Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti dhe Kultura Botėrore

Arti dhe Kultura Botėrore Mendime rreth artit dhe kulturės botėrore. Vlerat e pashuara tė gjenive botėrorė qė dhe sot mbeten tė paarritshėm. Kultura dhe arti qė dallon shtetet duke mahnitur njerėzit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-10-2018, 19:12   #341
fritz-
larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 1,020
Thanks: 167
Thanked 431 Times in 275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
fritz- ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
aty fillon qe tek ushqimi qe hane njerezit , teknologjia qe perdorin cdo dit … jeta sedentare etc etc

duhet pasur shume kujdes e te mundohemi te bejme nje jete sa me natyrale …

easier said then done lol


meqe jemi te tema burrave … kto hormone e shumta qe na rrethojne po I bejne shume meshkuj si femra btw
zgjidhe partnerin gjoks lesh lol...tregues i nivelit te testosteronit....qoset dhe meshkujt pa lesh ne trup, jane te efeminizuar....jan meshkujt qe ka provu shkendija, nuk e kalojn nje round
fritz- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 19:26   #342
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 9,323
Thanks: 7,828
Thanked 5,114 Times in 2,844 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

po pra … me at rast I perdorim dhe si batanije leshi
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 19:29   #343
fritz-
larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 1,020
Thanks: 167
Thanked 431 Times in 275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
fritz- ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

ok, po nuk tallem lol

https://www.quora.com/Do-people-with...more-body-hair
fritz- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i fritz- pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2018, 19:32   #344
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,282
Thanks: 1,368
Thanked 1,483 Times in 836 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
po pra … me at rast I perdorim dhe si batanije leshi
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2018, 19:34   #345
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,025
Thanks: 1,152
Thanked 1,113 Times in 732 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
femijet kendej rriten si robota …. ashtu duhen te bindur prandaj

femijet Shqiptare te pakten brezi jon jemi rritur me te lire dhe kemi krijuar personalitetin tone me te pavarur , unconvencional …

nuk eshte dicka domosdoshmerisht e keqe ajo

femija ka nevoje per femije te tjere te lozi por ne ambjent te lirshem … ka kohe per rregulla me vone
E pra? Ne shqiptarėt e kemi kėmaqur, e ndritėm vendin tonė dhe tani kemi shkuar jashtė pėr tė ndritur vendet e tjera tė botės

Brezi jonė qe i detyruar tė rritej nė ēerdhe se mami me babi duhet tė punonin patjetėr. Nuk tė linte Partia tė rrijė nė shtėpi.

Ne jemi rritur me shumė pak, por njė famije nuk ka nevojė pėr shumė gjėra. Lodrat e tepėrta ja shuajnė fantazinė fėmijės. Kjo po! Kurse pėr tė tjerat fėmijėt e diktaturės ishin tepėr tė kufizuar.

Kur erdha nė Amerikė mu desht tė mėsoja pjestimin edhe njė herė sėpse e bėnin ndryshe nga ne. Pra ne kemi mėsuar gjithmonė me mjetet dhe metodat mė primitive tė mundshme tė kohės.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 19:35   #346
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 9,323
Thanks: 7,828
Thanked 5,114 Times in 2,844 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

sa romantic qe je mer dreq

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 15-10-2018 nė 19:44
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2018, 19:36   #347
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 9,323
Thanks: 7,828
Thanked 5,114 Times in 2,844 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Kur erdha nė Amerikė mu desht tė mėsoja pjestimin edhe njė herė sėpse e bėnin ndryshe nga ne. Pra ne kemi mėsuar gjithmonė me mjetet dhe metodat mė primitive tė mundshme tė kohės.
e ke gabim , ne kemi sistetim rus qe esht bishe fare …. un kam ardhur kur isha ne shkoll te mesme dhe kta benin matematiken e 8vjecares … u dukeshim gjeni neve ktu

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 15-10-2018 nė 19:40
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 19:41   #348
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,025
Thanks: 1,152
Thanked 1,113 Times in 732 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Hahahahaha

Nuk e di pse por sa e pashė thash me vete ky qeka tip 'Akrep-i'
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2018, 19:47   #349
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,025
Thanks: 1,152
Thanked 1,113 Times in 732 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
e ke gabim , ne kemi sistetim rus qe esht bishe fare …. un kam ardhur kur isha ne shkoll te mesme dhe kta benin matematiken e 8vjecares … u dukeshim gjeni neve ktu
Ashtu ėshtė. Unė erdha kėtu me algjebėr, gjeometri, fizik, kimi, dhe matematikė tė mbaruara. Kam bėrė 3 vjet gjimnaz kėtu. Kėtu kėrkohej vetėm njėra pėr gjith gjimnazin.

E kisha fjalėn tek mėnyra e tė mėsuarit, metodat. Gjimnazi kėtu ėshtė bėrrnut sepse jan shkolla publike. Nė kapitalizmi ēdo gjė publike ėshtė e dobėt!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 19:51   #350
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 9,323
Thanks: 7,828
Thanked 5,114 Times in 2,844 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Nė kapitalizmi ēdo gjė publike ėshtė e dobėt!
Jo kudo megjithate ke nje fare te drejte … para ca kohesh pyeta nje mesuese Shqiptare qe punonte ne nje shkolle katolike sepse doja te dergoja djalin atje dhe ajo me tha qe I njejti curriculum qe perdoret ne public school perdorej dhe atje … I vetmi ndryshim tha qe I mesojn religion ...big deal lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 20:23   #351
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,025
Thanks: 1,152
Thanked 1,113 Times in 732 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Jo kudo megjithate ke nje fare te drejte … para ca kohesh pyeta nje mesuese Shqiptare qe punonte ne nje shkolle katolike sepse doja te dergoja djalin atje dhe ajo me tha qe I njejti curriculum qe perdoret ne public school perdorej dhe atje … I vetmi ndryshim tha qe I mesojn religion ...big deal lol
Nuk e di pėr shkollat fetare por ato private sekulare janė ndryshe. Unė njė vitė qė bėra nė Shqipėri mė vlejti sa pėr 3 kėtu. Mė duket sikur nė gjimnaz pėrveē anglishtes dhe historisė amerikane sikur nuk mėsova asnjė gjė tė re.
Kėshtu ėshtė kapitalizmi. Shkollat publike bėjnė minimumin. Pastaj ta rregullojnė qefin te shkolla e lartė. Hyn nė borxh pėr gjith jetėn.
Mė duket se po del qė paske po aq tė drejtė sa unė.

E lėmė me 50/50?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 15-10-2018 nė 20:25
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2018, 20:37   #352
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,728
Thanks: 5,490
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
po pra … me at rast I perdorim dhe si batanije leshi
te ma rruaē per vere se per dimer na mban ngrohte" thot poplli
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2018, 20:49   #353
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 9,323
Thanks: 7,828
Thanked 5,114 Times in 2,844 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

tani e vura re qe keni dale na tema fare


cfare esht nje burre ? lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2018, 20:51   #354
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,892
Thanks: 5,293
Thanked 2,104 Times in 1,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
tani e vura re qe keni dale na tema fare


cfare esht nje burre ? lol

- Njė burrė ėshtė njė oqean durim!
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2018, 21:18   #355
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,139
Thanks: 360
Thanked 1,749 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ėshtė njė burrė?

Ai qe jeton ne shishe
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur