Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-01-2018, 16:06   #41
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,271
Thanks: 58
Thanked 236 Times in 162 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Film i mire.

[YOUTUBE]oCmSj0TqzsA[/YOUTUBE]
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 16:08   #42
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,811
Thanks: 1,080
Thanked 6,245 Times in 2,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 202
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Kam duke ndjekur Black Mirrow. Nje grumbull filmash qe zgjasin 1 ore dhe nuk kane lidhje me njeri-tjetrin. Disa prej tyre jane shume interesant.
Bad i ke pare?
Jo se kam pare akoma. Kam kujtu se kane lidhje, me duket ka nja 4seasons. Do i hedh nje sy sot mbase
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 17:52   #43
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,736
Thanks: 2,224
Thanked 2,359 Times in 1,318 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Jo se kam pare akoma. Kam kujtu se kane lidhje, me duket ka nja 4seasons. Do i hedh nje sy sot mbase
Ti rekomandoj. Te paren S1E1 mos e shiko, te pakten mos u prezanto me te fillimisht. Mua s’me terhoqi. . Interesant jane ato qe jane ne future. Filloje me “Nosedive” ose “Hang up DJ” Jo se jane me te bukurit, por keto me kane dukur teper interesante dhe me te kollajt per t’u mbajtur mend si filma. Trajtojne nje realitet “ndryshe”.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 18:13   #44
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,516
Thanks: 2,242
Thanked 3,738 Times in 2,442 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

"Planeti i majmuneve" tani po e jep ne fakt,mbresat ndoshta me vone edhe pse ma merr mendja shumica e keni pare....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 18:33   #45
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 336
Thanks: 48
Thanked 95 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
"Planeti i majmuneve" tani po e jep ne fakt,mbresat ndoshta me vone edhe pse ma merr mendja shumica e keni pare....
Jane plot, te cila pjese je?
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 18:41   #46
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,516
Thanks: 2,242
Thanked 3,738 Times in 2,442 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Qyqa, se dija mi...tek pjesa e pare si duket...
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Eden pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 13:03   #47
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 336
Thanks: 48
Thanked 95 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Une i bera rradhe mbreme ca filma qe i kisha ne liste e spo i shihja dot:
1. The Disaster Artist
2.The Princess Bride, i te 80-ave qe thoja uh do bezdisem, por kishte kohe qe ma lavderonin e me binte ne sy kudo qe lexoja e me ne fund e vendosa, i lezetshem, humor i mrekullueshem, e si e kishin pershtatur dhe me muziken, me shkriu

3. Dhe se fundi Rosencrantz and Guildenstern are dead, dmth dy personazhe jo shume te rendesishem nga Hamleti, qe po gjejne veten ne pamundesi te bejne zgjedhjet e tyre (sikur jane te planifikuar vec me per ta te gjitha veprimet), e pas filmave te mesiperm te shohesh Tim Roth e Gary Oldman ne tere origjinalitetin e tyre per te mveshur kostumin e nje karakteri tjeter, thjesht mahnitese...filmi si pergjithesi seshte gje, por dialogjet i ka shume te bukura, si nje loje tenisi ku ne vend te topit jane vetem fjalet..dhe pyetjet, si dhe performanca e dy aktoreve eshte e vecante.
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Aki pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 13:11   #48
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,516
Thanks: 2,242
Thanked 3,738 Times in 2,442 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Aki do i shikoj une se ti ke shije te holle per keto ahaha
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 13:14   #49
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 336
Thanks: 48
Thanked 95 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
Aki do i shikoj une se ti ke shije te holle per keto ahaha
The Princess Bride shikoje do te pelqeje, dy tjerat do te bezdisin, po t'i trego ca zhanri do here tjeter e une te tregoj cte shohesh
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 13:42   #50
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,223
Thanks: 363
Thanked 1,795 Times in 1,202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?p.s. kete film as e nderroj kurre me budallalliqet e sotme...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 13:52   #51
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,516
Thanks: 2,242
Thanked 3,738 Times in 2,442 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aki Shiko postimin
The Princess Bride shikoje do te pelqeje, dy tjerat do te bezdisin, po t'i trego ca zhanri do here tjeter e une te tregoj cte shohesh
Te gjitha me pelqejne mua edhe horror,thriler,romance,komedi,biografi kjo e fundit sidomos,s'di c'ka me terheq te mesoj per jeten e dikujt,edhe me librat e kam kete mani...Vetem shume fantazo-shkence,apo filma me police...edhe pse ka e te bukur por sec kam nje pershtypje se s'jane aq terheqes nga dy tre filma qe kam pare...

Gjithsesi ti permend disa prej tyre qe ke pare e te kane lene pershtypje e do i shoh patjeter....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 14:37   #52
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 336
Thanks: 48
Thanked 95 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
Te gjitha me pelqejne mua edhe horror,thriler,romance,komedi,biografi kjo e fundit sidomos,s'di c'ka me terheq te mesoj per jeten e dikujt,edhe me librat e kam kete mani...Vetem shume fantazo-shkence,apo filma me police...edhe pse ka e te bukur por sec kam nje pershtypje se s'jane aq terheqes nga dy tre filma qe kam pare...

Gjithsesi ti permend disa prej tyre qe ke pare e te kane lene pershtypje e do i shoh patjeter....
u kry
si fillim shiko Hidden Figures dhe King's Speech, sa jemi te biografia, ah dhe A Dangerous Method
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Aki pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 20:25   #53
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,340
Thanks: 2,745
Thanked 3,117 Times in 1,713 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

................

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 21:17   #54
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,223
Thanks: 363
Thanked 1,795 Times in 1,202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Skenderbeu....versionin e ri me kolor greiding
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 13:58   #55
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,812
Thanks: 2,221
Thanked 2,094 Times in 1,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Sapo pashe kete, nuk me dha ndonje pershtypje te veqante.

__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 14:17   #56
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,740
Thanks: 791
Thanked 740 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Rex si pamje me pelqejka kjo qe ke sjellur mbase e shohe.
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Loreal pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 18:33   #57
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,340
Thanks: 2,745
Thanked 3,117 Times in 1,713 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Loreal Shiko postimin
Rex si pamje me pelqejka kjo qe ke sjellur mbase e shohe.
Eshte ngjarje e vertete. Ka me t’pelqy besoj.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 19:29   #58
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 336
Thanks: 48
Thanked 95 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

An Education
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Aki pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 19:30   #59
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,740
Thanks: 791
Thanked 740 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Po e pash,te them te drejten kur e pash ne foto thash nga ata qe explorojne ose humbin e si i mbijetojne ftohtit,ama i mir ishte , plus ngjarje e vertet me pelqejne
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Loreal pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 19:40   #60
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,340
Thanks: 2,745
Thanked 3,117 Times in 1,713 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Loreal Shiko postimin
Po e pash,te them te drejten kur e pash ne foto thash nga ata qe explorojne ose humbin e si i mbijetojne ftohtit,ama i mir ishte , plus ngjarje e vertet me pelqejne
Me demek vleresimi perfundimtar ‘hajt se mire boll, ka edhe ma keq’

Vlersimin e kishte 7.8/10 plus ka fitu cmime te ndryshme.. por pune preferencash.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur