Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-09-2018, 17:06   #1
Xhuljan
entity

Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Shuma e pikėve qė jep: 16
Xhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarė
Probem me gjurin.

Kur eci gjuri i majte me duket sikur do me keputet. Sikur nuk ka mbeshtetje. Nuk arrij ta mbeshtes kemben si zakonisht. Ka ndonjeri ndonje ide ?
Xhuljan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2018, 17:16   #2
Rexhina
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Probem me gjurin.

ks pasur ndonje goditje/aksident ne gjure? mund te jet problem ligamenti. Shko konsultohu tek nje ortoped
i vjetėr 09-09-2018, 17:23   #3
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez

Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Shuma e pikėve qė jep: 32
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Probem me gjurin.

Rexh, une kam disa vite qe kam kput ligament, dhe demtim minisku. Nuk kam ber nderhyrje dhe kte problem si Xhuljani ma jep rralle. Nje keshille nese ke info
i vjetėr 09-09-2018, 17:30   #4
Rexhina
V.I.P

Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Probem me gjurin.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Rexh, une kam disa vite qe kam kput ligament, dhe demtim minisku. Nuk kam ber nderhyrje dhe kte problem si Xhuljani ma jep rralle. Nje keshille nese ke info
cila ligament ke keputur angel? Ke provuar te besh physical therapy? ke vondosur “knee brace” te shikosh nese te ndihmon?
i vjetėr 09-09-2018, 17:32   #5
Xhuljan
entity

Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Shuma e pikėve qė jep: 16
Xhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Re: Probem me gjurin.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
ks pasur ndonje goditje/aksident ne gjure? mund te jet problem ligamenti. Shko konsultohu tek nje ortoped
Jo, as demtim as goditje. Pardje me ndodhi per here te pare. Dje jo. Dhe tani shkova ne shtepi, ndenja cik dhe sa dola me filloi prape. Dhimbje nuk kam.
Xhuljan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2018, 17:45   #6
Rexhina
V.I.P

Re: Pėrgjigje e: Re: Probem me gjurin.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhuljan Shiko postimin
Jo, as demtim as goditje. Pardje me ndodhi per here te pare. Dje jo. Dhe tani shkova ne shtepi, ndenja cik dhe sa dola me filloi prape. Dhimbje nuk kam.
ske probleme te tjera shendetsore? si pshm arthritis, diabet etc? nese jo
meqe ske pasur aksident dhe kjo ka ndhur per nja 2 dite, apliko akull, mos ec shume, dhe perdor nje kompresion per gjurin
i vjetėr 09-09-2018, 18:06   #7
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez

Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Shuma e pikėve qė jep: 32
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Probem me gjurin.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
cila ligament ke keputur angel? Ke provuar te besh physical therapy? ke vondosur “knee brace” te shikosh nese te ndihmon?
Asnje gje skam ber pervecse rezonances

Gjurin e majte kam demtuar

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga {A_N_G_E_L_69} : 09-09-2018 nė 18:16
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2018, 19:09   #8
Rexhina
V.I.P

Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Probem me gjurin.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Asnje gje skam ber pervecse rezonances

Gjurin e majte kam demtuar
Nuk e di nese ne shqiperi bejn physical therapy se mund te te ndihmoj...provo te mbash dhe nje knee brace

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga e panjohura : 09-09-2018 nė 19:17
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2018, 06:08   #9
Persona
:)

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Probem me gjurin.

Nese te zgjat me shume se 3-4 dite, te keshilloj qe te besh nje radiografi te gjurit si fillim.

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim