uefa ne ket rast?
Ne Spanje , Angli , Itali , Gjermani jane me dhjetera ndeshje te shitura dhe pervecse noi gjobe tek tuk skemi degju per perjashtime klubesh.

Pastaj kto kompanite te tipit federbet edhe pse deklarojne qe jane nje organizate jo fitim prurese marrin fonde nga uefa dhe normalisht kerkojne te justifikojne fondet e marra , si do i justifikojne ne kte rast? Duke pare levizjet e konficenteve te Juves , Interit apo Milanit? Jo or jo , do i justifikojne duke u marre me te voglat ,ekipe maqedonase , malazese , boshnjake , Shqiptare ..etj etj. Sepse jane vende qe skane peshe ne futbollit evropian , jane thjesht per numer dhe me kte rast justifikojne dhe punen e tyre te dhjere me 2 standarte qe ne po luftojme match fixing. Pfffffff


Nuk i heq asnje pike dhe asnje prjesje kesaj permbledhjeje e kti arsyetimi real llogjik. Te falenderoj
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 08:30   #39
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,596
Thanks: 9,849
Thanked 5,417 Times in 3,636 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: EKSKLUZIVE/ Zbulohet dokumenti, UEFA ‘masakron’ Skėnderbeun: Pėrjashtim

Sma merr menja qe uefa denon ne baze te shpijunave apo me thane.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur