Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-04-2018, 22:37   #281
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,886
Thanks: 6,646
Thanked 6,088 Times in 3,874 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 344
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
O cool` prej Shqipnie,
I forte si lis i gjate.
Mendjen shume e mundove,
Per nje kompliment te thate...
Nuk ishte per komplimentin
po per edukaten shum te gjone
nuk munohena per fjal'n e mire
se nuk e maj permrena por e thojne
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 22:46   #282
Meri
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,338
Thanks: 1,236
Thanked 1,386 Times in 940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 263
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Nuk ishte per komplimentin
po per edukaten shum te gjone
nuk munohena per fjal'n e mire
se nuk e maj permrena por e thojne

S'do te tretem, s'do mundohem,
Nuk do digjem, pervelohem.
Se cfare shkruajti e imja dore,
Ishte vec, nje metafore...
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 22:50   #283
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,886
Thanks: 6,646
Thanked 6,088 Times in 3,874 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 344
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
S'do te tretem, s'do mundohem,
Nuk do digjem, pervelohem.
Se cfare shkruajti e imja dore,
Ishte vec, nje metafore...
Mund te jete metafore
edhe pak saaaa epitet
dale nga dora e perveluar
duket sperkatur me sherbet
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 23:00   #284
Meri
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,338
Thanks: 1,236
Thanked 1,386 Times in 940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 263
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Mund te jete metafore
edhe pak saaaa epitet
dale nga dora e perveluar
duket sperkatur me sherbet
Doli tema n'penxhere,
Per me u qa se kush devijoi.
Ky lum djali e ka me nge,
Kjo tjetra, me miresjellje,
iku e shkoi...
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 23:07   #285
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,886
Thanks: 6,646
Thanked 6,088 Times in 3,874 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 344
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Doli tema n'penxhere,
Per me u qa se kush devijoi.
Ky lum djali e ka me nge,
Kjo tjetra, me miresjellje,
iku e shkoi...
Ti e pac naten e mire
me mirsjellje po ta shprehi
se per temen e pexhereve
edhe veshin ta pa ta ngrehi
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 23:39   #286
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,170
Thanks: 3,644
Thanked 1,042 Times in 585 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Haha, bukur Cool & Meri.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 22:59   #287
isha Ag, Dem
V.I.P
 
Avatari i isha Ag, Dem
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 9,511
Thanks: 8,007
Thanked 4,069 Times in 1,825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
isha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, res

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Haha, bukur Cool & Meri.
dhe unė i pėrgėzoj pėr kėto vargje qė sollėn freski nė temė.
__________________
Mirėkuptim, tolerancė dhe shumė, shumė dashuri!
isha Ag, Dem nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2018, 23:07   #288
isha Ag, Dem
V.I.P
 
Avatari i isha Ag, Dem
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 9,511
Thanks: 8,007
Thanked 4,069 Times in 1,825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
isha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

- eksperimet ...................... provė.................
__________________
Mirėkuptim, tolerancė dhe shumė, shumė dashuri!
isha Ag, Dem nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2018, 23:45   #289
isha Ag, Dem
V.I.P
 
Avatari i isha Ag, Dem
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 9,511
Thanks: 8,007
Thanked 4,069 Times in 1,825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
isha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kė cilėsoni anėtarin mė me kulturė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Asgje nuk ndahet me thike ne ket bote, eshte relative. Por i qendroj mendimit qe ka komunikues me etike, dhe jo. Ca antare qe pelqejne komentet e pa etike jane me te lige se vet komentuesi.
Nxitesi i krimit eshte me kriminel se vet vrasesi.


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Par, kjo eshte e sakte. Ka tipa qe nje komenti fyes, shkojne e i bejne "like", per shkak se kane inate me ate qe po shahet.
Keta jane edhe me te ulet se ai qe po shan. Te pakten ai qe shan, e ben hapur dhe pret edhe pergjigje, kurse ata qe japin like, jane si puna e hienave qe kane nevoje te tufezohen*.
* ndėrzehen - ethen !
__________________
Mirėkuptim, tolerancė dhe shumė, shumė dashuri!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga isha Ag, Dem : 01-07-2018 nė 23:48
isha Ag, Dem nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur