Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-07-2018, 18:15   #701
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 2,926
Thanks: 1,112
Thanked 1,237 Times in 711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Me 99% eshte ankth/panik e jo problem fizik derisa simptomat shfaqen vetem ne situata te caktura, eshte psikologjike.

Nje shoku im para nja 4 vitesh beri nje aksident shume te rende, per fat te mire kishte vetem lendime te lehta dhe pse beri 2 rrotullime e doli jashte rruge.

Nja 6 muaj me mbrapa nuk preku timon me dore sepse sa fillonte niste makinen i merreshin mende, djersiste e kishte palpilations.

Tani eshte mire por nja 3-4 muaj mori mjekim nga nje neurolog.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 18:23   #702
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,681
Thanks: 6,883
Thanked 5,247 Times in 2,728 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

e drejte venom

une para ca viteve kisha nje scenic dhe ne autostrade po ecja me 120 km/ore a do ti me larg kishin mbyllur nje corsi se po e rregullonin dhe mbyllja per fatin tim te keq fillonte ne kthese te forte.. a do ti frenoj pak fare dhe ul shpejtesine ne moment me rreshket makina dhe me deshi fati se skisha makine tjeter ngjitur se do e kisha hudhur ate dhe veten bashke.. po qe ate dite kam frike te hyj neper kthesa me shpejtesi.. e shita scenicun vetem per kete gje se se merrja me me qef, bleva touran, dhe prape me frike i kam kthesat me shpejtesi.. me ka ngelur ne mendje ajo skena dhe se harroj..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 18:39   #703
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 2,926
Thanks: 1,112
Thanked 1,237 Times in 711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
e drejte venom

une para ca viteve kisha nje scenic dhe ne autostrade po ecja me 120 km/ore a do ti me larg kishin mbyllur nje corsi se po e rregullonin dhe mbyllja per fatin tim te keq fillonte ne kthese te forte.. a do ti frenoj pak fare dhe ul shpejtesine ne moment me rreshket makina dhe me deshi fati se skisha makine tjeter ngjitur se do e kisha hudhur ate dhe veten bashke.. po qe ate dite kam frike te hyj neper kthesa me shpejtesi.. e shita scenicun vetem per kete gje se se merrja me me qef, bleva touran, dhe prape me frike i kam kthesat me shpejtesi.. me ka ngelur ne mendje ajo skena dhe se harroj..
A te vij te kerkoj azil me France? Do me marresh shofer personal?
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 18:48   #704
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,681
Thanks: 6,883
Thanked 5,247 Times in 2,728 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
A te vij te kerkoj azil me France? Do me marresh shofer personal?


sa e forte kjo ti do qe rrogen time ta le ty une
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 18:50   #705
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 2,926
Thanks: 1,112
Thanked 1,237 Times in 711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin


sa e forte kjo ti do qe rrogen time ta le ty une
1/3 e rroges du.
Ama je e sigurte se jam shofer i mire.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 18:51   #706
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,681
Thanks: 6,883
Thanked 5,247 Times in 2,728 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
1/3 e rroges du.
Ama je e sigurte se jam shofer i mire.
ti do me bo shume armiq me duket
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 31-07-2018, 18:53   #707
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 2,926
Thanks: 1,112
Thanked 1,237 Times in 711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
ti do me bo shume armiq me duket
Eshte xheloz Akrepi?

Une jam serioz gjithsesi, nuk abuzoj kurre ne orarin e punes.
Vetem lidh rripin e sigurimit kur te jesh ne makine se une hyj shpejt neper kthesa e po me bie siper.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 18:55   #708
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,681
Thanks: 6,883
Thanked 5,247 Times in 2,728 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Eshte xheloz Akrepi?

Une jam serioz gjithsesi, nuk abuzoj kurre ne orarin e punes.
Vetem lidh rripin e sigurimit kur te jesh ne makine se une hyj shpejt neper kthesa e po me bie siper.
qesha me kate

__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 31-07-2018, 19:09   #709
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 31,327
Thanks: 12,410
Thanked 15,409 Times in 6,058 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 360
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Raste klinike interesante.

kjo qeshje me kate mund te japi nje subdural hematoma, boll prishet temen ju te dy
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 31-07-2018, 19:26   #710
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,145
Thanks: 341
Thanked 2,500 Times in 1,461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Jo, s'marr ilace. Por tani qe me the keto, me trembe. Po m'bi si t'fiket tani.
Analizat e fundit cbc i kam bere ne shkurt me duket. Zemren s'e kam kontrolluar ka dy vjet. Ok , po shkoj ne doktor atehere. Thanks
Une para se te besh cdo lloj analize tjeter, do te kisha sugjeruar qe te beje nje vizite ORL.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 19:33   #711
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,827
Thanks: 2,816
Thanked 2,231 Times in 1,084 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Edhe une ate do i sugjeroja, te Shikoje nje orl per te eliminuar nje patollogjie vestibulaire
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 19:34   #712
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,354
Thanks: 192
Thanked 458 Times in 301 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

I bere njerzit me zemer moj Cheryl!

Si je Cheryl, kemi kohe pa u lexuar. S'para te kam pare ne forum.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 19:43   #713
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 31,327
Thanks: 12,410
Thanked 15,409 Times in 6,058 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 360
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Raste klinike interesante.

ne amerike ehshte me e kushtueshme te shikosh nje specialist si ENT ose (ORL), plus duhet te shikohesh nga doktori gjeneral qe te referohesh tek ORL, nese kjo i ndodhet vetem ne makin dhe ska simptoma te tjera kur s’eshte ne makin, zakonisht doktori gjeneral do i bej bloodwork, dhe ose do rreferohej tek psikologu ose ORL, nese cdo gje ne ekzaminum duket negative
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rexhina : 31-07-2018 nė 20:38
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2018, 06:20   #714
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,145
Thanks: 341
Thanked 2,500 Times in 1,461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
I bere njerzit me zemer moj Cheryl!

Si je Cheryl, kemi kohe pa u lexuar. S'para te kam pare ne forum.
Qe ta ndiejne vertet c’do te thote te kesh nje zemer!

Kam bere ca dite pushim ne fakt. Uroj te jesh mire dhe ti!
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 08:25   #715
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,827
Thanks: 2,816
Thanked 2,231 Times in 1,084 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Sa i cuditshem eshte organizmi i njeriut, cmund te formoje...
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg _20180815_101952.jpg (19.6 KiloByte, 12 shikimet)
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 08:30   #716
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,145
Thanks: 341
Thanked 2,500 Times in 1,461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Sa i cuditshem eshte organizmi i njeriut, cmund te formoje...
Ne veshka?
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 08:33   #717
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,827
Thanks: 2,816
Thanked 2,231 Times in 1,084 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
Ne veshka?
ureter dhe fshikeza urinare
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 08:35   #718
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,145
Thanks: 341
Thanked 2,500 Times in 1,461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
ureter dhe fshikeza urinare
Me kete madhesi por jo ne sasi kam pare edhe ne temth.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur