Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-06-2018, 10:52   #861
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kushdo qė njė herė ka shijuar “shijen dhe aromėn” e hajnisė, nė jetė nuk ndahet mė kurrė!
- Kushdo qė ėshtė mėsuar me rushfet e mito, nuk mund tė jetoj mė ndershėm, sikurse kur ha bakllava e t’i kthehesh specave djegėse!
- Shumė prej femrave qė thonė se paraja nuk ėshtė me rėndėsi nė dashuri, mund t’i takoni tė hypur nė xhipat e shtrenjt e nė restorante luksoze!
- Edhe “tabulla rasa”, ka njė vlerė – tė jep mundėsi tė shkruash diēka mirė a keq!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 07-06-2018, 07:47   #862
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Hajnat e mėdhenj, mos i kėrkoni shtigjeve malore, as nėpėr vendkalime kufitare, ata rrijnė ulur nėpėr zyre!
- Tek femrat shumė tė bukur, mund tė gjeni mendjemadhėsi tė skajshme e krenari boshe!
- Kur rrezikohet paqja, kontrabandistėt hidhen nė aksion!
- Mos lejo veten qė nė ēfarėdo fjalosje e konfrontimi, vazhdimisht ta ngrisish flamurin e bardhė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2018, 18:52   #863
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Gjėrat delikate, kėrkojnė ēasje tė kujdesshme!
- Nėse koha ėshtė e vrant, aspak s’tė pengon qė shpirtin ta kesh tė pastėr!
- Kur grua buzėqeshė me lezet, njėqind pėr qind ka plotėsuar dėshirėn e vet!
- Paratė dhe gratė, nuk rrijnė qet dot!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2018, 17:45   #864
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kur nxehet i urti, sa ėmbėl qesh budallai!
- Secili qė tė ulet nė gjunj para kėmbėve, nesėr do ta kesh armik!
- Kur rrezikohet paqja, spiunėt dalin mbi sipėrfaqe si kėrpurdha pas shiut!
- Kur paqja rrezikohet, spiunėt shumėzohen!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 18:02   #865
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Gruas mos i trego as tė gjitha ngjarjet e rėndomta ditore!
- Nėse dėshiron respektin e gruas, hesht kur duhet tė flasish e fol kur duhet tė heshtish!
- Kur femra bėhet shkenctare e madhe, ka ndonjė mangėsi maksimale!
(nė parim)...
- Derisa ke forcė, mos e llogarit veten tė dėshtuar ndaj gruas!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 11:28   #866
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kur tė ik takati, atėherė vullnetarisht dorėzohu e ulu nė gjunj para kėmbėve tė gruas!
- Kur tė lėshon takati, gruas ngritja flamurin e bardhė!
- Nėse do respektin e gruas, me tė sillu si me njė dashnore!
- Sa mė shumė zgjat dashuria, aq mė shumė rritet mundėsia e ndarjes!
(pa meartuar)
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2018, 18:26   #867
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse kundėrshtarit i tregon dobėsitė, mos u ngatėrro mė me tė!
- U besoj mendimeve tė eremitėve, por jo edhe sjelljeve tė tyre!
- Femrat e ndershme, s’janė tėrheqėse, lavire ta rrotullojnė mendėt, e ato tė mesme nuk ekzistojnė!
- As regjimi shfarosės serb, nuk ka shpėrngulur mė shumė kosovarė se sa gjeveritė tona tė pasluftės!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2018, 16:39   #868
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Dhembje e fjalė, fjalė e dhembje, kėshtu po na ik jeta fatkeqėsisht!
- Shumė nga gazetarėt tanė, janė bėrė si langoj tė qarshisė, vazhdimisht presin dikush t’i gjuaj nga njė kockė!
- Femrat qė kanė pak adhurues, i porosisė tė mos shqetėsohen, pėr mallin e shtrenjt, pak veta shprehin interesim!
- Po pate shumė dėshira, do tė kesh pak realizime!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2018, 17:12   #869
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse dėshiron qė tėrė jetėn tė mbetesh shėrbėtor, merr pėr grua njė femėr tė pasur!
- Po more pėr grua njė femėr shumė tė pasur, prano vullnetarisht detyrėn e ēilimit tė kuq!
- Mė mirė pa para e me njė grua fukara se sa me parae e pėrcjellės i njė gruaje tė pasur!
- Po more pėr grua njė femėr tė pasur, harroje tė drejtėn e vendimmarrjes!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 20-06-2018, 07:05   #870
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Grua e pasur, tė drejtėn e fjalės sė lirė, ta blen me para!
- Nėse pėr grua merr njė femėr tė pasur, harroe fjalėn e lirė!
- Kundėrshtimet, moskuptimet, fjalosjet...prajnė nė momentin e nėnshtrimit!
- Nėse u mbetesh konsekuent qėndrimeve, pėrgatitu pėr sulmet e vazhdueshme!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2018, 16:55   #871
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Shumė tė fortit dhe shumė tė dobėtit, do t’kėrkojnė prej teje tė bėsh atė qė ti s’ke mundėsi tė bėsh!
- Tė gjitha kafshėt sė bashku, nuk kanė vrarė aq shumė njerėz, sa i ka vrarė vet njeriu!
- Sa lehtė tė bėhesh “patriot” me plis nė kokė e flamur nė shpinė!
- Shumė nga hoxhallarėt, imamėt...moti i kanė “renditur drurėt”, pritet vetėm njė shkrepje tė njė fije!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2018, 16:18   #872
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Sa spiunė po na dalin, unė habitem si kam mbetur gjallė!
- Po mos tė ishte armiku, disa gabime s’ishin pėrmirėsuar kurrė!
- Nė tufa ecin ata qė s’mund tė mbrohen vet!
- Kur paqja rrezikohet, spiunėt shumohen!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 18:20   #873
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nė momentin qė nėnshtrohesh, prajnė kundėrshtarėt dhe armiqt!
- Derisa kundėrshton, kundėrshtarėt dhe armiqėt, vazhdimisht do t’i kesh mbrapa!
- Poetin mund tė mos e duash, mund edhe mos t’i flasish kurrė, ama librave tė tia s’mund t’i bėsh asgjė!
- Shpirti i poetit, deri nė vdekje mbetet rebelues!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2018, 09:59   #874
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

-Nėse poeti s’e ka shpirtin rebel, ėshtė i dėnuar me dėshtim!
- Kur poeti pran tė rebelohet, iu ėshtė nėnshtruar pushtetit!
- Kur poeti futet nė politikė, ka ngritur lart flamurin e bardhė!
- Poetit, nuk i ka hije flamuri i bardhė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2018, 18:23   #875
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kur poeti ngrit lart flamurin e bardhė, qė nga ai moment ka humbur si poet e qe besa edhe si njeri!
- Poeti nė momentin kur s’mund t’i bėjė ball pushtetit, bėhet disident!
- Poetin qė e “pėrkėdhel” pushteti, pėr popullin bėhet person shumė i rrezikshėm!
- Poetin qė e “pėrkėdhel” pushteti, qėndro shumė larg tij!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2018, 18:05   #876
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse pushteti e “pėrkėdhel” poetin, shkruan vepra tė porositura!
- Ēdo vepėr e porositur, shumė shpejt e ha koha!
- Koha nuk i ka dhėmbėt aq tė forta sa t’i ha vlerat!
- Pavlerat u ngjajnė dardhave tė buta, shumė shpejt i ha koha!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 05:50   #877
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,769
Thanks: 507
Thanked 1,853 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Qė tė ndėgjohet zėri, duhet luftė e vazhdueshme!
- Zėrin do ta ndėgjojnė nė atė masė, aq sa ti e mbron!
- Personi qė nuk guxon ta lėshoj zėrin, ka peshėn e pėrgjegjėsisė!
- Personi qė s’ka guxim ta ngris zėrin, e rėndon pesha e fajėsisė!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 07:49   #878
isha Ag, Dem
V.I.P
 
Avatari i isha Ag, Dem
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 9,499
Thanks: 7,971
Thanked 4,051 Times in 1,818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
isha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėmisha Ag, Dem i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

Paraprakisht, mirė se erdhe miku im, pas njė periudhe bukur tė gjatė. U ndie mungesa jote. Uroj qė kjo mungesė tė mos ketė qenė pėr shkaqe shėndetėsore, a ndonjė problemi familjar, tė tjerat janė dytėsore...

Kėtyre aforizmave perla, tua, po i bashkėngjitem me njė mendim/aforizėm timin:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga isha Ag, Dem Shiko postimin
THĖNIE IMJA

Mos i beso pėrshėndetjes dhe respektit tė dikujt qė ta bėn pėr inati tė njė tjetri. Ai ėshtė respekt fallco i njė hipokriti palaēo tė pacipė!
__________________
27.06.2017 – 27.06.2018 Njėvjetori i komplotit dhe askush s’u turpėrua!
isha Ag, Dem nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur