Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-12-2017, 11:30   #121
Lea
Degjo zerin e shpirtit.
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: milano
Posts: 1,593
Thanks: 245
Thanked 175 Times in 109 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Lea ėshtė njė gur i ēmuarLea ėshtė njė gur i ēmuarLea ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Flm per mireseardhjen jam dakord me ty , Une kam dhe kete per jeten.

Jeta eshte si nje monedhe! Ne njeren ane ndodhet dhimbja dhe ne anen tjeter lumturia. Ti mund te shohesh vetem njeren ane, por mos harro, edhe ana tjeter e ka
__________________
Imprigionata in se stessa
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 19-12-2017, 11:31   #122
Lea
Degjo zerin e shpirtit.
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: milano
Posts: 1,593
Thanks: 245
Thanked 175 Times in 109 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Lea ėshtė njė gur i ēmuarLea ėshtė njė gur i ēmuarLea ėshtė njė gur i ēmuar
Question Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Jeta te jep nje mundesi te dyt , ajo mundesi quhet e‘nesermja’.
__________________
Imprigionata in se stessa
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 21-12-2017, 21:09   #123
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,045
Thanks: 5,928
Thanked 3,103 Times in 1,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E HUAZUAR - E RITREGUAR

Kur njė dijetar e pyetėn se kur duhet ngrėnė, gjakftohtė ai u pėrgjigj:
i pasuri kur tė dojė, i varfri kur tė ketė!
__________________
Virtyti i bėn tė dashur njerėzit e mėdhenj;njerėzit e zakonshėm, dėfrimi dhe zbavitja;tė kėqinjtė vagabondazhi dhe delikti. S. Frashėri

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 21-12-2017 nė 21:45
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2018, 02:09   #124
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,045
Thanks: 5,928
Thanked 3,103 Times in 1,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Jeta* Jeta i shėmbėllen njė shiriti tė filmit, ku ēdo gjė matet dhe shėnohet.

* Ndryshimi qėndron nė atė, se nė shiritin e filmit mund tė bėhen korrigjime mė vonė - rikthime nga e para, ndėrkaq nė shiritin e jetės s'ka korrigjim, po u regjistrua njė herė mbetet pėr gjithė jetėn.


Ndaj duhet pasur kujdes nė jetė pėr veprat tona.

Nuk ka njeri qė nuk gabon, por gabimi nga gabimi dallon!

Gabime tė rėnda e tė pafalshme janė:

1. Tradhtia ndaj atdheut,
2. Prerja nė besė e tjetrit
3. Spiunllėku
4. Morali i ulėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Rastėsi

Tek po lexoja sot "thėniet e mia", kur erdha te kjo thėnie, mendja me shkoi te komplloti i 27 qershorit tė kėtij viti ...

Prandaj duhet pasur kujdes pėr shiritin e jetės, se tė mbetet njollė e keqe e pariparueshme nė jetė, qė nėse jo sot, nesėr do tė ta vrasė ndėrgjegjen ( kur tė tė shėndoshet ndėrgjegja ).

E pabesueshme ledio, do thoshte drague - dragoi ynė i forumit!

Fjala dhe vepra e keqe nuk u harruakan!
E paskan thėnė edhe tė tjerėt ...
Kujdes me jetėn... tė mjafton njė damkė dhe tė pėrcjellė pėrjetė!
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg hamdi hysuka - njė njollė turpi tė rrėzon pėrdhe.jpg (23.8 KiloByte, 7 shikimet)
__________________
Virtyti i bėn tė dashur njerėzit e mėdhenj;njerėzit e zakonshėm, dėfrimi dhe zbavitja;tė kėqinjtė vagabondazhi dhe delikti. S. Frashėri
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur