Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-12-2017, 17:10   #561
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,081
Thanks: 1,866
Thanked 2,148 Times in 1,165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Marya, nqs te kujtohet ajo pacientja me granuloma wegener... vdiq pardje.

E shtyu rreth 1 vit qe nga diagnostifikimi.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2017, 17:11   #562
Xhina
V.I.P
 
Avatari i Xhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 28,407
Thanks: 10,222
Thanked 11,885 Times in 4,832 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 312
Xhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

sa gjynah rex, ngushullime familjes
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Xhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Xhina pėlqehet nga
i vjetėr 11-12-2017, 17:31   #563
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,182
Thanks: 2,254
Thanked 1,708 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Marya, nqs te kujtohet ajo pacientja me granuloma wegener... vdiq pardje.

E shtyu rreth 1 vit qe nga diagnostifikimi.
ngushellime Rex
eshte semundje dreqi , qe e kalon tere jeten neper spitale , tere jeten me analiza dhe rezultati eshte i njejte kudo te ishte
ngushellime
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 11-12-2017, 17:47   #564
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,081
Thanks: 1,866
Thanked 2,148 Times in 1,165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
ngushellime Rex
eshte semundje dreqi , qe e kalon tere jeten neper spitale , tere jeten me analiza dhe rezultati eshte i njejte kudo te ishte
ngushellime
Nuk do t’ia deshiroja as hasmit.

Gjynah cfare perjetoi trupi i saj dhe familja gjate nje viti.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2017, 18:21   #565
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 4,258
Thanks: 1,601
Thanked 1,372 Times in 679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nuk do t’ia deshiroja as hasmit.

Gjynah cfare perjetoi trupi i saj dhe familja gjate nje viti.
Ngushellime familjes Rex.

Jane raste te renda kto. Sidomos per personat e ngushte te familjes qe ngelin te depresionuar.
__________________
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 20-01-2018, 05:46   #566
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,182
Thanks: 2,254
Thanked 1,708 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Nje grua 65 vjece, i besimit Jehovait, ishte deshmitare e Jehovait, vjen me hémorragjie digjestive nga nje ulcčre ne stomak i perforuar, operohet ne urgjence. Analizat tregojne nje anemie te rende me hémoglobine 3,9 gr/dl, i propozojne transfuzion me gjak, ajo refuzon se ja ndalon feja....
Cmenduri
I japin pastaj fer, erytropojetine dhe i korigjohet ngadale anemia deri ne 9 gr...
Habitem me keta njerez qe preferojne te vdesin per besimin fetar

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 20-01-2018 nė 05:49
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-01-2018, 05:49   #567
Xhina
V.I.P
 
Avatari i Xhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 28,407
Thanks: 10,222
Thanked 11,885 Times in 4,832 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 312
Xhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Nje grua 65 vjece, i besimit Jehovait, ishte deshmitare e Jehovait, vjen me hémorragjie digjestive nga nje ulcčre ne stomak i perforuar, operohet ne urgjence. Analizat tregojne nje anemie te rende me hémoglobine 3,9 gr/dl, i propozojne transfuzion me gjak, ajo refuzon se ja ndalon feja....
Cmenduri
I japin pastaj fer, erytropojetine dhe i korigjohet ngadale anemia deri ne 9 gr...
eshte me cmenduri kur refuzojn per femijet e tyre ne te njejten situat
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Xhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Xhina pėlqehet nga
i vjetėr 20-01-2018, 19:20   #568
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,137
Thanks: 51
Thanked 126 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Nje grua 65 vjece, i besimit Jehovait, ishte deshmitare e Jehovait, vjen me hémorragjie digjestive nga nje ulcčre ne stomak i perforuar, operohet ne urgjence. Analizat tregojne nje anemie te rende me hémoglobine 3,9 gr/dl, i propozojne transfuzion me gjak, ajo refuzon se ja ndalon feja....
Cmenduri
I japin pastaj fer, erytropojetine dhe i korigjohet ngadale anemia deri ne 9 gr...
Habitem me keta njerez qe preferojne te vdesin per besimin fetar
Situate e ngjashme me ka ndodh gjate specializimit! E njejta problematike dhe per me teper vajza kishte sjellur dike nga perfaqesuesit e tyre qe te sigurohej qe te mos i jepej gjak!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i IronMan pėlqehet nga
i vjetėr 21-01-2018, 01:19   #569
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,176
Thanks: 1,930
Thanked 640 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhina Shiko postimin
disa kan me keq, kan restless leg syndrome, keshtuqe boll u ankove
Per nje gerc muscle spasm u coi gjithe doktorat ne emergjence gruaja botes. E don jeten shume ajo,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur