Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-01-2018, 00:32   #201
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 4,169
Thanks: 1,554
Thanked 1,328 Times in 647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Nderi asht tipik pasiv-agresiv troll, nuk duhet kushtu shume vemendje se cka shkruan.

Per dallim nga shtetet Ballkanike kane industri shume me te zhvilluar.
__________________
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2018, 05:37   #202
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,571
Thanks: 4
Thanked 301 Times in 182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
I thash qe nuk e di, ngaqe nuk me ka interesuar ta dije per Turshijen, pos qe kam lexuar qe i thote vetes nder 20 ekonomite e zhvilluara te botes.
Nga te dhenat e World Bank del qe Turqija per nga vellimi eshte ekonomija e 17 ne bote,me GDP prej 857 miliard $.Rritje ekonomike per cdo vit,se shpejti do te kalojne 1.000 miliard.
Por kjo nuk do te thote qe e kane ekonomine me te zhvilluar,por per nga madhesija se shpejti do ti ofrohen vendit te dhjete...duam apo nuk duam ta pranojme superfuqi ekonomike.
Citim:
Po ēfare more tha, rroga mesatare eshte 300 ojra, nga ato 300, diku 60 euro paguajne tatime dhe kontribute sociale dhe po nuk punuan dy veta nga bashkeshortet nuk ja dalin.
Qendrojne shume me mire se ato 300 euro...GDP per koke banori 10.857 $ vendi i 56 ne bote.Gjithsesi jetohet shume me mire se p.sh. ne Shqiperi ku GDP per capita del 4.150 $.
(World Bank 2016.)

Por shume me keq se Zvicrra jote ku GDP per capita del 84.730$
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2018, 05:43   #203
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,571
Thanks: 4
Thanked 301 Times in 182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Per dallim nga shtetet Ballkanike kane industri shume me te zhvilluar.
Madje qesharake te krahasohet Turqija me shtetet e Ballkanit...vetem ne industrine e automobilave qenkan te punesuar 1.5 milion turq.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2018, 17:05   #204
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,801
Thanks: 1,994
Thanked 1,887 Times in 1,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

shife, filluan turqet e shqiptarizuar me lavderuar vendin prej nga kane ardhur bile t‘pakten te fshiheni e mos beni tifozin haptas

Ndersa per ato statistikat e zhvillimit, sec e kam nje bindje qe ja fusin kot, shkruaje ne deftera abija fuqka, fuqka.

Pos stamboll e ankarase edhe antalise ky shef cullakbyca veres, tjera ane nga ti biesh zor qe nuk i shef me hanxhara qe kane mbetur nga koha e sulltan sutliaqit te madherishem
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2018, 17:27   #205
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,571
Thanks: 4
Thanked 301 Times in 182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
shife, filluan turqet e shqiptarizuar me lavderuar vendin prej nga kane ardhur bile t‘pakten te fshiheni e mos beni tifozin haptas
Hahaha
Epo gjaku nuk behet uje...nje here turk,gjithmon turk elhamdyrylah.
Citim:
Ndersa per ato statistikat e zhvillimit, sec e kam nje bindje qe ja fusin kot, shkruaje ne deftera abija fuqka, fuqka.
Pos stamboll e ankarase edhe antalise ky shef cullakbyca veres, tjera ane nga ti biesh zor qe nuk i shef me hanxhara qe kane mbetur nga koha e sulltan sutliaqit te madherishem
Te dhenat e World Bank perputhen me te dhenat e IMF dhe CIA per ekonomine turke
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur