Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-12-2017, 20:33   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 4,721
Thanks: 3,550
Thanked 1,887 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e BardhėMinistri i Jashtėm serb, Ivica Daēiq gjatė vizitės se tij tė fundit nė Washington, ishte takuar me Kėshilltarin e Sigurisė Kombėtare tė SHBA-sė, Herbert Raymond McMaster.
Por, ēfarė ndodhi nė takim?
”U takova nė Washington me Kėshilltarin e Sigurisė Kombėtare tė SHBA, Herbert Raymond McMaster. Me gjithė respektin, por kur pashė se pranė tij kishte ulur shefin e tij tė kabinetit, shqiptarin nga Kosova, Ylber Bajraktarin, i cili erdhi tek unė dhe tha se ai ishte nga Kosova, pėr njė moment mė janė ndalur dritat dhe pastaj e kuptova se ēdo gjė ishte e qartė”, tha Daēiq.
“Wes Mitchell, Ndihmės Sekretari i Shtetit pėr Ēėshtjet europiane dhe Euroaziatike, mė tha se ėshtė mė mirė tė mos flas asgjė pėr Kosovėn gjatė takimit”, tha Daēiq, shkruan Fmmimages, transmeton Klan Kosova.


__________________________________________
https://telegrafi.com/shqiptari-nga-...pine-e-bardhe/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2017, 20:41   #2
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 4,721
Thanks: 3,550
Thanked 1,887 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Daēiq befasohet nė Shtėpinė e Bardhė, takon kosovarin qė punon aty

Ministri i Jashtėm i Serbisė, Ivica Daēiq, i ka treguar serbėve se ėshtė befasuar gjatė njė takimi qė ka zhvilluar ditė mė parė nė Uashington, me H.R. McMaster, kėshilltar pėr Siguri Kombėtare i presidentit amerikan, Donald Trump, kur njė njeri afėr zyrtarit amerikan e ka pėrshėndetur atė dhe ėshtė prezantuar, duke i treguar se ėshtė nga Kosova.
Bėhet fjalė pėr Ylli Bajraktarin, i cili aktualisht ėshtė dora e djathtė e McMasterit dhe njeriu i tij mė i besueshėm.

Megjithatė, ajo qė nuk e kanė mėsuar serbėt, shkruan Tanjug, ėshtė se nė Uashington ėshtė edhe njė Bajraktar tjetėr qė mban pozitė tė rėndėsishme.

Ylberi, vėllai i Yllit, ėshtė drejtor pėr Politika tė Mbrojtjes nė Kėshillin pėr Siguri Kombėtare.
Vėllezėrit Bajraktari, shqiptarė, nga Prishtina, po ashtu kanė punuar nė administratėn e ish-presidentit Barack Obama, thekson agjencia serbe e lajmeve.

Nė tetor, presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ėshtė takuar nė Shtėpinė e Bardhė me vėllezėrit Bajraktari.
Me Ylberin dhe Yllin, Thaēi ėshtė njoftuar nga zėvendėspresidenti amerikan, Mike Pence.
“Pas takimit tė ngrohtė dhe pėrmbajtjesor, zv. presidenti Pence me shumė krenari, mė tha: " zoti President, tani do tė kem nderin qė t'ju njoftoj me dy tė rinj me origjinė nga Kosova, Yll dhe Ylber Bajraktarin. Ata punojnė me ne nė Shtėpi tė Bardhė"", ka treguar Thaēi.
"Sigurisht, m'u bė zemra mal me tė arriturat e tyre. Ylli dhe Ylberi, me punė dhe vetėmohim, pa tė njofshėm e pa hile, arritėn nė majat e administratės amerikane", ka thėnė presidenti kosovar.
"Njėkohėsisht, kjo flet edhe pėr zemrėn e madhe dhe tė hapur tė popullit amerikan, e cila, mbi tė gjitha, e ēmon punėn, guximin dhe besnikėrinė. Yll dhe Ylber, jam krenar me ju! Ju priftė e mbara gjithmonė”, ėshtė shprehur Thaēi. /Express/
__________________________________________________ ______
http://www.gazetaexpress.com/lajme/d...on-aty-470725/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2017, 21:44   #3
CERMENIKASI
V.I.P
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: Nė dhe tė huej
Posts: 1,511
Thanks: 272
Thanked 329 Times in 177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Kur asht kthye n ' serbi Daēiqi ka thonė : provokacija
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2017, 21:46   #4
Sopoti
V.I.P
 
Avatari i Sopoti
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 7,746
Thanks: 2,874
Thanked 3,365 Times in 1,517 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Alamet prezantimi.
I qenkan dridhur gjunjėt DaQiQit.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Sopoti pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2017, 13:04   #5
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,096
Thanks: 157
Thanked 248 Times in 190 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Arritje domethenese e vellezerve Bajraktari - urimet me te mira!

Mos kujtoni se serbet flejne.

Nga ana tjeter, politiken nuk e bejne ndihmesat e ndihmesit te ndihmes-sekretarit, apo keshilltarit. Ata vetem zbatojne udhezimet.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 13:47   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 4,721
Thanks: 3,550
Thanked 1,887 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Arritje domethenese e vellezerve Bajraktari - urimet me te mira!

Mos kujtoni se serbet flejne.

Nga ana tjeter, politiken nuk e bejne ndihmesat e ndihmesit te ndihmes-sekretarit, apo keshilltarit. Ata vetem zbatojne udhezimet.
Ia kish nxjerr gjumin ky Bajraktari!
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 14:04   #7
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 1,629
Thanks: 281
Thanked 307 Times in 192 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Alamet prezantimi.
I qenkan dridhur gjunjėt DaQiQit.
Nuk eshte se nuk ju kan "dridhur"kembet,se paku vet Dacic e pranon se eshte gjet ne nje situat sa te paritur, aq edhe te sikletshme!
Sa per "alamet prezantimin",po te meresh vesh nga keto pune nuk do ta nencmojshe.
Ke te besh me nje takim te nivelit te lart ndershteror ,ministri i jashtem i nje shteti takohet me zyrtare te larte te mbrojtjes se nje superfuqie!
Keto takime jan shum protokollare, nuk i lehet asnje detal "rastit",prandaj edhe prezantimi i kosovarit nuk eshte muhabet mbas muhabeti por shkurt gje e paramenduar me pare dhe e aprovuar nga dikush me i lart se ai!
p.s.Kosovari nuk ishte aty si kamarjer por KESHILLTAR!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 06-12-2017 nė 14:25
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 14:04   #8
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 7,552
Thanks: 5,362
Thanked 2,812 Times in 1,192 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin


Ministri i Jashtėm serb, Ivica Daēiq gjatė vizitės se tij tė fundit nė Washington, ishte takuar me Kėshilltarin e Sigurisė Kombėtare tė SHBA-sė, Herbert Raymond McMaster.
Por, ēfarė ndodhi nė takim?
”U takova nė Washington me Kėshilltarin e Sigurisė Kombėtare tė SHBA, Herbert Raymond McMaster. Me gjithė respektin, por kur pashė se pranė tij kishte ulur shefin e tij tė kabinetit, shqiptarin nga Kosova, Ylber Bajraktarin, i cili erdhi tek unė dhe tha se ai ishte nga Kosova, pėr njė moment mė janė ndalur dritat dhe pastaj e kuptova se ēdo gjė ishte e qartė”, tha Daēiq.
“Wes Mitchell, Ndihmės Sekretari i Shtetit pėr Ēėshtjet europiane dhe Euroaziatike, mė tha se ėshtė mė mirė tė mos flas asgjė pėr Kosovėn gjatė takimit”, tha Daēiq, shkruan Fmmimages, transmeton Klan Kosova.


__________________________________________
https://telegrafi.com/shqiptari-nga-...pine-e-bardhe/

Mund ta vėrtetosh kėtė qė ka thėnė Daqiqi duke e sjellė nė gjuhėn e nėnės sė tij?
__________________
(firma) Gi de Masha: 25 vjet: fillim karriere nė gjėzėtari; 21 vjet: angazhim me pėrkushtim nė gjėzėtari; 20 vjet: mishėrim me ndėrrimorėt.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 14:21   #9
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 1,629
Thanks: 281
Thanked 307 Times in 192 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Adem,

Vašington -- Šef srpske diplomatije Ivica Dačić preneo je nedavno da je bio ne malo "zatečen" na sastanku sa savetnikom za nacionalnu bezbednost SAD H. R. Mekmasterom.

artikuli i plot ishte dje ne B92,

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 06-12-2017 nė 14:28
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Damastion pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2017, 21:07   #10
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,130
Thanks: 4
Thanked 106 Times in 88 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Do ishte mire qe ata te dy te mos prezantoheshin se ishin nga Kosova, se keshtu Daēiē justifikohet se kish/ka te drejte ne ēeshtjen serbe.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur