Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-05-2018, 22:47   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,226
Thanks: 3,616
Thanked 1,816 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusalem!

Ambasadori i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Izrael, David Friedman ka deklaruar tė hapur ambasadėn nė Jerusalem. Pėr kėtė ngjarje, nė fjalėn e tij, ambasadori Friedman falėnderoi Presidentin e SHBA, Donald Trump pėr guximin.Hapja u bė zyrtare edhe pas trazirave tė shumta nė Gaza, ku raportohet pėr 25 tė vrarė dhe qindra tė plagosur.
Ngjarja u shoqėrua me pėrleshje tė dhunshme mes manifestuesve palestinezė dhe ushtrisė izraelite pėrgjatė barrierės mbrojtėse mes Gazės dhe shtetit hebraik. Bilanci ėshtė 25 tė vrarė dhe mbi 900 tė plagosur, raporton BBC. Sipas agjencisė Maan, disa demonstrues kanė prerė telin me gjemba pėrpara barrierės nė tentativė pėr tė penetruar nė pjesėn hebraike. Ushtria i ka shtyrė pas me gaz lotsjellės. /ma.me

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 19:39   #2
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,184
Thanks: 177
Thanked 403 Times in 259 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusal

Keta cifutet shume po krruhen...

Do kene zene morra te shkretet. Nuk paska sapun andej nga Izraeli?!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 09:49   #3
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,417
Thanks: 203
Thanked 339 Times in 260 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusal

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Keta cifutet shume po krruhen...

Do kene zene morra te shkretet. Nuk paska sapun andej nga Izraeli?!
Ashtu eshte, po te shohesh bilancin e ketyre 70 viteve
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 19:23   #4
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,283
Thanks: 748
Thanked 726 Times in 472 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusal

Ushtaret Izraelit kapen me kamera duke penguar "medics" qe tentojne te terheqin studentet e plagosur nga ushtareve Izraelit. Nje akt ky qe thyen cdo konvent te Gjeneves e cila mbron te paaratosurit dhe te plagosurit.

Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur