Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-07-2018, 14:33   #1
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,996
Thanks: 0
Thanked 657 Times in 504 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjykatat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Na iku jeta duke u vertitur si pordha ne breke . Klase e qelbur poiltike PD dhe PS.Sistemi gjyqesor me m@t ne Evrope apo dhe ne bote.

Kodi:
http://alb365.com/fatmir-kajolli-fiton-lirine-dhe-pronat/
Une nuk e di ne e kane akuzuar drejtesisht apo padrejtesisht kete person. Por te denohesh 22 vjet ne Itali dhe te vish ne Shqiperi ku denohesh shume me pak dhe perfiton nga amnistia kete s'e kuptoj. Si eshte problemi? Di njeri gje ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 10-07-2018 nė 14:38
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 15:00   #2
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 37,254
Thanks: 9,982
Thanked 9,042 Times in 5,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 494
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Mirė ja paske vėn titullin (me ose pa qėllim)
GjyKaKat
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 10-07-2018, 15:05   #3
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 2,483
Thanks: 895
Thanked 946 Times in 569 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykatat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Ja nje fakt tjeter se sa i dhjere eshte sistemi drejtesise ne Shqiperi.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Venom : 10-07-2018 nė 15:12
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 17:39   #4
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,996
Thanks: 0
Thanked 657 Times in 504 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mirė ja paske vėn titullin (me ose pa qėllim)
GjyKaKat
E shkrova heren e pare gabim. E korrigjova po s'e ka marre. Por tani them me mire qe s'e ka marre. Ashtu jane.Jo Kak por m@t. Imagjino c'behet.Nje vend si Shqiperia, sa juriste mund te kete dhe ka kaq muaj qe mezi po i kalon ne shoshe dhe s'po nxjerr dot nje te sakte nga vetingu. Te tere milionere. Mbaj mend ne nje konstatim te ca viteve me pare.Ne Tirane, nga 700 e ca gjyqtare dhe gati nja 600 e kusur me ceshtje gjyqesore dhe denoncime te hapura nga qytetaret.Dhe vazhdonin punen pa e care trapin hic.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 17:55   #5
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,996
Thanks: 0
Thanked 657 Times in 504 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Gjykatat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Ja nje fakt tjeter se sa i dhjere eshte sistemi drejtesise ne Shqiperi.
Jo qerohesh jo.Se kaq eshte kollaj.Po qe se ka denuar pak nje person qe duhej t'a denonte me shume, nxirr ate qe ka denuar pak nga burgu dhe fut gjyqtarin. Po qe se nuk e ka denuar hic, gruan apo motren apo vajzen qe ka , coja qe t'ja masakrojne ajo familja e viktimes.... dhe po qe se kjo mund te nje cik si e rende,atehere co kete gjyqtar tek familja e viktimes qe t'ja preshin mishin me gershere. Po qe se ndonjerit mund ti duket forme anakronike kjo....kthejeni nje here thikne nga vetja per te pare se sa dhemb. Per kete lloj gjyqtari ky lloj ndeshkimi na u quanka brutal, po te lozesh me ndjenjen e te demtuarit apo viktimen?
Dhe mos kini frike se do quhet shkelje e te drejtave te njeriut.Mjafton te besh nje shembull dhe te tjeret do bejne shurren ne breke.Shqiptari te pakten 30 vitet e fundit e ka treguar se cfare morali dhe dinjiteti ka. Shqiptari ka mendje diabolike dhe rron me frike.Frika e mban.Nuk e mban trimeria.
Une e kam thene dhe nje nje postim timin me pare. Gjykatesit jepi lek sa te duash.Prap do tundohet dhe sdo arrihet asgje vecse do ngrihen pazaret. Zgjidhja eshte e thjeshte. Rroga aq sa eshte per te gjithe. E kape se ka abuzuar, gjyqtari do beje burg 10 fishin e asaj qe ka abuzuar.Kaq. Frika e ruan vreshtin dhe jo paraja.Nuk te pelqen ? Ik , se ka te tjere qe vijne ne pune. Ka profesione qe duan burreri,dinjitet, moral,ndershmeri. Do thoni ju e kam gabim se duhet rroga e larte qe te menjanosh korrupsionin? Giovani Falcone dhe Paolo Borsellino nuk merrnin miliarda ne muaj.Rrogen merrnin.Dhe ky eshte jo shembull por supershembull.Dikur Thimio Kondi ka thene nje shprehje te madhe. Qeveria dhe politikanet shqiptare do ngrene dore dhe do godasin me forcen e ligjit mbi krimin vetem dhe vetem kur dora e krimit t'i godase haptas dhe ne menyre te drejtperdrejte.Po nuk ndodhi kjo dhe pak gjasa ka te ndodhe , sepse politikanet tane jane nje me krimin , as mos prisni drejtesi ne Shqiperi.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 10-07-2018, 18:31   #6
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 37,254
Thanks: 9,982
Thanked 9,042 Times in 5,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 494
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Hajde hajde o mėndje, gjykatėsi i Gjykatės Kushtetuese dhe aktualisht gjykatės nė Gjykatėn e Lartė tė Shqipėrisė na del hajdut i rėndomtė dyqanesh dhe dėnuar nga gjykata italiane me burg.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 10-07-2018, 21:14   #7
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,919
Thanks: 2,415
Thanked 2,764 Times in 1,518 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Hajde hajde o mėndje, gjykatėsi i Gjykatės Kushtetuese dhe aktualisht gjykatės nė Gjykatėn e Lartė tė Shqipėrisė na del hajdut i rėndomtė dyqanesh dhe dėnuar nga gjykata italiane me burg.
Duhet te jete ndonje keqkuptim. Ka qene duke bere ushtrime praktike per provimin e lendes ‘e drejta penale’.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 10-07-2018, 23:07   #8
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,579
Thanks: 949
Thanked 892 Times in 584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Ėshtė pėr t'u ēuditur kur lexojmė gjėra tė tilla, si vend me traditė tė vjetėr demokratike dhe me sistemin e drejtėsisė mė stabėl se kudo tjetėr nė Europė e mėtej.

Si ėshtė e mundur tė biem kaq poshtė? Me siguri ka tė bėj me rėnien e komunizmit se deri at herė ishim vend model pėr tė gjitha!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur