Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-08-2018, 23:06   #861
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,341
Thanks: 11,210
Thanked 6,220 Times in 4,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Usa, 24 ore di sangue a Chicago .

Ventiquattro ore di estrema violenza a Chicago, dove tra le 10 di sabato e le 10 di domenica mattina almeno 34 persone sono state raggiunte da colpi di pistola e cinque di queste sono morte.

Lo riferiscono i media locali, che citano la polizia secondo la quale alcune delle sparatorie, che si sono concentrate sui lati ovest e sud della cittą, sono legate a scontri tra bande criminali.

Le violenze pił gravi sono avvenute tra mezzanotte e le 3 del mattino, quando sono state colpite 30 persone. Cinque sparatorie in totale, in cui sono state colpite 25 persone e si sono registrate tre o pił vittime. Una singola sparatoria nel quartiere di Gresham ha ferito otto persone, tra cui quattro ragazze adolescenti.

La cittą di Chicago ha vissuto una notte violenta, colpi di pistola casuali o mirati sulle nostre strade sono assolutamente inaccettabili, ha affermato in una conferenza stampa il capo della polizia di Chicago, Fred Waller, aggiungendo che gran parte della violenza č dovuta a scontri tra le bande.

Aug 06, 2018 12:14 Roma.

PS: ku shikohet modeli amerikan si per shembull....ne TROJE ose po ajo PASQYRE.

Kapitalizem,socializem,fashizem apo komunizem eshte Machtmissbraucht ose shperdorimi pushtetit per interesa vetjake ne baze te votimeve te shumices ose ....DELEVE+DEVEVE.

Pershendetje per disa FEMRA te VECANTA qe ka forumi.


Naten e mire juve me flamur.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2018, 23:21   #862
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,067
Thanks: 128
Thanked 564 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Me qen dibran socialist ėshtė njėsoj si korēari-grek pėr pak dhramia
Drejt ke se ju dibranet jeni komunista jo socialista pershendete patriote nexhmijen edhe haxhiun. Zonjen e par dhe presidentin nga ju i patem dhurate per 45 vjet
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 12:54   #863
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,836
Thanks: 1,044
Thanked 1,010 Times in 659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Drejt ke se ju dibranet jeni komunista jo socialista pershendete patriote nexhmijen edhe haxhiun. Zonjen e par dhe presidentin nga ju i patem dhurate per 45 vjet
Nexhmien e prishi ai abrashi toskė se ajo vjen nga familje me emėn

Edhe Haxhi Leshi vjen nga familje me emėn. Por ēdo fis e ka njė... thonė.

Shpresojė ti tė jesh i vetmi tek i joti
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 13:02   #864
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,620
Thanks: 1,089
Thanked 1,496 Times in 905 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Nexhmien e prishi ai abrashi toskė se ajo vjen nga familje me emėn

Edhe Haxhi Leshi vjen nga familje me emėn. Por ēdo fis e ka njė... thonė.

Shpresojė ti tė jesh i vetmi tek i joti
Neo komunistin me te devotshem keni Shukriun! Ka per te ju ndjek hija e tjij per jete e mot
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 13:05   #865
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,067
Thanks: 128
Thanked 564 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Nexhmien e prishi ai abrashi toskė se ajo vjen nga familje me emėn

Edhe Haxhi Leshi vjen nga familje me emėn. Por ēdo fis e ka njė... thonė.

Shpresojė ti tė jesh i vetmi tek i joti
Jo jo ska te boj me pis e me fis, por jeni pajdha same e hani me ēdo pushtet e ēdo parti. Ke fisi im jan tutkuna i jan qep sali berishes ka 26 vjet e nuk i ndahen
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 13:38   #866
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,836
Thanks: 1,044
Thanked 1,010 Times in 659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Jo jo ska te boj me pis e me fis, por jeni pajdha same e hani me ēdo pushtet e ēdo parti. Ke fisi im jan tutkuna i jan qep sali berishes ka 26 vjet e nuk i ndahen
Na marsh t'keqen! Dibranėt janė patriot, kan luftu me pushkė nė dorė tė gjithė, edhe komunistėt. Por ashtu qe shkrujt, qė bollshevizmi tė futej aq thellė sa Dibra.

Bėra shaka kur pėrmenda fisin. Nuk dua tė merrem me gjėra personale. Por sa pėr inerci tė komunikimit, njerėzit atje veprojnė sipas interesit tė punės. Duhet me mbijetu!

Kjo gjė ndodh edhe nė Amerikė. Nė vendet ku shumica janė Republikan, tė gjith regjistrohen Republikan. E njėjta ndodh edhe me Demokratėt. Pastaj kur vjenė koha pėr tė votuar...ndryshon puna.

Njerėzit nė thelb janė njėsojė kudo nė botė. Interesi personal dhe ekonomia familjare kan prioritet mbi ēdo gjė tjetėr.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 07-08-2018 nė 13:40
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2018, 08:32   #867
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,341
Thanks: 11,210
Thanked 6,220 Times in 4,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

301 priftėrinj pedofilė nė Pensilvani!

Priftėrinjtė katolikė nė Pensilvani abuzuan seksualisht me mijėra fėmijė gjatė njė periudhe 70-vjeēare dhe i mbajtėn tė heshtur nėpėrmjet “armatimit tė besimit”, si dhe nėpėrmjet njė fushate sistematike tė fshehjes nga peshkopėt e tyre, bėn tė ditur Avokati i Shtetit tė Pensilvanisė.

Nė njė raport prej 884-faqesh, tė publikuar nga Prokurori i Pėrgjithshėm i Pensilvanisė, Josh Shapiro, tregohen shembuj tė paraqitur grafikisht tė fėmijėve, tė cilėt i pastronin paraprakisht dhe mė pas i dhunonin seksualisht, klerikėt e kishės katolike. Prokurori ėshtė bazuar kryesisht nė dokumentet e arkivave sekrete tė mbajtura nga dioqezat, duke pėrfshirė kėtu rrėfimet e shkruara nga priftėrinjtė. “Ishte abuzim seksual i fėmijėve, pėrfshirė kėtu pėrdhunimin, i cili u krye nga burra tė rritur, priftėrinj kundėr fėmijėve”, tha Shapiro. Pėrfaqėsuesit e 6 dioqezave tė Pensilvanisė tė pėrfshirė nė raport nuk dhanė ndonjė koment. Prokurori i Pėrgjithshėm tha se ky ėshtė raporti mė i madh mbi abuzimet seksuale tė klerikėve tė kishės katolike nė historinė amerikane, pothuajse dy dekada pas ekspozimit tė abuzimit nė Boston, qė tronditi kishėn katolike romake. “Priftėrinjtė dhunuan djem dhe vajza, – tha Shapiro. – Ata fshehėn gjithēka pėr dekada tė tėra”. Nė raport pėrmenden 301 priftėrinj, disa prej tė cilėve kanė vdekur. Vetėm dy prej priftėrinjve do tė ndiqen penalisht. Prokurori Shapiro tha se janė identifikuar rreth 1.000 viktima, por beson se mund tė ketė shumė mė tepėr. Gjithashtu, Shapiro bėri tė ditur se njė prift kishte ngacmuar 5 motra nė njė familje.

Aug 15, 2018 21:27 Europe.

BENI: ene kshu gjonash u bokan aqe...

MARRE.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2018, 08:35   #868
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 191
Thanks: 1
Thanked 31 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
301 priftėrinj pedofilė nė Pensilvani!

Priftėrinjtė katolikė nė Pensilvani abuzuan seksualisht me mijėra fėmijė gjatė njė periudhe 70-vjeēare dhe i mbajtėn tė heshtur nėpėrmjet “armatimit tė besimit”, si dhe nėpėrmjet njė fushate sistematike tė fshehjes nga peshkopėt e tyre, bėn tė ditur Avokati i Shtetit tė Pensilvanisė.

Nė njė raport prej 884-faqesh, tė publikuar nga Prokurori i Pėrgjithshėm i Pensilvanisė, Josh Shapiro, tregohen shembuj tė paraqitur grafikisht tė fėmijėve, tė cilėt i pastronin paraprakisht dhe mė pas i dhunonin seksualisht, klerikėt e kishės katolike. Prokurori ėshtė bazuar kryesisht nė dokumentet e arkivave sekrete tė mbajtura nga dioqezat, duke pėrfshirė kėtu rrėfimet e shkruara nga priftėrinjtė. “Ishte abuzim seksual i fėmijėve, pėrfshirė kėtu pėrdhunimin, i cili u krye nga burra tė rritur, priftėrinj kundėr fėmijėve”, tha Shapiro. Pėrfaqėsuesit e 6 dioqezave tė Pensilvanisė tė pėrfshirė nė raport nuk dhanė ndonjė koment. Prokurori i Pėrgjithshėm tha se ky ėshtė raporti mė i madh mbi abuzimet seksuale tė klerikėve tė kishės katolike nė historinė amerikane, pothuajse dy dekada pas ekspozimit tė abuzimit nė Boston, qė tronditi kishėn katolike romake. “Priftėrinjtė dhunuan djem dhe vajza, – tha Shapiro. – Ata fshehėn gjithēka pėr dekada tė tėra”. Nė raport pėrmenden 301 priftėrinj, disa prej tė cilėve kanė vdekur. Vetėm dy prej priftėrinjve do tė ndiqen penalisht. Prokurori Shapiro tha se janė identifikuar rreth 1.000 viktima, por beson se mund tė ketė shumė mė tepėr. Gjithashtu, Shapiro bėri tė ditur se njė prift kishte ngacmuar 5 motra nė njė familje.

Aug 15, 2018 21:27 Europe.

BENI: ene kshu gjonash u bokan aqe...

MARRE.
Nuk ja thyn rekordin cifiove cdo vit pa merak shapiro te shohi njehere nga ata komuniteti i vete qe u ca me skandale cdo vit

http://www.lastampa.it/2011/12/14/va...oJ/pagina.html

Dhe nuk duan ti raportojne

https://www.nytimes.com/2012/05/10/n...ual-abuse.html
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 16-08-2018 nė 08:42
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2018, 08:50   #869
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,641
Thanks: 1,640
Thanked 1,911 Times in 1,204 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Breaking news: trump perdor tanning bed cdo mengjes ne shtepine e bardh dhe pi 6 kanace diet coke ne dite. Te paren first thing in the morning.
Mezi sa po pres te sjelli fakte te tjera te rendesishme amaroska.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur