Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-10-2017, 21:30   #41
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,364
Thanks: 5,307
Thanked 6,278 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Le te shkoj ku te doje, te investoj edhe 10 miliarda te tjera dhe me deshiren, qe qenefsurratin e tij, mos e pafshim kurre dhe asnjehere ne trojet shqiptare.
pse eshte peder vuqiqi ?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2017, 21:34   #42
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,253
Thanks: 2,985
Thanked 3,226 Times in 1,248 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin


Kush kan fe ?
Baba i tyre (urdhėroni) e ta gėzoni.
Ju thafshin tre gishtat bile edhe te kembes ...he de.....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i e panjohura pėlqehet nga
i vjetėr 12-10-2017, 23:58   #43
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,341
Thanks: 11,210
Thanked 6,218 Times in 4,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Ju thafshin tre gishtat bile edhe te kembes ...he de.....
Ka dhe me 4-er gjishta,por me mire pyet turqit nga trojet se cfare kuptimi kane........Erdoğan'ın yaptığı Rabia'nın anlamı .
Tung.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2017, 06:25   #44
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,364
Thanks: 5,307
Thanked 6,278 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Preshevė, 21 dhjetor –EKSKLUZIVE: Presidenti i Turqisė Recep Tayyip Erdoğan’ın duke se eshet me gjka shqiptari. Pėr kete flasin jo vetme deklartat e tij pro shqiptare dhe pėr Kosoven sa here kernohej nga Serbia por sot ai edhe vete ne njėfare menyre e ka pranuar lidhjet e ngushta me shqiptaret i cili nuk e ka deklarur sot bash rastesisht gjatė njė takimi me presidentin shqiptar Bujar Nishanin se “Jam rritur nė duart e njė nėne shqiptare”. Ky lajm u dh ana gazeta e Ankaras “Haberturk” dhe medita tjera turke por pa precizuar lidhjet e tj fmilajre me shipzaret.
Gurmeve tė kėtij lajmi agjencia e lajmeve “Presheva Jonė” ka mesuar se gjyshja e presidentit te Turqise ėshtė shqiptare. Ninullat e para ne djep ju jane kėnduar Erdoganit ne gjuhen shqipe, njjfton burimi i “Presheva Jonė”.

__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 06:32   #45
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,341
Thanks: 11,210
Thanked 6,218 Times in 4,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Preshevė, 21 dhjetor –EKSKLUZIVE: Presidenti i Turqisė Recep Tayyip Erdoğan’ın duke se eshet me gjka shqiptari. Pėr kete flasin jo vetme deklartat e tij pro shqiptare dhe pėr Kosoven sa here kernohej nga Serbia por sot ai edhe vete ne njėfare menyre e ka pranuar lidhjet e ngushta me shqiptaret i cili nuk e ka deklarur sot bash rastesisht gjatė njė takimi me presidentin shqiptar Bujar Nishanin se “Jam rritur nė duart e njė nėne shqiptare”. Ky lajm u dh ana gazeta e Ankaras “Haberturk” dhe medita tjera turke por pa precizuar lidhjet e tj fmilajre me shipzaret.
Gurmeve tė kėtij lajmi agjencia e lajmeve “Presheva Jonė” ka mesuar se gjyshja e presidentit te Turqise ėshtė shqiptare. Ninullat e para ne djep ju jane kėnduar Erdoganit ne gjuhen shqipe, njjfton burimi i “Presheva Jonė”.

Car thote mer....

__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 07:55   #46
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,171
Thanks: 13
Thanked 585 Times in 379 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aleandro Shiko postimin
Si i thone nje fjale: kur dy veta zihen i treti fiton. Ne kete rast i treti ishim ne.
Austria na nxori ne drite duke krijuar urgjentisht nje elite politike shqiptare per shpalljen e Pavarsise. Kjo, jo vetem qe te kishte me vone nje partner te vetin ne kete rajon, por them qe e beri kete per me teper si antisllav qe ishin dhe si rivale e Italise e cila pretendonte Vloren qe te kontrollonte ngushticen e Adriatikut, aso kohe Austria kishte Triesten te sajen. Kuptohet rendesia e Shqiperise(Vlores?!?) per Austrine ne ate kohe.
Ne fakt me vone(1915) Italia i shpalle lufte Austrise qe zgjati 3 vjet.
Roli i Austro_hungarise eshte i pazevendesueshem per Shqiperine e asaj kohe.
Ne anen tjeter nuk kane pasur me ke te bashkepunojne ne viset shqiptare,nje mase teresisht analfabete,pa klase politike dhe intelektuale...Ismail Qemali niset prej Bukureshti drejt Wiennes dhe ende nuk eshte i vendosur se cduhet bere,te shpalle pavaresine apo autonomi nen Sulltanin.Austriaket e bindin qe te shpalle pavaresine...ne Kosove Azem Bejta bashkepunon me cetniket serbe dhe lufton kunder ushtrise austrohungareze,i ze rob dhjetra oficer austro_hungarez dhe ja dorezon cetnikeve dhe oficeret austriak ekzekutohen.Te njejtin Azem Bejta pak me vone e vrasin po ata cetnike...
Disa shqiptare luftojne ushtrine austro_hungareze e cila e shkaterron ushtrine serbe,ushtrija serbe shpeton permes Shqiperise dhe bashke me ushtrine franceze permes Selanikut kthehen dhe perseri e pushtojne Kosoven.!
Absurditete shqiptare !

Austriaket ne nje fare menyre shqiptareve i ofronin protektorat deri sa te behen te afte te qeverisin vet,gjate protektoratit do te ndertoheshin institucionet,infrastrukture,te arsimohen ne shkollat e tyre...njejte sic propozonte me pare Haxhi Zeka qe Britania te vendose protektorat mbi viset shqiptare...por dilnin Isa Boletina injorant qe thonin "Une venin tem ,vet e sunoj"...Koha tregoj qe nuk jemi te afte te ndertojme shtet funksional.

Austro_hungarija me cdo kusht nuk deshironte Rusine (permes Serbise) ne Detin Adriatik dhe kjo na shpetoi.

Nejse,se tema eshte per Erdoganleshin.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 08:05   #47
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,171
Thanks: 13
Thanked 585 Times in 379 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Erdogani i perkedhel serbet

- Miqesine turko-serbe do ta ruajme me cdo cmim
- Turqija dhe Serbija jane shtete me te rendesishme ne Ballkan

Erdoganistet shqiptare duhet ta dijne nje gje,qe baba i tyre gruzijani Erdogan ne cdo rast si aleat ne Ballkan i zgjedh serbet [madje edhe greket] para shqiptareve.Turqija e Erdoganit nuk i llogarit seriozisht shqiptaret,na konsiderojne si budallenj te askujt.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2017, 17:13   #48
Aleandro
V.I.P
 
Avatari i Aleandro
 
Data e antarėsimit: Mar 2017
Posts: 599
Thanks: 80
Thanked 295 Times in 195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Aleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Ju thafshin tre gishtat bile edhe te kembes ...he de.....
Ky eshte tipik mashtrues. Ne Serbi me 3 gisht, e Kosove ngre 4 gishtat duke thene qe kosova eshte turqi. Kater gishtat jane bere simbol pikerisht nga Erdogan per "Vllazerine islame" Organizate e cila eshte nxjerr jasht ligjit si terroriste ne Egjypt. (Rabia-simboli me 4 gishta)

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg errdog3.jpg (19.9 KiloByte, 51 shikimet)
__________________
Jam rrezuar, jo prej aftesise e armiqve, por prej pabesise se miqve.
Aleandro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Aleandro pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 17:17   #49
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,844
Thanks: 6,823
Thanked 5,386 Times in 2,220 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Askush nuk eshte i cmendur te investoj aty ku korrupsioni eshte me i larti ne Evrope, e normal as Turqia !

Hajnat, te korruptuarit, e haraqxhinjte nuk i do as zoti e le me turku !

Vaj vatani e mjer mileti yne !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 13-10-2017 nė 17:45
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2017, 18:51   #50
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,534
Thanks: 2,707
Thanked 2,738 Times in 1,837 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pse eshte peder vuqiqi ?
Jo vetem Vuqiqi, por edhe Hartukani me dy vellezerit e tij, Edon dhe Hashen jane pedo gaybycecpuma
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 18:58   #51
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,534
Thanks: 2,707
Thanked 2,738 Times in 1,837 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Preshevė, 21 dhjetor –EKSKLUZIVE: Presidenti i Turqisė Recep Tayyip Erdoğan’ın duke se eshet me gjka shqiptari. Pėr kete flasin jo vetme deklartat e tij pro shqiptare dhe pėr Kosoven sa here kernohej nga Serbia por sot ai edhe vete ne njėfare menyre e ka pranuar lidhjet e ngushta me shqiptaret i cili nuk e ka deklarur sot bash rastesisht gjatė njė takimi me presidentin shqiptar Bujar Nishanin se “Jam rritur nė duart e njė nėne shqiptare”. Ky lajm u dh ana gazeta e Ankaras “Haberturk” dhe medita tjera turke por pa precizuar lidhjet e tj fmilajre me shipzaret.
Gurmeve tė kėtij lajmi agjencia e lajmeve “Presheva Jonė” ka mesuar se gjyshja e presidentit te Turqise ėshtė shqiptare. Ninullat e para ne djep ju jane kėnduar Erdoganit ne gjuhen shqipe, njjfton burimi i “Presheva Jonė”.

Ate gazetarin qe shkruan tek kjo gazete, e njofin me emrin Nefi dhe kush i lexon shkrimet e tija thone, shkruajti nefi, ja nefi, qenefi perseri shkruajti

Hartukani me origjine tartare nga Gjeorgjia u be me gjyshen shqiptare. Ketij nefi qenefit eshte edhe haxhinenen me i ..... ne Ēalankaleeee, Ēalankaleeeeee
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 14-10-2017, 07:15   #52
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,341
Thanks: 11,210
Thanked 6,218 Times in 4,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Askush nuk eshte i cmendur te investoj aty ku korrupsioni eshte me i larti ne Evrope, e normal as Turqia !

Hajnat, te korruptuarit, e haraqxhinjte nuk i do as zoti e le me turku !

Vaj vatani e mjer mileti yne !
Miku i mire njihet ne dite te veshtira(thote nje fjale e urte trojore).Kur vje puna ke parja.....ncuq.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 14-10-2017, 07:18   #53
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,341
Thanks: 11,210
Thanked 6,218 Times in 4,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aleandro Shiko postimin
Ky eshte tipik mashtrues. Ne Serbi me 3 gisht, e Kosove ngre 4 gishtat duke thene qe kosova eshte turqi. Kater gishtat jane bere simbol pikerisht nga Erdogan per "Vllazerine islame" Organizate e cila eshte nxjerr jasht ligjit si terroriste ne Egjypt. (Rabia-simboli me 4 gishta)

https://www.youtube.com/watch?v=0WsermbsyRo
Pikerisht....dhe 8 miliarde Euro vajten dem nga Katari.Dhe QELBSAT saudite e akuz(ojn)uan per terrorizem.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2017, 07:35   #54
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,744
Thanks: 5,726
Thanked 2,727 Times in 1,359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin


Kush kan fe ?
Baba i tyre (urdhėroni) e ta gėzoni.
Merkel i mbyll derėn Erdoganit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se nuk pret qė tė merret ndonjė vendim konkret gjatė samitit tė Bashkimit Evropian pėr aderimin e Turqisė nė BE.
Nė njė mesazh video tė publikuar sot, Merkel thotė se “ėshtė e rėndėsishme qė t’i jepet drejtim marrėdhėnieve tė Unionit me Turqinė”.

“Megjithatė, qeveria gjermane i ka kėrkuar Komisionit tė BE-sė tė pėrpilojė njė raport mbi situatėn nė Turqi, sepse ka njė sasi tė lartė personash qė, nė dijeninė tonė, janė burgosur pa tė drejtė dhe jemi tė shqetėsuar mbi zhvillimet politike”, tha ajo.
“Sigurisht qė ende nuk do tė merret asnjė vendim, por do tė dėshiroja tė dėgjoja opinionin e kolegėve tė mi se si i shohin ata marrėdhėniet dypalėshe me Turqinė dhe se ēfarė pėrfundimesh mund tė nxjerrim”, theksoi Merkel.
Samiti dy ditor i BE-sė do tė fillojė tė enjten. Raporti qė i ėshtė kėrkuar Komisionit tė BE-sė pritet tė jetė negativ, qė mund tė rrisė presionin pėr tė braktisur negociatat e aderimit tė Ankarasė nė BE.
__________________________________________________ ___
http://www.gazetaexpress.com/lajme/m...oganit-447650/
__________________________________________________ _______

Merkel ia mbyll gojen ketij erdogan serbit ne Bruksel.
Kryetari serb tha se jane ftof mardheniet e Turqise me Shtetet e Kosoves e Shqiperise. Fal deklarates se ketij majmunit serb, edhe Merkel dhe BE, jau mbyllen deren servise dhe turqise.
Tash i tregon BE-ja erdoganit dhe vuēiēit ku duhet me i fut ata 3 gishtat serbo-turk...!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2017, 09:03   #55
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,844
Thanks: 6,823
Thanked 5,386 Times in 2,220 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Shpresoj qe ky diktator te bjere nga pushteti sa me shpejte !

Ndegjova qe eshte edhe i semure. Ktheu Turqine nga lindja ... shkaterroi popullin e vete !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 15-10-2017 nė 09:17
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2017, 11:54   #56
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,341
Thanks: 11,210
Thanked 6,218 Times in 4,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Ruset jane njerez,trapa apo popull qe nuk harrojne kollaj.
N.q-se sulltanit i kane dhene s-400 per te ruajtur trojet jevge,kane PADISKUTIM S-500.
Apropo....ne puqin e pare erdogancuk ja hudhi me celular,ndersa kur te behet i dyti shancet do jene...........ZERO.
Ktu do jemi.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2017, 12:30   #57
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,532
Thanks: 222
Thanked 370 Times in 281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Merkel i mbyll derėn Erdoganit

...
__________________________________________________ ___
http://www.gazetaexpress.com/lajme/m...oganit-447650/
__________________________________________________ _______

Merkel ia mbyll gojen ketij erdogan serbit ne Bruksel.
Kryetari serb tha se jane ftof mardheniet e Turqise me Shtetet e Kosoves e Shqiperise. Fal deklarates se ketij majmunit serb, edhe Merkel dhe BE, jau mbyllen deren servise dhe turqise.
Tash i tregon BE-ja erdoganit dhe vuēiēit ku duhet me i fut ata 3 gishtat serbo-turk...!
Politika e kujtdo ndertohet mbi bazen e interesave, jo te emocioneve apo shenjave me ose pa gishta. Siē duket, nuk eshte ne interesin e BE-se (Gjermanise, te pakten) qe Turqia te aderohet ne ate bashkim ne stadin e tanishem, mbase edhe asnjihere.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2017, 12:36   #58
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,341
Thanks: 11,210
Thanked 6,218 Times in 4,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Politika e kujtdo ndertohet mbi bazen e interesave, jo te emocioneve apo shenjave me ose pa gishta. Siē duket, nuk eshte ne interesin e BE-se (Gjermanise, te pakten) qe Turqia te aderohet ne ate bashkim ne stadin e tanishem, mbase edhe asnjihere.
Po hyri Turqia ne EU te LESHIT,arrnautet i ke me kuc dhe maq ne Gjermani.Apropo eshte anetare e Natos.
Kshu kot....m.q-se na ra rruga.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2017, 12:02   #59
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 882
Thanks: 31
Thanked 75 Times in 49 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.Marrėdhėniet tona me Turqinė e Erdoganit.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2017, 16:11   #60
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,844
Thanks: 6,823
Thanked 5,386 Times in 2,220 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Erdogan viziton Serbine.

Kjo foto eshte e ndaluar ne Turqine e diktatorit Erdogan. E ndaluar pikerisht nga ai vete.Por internetin nuk mund ta ndaloj

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 16-10-2017 nė 16:14
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur