Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Mjedisi

Mjedisi Diskutime mbi Mjedisin.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-02-2018, 01:33   #21
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 782
Thanks: 505
Thanked 305 Times in 200 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ndonjė hec duhet ne Vjose se u mbyten te shkretet
6 a 7 o burre se 1 eshte pak
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 11:15   #22
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,043
Thanks: 1,838
Thanked 2,119 Times in 1,144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Kėshtu thanė edhe pėr Valbonėn para 4 vjetėsh....jo vetėm qė nuk i dhanė, por por e shkatėrrojnė gjithė lumin dhe ruajnė kantierin me polici.
Ajo qe degjova mbreme ishte demoralizuese. Ketu flasim per 3-4 HEC, por mbreme u tha se qenkan gjithsejt mbi 500 HEC qe kane marr leje. Gati 200 te perfunduara tashme dhe rreth 300 tjera ne proces.

Edhe nese anulohen 3,4 apo 10... jane nje pike uje ne oqean. Pasojat do te jene te pallogaritshme.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 11:27   #23
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,714
Thanks: 200
Thanked 218 Times in 160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Ajo qe degjova mbreme ishte demoralizuese. Ketu flasim per 3-4 HEC, por mbreme u tha se qenkan gjithsejt mbi 500 HEC qe kane marr leje. Gati 200 te perfunduara tashme dhe rreth 300 tjera ne proces.

Edhe nese anulohen 3,4 apo 10... jane nje pike uje ne oqean. Pasojat do te jene te pallogaritshme.
524 pėr tė qenė i saktė. Nga 40 HEC-e pėr ēdo lumė mesatar...Do tė bėhet luftė pėr ujė pasi nuk do tė lenė pikė uji pėr shqiptarėt. Do ta blejnė ujin sa pulėn frėngu...
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Edvin83 pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 12:41   #24
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,714
Thanks: 200
Thanked 218 Times in 160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

AKTUALITET TĖ FUNDIT
Hidrocentral nė Nivicė, Tėrmeti qė mbron kanionin nga “tėrmeti”
12/02/2018 20:04

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=oAsjV93PpNQ
Nė luginėn Bėnēė-Kurvelesh tė Tepelenės, katėr shoqėri koncesionare kanė fituar tė drejtėn tė ndėrtojnė 8 HEC-e.

Nė tre HEC-e janė kryer disa punime, ndėrsa nė disa tė tjera nuk ėshtė hedhur asnjė lopatė dhe.

Bashkia e Tepelenės kundėrshton ngritjen e tyre, pasi pretendon se lejet koncesionare janė dhėnė nė zona tė mbrojtura me ligj, si kanionet e Nivicės dhe tė Progonatit dhe se ndėrtimi i tyre vetėm do tė dėmtonte vlerat turistike, historike, monumentale dhe biodiversitetin e kėsaj krahine.

Top Channel shkoi nė fshatin Nivicė tė njėsisė administrative Kurvelesh, 30 kilometėr larg Tepelenės. Nė sheshin kryesor tė fshatit, qė ndodhet 750 metra mbi nivelin e detit dhe rrėzė malit tė Kėndrevicės 2100 metra tė lartė po restaurohen tė gjitha ndėrtesat.

Nivica qė nė latinisht do tė thotė dėborė, ėshtė pėrfshirė nė listėn e 100 fshatrave qė kanė pėrfituar fonde nga qeveria pėr t’u kthyer nė destinacion turistik me rreth 600 milionė lekė tė vjetra.

Kalaja e Nivicės, 2400 vjeēare dhe banesa e Myfit Kaēubajt janė tė dyja monument kulture. Mė tej, vijnė kanionet e Nivicės. Ujėvara me lartėsi 220 metra ėshtė ndėr mė tė lartat nė Europė, nė krah ujėvara e Gusmarit. Atraksione kėto qė kanė tėrhequr rreth 1500 vizitorė gjatė dy viteve tė fundit.

Bashkia e Tepelenės kėrkon t’i mbrojė nga qeveria, e cila po i kthen ujėvarat nė beton. Kompania koncesionare qė do tė ndėrtojė HEC-in “Driza 1” mbi ujėrat e Nivicės e ka hedhur nė gjyq bashkinė.

Kryetari i bashkisė Tėrmet Peēi refuzon dhėnien nė pėrdorim tė sipėrfaqeve pyjore dhe kullosore pėr ndėrtimin e kėsaj vepre.

Kompania “Kendervica Energy” nė qershor tė 2017 fitoi gjyqin e megjithatė sėrish nuk po lejohet tė punojė nga bashkia.

“Nuk jemi absolutisht kundėr investimeve, por duke parė kėtė bukuri qė e ka falur nėna natyrė e shohim tė arsyeshme qė t’i japim prioritet turizmit. Kėtu nuk ėshtė zhvilluar asnjė dėgjesė, nuk ėshtė zbatuar konventa e “Arhausit”. Mbi tė gjitha, kėtu ka njė VKM tė 2002 me njė listė ku pėrfshihen shumė monumente tė natyrės, sė bashku me kanionet e Nivicės. Ne nuk kemi asgjė me shoqėrinė aksionere. Ka njė shkelje dhe njė VKM tė 2002, prandaj ne e kemi ankimuar, kjo do tė shkojė deri nė gjykatė tė lartė dhe deri nė Strasburg”, shprehet Tėrmet Peēi.

Situata ndėrlikohet nėse kemi parasysh faktin qė ministritė e Mjedisit, Turizmit, Energjisė dhe Kulturės kanė dhėnė miratimin e HEC-it, duke thėnė se nuk dėmton vlerat e krahinės dhe nuk pėrfshihet nė listėn e zonave qė kanė pėrparėsi nė zhvillimin e turizmit.

“Drini 2000”, njė kompani qė ka marrė dy HEC-e ka ndėrhyrė, duke shkatėrruar turizmin. Flasim pėr turizėm vendas dhe tė huaj. Turistėt nuk mund tė vijnė tė shohin si kalon rruga e tubacionit. Ne mendojmė qė tė gjithė luginėn e Bėnēės dhe tė gjithė malėsinė e Kurveleshit ta kalojmė nė park tė mbrojtur rajonal. E kemi bėrė studimin pėr kėtė. HEC ėr tė pėrfituar njė pakicė apo promovim tė turizmit malor tė qėndrueshėm duke e lidhur dhe me bregun e detit si asnjėherė pėr tė gjithė kėtė komunitet, apo tė pėrfitojnė 5 persona”, Peēi.

Kanionet e Nivicės janė vija ndarėse ndėrmjet dy politikave qė bien ndesh me njėra tjetrėn. Deri nė buzė tė kanioneve vepron projekti “Rilindja rurale”. Turistėt prej aty do tė shohin tubacionet e HEC-eve.

Duke pasur parasysh ēėshtjen e HEC-eve tė Osumit, tė Vjosės, Valbonės dhe tė Nivicės, ku nevoja pėr energji bie nė konflikt me natyrėn ēėshtja shtrohen, cilėn anė do tė mbajė shoqėria dhe qeveria, qė duhet tė mbrojė interesin publik, por edhe tė nxisė interesin privat.

Tėrmet Peēi deri tani ėshtė nė anėn e natyrės, por me siguri edhe vendimi i tij do tė jetė pėrballė presionit tė biznesit dhe tė gjykatės, e cila bashkėrisht me qeverinė kanė mbajtur anėn e betonit kundėr natyrės.

Turizėm apo hidrocentrale? Kjo ėshtė dilema mbi tė cilėn sot po zhvillohet njė betejė mes bashkisė sė Tepelenės dhe katėr kompanive koncesionare, tė cilat kanė fituar tė drejtėn pėr tė ngritur 8 hidrocentrale pėrgjatė luginės Bėnēė-Kurvelesh. Se cila nga kėto tė dyja, turizmi apo hidrocentralet do tė marrė prioritet, kjo mbetet pėr t’u parė…

Top Channel
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 12:42   #25
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,714
Thanks: 200
Thanked 218 Times in 160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 12:42   #26
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,714
Thanks: 200
Thanked 218 Times in 160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 15:11   #27
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,079
Thanks: 9,515
Thanked 5,170 Times in 3,462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
524 pėr tė qenė i saktė. Nga 40 HEC-e pėr ēdo lumė mesatar...Do tė bėhet luftė pėr ujė pasi nuk do tė lenė pikė uji pėr shqiptarėt. Do ta blejnė ujin sa pulėn frėngu...
Do jete komplot rus ....qbanet me tapin apo trapin pipeline???
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2018, 22:39   #28
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,714
Thanks: 200
Thanked 218 Times in 160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Shpėrthen revolta kundra oligarkėve qė duan tė grabisin ujin nė Topojan:
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2018, 23:13   #29
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,068
Thanks: 171
Thanked 363 Times in 228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Ka ardhur koha, qe shqiperia nuk eshte e shqiptareve, por e disa pronareve. Qe e perdorin Shqiperin sikur e kane pronen e tyre. E blejne e shesin si tu doje qejfi pa dhene llogari askujt.

Dhe shqiptaret e varfer neper forume zihen per shqiperin e madhe. Jane gati te vriten te shkretet per shqiperin e madhe. Domethene per te zmadhuar pronat e ketyre pronareve, qe nuk japin asnje qindarke per ekzistencen e tyre(te shqiptareve).

Kur te vij puna per te mbrojtur Shqiperine, qe keta e kane kthyer ne pronen e tyre, keta sundimtare qindarke, kane per tia mbathur e per tu fshehur, kane per ta lene ne balte kete shqiperi te shkrete megjithese prej saj jane rritur ushqyer e pasuruar. Jemi ne barketharet, qe kemi vuajtur dhe nuk kemi perfituar asgje prej saj, qe do ta mbrojme. Jemi ne, qe kemi per tu vrare neser per kete truall dhe do te na duhet te korrigjojme gabimet, paafftesite dhe vjedhjen e ketyre qe jane sot ne pushtet dhe qe kane qene edhe dje.

Prandaj patriotizmi te dashur miq nuk eshte te shesim poezi atdhedashurie, por te ndalojme keta flliqesira ti bejne gropen ketij vendi, qe ky vend te kete mundesit dhe fuqin, te na mbaj e te na ushqej te gjithe toke.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 22-02-2018, 23:27   #30
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,079
Thanks: 9,515
Thanked 5,170 Times in 3,462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ka ardhur koha, qe shqiperia nuk eshte e shqiptareve, por e disa pronareve. Qe e perdorin Shqiperin sikur e kane pronen e tyre. E blejne e shesin si tu doje qejfi pa dhene llogari askujt.

Dhe shqiptaret e varfer neper forume zihen per shqiperin e madhe. Jane gati te vriten te shkretet per shqiperin e madhe. Domethene per te zmadhuar pronat e ketyre pronareve, qe nuk japin asnje qindarke per ekzistencen e tyre(te shqiptareve).

Kur te vij puna per te mbrojtur Shqiperine, qe keta e kane kthyer ne pronen e tyre, keta sundimtare qindarke, kane per tia mbathur e per tu fshehur, kane per ta lene ne balte kete shqiperi te shkrete megjithese prej saj jane rritur ushqyer e pasuruar. Jemi ne barketharet, qe kemi vuajtur dhe nuk kemi perfituar asgje prej saj, qe do ta mbrojme. Jemi ne, qe kemi per tu vrare neser per kete truall dhe do te na duhet te korrigjojme gabimet, paafftesite dhe vjedhjen e ketyre qe jane sot ne pushtet dhe qe kane qene edhe dje.

Prandaj patriotizmi te dashur miq nuk eshte te shesim poezi atdhedashurie, por te ndalojme keta flliqesira ti bejne gropen ketij vendi, qe ky vend te kete mundesit dhe fuqin, te na mbaj e te na ushqej te gjithe toke.
Stalini nga Moska nuk iku.
Si dhe Hitleri nga Berlini.
Si u prishen keta njerez????
Me qekun e bardhe qe deti do behej HAVIAR.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 00:26   #31
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 1,874
Thanks: 524
Thanked 398 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Po me intereson sa i ploteson shqiperia nevojat e veta me energji elektrike,sa ishte inporti vjetor?
Damastion ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 00:42   #32
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 1,904
Thanked 621 Times in 302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ka ardhur koha, qe shqiperia nuk eshte e shqiptareve, por e disa pronareve. Qe e perdorin Shqiperin sikur e kane pronen e tyre. E blejne e shesin si tu doje qejfi pa dhene llogari askujt.

Dhe shqiptaret e varfer neper forume zihen per shqiperin e madhe. Jane gati te vriten te shkretet per shqiperin e madhe. Domethene per te zmadhuar pronat e ketyre pronareve, qe nuk japin asnje qindarke per ekzistencen e tyre(te shqiptareve).

Kur te vij puna per te mbrojtur Shqiperine, qe keta e kane kthyer ne pronen e tyre, keta sundimtare qindarke, kane per tia mbathur e per tu fshehur, kane per ta lene ne balte kete shqiperi te shkrete megjithese prej saj jane rritur ushqyer e pasuruar. Jemi ne barketharet, qe kemi vuajtur dhe nuk kemi perfituar asgje prej saj, qe do ta mbrojme. Jemi ne, qe kemi per tu vrare neser per kete truall dhe do te na duhet te korrigjojme gabimet, paafftesite dhe vjedhjen e ketyre qe jane sot ne pushtet dhe qe kane qene edhe dje.

Prandaj patriotizmi te dashur miq nuk eshte te shesim poezi atdhedashurie, por te ndalojme keta flliqesira ti bejne gropen ketij vendi, qe ky vend te kete mundesit dhe fuqin, te na mbaj e te na ushqej te gjithe toke.
Shume postim i pikatur.
Eshte popull me mentalitet skllavi si ne kosove edhe ne shqiperi dhe nuk eshte aspak e cudtishme pse trajtohen si skllav dhe gjithmon perfundojn skllever.
Po ja shave paritne apo saliun nje skllavi ai vritet me ty. E njejta gje po i shave ramen tjetrit. vend i cuditshem.
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur