Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-03-2018, 17:42   #861
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,314
Thanks: 368
Thanked 1,408 Times in 941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

- Me dorė tė thatė, nuk thirret ogiēi!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 17:54   #862
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 2,879
Thanks: 717
Thanked 683 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 18:55   #863
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,616
Thanks: 9,864
Thanked 5,433 Times in 3,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

Kur prifti predigon,quhet demakracion.
Ne QISHE.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 20:34   #864
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 14,399
Thanks: 3
Thanked 2,743 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Tamam!


Ngordh fare per kete fragment.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 11-03-2018, 12:04   #865
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,616
Thanks: 9,864
Thanked 5,433 Times in 3,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

Amatoret vjedhin banka,KEQBERESIT i KRIJOJNE.

Nje ish Marxist pa tesere partie.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2018, 19:50   #866
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,314
Thanks: 368
Thanked 1,408 Times in 941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

- Puthja ėshtė produkt i zjarrit tė zemrės!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 11-03-2018, 20:58   #867
Jolene
✿◉●•◦
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: My own Kingdom.
Posts: 10,717
Thanks: 2,658
Thanked 3,555 Times in 1,612 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 534
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

“Ai qė shkruan pėr budallenjtė, audiencėn e lartė e ka tė sigurtė.”
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 20:09   #868
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 2,843
Thanks: 732
Thanked 1,052 Times in 637 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

Mėsimi
Njė nxėnės pyet mėsuesen, “Ēfarė ėshtė dashuria?”
Mėsuesja i tha, “Nė mėnyrė qė ti jap pėrgjigje pyetjes tėnde, shko tek ajo ara aty pranė me misėr, mer misrin mė tė madh edhe kthehu.
Por, rregulli ėshtė: ti mund tė kalosh nėpėrmjet misrit vetėm njė herė dhe nuk mund tė kthehesh mė pas pėr sė dyti.”
Nxėnėsi shkoi tek ara, u fut nė rreshtin e parė dhe pa njė misėr tė madh, por po mendonte me vete... ndoshta do ketė mė tė mėdhenj mė tutje.
Mė pas ai pa njė misėr tjetėr mė tė madh... Por ndoshta ka ndonjė akoma mė tė madh qė e pret.
Mė vonė, kur ai mbaroi mė shumė se gjysmėn e arės, ai kuptoi se misri nuk ishte aq i madh sa ai qė pa mė parė. Ai e kuptoi qė tashmė e kishte humbur mė tė madhin dhe u mėrzit.
Kėshtu, ai pėrfundoi dhe shkoi tek mėsuesja me duar bosh.
Ajo i tha, “kjo ėshtė dashuria, ti vazhdon tė kėrkosh pėr njė mė tė mirė, por vonė kupton qė tashmė e ke humbur atė...”
“Epo atėherė, po martesa ēfarė ėshtė mėsuese?”, pyeti pėrsėri nxėnėsi.
Mėsuesja i tha, “Nė mėnyrė qė ti jap pėrgjigje pyetjes tėnde, tani shko tek ajo ara me grurė aty pranė, zgjidh grurin mė tė madh dhe kthehu.
Por, rregulli ėshtė: ti mund tė kalosh nėpėrmjet grurit vetėm njė herė dhe nuk mund tė kthehesh mė pas pėr sė dyti.”
Nxėnėsi shkoi tek ara me grurė, kėtė herė ai ishte i kujdesshėm qė tė mos pėrsėriste gabimin e mėparshėm, kur mbėrriti nė mes tė arės, ai kishte marrė njė kalli gruri mesatar me tė cilin ndjehej i kėnaqur dhe u kthye tek mėsuesja.
Mėsuesja i tha, “Kėtė herė ti nuk erdhe duar bosh, erdhe me njė grurė mesatar. Ti kėrkove pėr njėrin qė mjaftonte tė ishte i mirė dhe tė tė pėlqente ty. Njė madhėsi qė ta mbushte mendjen tėnde qė kjo mjafton. Ti pate besim se ky pėrmbushte pritshmėritė e tua minimale... Kjo ėshtė martesa.”
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 23:53   #869
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,616
Thanks: 9,864
Thanked 5,433 Times in 3,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

Me barcaleta,legjenda apo gojedhana UNE jam MESUAR,dhe nuk me bejne pershtypje ASPAK apo ZERO oder NULL.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2018, 21:19   #870
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 1,852
Thanks: 49
Thanked 459 Times in 291 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Onyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

Njė fustan, nuk ka kuptim nėse nuk frymėzon njė burrė qė tė dėshirojė t'jua heqi.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2018, 21:39   #871
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,896
Thanks: 0
Thanked 2,241 Times in 1,296 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 177
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

Nata ndjell.

Cit, 2014.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2018, 21:49   #872
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 1,852
Thanks: 49
Thanked 459 Times in 291 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Onyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyerOnyx ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Thėnia e natės.

Njė femėr e ''vėshtirė'', ka pėr tė ofruar shumė mė tepėr sesa shumė tė ''lehta'' bashkė.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur