Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-03-2018, 21:30   #321
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 15,344
Thanks: 5,554
Thanked 5,385 Times in 3,457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 316
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
si sot nje vit , paskam qene ne Shkoder

Ke ken n'Shkoder Locen, tash i pari poetesh
me pa Hyjni Rozafen, tan gurve t'kalas njesh
tuj dhan me pi, histori e premtim te tan nji qyteti
tuj ba t'madh e t'vogel, aja vec per vedi

A e pe Drinin tan vrull, Bunen kur takon
njelmet e bahet i urt, cdo gur i zallit prej qefit i nis e i knon
jare t'bukra tuj u kenaq, e bejte shum i qet
e perkdhel me val, e rrok, neper rrjedh tuj e vet

E vet Bunen per ajrin mushun, dallnyshe e bylbyla
qe kullosin kopshtijeve t'qytetit, tuj k'nu neper zymyla
varzat me faqe t'kuqe, e djelmt mustak djesit tuj i porosit
qe jetes t'veshtir t'sodit, tamlin e Rozafs kurr per mos me korit.Colli_tuj prit n'heshtje.
__________________
What goes around comes around......
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2018, 07:49   #322
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,673
Thanks: 10,622
Thanked 5,891 Times in 3,989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Nga debati kalojnė nė rrahje, shoku vret me thikė shokun nė Shkodėr.

Njė konflikt nė gjendje tė dehur mes dy miqve ka pasur nė pėrdorimin e njė thike qė i ka marrė jetėn njėrit prej tyre. Raportohet se viktima dhe autori, tė dy banues nė fshatin Hot i Ri ishin shokė me njeri-tjetrin, e ngjarja ka ndodhur teksa ndodheshin nė lokal me disa miq tė tjerė.

Mėsohet se ngjarja ka ndodhur pas mesnate nė fshatin Hot i Ri tė Shkodrės. Viktima dhe autori kanė nisur njė debat me sharje e fyerje dhe mė pas kanė dal jashtė lokalit ku konflikti banal pėr motive tė dobėta ka degjeneruar nė dhunė fizike dhe pėrdorimin e armės sė ftohtė nga ana e 27-vjeēarit Kristian Shkambi, i cili ka goditur pėr vdekje 28-vjeēarin Kole Fermosi.

Pavarėsisht ndihmės sė dhėnė duke e dėrguar menjėherė nė spital, 28-vjeēari nuk ka mundur tė shpėtojė.

Ndėrkohė autori i ngjarjes ėshtė arrestuar nė flagrancė nga policia pak minuta pasi kishte kryer krimin.

Kohanet.

Ai u nxef ne....bam.
E paska ofendue!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur