Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-02-2012, 15:46   #81
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon

Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Shuma e pikėve qė jep: 15
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Greqi

E mesova edhe une Morrison ndoqen ca djem nga nigiria edhe i goditen, sic the e pa besueshme jemi vet emigrant edhe mbase keta nje dite do na sulen edhe neve edhe pse do kemi te njejtin gjak......
i vjetėr 05-02-2012, 01:40   #82
Morrison
V.I.P

Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: me kembe ne toke
Shuma e pikėve qė jep: 39
Morrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HELEN OF TROY Shiko postimin
E mesova edhe une Morrison ndoqen ca djem nga nigiria edhe i goditen, sic the e pa besueshme jemi vet emigrant edhe mbase keta nje dite do na sulen edhe neve edhe pse do kemi te njejtin gjak......
Une e prisja qe nje dite do e nxirrnim koken... po i vertetojme grekeve qe jemi rrace e ndyre... mbas 10 vjetesh qe po e veme dinjitetin tone ne vend duke punuar dhe duke u shquar si njerzit me puntor dhe te ndershem ne Greqi... na ku e nxorrem koken ... antar shqiptar ne organizten rraciste te "hrysi aygis", turp, nuk kam ca them tjeter...

Sa per kafen do mblidhena nji dit, dal te vij behari, ta pim buz detit...
i vjetėr 05-02-2012, 21:48   #83
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon

HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer

Me mire ne behar te kemi mare edhe pak ngjyre cokollate ,veshim edhe ndonje fustan mini edhe ajde te mbledh Takun une pastaj do pihet edhe duhet ta shpie edhe ne shtepi pastaj jo per gje po eshte shtrenjtu benzina
i vjetėr 12-02-2012, 19:04   #84
Irfan CANA
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2011
Shuma e pikėve qė jep: 12
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė

Zemėrgjėrėsia ėshtė shumė e vlefshme.
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-04-2012, 21:00   #85
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon

Mbrema Morrison ku je ti?Kemi lene nje gje ne mes ne te dy?
i vjetėr 06-05-2012, 13:10   #86
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Data e antarėsimit: Feb 2011
Shuma e pikėve qė jep: 178
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Greqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
po , tash 20 vjet jan bo .. isha ne ishullin Kreta .. kam ndejt nje koh ne qytetin Hania e ma vonė ne nje qytet te vogel , ne anen tjeter te ishullit i thonin Ira Petra ..gjithseje nja 6-7 muaj ..
Busavata paska qene ne Greqi?! - Sot po e mesokam!
i vjetėr 09-05-2012, 01:28   #87
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Data e antarėsimit: Feb 2011
Shuma e pikėve qė jep: 178
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morrison Shiko postimin
Une e prisja qe nje dite do e nxirrnim koken... po i vertetojme grekeve qe jemi rrace e ndyre... mbas 10 vjetesh qe po e veme dinjitetin tone ne vend duke punuar dhe duke u shquar si njerzit me puntor dhe te ndershem ne Greqi... na ku e nxorrem koken ... antar shqiptar ne organizten rraciste te "hrysi aygis", turp, nuk kam ca them tjeter...

Sa per kafen do mblidhena nji dit, dal te vij behari, ta pim buz detit...
Si lexohet kjo- Irisi avgjis? M'eqis berdhepsi.
i vjetėr 09-05-2012, 02:00   #88
busavata
Rebel pa arsye

Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Shuma e pikėve qė jep: 83
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Greqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Busavata paska qene ne Greqi?! - Sot po e mesokam!
ne vitin 1991 i kisha disa probleme edhe policia ( milicia ) donin te me burgosnin .. mua kjo idea e policis nuk me pelqeu edhe ika haha .. ikni trima haha

p.s. nese nuk gaboj , pak ma vonė pat ikur edhe trimi Hashim Thaqi , por jo ne Greqi .. ai iku ne Zvicer ..jo nga friga por me studijue ... edhe me bo tregti ..pra me studijue ne menyren praktike tregtijen .
i vjetėr 09-05-2012, 22:07   #89
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Si lexohet kjo- Irisi avgjis? M'eqis berdhepsi.
XRISI AVGI jane nazistat qe per here te pare do hyne ne parlament
i vjetėr 09-05-2012, 22:35   #90
kermilli
V.I.P

Data e antarėsimit: Aug 2011
Shuma e pikėve qė jep: 7
kermilli ėshtė nė rrugė tė mbarė

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ -----HRISI AVGI ,ja keshtu lexohet hello kity.
Kjo eshte nje organizate Naziste ne Greqi dhe me vjen cudi kur lexoj qe paskan hyre edhe SHQIPTARE ne te ,pasi ajo eshte perfaqesuesja me e sakte e RRACIZMIT,e vetmja menyre qe te kene depertuar SHQIPTARET atje eshte qe te jene hequr ose te jene paraqitur si VORIOEPIRIOTE dhe si te tille do te mund te rrahin deri ne vdekje ose edhe te vrasine me te njejten lehtesi qe rrahin palesitinezet ose pakistanezet edhe vete SHQIPETARET.
kermilli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2015, 22:20   #91
Ganimet
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Shuma e pikėve qė jep: 25
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė

Helena ku na mbeti?
Αν έχετε δει Ελένη λένε ότι αν το περιμένετε!
Εγώ ανησυχούμε Gamanet.
i vjetėr 07-12-2016, 16:06   #92
Mano
V.I.P

Data e antarėsimit: Aug 2011
Shuma e pikėve qė jep: 109
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm

Cfar rastesie, edhe Odisea edhe Penelope jane luajtur nga dy shqiptare, ashtu sic edhe ata kane qene, te cilet nuk jane shprehur boterisht se jane te tille ngaqe nuk e kan ditur ose per arsye te tjera personale.

"Aktorja legjendare greke: Jam shqiptare ose gjysmėshqiptare

Irene Papas, aktorja e famshme greke qė luante pėrkrah Bekim Fehmiut nė serialin televiziv “Odisea”, ka deklaruar nė njė intervistė se mund tė jetė me prejardhje nga Shqipėria.

“Im atė, i cili ishte njė profesor i greqishtes, e dashuronte shumė natyrėn, jetesėn e shėndoshė; pėrēmonte ambientet e ndotura dhe pėr kėtė arsye kishte braktisur kryeqytetin grek. Kishte dy pasione qė ditėt e sotme ngjajnė tė jenė nė kontrast: kulturėn dhe natyrėn”.

“Mbante gjithnjė nė njė xhep Platonin, e nė tjetrin Aristotelin, ose Shekspirin nė njė xhep dhe Gėten nė tjetrin. M’i vinte pareshtur, Platonin e Aristotelin nėn hundė, deri nė pikėn sa mė bėheshin tė urryer”.

“Mė shpinte shpesh nė mal, nė ajėr tė pastėr, nė tendė. Pėrēmonte ēdo formė pushteti, pėrfshirė edhe pushtetin fetar. Njė herė, u sėmura, por ai refuzoi tė mė ēonte nė qytet. Mė tha: ‘Nėse vdes, tė varros unė. Kujton se prifti ėshtė mė i mirė se unė?’”, ėshtė shprehur Irene.

Irene thotė se babai i saj mund tė jetė shqiptar

E pyetur pėrse ėshtė kaq ezmere, siē transmeton Gazeta Tema, aktorja 90-vjeēare ėshtė pėrgjigjur:

“I ngjaj nėnės sime. Nėna ime ishte ezmere si unė. Ajo vinte nga Epiri, ndėrsa im atė vinte sipas gjasave nga Shqipėria. Ndoshta jam shqiptare, ose gjysmė shqiptare. Peloponezi ėshtė pėrplot me shqiptarė”.

“Ndoshta jam shqiptare, ose gjysmė shqiptare”

Papas ėshtė lindur me emrin Irene Leleku, nė vitin 1926. Ajo ka 50 vite karrierė me mė shumė se 90 role nė filma.

p.s kete e mbeshtet edhe Wikki: https://en.wikipedia.org/wiki/Irene_Papas

"Papas was born as Irini Lelekou (Ειρήνη Λελέκου) in Chiliomodi, outside Corinth, Greece. Her mother was a schoolteacher, and her father taught classical drama.[1] She serves on the board of directors of the Anna-Marie Foundation.[2] She stated in an interview that her father was of Albanian descent.[3]"
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg papas-484x360.jpg (17.9 KiloByte, 40 shikimet)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 23:12   #93
Dredhza
Super Anėtar

Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Shuma e pikėve qė jep: 3
Dredhza ka mbyllur reputacionin

Kam ni pytje per shqipet n'Greqi. Jam kureshtare me dit a keni taku najher arvanite ose cam ortodoks? Nqs po, qysh asht jeta e tyne? Ja keni kuptu t'folmen? Qa menojn per prejardhjen e tyne dhe per shqiptaret ne pergjithsi? Ka plot artikuj, historian e politikan qe flasin per kta njerz po un jam e interesume me dit qka menojn ata vet, njerzit e thjesht, kur jan larg kamerave dhe vemendjes.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 12-01-2018 nė 23:15
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim