Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-10-2017, 09:41   #701
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Secili njeri, po tė merrte nga natyra e shoqėria vetėm aq sa i nevojitet, kjo botė do tė ishte e mrekullueshme – parajsė e vėrtetė!
- Nėse edhe plehra riciklohen, atėherė pse mos tė “riciklohen” edhe njerėzit e nevojshėm pėr shoqėri edhe pas pensionimit?
- Nė pyetjen e femrės, pėrgjigju pozitivisht e pėrkrahe maksimalisht, mbase pėr atė edhe ka parashtruar pyetjen!
(Pos nė rastet e dėmshme)...
- Nė ēdo pyetje tė femrės, kurrė mos jep pėrgjigje tė prerė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 08-10-2017, 10:58   #702
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nė ēdo pėrgjigje tė pyetjes tė ushtruar nga femra, lėre njė deriēkė pėr tėrheqje eventuale!
- Pyetja e femrės, pėrmban pėrgjigjen e porositur!
- Trimėria e frikacakut, vėrtet ėshtė qesharake!
- Nėse synimi ėshtė i keq, pėrfundimi s’ka si tė dal i mirė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 09-10-2017, 06:19   #703
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Revolta ėshtė proēes i gjatė qė mund tė shpėrthej edhe pėr njė ēėshtje shumė banale!
- Sa mė shumė besim njėri ndaj tjetrit, aq mė shumė mirėkuptim e siguri!
- Marrja e votės nuk tė shfajėson nėse ke bėrė lėshime a krime, vota ipet pėr shumė qėllime!
- Kurrė mos prano me kurrfarė ēmimi tė bėhesh peng i askujt!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 10-10-2017, 06:06   #704
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Poeti nė momentin kur aktivisht kyēet nė jetėn politike, qė nga ai moment, ndahet nga rruga e drejtė!
- Pyetja e femrės, ėshtė kėrkesė qė duhet realizuar 100%!
- Nėse nuk dėshiron zhgėnjime tė njėpasnjėshme, mos bėj plane megalomane!
- Plane megalomale, janė tė gjykuar nė dėshtime!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 08:04   #705
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Fatbardhėsisht se ka njerėz qė kanė biografi sa njė enciklopedi!
- Kėrcnimi i frikacakut, detyrimisht krijon qeshje!
- Formimi i qeverisė, skajshmėrisht u ka shqyer maskat tė gjithė liderėve tanė politik!
- Thonė se “politika ėshtė kurvė” e meqenėse politikanėt mirren me politikė, s’kanė si tė mos bėhen kurvė!
- Ka njerėz tė atillė qė arrogancėn s’mund ta heqin as edhe njė ēast!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 12-10-2017, 06:07   #706
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Ka shumė njerėz qė arrogancėn e kanė binjakun Siamez!
- Sa e bukur bėhet dita, kur fiton drejtėsia!
- Brezat e kaluar, mė shumė kanė lexuar, prandaj nuk u mungon dija dhe as zgjuarsia!
- Fytyra ėshtė pasqyrė ku reflektohet imazhi i shpirtit!
- Kur rrezikohet paqja, karrem bėhen tė dobėtit!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 07:59   #707
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Edhe gėzimi edhe hidhėrimi, zbrazen krahas partnerit!
- Nė ēdo provokim, pėrdore arsyen e jo ndjenjat!
- Nėse s’mbrohet e vėrteta, lehtė triumfon gėnjeshtra!
- Nėse nuk mbrohet drejtėsia, e keqja hyp nė fron!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 14-10-2017, 10:36   #708
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Me xhelozi kultivojmė inatin, si lazaratasit Kanabisin!
- Shkrimtari qė shkruan vepra me porosi, do t’ia pėrdhunojnė emrin nėpėr histori!
- Palestina, ndėrgjegjia e vrarė e Kombeve tė Bashkuara!
- Me DURIMIN, kurrė mos bėjė SHAKA, me kalimin e kufirit, mund tė bėjė HATA!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2017, 16:38   #709
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Me rrymėn dhe durimin, kurrė mos bėjė shaka, mund tė shkrumojnė nė ēdo ēast!
- Njeriu shpirtngusht, ėshtė si kashta, ndizet shpejt e digjet shumė lehtė!
- Vigjilenca, ēdo herė e ka kaluar forcėn e trimėrisė!
- Vigjilenca e bėnė lepurin thuase tė pakapshėm!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2017, 06:09   #710
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

Tė gjitha qė i ka dhėnė Zoti, shfrytėzoi nė mėnyrė natyrore e mos u bezdis fare me opinionet e tė tjerėve!
- Tė gjitha fortesat, kalatė, pallatet, soliterėt...nėpėr shekuj , kurrė s’janė ndėrtuar pėr popullin, por pėr pushtetarėt!
- Pėrpiqem tė jem neutral ndaj tė gjithė sundimtarėve nėpėr shekuj, krimet e tyre s’mė lėjnė tė qetė!
- Si po sillemi me kafshėt e egra, edhe shumė specie do tė zhduken si ato parahistorike!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2017, 06:13   #711
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Edhe mėnyra dhe kultura e pirjes sė kafesė, tregon shumėēka!
- Nė ēdo punė, bėhu i vemendshėm e serioz deri nė pėrfundim!
- Nėse s’ke arsye tė fort, kurrė mos sulmo njeriun,!
- Arsyeja e fort, i arsyeton sulmet!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 18-10-2017, 08:05   #712
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kujdes, njeriu i keq, ka fuqinė e djallit!
- Kur thėrret kushtrimi, pasanikėt dhe pushtetarėt i largojnė familjet nė vendet e sigurta e vehten e sigurojnė me budigardot e autoblinda!
- Mbėshtetu drejtėsisiė dhe Zotit e marsho guximshėm pėrpara!
- O miru me art, o miru me politikė, s’ka dikund nė mes!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2017, 09:52   #713
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Forca dhe dashuria e NĖNĖS, janė magji mbi magjinė!
- Edhe gėzimin edhe hidhėrimin, mbaje nėn kontrollė!
- Njeriu i mirė, dallohet shumė lehtė, ai sillet mirė edhe me kafshėt!
- Nėse kupton e di shumėēka, jetėn vazhdimisht do ta kesh nė rrezik!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2017, 06:04   #714
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kur grua hesht, ta kesh me dije se punėt i ke pisk!
- Gėzoju faktit kur grua bėrtet e zihet!
- Jemi popull fisnik, human, i pastėr dhe shumė i bukur...por s’po dijmė ku ta lejmė inatin!
- Kur populli dhunohet e burgjet tė stėrmbushur, liria troket nė portė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2017, 10:07   #715
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 7,697
Thanks: 272
Thanked 978 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Ndjeki ėndrrat e puno shumė!
- Nė “orkestrin” e quajtur komb, patriotėt janė violinė!
- Ka njerėz qė vazhdimisht kėnaqen duke mashtruar veten!
- Rezisto, edhe kur nuk mundesh, rezisto, vetėm ashtu do ta mundish armikun pėr vdekje!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur