Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-04-2018, 22:28   #41
invictus
larguar
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 2,021
Thanks: 120
Thanked 199 Times in 141 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
invictus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juanito02 Shiko postimin
Hahah duje se njifke fare po ne Turqi beri shkolle Zogu dhe ate ushtarake atje e beri. Ai qe i vetmi arsim qe ka bere Ahmet zogu. Sadoqe meqe brodhi ne disa shtete dhe kerkoi ti jepte nje boje perndimore Shqiperise ne esence ngeli me mendesi sulltani vrau kundershtaret organizimin ushtarak tipik turk, jetesen tipike turke, ardhjen ne pushtet tipike turke me dredhi e manipulime, nga minister i brendshem u be mbret.
Lexo duje lexo
Motra zogjit, Sanija u martua me Sehzade Mehmed Abid Efendi, bir i Sulltan Abdul Hamid II i Perandorisė Osmane.
invictus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i invictus pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2018, 22:59   #42
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,497
Thanks: 216
Thanked 366 Times in 279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pleurat Shiko postimin
Motra zogjit, Sanija u martua me Sehzade Mehmed Abid Efendi, bir i Sulltan Abdul Hamid II i Perandorisė Osmane.
Nuk te punon mire pompa, ke ērregullime ne frime.

Me ke do te martohej ajo, me ndonje rreckaman na apo ēfare?

Memorja frymore eshte e paqendrueshme. Ne ate kohe, Ahmet Zogu u martua me bije aristokrate europiane. Dhe me qe ra fjala, vendosi qe te prehet ne Shqiperi, pavarsisht se ēfare dertesh hoqi.

Apo keni bere ndermend qe ti mbani lidhjet martesore gjithnje brenda bllokut, sepse kush nuk iu afrohet tjater nga Evropi.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2018, 23:13   #43
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,089
Thanks: 10,994
Thanked 6,064 Times in 4,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Nuk te punon mire pompa, ke ērregullime ne frime.

Me ke do te martohej ajo, me ndonje rreckaman na apo ēfare?

Memorja frymore eshte e paqendrueshme. Ne ate kohe, Ahmet Zogu u martua me bije aristokrate europiane. Dhe me qe ra fjala, vendosi qe te prehet ne Shqiperi, pavarsisht se ēfare dertesh hoqi.

Apo keni bere ndermend qe ti mbani lidhjet martesore gjithnje brenda bllokut, sepse kush nuk iu afrohet tjater nga Evropi.

blloku,ruset,imperialistet,revizionistet....vendos i te prehet.
Llogjika jote.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2018, 23:34   #44
invictus
larguar
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 2,021
Thanks: 120
Thanked 199 Times in 141 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
invictus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Nuk te punon mire pompa, ke ērregullime ne frime.

Me ke do te martohej ajo, me ndonje rreckaman na apo ēfare?

Memorja frymore eshte e paqendrueshme. Ne ate kohe, Ahmet Zogu u martua me bije aristokrate europiane. Dhe me qe ra fjala, vendosi qe te prehet ne Shqiperi, pavarsisht se ēfare dertesh hoqi.

Apo keni bere ndermend qe ti mbani lidhjet martesore gjithnje brenda bllokut, sepse kush nuk iu afrohet tjater nga Evropi.
Mesa di un "mbreti" i vetshpallur arnaut nuk kishte ndonje origjine aristokratike, rreckaman ka qen. Rreckaman turkoshak.
invictus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-05-2018, 00:03   #45
isha Ag, Dem
V.I.P
 
Avatari i isha Ag, Dem
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 9,499
Thanks: 7,971
Thanked 4,051 Times in 1,818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
isha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Kėshtu kam pas uruar pėr njė 28 Nėnotr nja 4-5 vjet mė parė!

__________________
27.06.2017 – 27.06.2018 Njėvjetori i komplotit dhe askush s’u turpėrua!
isha Ag, Dem nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-05-2018, 18:02   #46
Meri
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,338
Thanks: 1,235
Thanked 1,386 Times in 940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 263
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Po ku ka si ju, o shqipetare ?!
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 01-05-2018, 18:54   #47
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,655
Thanks: 984
Thanked 939 Times in 616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Po ku ka si ju, o shqipetare ?!

Shi si kopjon Manon qo... "Ku ka si ti, o Shqipėria ime...' e ku ka si ne qė lindėm aty"

Ne e kemi debatin pasion sepse ishim aty kur Prometeu i dha zjarrin njeriut

Ne jemi pishtarėt e flakės kundėrshtuese, por vetėm kundėrshtuese ama
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur