Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-10-2017, 16:40   #1
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,808
Thanks: 1,636
Thanked 1,913 Times in 1,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Ekperienca te cuditshme.

Kohet e fundit me kane ndodh ca dukuri qe s'i shpjegoj dot. E fundit ndodhi mbreme.
S'po me zinte gjumi. Midis ores 11-12 m'u be sikur degjova zera qe llafoseshin me ze te larte. Erdha verdalle neper shtepi, asgje. Ja ngjita fajin vesheve qe me bejne zhurme shpesh si dhe ujit te akuariumit qe po bente zhurme shume ne ate kohe. Vete shtrihem. Vjen burri nga ora 1-2 ( ashtu e ka punen). Cohem dhe e gjej mes dhomes se ndjenjes me shikim te ngrire. Cfare ke ? E pyes Pse rri ashtu? . M'u be sikur degjova zera, me tha. Isha shume i sigurt tha qe nje TV ishte ndezur, por asgje ndezur. Aty me hipi nje e dridhur. Sa e fjeta mendjen qe s'ishte asgje, burri ma kthehu friken prape.

Si i shjegoni ju dhe a keni eksperienca qe nuk arrini t'i shpjegoni dot si, qysh, tek?!
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 16:48   #2
Xhina
V.I.P
 
Avatari i Xhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 26,257
Thanks: 8,786
Thanked 9,756 Times in 4,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Xhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Ekperienca te cuditshme.

hmm do me dridheshin kembet te me ndodhej kjo
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Xhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 16:53   #3
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 29,139
Thanks: 6,764
Thanked 6,363 Times in 3,400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Ke fantazma nė shtėpi.
Do vi Hello Kitty t'ja u shpjegojė nė hollėsira.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 16:55   #4
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 7,599
Thanks: 4,067
Thanked 1,786 Times in 988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 154
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Hunted house Mia
No big deal
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 17:25   #5
Selena-
Sweety
 
Avatari i Selena-
 
Data e antarėsimit: Jul 2017
Posts: 939
Thanks: 548
Thanked 431 Times in 226 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Selena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyerSelena- ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Mer ndonje ekzorcist se paske demona
Selena- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 17:31   #6
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,334
Thanks: 73
Thanked 803 Times in 599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Kjo ka vetem nje shpjegim...Hello Kitty.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 18:49   #7
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,808
Thanks: 1,636
Thanked 1,913 Times in 1,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Me qetesuat shume.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 18:51   #8
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 7,025
Thanks: 655
Thanked 4,016 Times in 1,806 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Do kesh pare enderr me burrin sikur degjoi dhe ai
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 19:04   #9
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 2,218
Thanks: 0
Thanked 285 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
uj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyeruj me gaz ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Me qetesuat shume.
Une p.sh. nuk e shpjegoj dot, si ka munsi qe njerzit dun me zgjedh se s’bon cdo 4-5 vjet zerin a zerat qe duhet me ngju.

Po prap jam msu mos me e prish gjumin per kaq gjo.
__________________
imagine there's no countries... :)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 19:12   #10
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 10,463
Thanks: 3,599
Thanked 3,371 Times in 2,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 257
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Kohet e fundit me kane ndodh ca dukuri qe s'i shpjegoj dot. E fundit ndodhi mbreme.
S'po me zinte gjumi. Midis ores 11-12 m'u be sikur degjova zera qe llafoseshin me ze te larte. Erdha verdalle neper shtepi, asgje. Ja ngjita fajin vesheve qe me bejne zhurme shpesh si dhe ujit te akuariumit qe po bente zhurme shume ne ate kohe. Vete shtrihem. Vjen burri nga ora 1-2 ( ashtu e ka punen). Cohem dhe e gjej mes dhomes se ndjenjes me shikim te ngrire. Cfare ke ? E pyes Pse rri ashtu? . M'u be sikur degjova zera, me tha. Isha shume i sigurt tha qe nje TV ishte ndezur, por asgje ndezur. Aty me hipi nje e dridhur. Sa e fjeta mendjen qe s'ishte asgje, burri ma kthehu friken prape.

Si i shjegoni ju dhe a keni eksperienca qe nuk arrini t'i shpjegoni dot si, qysh, tek?!

Ver kamera njehere neper shtepi......po te qe e mundur nga ato me night vision rec.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 19:21   #11
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 7,292
Thanks: 4,818
Thanked 2,547 Times in 1,085 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Ekperienca te cuditshme.

Tani do i bėj njė telefonatė Hello Kitty-t!
__________________
(firma) Gi de Masha: 25 vjet: fillim karriere nė gjėzėtari; 21 vjet: angazhim me pėrkushtim nė gjėzėtari; 20 vjet: mishėrim me ndėrrimorėt.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 19:32   #12
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,808
Thanks: 1,636
Thanked 1,913 Times in 1,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Nuk besoj te kete gje ne shtepi. Kaq kohe s'kam ndjere gje. Tere beharin zere se e gdhiva zgjuar si lugat neper shtepi, s'me zinte gjumi dhe prape s'kam perjetuar gje. Ama ne basement kam shume frike te hyj po ra erresira. Thjesht kam frike une. Ata qe kane jetuar para meje u kane fjetur femijet ne basement. Familje madhe. lol
Po prape zerat vertet mu duken aq te gjalle. Kur i degjoi burri une s'i ndjeva. Vetem ai. Akuariumi im eshte vertet i zhurmshem. Do ta mbush me uje me se na lodhi.
Plus Te rruga ime kalon autobusi dhe ndalon afer shtepise sime. A thua kane qene nga stacioni? Nuk para degjon zera ketu, se nuk ecin ne kembe njerezit. Fqinjet se besoj te kene bere tere ate zhurme ne ate ore. Ata si shikon diten jashte, jo me naten. .
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 19:57   #13
Endless
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 1,524
Thanks: 473
Thanked 162 Times in 118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Endless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėmEndless i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Ke ndonje baby monitor ne shpi. Se ka pas raste qe I kane hackuar dhe bertisnin ose I flisnin bebave per ti trwmbur naten.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
Endless nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 20:22   #14
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 2,052
Thanks: 1,601
Thanked 3,320 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Mua me cudit telepatia ne pergjithsi. Me ndodh shpesh qe nje gje te menduar krejt rastesisht ta ndesh shume shpejt me pas. Nje filem, nje personazh, nje te njohur, boo ��
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 20:38   #15
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,808
Thanks: 1,636
Thanked 1,913 Times in 1,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Endless Shiko postimin
Ke ndonje baby monitor ne shpi. Se ka pas raste qe I kane hackuar dhe bertisnin ose I flisnin bebave per ti trwmbur naten.
Une s'kam bebe, keshtuqe femijet e mi ngrihen po ndjen dicka. haha Mos na tromaks dhe ti.


P.S Pridence ajo na ndodh te gjitheve. Ne Shqiperi me ndodhte qe kur permendja dike, do e kisha mbrapa. Mesova te shikoj para mbrapa njehere se si dihej, sidomos kur kritikoja ndonje.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2017, 20:48   #16
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,334
Thanks: 73
Thanked 803 Times in 599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Mia duhet te konsiderosh edhe faktore te jashtem zhurma te ndryshme te cilat me frekuenca dhe interferenca nga me te ndryshmet mund te krijojne ne kete rast nje lloj iluzioni sonor. Eshte pak a shume si iluzioni optik.
Bie fjala ne nje dite qe fryn ere, bie shi, zhurma te ndryshme nga jashte sidomos nese je ne nje zone urbane me qarkullim njerezish dhe automjetesh etj dhe gjithashtu edhe nese je ne nje pallat ne katet siper apo poshte mund te kete njerez qe bisedojne fort apo qe bejne punime te ndryshme ne shtepi.

Psh mua para rreth nje muaji duke ndenjur ne shtepi ne darke vone degjoja zhurma apo sikur behej muhabet ne ambientet ne oborr te shtepise. Kam dale dy tre here jashte dhe kur dilja sdegjoja gje tjeter vec zhurma te largeta te automjeteve, nje muzik te larget te nje tip ko koncerti qe zhvillohej ne qytet etj. Asgje nga brenda shtepise nuk degjohej sic ishte ne realitet jashte.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga kanina : 11-10-2017 nė 20:50
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i kanina pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 21:47   #17
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 10,831
Thanks: 332
Thanked 2,044 Times in 1,157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 110
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Llafazanlleku eshte eksperience e cuditshme per mua sa here qe e ndesh. Ore si ka mundesi te flasesh me ore te tera pa pushim? Per mua do mbetet mister kjo gje
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Persona pėlqehet nga
i vjetėr 12-10-2017, 01:06   #18
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,405
Thanks: 3,297
Thanked 6,578 Times in 2,210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

mia, merr shrebele te thate ( sage) dhe ndize . me tymin e saj fillo nga lindja e shtepise deri ne perendim duke krijuar nje rreth . beje ne cdo kat te shtepise . nese do me shume detaje mund te kerkosh ne temen meposhte
...
http://www.forum-al.com/showpost.php...4&postcount=36
__________________
Follow Your Joy

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Leaf : 12-10-2017 nė 01:10
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 12-10-2017, 01:33   #19
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 15,853
Thanks: 3,339
Thanked 3,791 Times in 2,352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

hajde Viola se plasi konkurenca
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2017, 20:19   #20
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 694
Thanks: 392
Thanked 131 Times in 110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
nghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ekperienca te cuditshme.

Une kam fillu te merrem vesh me ta. Deri neser te me vesh corapet ne ven, ose oren, ose thiken (gjera qe humbas). Do ti kane fillu dhe me degjojne
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur