Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli > Russia 2018

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Kampionet e botes do te Kroatet apo Francezet?
France 10 31.25%
Kroaci 22 68.75%
Votues: 32. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-07-2018, 14:11   #461
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 9,417
Thanks: 7,887
Thanked 5,151 Times in 2,869 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Performer ja ta thčm un meqe Jam qe femi ktu .
Te zinjt ktu respectohen me shume se cdo race tjeter sepse ne radhe Te pare kan qen koloni e Frances , kan vuajtur shume dhe tani edhe pse kan ndodhur te gjitha kto ata vazhdojne te kontribojne.
Per kte franca i ka prioritet.
Ktu te gjithe jan njelloj , nuk shihen ngjyra po sjellja.
kisha degjuar qe Francezet jan rracista po me shume po na dalin Shqiptaret lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2018, 20:50   #462
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,309
Thanks: 2,722
Thanked 3,092 Times in 1,696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Pershtypjet kryesore nga ky kamionat...

Organizimi i mire
VAR
Golat e shqiptareve dhe festimi
Karakteri spartan i kroateve
Eleminimi i shpejt i shume favoriteve etj etj etj
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2018, 21:40   #463
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,386
Thanks: 1,190
Thanked 1,007 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Lexoni pak se cfare kane bere kroatet por sidomos lexoni fjalet e Dalic.
https://it.sports.yahoo.com/notizie/...5084--spt.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2018, 21:47   #464
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,254
Thanks: 7,691
Thanked 6,692 Times in 4,307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Lexoni pak se cfare kane bere kroatet por sidomos lexoni fjalet e Dalic.
https://it.sports.yahoo.com/notizie/...5084--spt.html
Po ne qe sdime te lecisim pepino aldentisht, si tia bejme???.....apo ta gogolojme
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 18-07-2018, 21:49   #465
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,386
Thanks: 1,190
Thanked 1,007 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Po ne qe sdime te lecisim pepino aldentisht, si tia bejme???.....apo ta gogolojme
Ta gjen shoku nė Shqip:
https://joq.al/artikull/400437.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 18-07-2018, 21:53   #466
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,254
Thanks: 7,691
Thanked 6,692 Times in 4,307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ta gjen shoku nė Shqip:
https://joq.al/artikull/400437.html
Tu rrit nera or ti shoq.....

Veprim shum i bukur i tyre.....vertete lojtare dhe qytetare me zemer e shpirt te madh e te bukur.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2018, 22:13   #467
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,082
Thanks: 3,018
Thanked 2,365 Times in 1,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

edhe mbape kishte dhene 500 000 euro per te sponsorizuar klubin e sportit te qytezes ku kishte nisur karrieren sportive
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 18-07-2018, 22:14   #468
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,182
Thanks: 13
Thanked 590 Times in 382 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Lexoni pak se cfare kane bere kroatet por sidomos lexoni fjalet e Dalic.
https://it.sports.yahoo.com/notizie/...5084--spt.html
Nuk jane fjalet e trajnerit kroat Dalic,por textin e ka shkruar nje far Igor Premuzhic duke ju drejtuar pikerisht trajnerit Kroat se si duhet te reagoje pas suksesit te kombetares Kroate.
Duhet ta dini qe Federaten e Futbollit Kroat e kane ne dor mafiozet,dhe e porosit Dalicin te distancohet nga ata.

Ku eshte fati qe Dalic te reagoje ne kete menyre,ai as nuk bezan sepse eshte i zgjedhur nga nentoka e futbollit kroat.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2018, 22:18   #469
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,082
Thanks: 3,018
Thanked 2,365 Times in 1,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

po shikoja grate e lojtareve francez, cudi te gjitha te bardha
u habita kur pashe Ramine i lidhur me pamelen anderson
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2018, 21:45   #470
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 481 Times in 315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Franca ishte superiore ne kete boteror.

Dihet qe franca ka tekniken me te larte ne bote, por qe te kishte kaq diferenca me te tjeret nuk e prisja.

Per mua vendi i dyte i takon Belgjikes ne kete boteror. Kroacia nuk me pelqeu shume. E ndihmoi fati qe ra ne ate ane te ndarjes se ekipeve me te dobta dhe megjithate nuk bindi. Asnje fitore te paster. Te gjitha me shtese e penallti. Po ti kishte rene ketej fati nga grupi tjeter do ta kishte pershendetur boterorin qe ne 16ce. Ti binte me ndonje Brazil, France, apo Belgjik qe ishin nga grupi tjeter do ta shikonim se sa e mire ishte Kroacia.

Lojtari me i mire per mua ne kete kampionat ishte Hazard dhe me pas Grizman. Modric nuk mendoj qe ishte nder me te miret. Kishte shume te tjere me te mire dhe me vendimtare se ai per skuadrat e tyre. Vlersimi i tij mu duk fiktiv dhe me begrand politik.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 29-07-2018, 22:43   #471
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,228
Thanks: 1,111
Thanked 783 Times in 407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Shark, welcome back

Faleminderit per shkrimin llogjin qe solle, edhe une e ndaj te njejten llogjike me ty.

Te pershendes
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 30-07-2018, 18:34   #472
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 481 Times in 315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Edhe une te pereshendes ANGELO!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 09-08-2018, 12:18   #473
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,729
Thanks: 11,522
Thanked 6,534 Times in 4,374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Franca, kampione e botės!

Come č noto la CIA, per essere al passo con i tempi, ha inventato l'hashtag #CIAWORLDFACTBOOK che č servito e sta servendo ad evidenziare sinteticamente alcuni dati su questi Mondiali che si svolgono in Russia. Non č un caso, si potrą pensare.
Tanto che qualcuno si chiederą: chissą i servizi segreti dei rispettivi Paesi, che sembrano essere ritornati a respirare aria di "guerra fredda", cosa staranno mai combinando...
La CIA da quando si interessa di calcio non č dato sapere. Ora succede. Niente di straordinario. Schede sintetiche che fotografano i vari Paesi, che ne ricordano le peculiaritą ed alcune caratteristiche con 140 caratteri dedicate anche ai Mondiali. Cosa apprezzata da tanti utenti.

Ad esempio sulla Russia, Paese ospitante, si ricorderą che la sua prima apparizione come URSS č del 1958 e che solo nel 1996 sono arrivati ai quarti. Ricorderą che la Russia č il pił grande paese del mondo e la sua penisola Kamchatka č sede di circa 29 vulcani storicamente attivi. Rimandando ad una scheda dove si evidenzia che l'estensione della Russia sarebbe di 17,098,242 sq km e gli abitanti pari a 142,257,519 (July 2017 est.).

Risponde perņ l'Ambasciata Russa che ricorda gentilmente alla CIA di aggiornare i suoi dati con un Tweet tanto sintetico quanto efficace: "Please update your @Russia map and statistics: Population: 146,9 million (Jan 2018 est.) Area total: 17,125,191 sq km"

...moderatori mund ta coje tek tema e.....HUMORIT.

__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur