Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-07-2017, 18:58   #161
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 15,884
Thanks: 3,352
Thanked 3,814 Times in 2,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
e kujton se harrojme neve, se ēfare heqim me ata te juvet ke vera, e shikon qe vera ik dhe vjen dimeri pastaj ene te ne llogaritet me ēmime sezonale, por ne vend te shazllongit kemi saja ne disponim per ata qe duan te rreshqasin... i percjellim deri te kalimashi pastaj fiiiuuuu me saj arrin njeriu ke lapraka, ca thua mo vellai perse te paguash taksine te kthehesh ke shtepia jote
iku koha e patriotimit osht bo biznes. 2 ojro pica halal per vellezerit kosovar
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2017, 19:05   #162
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,907
Thanks: 1,484
Thanked 1,420 Times in 890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
iku koha e patriotimit osht bo biznes. 2 ojro pica halal per vellezerit kosovar
qarte qe eshte biznes dhe tha; vella, vella por kosi me para shume dakord vellai, vetem mos me shit dhalltin per kos, per ēmimin ne rregull jemi
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2017, 19:09   #163
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 29,240
Thanks: 6,804
Thanked 6,402 Times in 3,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 398
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
qarte qe eshte biznes dhe tha; vella, vella por kosi me para shume dakord vellai, vetem mos me shit dhalltin per kos, per ēmimin ne rregull jemi
Ore Pirat qė dashke tule tė ngopesh, po ka mė tė shijshme se brinjėt e qėngjit ose kecit?

Ik se le nam, tė paskan ofruar pajdh-aqe me pak lekė dhe e ke rrefuzuar?
Pėr ty qėnka ajo thėnia "ku di dhia ē'ėshtė tagjia"
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2017, 19:12   #164
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 4,187
Thanks: 85
Thanked 370 Times in 294 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 88
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ore Pirat qė dashke tule tė ngopesh, po ka mė tė shijshme se brinjėt e qėngjit ose kecit?

Ik se le nam, tė paskan ofruar pajdh-aqe me pak lekė dhe e ke rrefuzuar?
Pėr ty qėnka ajo thėnia "ku di dhia ē'ėshtė tagjia"
Piratit epi do mish lope t'tert, suxhuk e qebapa e knaqet lol

Nuk e pelqe pajdhin pirati perveqse ne Nish
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i derjansi pėlqehet nga
i vjetėr 21-07-2017, 19:14   #165
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 15,884
Thanks: 3,352
Thanked 3,814 Times in 2,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ore Pirat qė dashke tule tė ngopesh, po ka mė tė shijshme se brinjėt e qėngjit ose kecit?

Ik se le nam, tė paskan ofruar pajdh-aqe me pak lekė dhe e ke rrefuzuar?
Pėr ty qėnka ajo thėnia "ku di dhia ē'ėshtė tagjia"
ku e di ai cfar eshte pajdh-aqe
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 21-07-2017, 19:15   #166
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,907
Thanks: 1,484
Thanked 1,420 Times in 890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ore Pirat qė dashke tule tė ngopesh, po ka mė tė shijshme se brinjėt e qėngjit ose kecit?

Ik se le nam, tė paskan ofruar pajdh-aqe me pak lekė dhe e ke rrefuzuar?
Pėr ty qėnka ajo thėnia "ku di dhia ē'ėshtė tagjia"
po ēfare mo, e prisja me tula nji kshu si american bifteek 5, 10, 15 cm siper pjates, ti fusesh terfurkun aty se jo pirunin.

te sjelle aty brinjet e qinjit te vockel, qe beeee, beee bane dhe per tu ngopur duhet te porosit njeriu 5 pjata dhe e shikon sa menēur kamariere albaneze dhe secilen here sjelle kuponjen fiskale me TVSH ke fundi me 5 pjata brinje aty fiton me shume se dy qingjat qe ka blere ke fshatundari.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2017, 19:22   #167
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 29,240
Thanks: 6,804
Thanked 6,402 Times in 3,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 398
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
po ēfare mo, e prisja me tula nji kshu si american bifteek 5, 10, 15 cm siper pjates, ti fusesh terfurkun aty se jo pirunin.

te sjelle aty brinjet e qinjit te vockel, qe beeee, beee bane dhe per tu ngopur duhet te porosit njeriu 5 pjata dhe e shikon sa menēur kamariere albaneze dhe secilen here sjelle kuponjen fiskale me TVSH ke fundi me 5 pjata brinje aty fiton me shume se dy qingjat qe ka blere ke fshatundari.
Kuponjėn fiskale njėloj do ta paguash ti si me 1 si me 5 kuponja*
Pidhaqet (greēisht) dhe brinjėt e zgarės (shēip) janė pjesa mė e shujshme e bagėtisė imėt.
Unė pėrveē tyre preferojė edhe zhapėn e barkut.
Ik qėrohu se po mė lėshon goja lėng tani qė po i kujtojė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 21-07-2017, 19:22   #168
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,907
Thanks: 1,484
Thanked 1,420 Times in 890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Piratit epi do mish lope t'tert, suxhuk e qebapa e knaqet lol

Nuk e pelqe pajdhin pirati perveqse ne Nish
meqe ra llafi, kur ishte vitin e kaluar ai Edoja, qe i bene ti fancin ke Nishi, ata serbet i bene nga guzhina nje specialet shqiptare edhe i thane; hajde provo Ramo druzhe moj a te pleqen fasulja nasha ndersa Rama tha mua me pelqejne spaghetti parisiene kish harruar bologneset
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2017, 19:31   #169
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,907
Thanks: 1,484
Thanked 1,420 Times in 890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kuponjėn fiskale njėloj do ta paguash ti si me 1 si me 5 kuponja*
Pidhaqet (greēisht) dhe brinjėt e zgarės (shēip) janė pjesa mė e shujshme e bagėtisė imėt.
Unė pėrveē tyre preferojė edhe zhapėn e barkut.
Ik qėrohu se po mė lėshon goja lėng tani qė po i kujtojė.
ishte diku ne Tirane nga restoranti Juvenilja (jo ky i sotmi qe eshte tani), pastaj vinin ca kiosqe edhe pak me larg ne anen e djathte te bulevardit qe qon nga presidenca , diku duhet te kete qene ke Tajvani i sotem si hapesire dhe aty ishte perplote i mbushur, e sherbenin thjeshte ama me shume shije plus me salce kosi e sallata. E forta e asaj ishte, qe kishin cungun aty ne mes dhe nje zonje sigurisht te 50 -ve o me shume vite sopaten ne dore qe copetonte copat e mishit dhe cigaren ne goje por e di qe ishte plote e perplote. Pa diskutim qe ka perplot vende ku sherbejne mire dhe kualitet, ama e kemi me ata langaraqet e plazhit por perseri, jo me te gjithe.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 22-07-2017, 11:06   #170
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 817
Thanks: 26
Thanked 55 Times in 36 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Shqipėria ėshtė vendi mė i papėrshtatshėm pėr pushime nė Evropė. Fatkeqėsisht. Ndoshta riviera dhe bukuritė natyrore janė tė mahnitshme ama niveli i shėrbimit, infrastrukturės, kulturės turistike ėshtė shumė e ulėt. Nuk krahasohet as me Malin e Zi e lere mo me Kroacinė, Greqinė e Turqinė. Shqiptarėt e Kosovės bėjnė edhe turizėm patriotik, por arsyeja kryesore ėshtė cmimi, pastaj edhe gjuha e pėrbashkėt si dhe shumica e Shqiptarėve tė Kosovės nuk kanė kaluar pushime jashta Shqipėrisė e Malit tė Zi, gjatė periudhės sė Jugosllavisė Titoiste, disa familje kanė kaluar pushime nė bregdetin Grek, madje ndoshta nė plazhet mė tė flliqta tė Greqisė si psh Asprovalta dhe Paralia. Nuk kam ndėgjuar qė tė shkojnė diku nė Mikonos, Lefkada, Zakintos, Kreta, Karpatos etj, veq kanė shkuar aty afėr Selanikut. Pra ne nuk kemi aq ide se ku tė shkojmė, madje edhe kur kushtet financiare ishin shumė tė volitshme. Sot njė familje me kushte tė mira financiare nuk zgjedh Shqipėrinė si destinacion pėr pushime. Mali i Zi (pjesa pėrtej Ulqinit) dhe Turqia janė nė trend. Me 500 Euro shkon nė all-inclusive hotel pėr njė javė nė bregdetin Turk bashkė me biletėn e areoplanit. Greqia dhe Kroacia kėrkon vizė.

Sivjet do tė vizitoj Jugun e Shqipėrisė, pėr turizėm patriotik me plotkuptimin e fjalės e pastaj edhe Greqinė. E di qė standardet janė tė ulėta ama Shqipėria ėshtė Shqipėri dhe e pranojmė si e tillė. Por siq u shkruajt sipėr, kėrkojmė trajtim dinjitoz. Shqiptarėt e Kosovės udhėtojnė pėr turizėm patriotik ama edhe vendasit tė na trajtojnė me turizėm patriotik e jo tė na mashtrojnė e malltretojnė.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i COB pėlqehet nga
i vjetėr 22-07-2017, 11:31   #171
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 12,690
Thanks: 2
Thanked 1,429 Times in 715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
CR7 ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

O folni drejt o shqipet e Kosoves, shumica shkojn qe eshte lire, teper lire, perderisa nje birre ne Ulqin e ke 10 euro, ne Shqiperi me 10 euro behesh tap.
Se sa qe duhemi nemes vete, kjo tregon shume mire ne mediume se cfare shkruajm per njeritjetrin.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2017, 12:33   #172
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,907
Thanks: 1,484
Thanked 1,420 Times in 890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

ene kjo Kimete Berisha ishte nervozuar edhe i thote atij Mero gazetalit, te na hash becin neve, dakorte eh pastaj ene laaaa lucen e loces o shkerllate ti

'Ēorapės' i iku vegza!
Gazetarit tė ish sigurimit tė Enver Hoxhės, thuajini se shqiptarėt e Kosovės janė dergjur dhe disa prej tyre janė tredhur nėpėr burgjet serbe pėr idealin e Shqipėrisė kur u ka kushtuar mė sė shtrenjti, me jetė. Disa s'kanė dalė prej burgut tė gjallē.
E ty, thuaj, s'po tė vjen turp, po na ulė aq poshtė, sa po e mat dashurinė tonė ndaj atdheut me plazhe e me bukė, dhe po thua se shqiptarėt e Kosovės shkojnė nė pushime nė Shqipėri sepse ėshtė mė lirė, sepse janė fukarenj dhe e marrin miellin me vete, e jo pse e duan Shqipėrinė.

Tek e fundit ku e di ti ēfarė ėshtė dashuria, ti maestro i urrejtjes njerėzore dhe i neverisė.

Ti je si ai qeni qė e do veē pjellėn e vet.
Ti vetėm 'leh' kur na thua neve 'mos ejani pėr patriotizėm nė plazhet tona', thuajse Shqipėrinė ta ka lėnė baba amanet.
Po kush hamami je ti tė na tregosh neve motivin pėr ēka vimė ne nė Shqipėri.

A vimė pėr patriotizėm a pėr ēka vimė ne ėshtė punė e jona.
Mos na e shpjego Shqipėrinė tė cilėn e njohim, dhe e kemi dashur edhe pa e njohur, dhe e duam fort edhe pasi qė e kemi parė ēfarė fytyre ka.
Zoti yt janė paratė, pėr tė cilat ti e shet Shqipėrinė, me ta lėnė nė dorė.
Pse na quan ti neve tė varfėr!
Qysh u bėre ti i pasur, aq i pasur u bė b.th. jote e madhe sa krejt Kosova po tė duket e varfėr!
Pse na thua se e marrim bukėn me vete nė pushime!
Ku e di ti qė e marrim bukėn me vete!
Ende e bėn punėn e spiunit qė e di ēfarė kanė njerėzit nėpėr valixhe, a ēka!

Ēka ka tė keqe buka, tek e fundit!
Ani ēka qė kėrkojmė ēmime tė lira!
Jo ne varfanjakėt, siē na quan ti njeri pa mėshirė dhe pa karakter, po s'ka njeri i pasur nė botė qė nuk kėrkon ēmime mė tė ulta nė treg.
Nuk ėshtė turp me qenė i varfėr nė njė shtet tė varfėr, si Ne.
Turp ėshtė me qenė i pasur si Ti.
Shumė hotele nė bregdetin shqiptar ua ndalojnė larjen nė pishina shqiptarėve tė Kosovės, u thonė se nė to mund tė lahen vetėm 'tė huajt'...dhe serbėt.
Ēka ėshtė gjithė ky nėnēmim i zhgjyranave tė Durrėsit ndaj nesh!
A ėshtė e mundur tė jetė 'urrejtje' e organizuar kjo!
Po Ti bregdetin e ke parė veē me dylbi tė Ali Pashės.
Ne si fėmijė e dimė ēka janė pushimet nė bregdet, derisa ti dhe ēiftat t'u keni punu gjithė verėn nėpėr ara, s'keni dėgju radio as s'keni parė televizor, keni lexu veē pėr Stalinin dhe pėr Jeseninin, e nė mbrėmje i keni spiunu ēobanėt te xhaxhi peder.
Kush jeni ju qė na nėnēmoni dhe na urreni kaq shumė!
I ndani pushuesit: nė kosovarė dhe tė huaj.
Ju qė edhe bukėn e keni fetish.

Ju qė Zotin e keni para.
Njėqind herė ua bėn shqiptari i Kosovės njė pyetje, nuk pėrgjigjen, e bėhen kinse s'po kuptojmė, ndėrsa ēdo kafene dhe ēdo klub i Shqipėrisė mbahet me muzikėn e reperėve shqiptarė tė Kosovės.
Dyfytyrėsi.
Ju duhet me kuptu se nuk blihet dashuria nė Kosovė, siē shitet tek Ju nė aksham pazar.
Ne pėr dashuri ndaj jush e kemi dhėnė jetėn.
P.S. Mos i lejoni me ju nėnēmu.
Flisni dialektin tuaj, nėse nuk u kuptojnė, le ta gjejnė njė pėrkthyes shqip-shqip.

Shkoni, mos iu ndani Shqipėrisė, se ėshtė vendi ynė.
Jemi Njė popull.

E ti Ēorapė, 'Shut the fu.k up'.
(Edhe burgun e Smrekovnicės mbas luftės nė librin tėnd e ke pėrshkruar qė ka qenė si 'hotel' pėr tė burgosurit shqiptarė gjatė luftės, kaq i pafytyrė qė je).
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-07-2017, 19:11   #173
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,096
Thanks: 4
Thanked 103 Times in 85 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Artikulli i Mero Bazes, seē vinte era pisllik, artikull tendecioz , sikur ishte shkruar nga ndonje adoleshent.
Sa per lajmin, do te thoja se eshte bullshit, i pregatitur nga qarqe qe duan ta perēajne shqiptarin.
Pikesepari, ne Shqiperi nuk ka bilete per zhesllon/ēader, te marrin leket ne dore dhe mirupafshim.
Piksedyti, edhe kur shohin ndonje kosovar apo te huaj, apo emigrant, e ngrejne ēmimin 100 leke dhe jo 3 fishin siē paraqitet ne figure.
Piksetreti, nuk para ka ēadra/zhezllone me 200 leke, ato fillojne nga 300 leke te reja, deri ne 500 leke te reja.
Mos u genjeni nha rrenat qe dalin ne internet, me nje qellim dashakeqas/tinzar.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur