Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-06-2017, 21:12   #21
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 3,993
Thanks: 4,607
Thanked 3,048 Times in 1,580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

njerezit e semure e bejne ... gjynah
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:16   #22
CERMENIKASI
V.I.P
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: Nė dhe tė huej
Posts: 1,460
Thanks: 262
Thanked 299 Times in 159 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Mjekėsia ka arritur nivele tė larta .Nė disa raste ajo ia shpėton jetėn njeriut por e le nė njė gjendje tė tmerrshme .Nė kėto raste ėshtė shumė lehtė pėr tė thėnė qė vetėvrasja ėshtė e ndaluar ...... pėrderisa nuk e pėrjeton vetė tmerrin
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:19   #23
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 5,404
Thanks: 4,262
Thanked 3,126 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Vetem ne Holande e bejne dhe ate vetem ata me semundje vdekjeprurese dhe perlot dhimbje. Por edhe ne kete rast kerkohet leje. Ne asnje shtet tjeter nuk lejohet vetevrasja.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:24   #24
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 15,884
Thanks: 3,352
Thanked 3,814 Times in 2,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sa prekese....
shume prekese. nje komshijes tone i vdiq djali i vetem 18 vjec.

i pushoj zemra ne det. jeton akoma ne zi.

te gjitheve qe i ndodhin fatkeqėsi duhet tja fusin vetes?

bir selman i nenes
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2017, 21:26   #25
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 3,170
Thanks: 302
Thanked 364 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 101
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CERMENIKASI Shiko postimin
Mjekėsia ka arritur nivele tė larta .Nė disa raste ajo ia shpėton jetėn njeriut por e le nė njė gjendje tė tmerrshme .Nė kėto raste ėshtė shumė lehtė pėr tė thėnė qė vetėvrasja ėshtė e ndaluar ...... pėrderisa nuk e pėrjeton vetė tmerrin
Nese e ke fjalen per te semuret terminale ndryshon puna. Eutanazia eshte ceshtje me vete.
Po sa te rinj jane vrare per zhgenjime dashurie apo mos-suksese ne shkolle?
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:28   #26
CERMENIKASI
V.I.P
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: Nė dhe tė huej
Posts: 1,460
Thanks: 262
Thanked 299 Times in 159 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Mos gabofsha edhe nė Belgjikė ėshtė lejuar.
Tani ēfar ti themi njė njeriu qė ėshtė i paralizuar tėrėsisht deri nė atė shkallė qė ėshtė nė gjendje vetėm pėr tė shikuar dhe qė luan vetėm kapakėt e syve????
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:31   #27
CERMENIKASI
V.I.P
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: Nė dhe tė huej
Posts: 1,460
Thanks: 262
Thanked 299 Times in 159 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Nese e ke fjalen per te semuret terminale ndryshon puna. Eutanazia eshte ceshtje me vete.
Po sa te rinj jane vrare per zhgenjime dashurie apo mos-suksese ne shkolle?
Nė parim, jam kundėr vetėvrasjės nė pėrjashtim tė disa rastėve si shembulli qė solla mė lart.
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:38   #28
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,067
Thanks: 3,573
Thanked 4,370 Times in 2,052 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Te tera llojet e vrasjeve, jane mekat i pafalshem & fatkeqesi.

Kush bien dakort me vrasjet e llojeve, te tjera ?
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:42   #29
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 3,091
Thanks: 692
Thanked 1,195 Times in 768 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Euthanasia, abortion. Kto jan debate goxha te medhenj. Ca bjen dakort ca jo.
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:47   #30
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,488
Thanks: 697
Thanked 361 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Kurt ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Mekati me i madh eshte se shume njerz qe duhet nuk e vrasin veten. Sikur njerzit te kishin sadopak ndergjegje dhe burrni do vrisnin veten me shumice dita dites.
Prandaj te shemtuarit te patyrpshit nuk e vrasin veten, te miret vrasin veten.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2017, 21:52   #31
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 5,404
Thanks: 4,262
Thanked 3,126 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Une mendoj se vetem te liget vrasin veten. Burri mund te beje vetevrasje vetem ne lufte, ne fushebeteje, dhe vetem atehere kur e sheh vdekjen me sy nga armiku dhe edhe ne kete rast nuk vret veten pa i mar me vete edhe shume armiq te tjere, perndryshe eshte qyqar. Napoleoni ka thene se vetevrasja eshte qyqarllek.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2017, 21:59   #32
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,364
Thanks: 77
Thanked 822 Times in 609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Ketu disa po ngaterrojne eutanazine me vetevrasjen ne pergjithesi.
Ne radhe te pare eutanazia nuk eshte vetevrasje e, mirefillte. Ketu ekziston deshira per te mos jetuar por edhe pamundesia per ta kryer vete. Ne kete rast kerkohet e drejta nese mund ta quajme keshtu per te vdekur.dhe ne kete rast kerkohet qe dikush ta bej kete pune. Pra dikush qe te te vrase ne menyre ligjire dhe mjekesore me deshiren dhe vullnetin e plote te personit qe do ti jape fund.
Tama gjithsesi nuk I referohet ketyre rasteve. Flitet me teper per vetevrasjen ne formen tipike klasike kur dikush shendosh e mire nga ana fizike dhe mendore per shkak te nje tragjedie e deshperimi te thelle shkon ne aktin ekstrem.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 22:04   #33
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,067
Thanks: 3,573
Thanked 4,370 Times in 2,052 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Nuk ka siguri per gjendjen psikologjike ne k'te rast
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur