Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-04-2018, 20:49   #601
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 3,899
Thanks: 427
Thanked 663 Times in 477 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 82
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Sikur te isha i pire por jo tap

Heshtja eshte pohim.

Nuk e dije kte?
__________________


I'm the man who has the shadow of smiling
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 20:51   #602
Lea
Lexo pertej asaj qe sheh!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: milano
Posts: 3,240
Thanks: 800
Thanked 613 Times in 420 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Ju tap jeni , qe kur zgjoheni e flini, nga dashuria gjithmon!


Jo per mua seshte e tille!


Karakteri juaj?
__________________
Adio forever, I'll see you in my dreams
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 20:57   #603
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 3,899
Thanks: 427
Thanked 663 Times in 477 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 82
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Sanguin

Ke degjuar ?
Pse paske kte mendim per mua ti Lea?
__________________


I'm the man who has the shadow of smiling
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 20:59   #604
skifteri
I zjarrte!
 
Avatari i skifteri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Amerike e Veriut
Posts: 196
Thanks: 402
Thanked 118 Times in 53 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
skifteri ėshtė njė gur i ēmuarskifteri ėshtė njė gur i ēmuarskifteri ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Ndonjeher heshtja eshte pergjigje!


Mendon se fjalet jan te teperta ndonjehere?
Kjo flet shume bukur, nganjehere perdor dhe fjale.

Cfare fuqie ka fjala?
skifteri ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 20:59   #605
Lea
Lexo pertej asaj qe sheh!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: milano
Posts: 3,240
Thanks: 800
Thanked 613 Times in 420 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Sanguin

Ke degjuar ?
Pse paske kte mendim per mua ti Lea?


Ndjesi mund te them!

Mund te ma shpjegoni ju cdo te thot?
__________________
Adio forever, I'll see you in my dreams
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 21:00   #606
Lea
Lexo pertej asaj qe sheh!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: milano
Posts: 3,240
Thanks: 800
Thanked 613 Times in 420 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga skifteri Shiko postimin
Kjo flet shume bukur, nganjehere perdor dhe fjale.Cfare fuqie ka fjala?


E keni degjuar ate shprehje, fjala vret me shum se shpulla!Eshte e vertet qe fjala, vret me shum?
__________________
Adio forever, I'll see you in my dreams
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 21:05   #607
skifteri
I zjarrte!
 
Avatari i skifteri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Amerike e Veriut
Posts: 196
Thanks: 402
Thanked 118 Times in 53 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
skifteri ėshtė njė gur i ēmuarskifteri ėshtė njė gur i ēmuarskifteri ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Na thona: Fjala vret ma shume se plumbi. Dhe ashte e vertete qe fjala vret e le plage te pasherueshme. SI dhe plumbi, fjalen po e nxore nga goja, s'e kthen ma dot mbrapa.

A ke thane fjale qi do te doje t'mund t'i merrje mbrapsht?
skifteri ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 21:07   #608
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 3,899
Thanks: 427
Thanked 663 Times in 477 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 82
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Ndjesi mund te them!

Mund te ma shpjegoni ju cdo te thot?
Ti ku futesh?
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg AEA4627B-30A8-4221-9323-52AD32A898E5.jpg (22.1 KiloByte, 29 shikimet)
__________________


I'm the man who has the shadow of smiling
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 21:08   #609
Lea
Lexo pertej asaj qe sheh!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: milano
Posts: 3,240
Thanks: 800
Thanked 613 Times in 420 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Ti ku futesh?


Se di !

Pershtypjen qe ju jap juve?
__________________
Adio forever, I'll see you in my dreams
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 21:09   #610
Lea
Lexo pertej asaj qe sheh!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: milano
Posts: 3,240
Thanks: 800
Thanked 613 Times in 420 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga skifteri Shiko postimin
Na thona: Fjala vret ma shume se plumbi. Dhe ashte e vertete qe fjala vret e le plage te pasherueshme. SI dhe plumbi, fjalen po e nxore nga goja, s'e kthen ma dot mbrapa.

A ke thane fjale qi do te doje t'mund t'i merrje mbrapsht?


Jooo, i mas fjalet para se ti them , e nuk i kthej mbrapsht!Ju?
__________________
Adio forever, I'll see you in my dreams
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 21:30   #611
skifteri
I zjarrte!
 
Avatari i skifteri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Amerike e Veriut
Posts: 196
Thanks: 402
Thanked 118 Times in 53 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
skifteri ėshtė njė gur i ēmuarskifteri ėshtė njė gur i ēmuarskifteri ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Ca pshtyhet nuk lepihet.

Si mendon ti?
skifteri ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 22:28   #612
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,129
Thanks: 746
Thanked 290 Times in 232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
E keni degjuar ate shprehje, fjala vret me shum se shpulla!Eshte e vertet qe fjala, vret me shum?
Une kam degju ate shprehjen: gjuha kocka s'ka dhe kocka thyen. Shume me pelqen.
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i nghi ngo pėlqehet nga
i vjetėr 15-04-2018, 22:54   #613
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 3,714
Thanks: 4,470
Thanked 2,606 Times in 1,062 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Po/jo

Don me pi desperados?
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 10:41   #614
Lea
Lexo pertej asaj qe sheh!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: milano
Posts: 3,240
Thanks: 800
Thanked 613 Times in 420 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Jo flm!


Keni plane per sot?
__________________
Adio forever, I'll see you in my dreams
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 11:37   #615
Anita
.
 
Avatari i Anita
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 7,304
Thanks: 1,779
Thanked 2,638 Times in 1,689 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Anita ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Mesim sot....

Me sollen kermij nga fshati,ndonje recete di?
Anita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 11:39   #616
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 303
Thanks: 0
Thanked 76 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Sia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Jo
I ke ngrene me pare?
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 11:47   #617
Anita
.
 
Avatari i Anita
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 7,304
Thanks: 1,779
Thanked 2,638 Times in 1,689 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Anita ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Kam ngrene e vogel te skuqura me veze...edhe si supe po ka vite

Sa peshon nje elefant aziatik i rritur?
Anita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 13:03   #618
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 303
Thanks: 0
Thanked 76 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Sia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėSia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Mund te arije te peshoj der me 9100 kg

Cfare nuk do toleroje?
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 13:05   #619
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 5,617
Thanks: 2,148
Thanked 2,718 Times in 982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Genjeshtren
Po Ju?
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj s'e: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
-"Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i'a rrėmben tė gjitha. Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni..''
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 13:28   #620
Festim
Llapjoni
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 102
Thanks: 23
Thanked 11 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Festim ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Pyetje-pergjigje,te ndryshme

Zullumin se do kush !

Cfare ushimi kishit hanger qitash ?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Festim : 16-04-2018 nė 13:51
Festim nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur