Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-10-2018, 09:23   #81
Linda
I'm like a star
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,680
Thanks: 2,225
Thanked 999 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Speca te mushme,byrek me patate supcremose me patate +sallat

Per omelsin mbas buke,nga nje cope kompekaj te bere vet

Shum per sot,akoma ska ardh viti ri

__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Linda pėlqehet nga
i vjetėr 09-10-2018, 10:08   #82
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,123
Thanks: 3,354
Thanked 292 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Pse vicat dhe derrat, si dhe gjithe kafshet per konsum, rriten me hormone dhe shendoshen perpara se t'i therrin?


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 17:03   #83
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,069
Thanks: 1,165
Thanked 1,132 Times in 748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Epo gjith ky impenjim, shpenzime si kohėn ashtu edhe paratė pėr gatime tė shumėllojshme. Do hy e do tė dali. Sikur po shpikni burimin e rinisė sė pėrjetshme.

Kėshtu gatuani ju pėr ēdo vakt? Si pėr dasėm
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 17:23   #84
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,176
Thanks: 4,203
Thanked 1,726 Times in 752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Epo gjith ky impenjim, shpenzime si kohėn ashtu edhe paratė pėr gatime tė shumėllojshme. Do hy e do tė dali. Sikur po shpikni burimin e rinisė sė pėrjetshme.

Kėshtu gatuani ju pėr ēdo vakt? Si pėr dasėm
Ti psh cfare gatuan zakonisht, mgjes dreke darke Mano? Me jep ndonje ide se me kane shteruar edhe idete, sidomos me kalamajt
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 10-10-2018, 17:27   #85
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,176
Thanks: 4,203
Thanked 1,726 Times in 752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Ne kishim feste mbreme
Mezi bera kohe per te pergatitur tryezen festive se bebja ime mezi pret per keto raste


Aman o Leaf se ti me jep zemer me keto gatimet e tua kaq te mira Tju kete bere mire
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 17:30   #86
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,069
Thanks: 1,165
Thanked 1,132 Times in 748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Ti psh cfare gatuan zakonisht, mgjes dreke darke Mano? Me jep ndonje ide se me kane shteruar edhe idete, sidomos me kalamajt
Pėr mėngjes vezė tė fėrguara me patate dhe salēiēe.
Pėr drek patėllxhanė (imambajalldi) tė mbushura
Pėr dark byrek me spinaq ose me qepė dhe njė got me kos.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 10-10-2018, 17:31   #87
fritz-
larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 1,049
Thanks: 186
Thanked 449 Times in 287 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
fritz- ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Epo gjith ky impenjim, shpenzime si kohėn ashtu edhe paratė pėr gatime tė shumėllojshme. Do hy e do tė dali. Sikur po shpikni burimin e rinisė sė pėrjetshme.

Kėshtu gatuani ju pėr ēdo vakt? Si pėr dasėm
s'ka gjasa lol, ja futin kot, ndonjeher per qef po, por jo cdo dite.
e di pse ta them? para 20 vjetesh kam punuar kuzhinier ne itali, njoh kuzhinen italiane dhe goxha nga ajo franceze, di te bej shume lloj gatimesh, te gjitha llojet e pizzave gjithashtu? pse si ta ha mendja se gatuaj cdo dite per vete? ahahaha

shumicen e hereve katandisem bej ndonje sandwich, shpejt e shpejt, here te tjera, skuq ndonje cop salcice, dy kokra veze, cik sallat dhe kaq ishte, nganjeher hap ndonje konserve peshku, here te tjera porosis ndonje pizza, qe te them te drejten jane shume me keq se ato qe bej vet( te miat jane ti lepish gishtat). kur jam jashte vetem mcdonald's, ato taco shops i urrej, sme pelqen ushqimi meksikan.
qe kur kam ardhur ne usa kam zevendesuar brioshin dhe kafene e dikurshme ne mengjez me cereals qe han kta amerikanet dhe aq ishte.
nje her ne tre kater muaj gatuaj ashtu sic di une.
fritz- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 17:50   #88
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,069
Thanks: 1,165
Thanked 1,132 Times in 748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fritz- Shiko postimin
s'ka gjasa lol, ja futin kot, ndonjeher per qef po, por jo cdo dite.
e di pse ta them? para 20 vjetesh kam punuar kuzhinier ne itali, njoh kuzhinen italiane dhe goxha nga ajo franceze, di te bej shume lloj gatimesh, te gjitha llojet e pizzave gjithashtu? pse si ta ha mendja se gatuaj cdo dite per vete? ahahaha

shumicen e hereve katandisem bej ndonje sandwich, shpejt e shpejt, here te tjera, skuq ndonje cop salcice, dy kokra veze, cik sallat dhe kaq ishte, nganjeher hap ndonje konserve peshku, here te tjera porosis ndonje pizza, qe te them te drejten jane shume me keq se ato qe bej vet( te miat jane ti lepish gishtat). kur jam jashte vetem mcdonald's, ato taco shops i urrej, sme pelqen ushqimi meksikan.
qe kur kam ardhur ne usa kam zevendesuar brioshin dhe kafene e dikurshme ne mengjez me cereals qe han kta amerikanet dhe aq ishte.
nje her ne tre kater muaj gatuaj ashtu sic di une.
Bėra shaka sa pėr t'u grricur pak. Ka njerėz qė jan qefli e nuk pėrtojnė. Lum si ata burra a gra qė i kanė

Unė pėr vete nuk jam hajės i madh. Ha pothuajse ēfar do. Nuk kam patur kurr naze.

Ashtu ėshtė jeta nė Amerikė, firi-fiu
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2018, 08:50   #89
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,123
Thanks: 3,354
Thanked 292 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Fasule kater ngjyreshe, te bardha, limonka, te zeza dhe te kuqe. Keto i kam bere sade.

Kam futur rreth 1 kg mish vici ne marinade. Them te bej nje tasqebap. Tasqebapin e bej me uthull vere te kuqe dhe hudhra. Shijon shume me rizoto.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 09:09   #90
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,223
Thanks: 363
Thanked 1,793 Times in 1,201 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sa po bona nja dy veze,3 kremvice,3 speca gogozhare dhe 3 thelbra hudher.Te rigon(osura).Apropo....kur isha ne Tiron,midis teatrit te ri ne ministrise ka nja dy apo tre kshu tip stolash betoni(me duket).Vje i tip me biciklete,me mjeker,me floke te gjata dhe u ul.Ne krahin e djathte te timonit kishte i flamur....e gjeni se qfare???Kom qesh me lot ne desha me i fole ose me e pyt.Por lene me mire (menova) Beno,se ktu ka qene veni i Fuksave ne po ta fusin per....provokacija,ose shpijun i Putinit.Ahhhhhhhhh qe spata qelularin me vete.

@dujso.

Flamurin ky TIPI e kishte te.....Rusise..

Tash gjume njoni se o telef.

AGRE.
mos ha vetem kremvice, ha edhe ndonjehere sallam
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 09:26   #91
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,139
Thanks: 529
Thanked 856 Times in 469 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

U bėftė mirė....
Byrek...sot, njė me kungull e njė me lakra
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2018, 18:02   #92
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 9,452
Thanks: 7,917
Thanked 5,176 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Spinaq me kos ....hekur celik partiePerformer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2018, 18:23   #93
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,979
Thanks: 10,961
Thanked 9,860 Times in 5,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Spinaq me kos ....hekur celik partie
Ki ēeliku i Partisė, ku pordhonet?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 18:24   #94
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,791
Thanks: 1,077
Thanked 6,234 Times in 2,802 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 202
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin

Unė pėr vete nuk jam hajės i madh. Ha pothuajse ēfar do. Nuk kam patur kurr naze.

d
Sa ‘bukur’ e flet shqipen ti Beu??! Me keq se cuni im qe ka lindur ketej. Lol.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 18:26   #95
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 9,452
Thanks: 7,917
Thanked 5,176 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ki ēeliku i Partisė, ku pordhonet?
nuk ishin groshe

prej indie e kishin pru lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 18:29   #96
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,769
Thanks: 1,739
Thanked 1,974 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Leaf happy thanksgiving per ju andej cik me vones.
Cfar ishte ajo si pie me ato frutat si kumbulla ne mes?
Te lumshin duart!
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 18:29   #97
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,791
Thanks: 1,077
Thanked 6,234 Times in 2,802 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 202
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Une mund te gatuaj aq sa ka gatuar Leaf aty, nuk eshte problem. Problemi qendron sesa ulem me pritet oreksi. E kam provuar disa here, gjithmone me ndodh. So kam heq dore. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 18:30   #98
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,769
Thanks: 1,739
Thanked 1,974 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Nuk gatuan ashtu per us thanksgiving, bad? Ca beni per thnxgiving? Restorant?
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 18:34   #99
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,791
Thanks: 1,077
Thanked 6,234 Times in 2,802 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 202
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Po pak gatuajme. Mish, ndonje sallate gote vere e aq. Sa here bej shume nuk hahen. Ngopemi shpejt ne ketej. Na iken oreksi. Idk.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 19:27   #100
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,769
Thanks: 1,739
Thanked 1,974 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

It doesn't sound like you have ever done a proper traditional thanksgiving. Take notes from leaf
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur