Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika Botėrore

Muzika Botėrore Kėtu mund tė hidhen temat pėr muzikėn botėrore, tė zhanereve tė ndryshme.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-06-2017, 00:29   #241
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 35,963
Thanks: 7,676
Thanked 4,272 Times in 2,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Arrow Pėrgjigje e: Muzikė Ruse


Naten e mire.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2017, 00:33   #242
busavata
Rebel pa arsye
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 7,809
Thanks: 989
Thanked 1,052 Times in 411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2017, 11:48   #243
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 35,963
Thanks: 7,676
Thanked 4,272 Times in 2,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Nje soldat amerikan tha....
Gjuhen se kuptoj po ROCK ...YES
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg photo.jpg (5.0 KiloByte, 39 shikimet)
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 12:10   #244
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 35,963
Thanks: 7,676
Thanked 4,272 Times in 2,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Kur je KLLUF....HESHT.
взял
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2017, 19:33   #245
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 13,413
Thanks: 3
Thanked 2,289 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

RIP Maestro!
Leonid Mikhailovich Kharitonov
18 September 1933 – 19 September 2017Lot me dolen nga ky lajm i trishte dhe nga interpretimi ne keto dy kenge. Kisha leterkembim me te nepermjet te birit, qe dinte anglisht dhe fatkeqesisht s'e kisha lexuar e-mail-in e fundit. Peng ne zemer e kam qe nuk shkova ta takoja nje here ne Moske.
U prehte ne paqe dhe i perjetshem qofte kujtimi i tij!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2017, 19:45   #246
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,554
Thanks: 326
Thanked 354 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Yoko nuk po te ngacmoj kesaj rradhe se e shoh qe e paske shume per zemer!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2017, 19:48   #247
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,554
Thanks: 326
Thanked 354 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Muzikė Ruse

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LuleBebe Shiko postimin
Kjo eshte keng e bukur shume. Eshte nje nga kenget me romantike per mua edhe pse nuk e kuptoj gjuhen. Por me kujton nje kohe me plot aventura dhe dashuri. Me kujton kohen kur takova gruan time per her te pare!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2017, 20:00   #248
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 13,413
Thanks: 3
Thanked 2,289 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Yoko nuk po te ngacmoj kesaj rradhe se e shoh qe e paske shume per zemer!
Eshte shume e cuditshme Beu, qe je i vetmi person qe me shkoi nder mend pasi postova kete lajm. Se c'kisha nje parandjenje te keqe, qe ti do shkruaje ketu.
Me zerin e tij si bubullime, do te ishte mire te kishte lindur ne nje kohe tjeter e ti kendonte Akilit, Paridit, Bardhylit, Teutes, Ahmet Zogut, por fatkeqesisht lindi ne kohen time e tenden dhe ashtu si ne te dy edhe ai i kendoi komunizmit.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2017, 20:11   #249
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,554
Thanks: 326
Thanked 354 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Eshte shume e cuditshme Beu, qe je i vetmi person qe me shkoi nder mend pasi postova kete lajm. Se c'kisha nje parandjenje te keqe, qe ti do shkruaje ketu.
Me zerin e tij si bubullime, do te ishte mire te kishte lindur ne nje kohe tjeter e ti kendonte Akilit, Paridit, Bardhylit, Teutes, Ahmet Zogut, por fatkeqesisht lindi ne kohen time e tenden dhe ashtu si ne te dy edhe ai i kendoi komunizmit.
Une per vete nuk i kam kenduar komunizmit asnjeher. Mos u trishto kaq shume se aty e ke 'ne kenge dhe ligjerime' sa here te te shkoj mendja pe te . Artistet sidomos kengetaret behen pjese e jetes sone edhe pse nuk i njohim dhe kur nuk jane me na dhimsen sikur ti kishin njohur gjith jeten.

Une perjetova kete qe po pershkruan ti kur vdiq Chris Cornell. Une u rrita me Soundgarden dhe projektet solo te tij.

Nuk me pelqejne kur njerezit i kendojne figurave historike kush do qofshin! Eshte ne kulturen tone, megjithate nuk me pelqen edhe pse ka vlere etnografike, folklorike.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2017, 20:20   #250
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 13,413
Thanks: 3
Thanked 2,289 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Sigurisht qe i ke recituar Partise e Xhaxhit Enver, se s'je 27 vjec.
Po s'ka gje, mos t'i hyjme 'detit ne kembe' tani.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2017, 20:21   #251
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,554
Thanks: 326
Thanked 354 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Yoko nje per ty edhe pse nuk eshte rus, kendon rusisht dhe zeri i tij me pelqen shume.


Nuk i kam rrecituar dhe nuk i kam kenduar as partise dhe as 'xhaxhit enver'. Per kete jam i sigurt!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2017, 21:07   #252
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 13,413
Thanks: 3
Thanked 2,289 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Po o Beu, po! Tek libri i Kendimit i kishe vjershat, por s'i mban mend, se i kendon daj Semit tani. Po kur te conin me klasen tek ai lapidari i thyer atje ne krye te fshatit te ngrije grushtin lart, as kjo s'te kujtohet.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2017, 20:21   #253
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 35,963
Thanks: 7,676
Thanked 4,272 Times in 2,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Ne Mirdite,Permet,Kukes,Peshkopi,Tropoje,Lesh(zh)e... .e te tjera nuk i meson dot.

Cfare quhet KJO??????
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2017, 17:36   #254
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 35,963
Thanks: 7,676
Thanked 4,272 Times in 2,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Probabiliteti eshte ....ZERO.
QUHET.....ART.
PS: merrni noi pushke apo flamur...dhe vritna.
JE infinit LARG.
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2017, 23:38   #255
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,144
Thanks: 1,600
Thanked 1,526 Times in 975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

davaj na svidanie devushka

__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 17:15   #256
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 35,963
Thanks: 7,676
Thanked 4,272 Times in 2,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Muzikė Ruse

Do te tjere knej nga Gjermania,KRYEVEPRAT i SHFAQIN ne SKENE.
Ne krahasim me PARANOID fshatunaresk anej nga dardan-albaqeneria.
Naten e mire nga beni.
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur