Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-03-2018, 06:06   #141
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 28,988
Thanks: 10,581
Thanked 12,452 Times in 5,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Kur ne divorc, te bjen pjesa me e madhe ($$$), se sa kur jeni bashke, pse te mos ndahesh?
sa here je divorcuar yoko ?
si tha zsazsa gabor per divorcin ;p
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 08:35   #142
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 9,723
Thanks: 6,155
Thanked 3,072 Times in 1,877 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Si nuk pertojn njerzit te ndahen?! Femrat e kane fajin patjeter se kane shume energji. Mashkulli taman nuk ndahet thjesht nga dembelizmi.
Si nuk pertojne te martohen thuaj
Bejne gjithe ate dasem harxhojne gjith ato para betohen qe do jene besnik ndaj njeri tjetrit, qe do jene prane njeri tjetrit ne te Mir e ne te keq .... and so on
Pastaj ndahen lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 09:16   #143
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 3,551
Thanks: 344
Thanked 508 Times in 388 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Shkaku i ndarjes eshte vetem nje Monotonia.
Martesa eshte si ta them:

Cila gjelle ju pelqen me shume ju?
Grosha mua pshm
Imagjino te hash 40-50 vjete mjes dreke darke Groshe
Nje mardhenie qe nuk ka diversitet eshte e destinuar te vdes.

Per mua eshte me mire best friend with benefits

Po kjo eshte thjesht ēeshtje pikpamjesh.
__________________


I'm the man who has the shadow of smiling
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 09:25   #144
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,616
Thanks: 9,864
Thanked 5,433 Times in 3,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Kjo hungarezja ka thon ne ket.....

Die Liebe auf den ersten Blick gibt es auch gegenüber einem Bankkonto.

Ose ne shqip kete tjetren .....

Nji nga teorite e mija eshte qe: burrat dashurojne me sy,ndersa grate me veshe(GRANDE),ato dashurojne qfar degjojne(ose ja u ka cejfi).

apropo...ne pergjithesi femrat hungareze jane te zgjuara kur gjejne....KLLUFA.

Derrmane na vllora.....pastaj keto,low,children....e qetera jane armet per te mposhtur burrat.Kane humbur rolin...i bie SADE SHQIP.
Globalizem....EBEN.

Ale.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 12:42   #145
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 14,399
Thanks: 3
Thanked 2,743 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
sa here je divorcuar yoko ?
si tha zsazsa gabor per divorcin ;p
Asnjehere, sepse me bie pjesa me e madhe keshtu sic jam tani.


Gabor vete, u martua nja 10 here. U be legjende e divorceve, prandaj jane te besueshme ato qe thote. Lol
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 15:27   #146
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,335
Thanks: 2,160
Thanked 688 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Si nuk pertojne te martohen thuaj
Bejne gjithe ate dasem harxhojne gjith ato para betohen qe do jene besnik ndaj njeri tjetrit, qe do jene prane njeri tjetrit ne te Mir e ne te keq .... and so on
Pastaj ndahen lol
Eshte vertet, nuk e imagjinoj dot dasmen. Te ftosh njerz sepse ke vendos te jetosh dhe te shtrihesh ne krevat me diken tjeter gjithe jetes me duket dicka absurde. Ke te drejte, shume pune e madhe dhe telashe duket kjo puna e dasmes vec te ndahen pastaj.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 15:32   #147
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 8,648
Thanks: 886
Thanked 5,101 Times in 2,268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Po mire ne ate vrull dashurie njerezit bejne shume gjera qe me vone kur u hapen syckat tamam thone mbase sja vlente. Po ke njerez qe bejne dasem pas 10 vjet living together e ftojne 100 veta, ket se kuptoj une.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 15:34   #148
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 14,399
Thanks: 3
Thanked 2,743 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Une s'kuptoj kur bejne dasem, therresin 100 vete, harxhojne 40k per te renew vows.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 15:42   #149
skifteri
I zjarrte!
 
Avatari i skifteri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Amerike e Veriut
Posts: 69
Thanks: 250
Thanked 76 Times in 20 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
skifteri ka njė atmosferė spektakolareskifteri ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

E di i thone nga ato anet tona: vetem leckat hidhen hu me hu!
Tani, femra eshte maja e krijimit. Me e mira, me e bukura, me e shijshmja. Historia e Krijimit e ka keshtu qe ne fund te gjithe krijimit, Perendia krijoi burrin, e pastaj, ne fund, pasi pa te meten/at te burri, krijoi gruan! O meshkuj, vleresojeni ate qe keni, femren qe keni, dhe mjaft me syte andej ketej. E dini historine e Ali Pashes?
skifteri ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2018, 14:25   #150
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,058
Thanks: 2,054
Thanked 5,491 Times in 1,784 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 167
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

se mos Ju rriten veshet ju burrave.
Kjo foto erdhi exluzivisht pėr t’ju ngrit cik vlerat se
Doni sdoni Ju jeni shkaku per divorc.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 85060BC7-04AB-4E78-9BBD-4A885C3418B8.jpg (24.0 KiloByte, 33 shikimet)
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 15-03-2018, 19:02   #151
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 882
Thanks: 0
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Divorcet rriten ne gjithe boten se ndyshimet e medha sociale po godasin bazen e familjes.
Baza familjes eshte dashuria e nenes per femijen dhe dashuria midis ciftit.
Meshkuj e femra cdo dite ndjehen te lodhur per te perballuar njeri tjetrin, dashuria midis ciftit po del ne muze dhe interesi e vlera pijne uje. Dhe dashuria e nenes humbet nga turrja e femrave ne kariere e ne estetiken e tyre.
E pse mos kete divorce pastaj, po me e keqja eshte se po shtohen cdo dite me shume femije autike.
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur