Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-03-2018, 23:34   #301
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 3,461
Thanks: 4,272
Thanked 2,525 Times in 1,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Rri urtė se Jolene ka tavėn, kush do ta bėj gatimin?
Tava jeme nuk punon sante
Veq ikum te jolene
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2018, 14:09   #302
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,358
Thanks: 4,970
Thanked 4,870 Times in 3,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

He mar Hopi si ke nje
mirmjes kinezit a i the?
a ja dhe ti per drek porosin
ul njat za kush mos ta nin
fol ti shpejt e t'tana thuja
thuja n'vesh e n'leter shkruja
me ti ba gati vetem tre tepsia
dy bucela e tre kopshtija
nja pes arka mush me dardha
e do pjeshka prej malcije t'ardhuna
me ti qeru e bukur me ti pre
me ja kput bishtin me gjith kre
me i hedh sherbet qerrshiet
kokrra fikut e bertham kajsiet
e do kimca e variboba vojit
kumlla stamolli e rrush Shtoit
e me t'pjek nji kih qumshtit
me ja pezhit lekurn e mushtit
e me te shtru nji gosti
me thir t'mdhej, pleq e fmi
mu ba si darsem e me fillu gazi
me plas tan lagjja prej marazi
e me nez bejten e me qit kapalla
mu habit e tan mahalla
e me majt edhe ata vesh
noi fjal shqip n'vesh kan me njesh
tan pa flasin e n'dikullojn
thon "ket Shaljanin po e martojn"
do ti ken gjet shyqyr nji nuse
a asht shqiptare, mos asht ruse
ah i lumi ti ca pa hek
nder kinezit ta pa met
jepi drejtim ti shpejt djalnis
koha ik, kalendarin tuj gris
babs e nans i ngele nder t'shpis
ju xune aborrin e hijen e avllis
luj mar venit e shpejt calltisu
me ket bejte t'pershnes lum miku.

Cooli i permytun..............
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 22-03-2018 nė 14:12
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 14:24   #303
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,206
Thanks: 4,285
Thanked 5,041 Times in 3,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane


monitorohet gjendja me pidhucet e Edit?

gjynah fukarenjt e shkrete
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 14:28   #304
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,358
Thanks: 4,970
Thanked 4,870 Times in 3,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
https://www.youtube.com/watch?v=nRC2hSXowt8

monitorohet gjendja me pidhucet e Edit?

gjynah fukarenjt e shkrete
Mire jau bejne se kan ra squk e i komandojn maloket prej malcis se Dukagjinit si Sterkaj e Dushi...te tan bira kurvash e kerkush nuk mori noi pushk e me i varr per bolesh mu ne mes te Shkoders....

kan dek Shkodranet e vertet...keta jane cunat e permytjes se drejtimit te duhun.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 18:24   #305
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,269
Thanks: 178
Thanked 299 Times in 228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Mas m'u merzitni, pashi njat t'madhin Zot, se ban shalgjatsia e tij nji mbledhje qeverie n'Shkoder, e i regullon t'tana punt!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 19:09   #306
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,358
Thanks: 4,970
Thanked 4,870 Times in 3,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Mas m'u merzitni, pashi njat t'madhin Zot, se ban shalgjatsia e tij nji mbledhje qeverie n'Shkoder, e i regullon t'tana punt!
Do vijn do urdhnoj bajlozi
Shkodren me e p'shtu
do shurojn marri, bezdi
vrullit t'Drinit me ja shtu

Do dalin mendimet e tij
si krapi tuj u perplit n'piac
do qesi kapalla e me klysha n'gajret
ta pa ulen n'Shirok, n'der horrash me met

Ja u xaft frymen e zoti ju marroft
ju qe per cdo vit po t'njejten tortur
njerzve mushun halle, hallet jua shtoni
edhe keni ftyr e burrni, guxoni e u afronu.

Ju pisa e qenj, politikan klysha bucesh
ju pjella e ferrit, perdorus lulkuqesh
ju nji dit shum mire ket kafshni qi po bani
shtrejt do ta paguni, metun ....ngulun.... siper cdo huni.

Se ka Shkodra djem e varza plot
qe ta hekun l'kuren e te bajne me lot
mjer nans loce koken koken mjer kush ja ul
se ju thejm kurrizin e gjuhen e gjarpnit shpejt me ja u shhkul.

Cooli_n'debules
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 22-03-2018 nė 19:14
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 19:19   #307
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 321
Thanks: 38
Thanked 62 Times in 52 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
B.E.V ka njė atmosferė spektakolareB.E.V ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
He mar Hopi si ke nje
mirmjes kinezit a i the?
a ja dhe ti per drek porosin
ul njat za kush mos ta nin
fol ti shpejt e t'tana thuja
thuja n'vesh e n'leter shkruja
me ti ba gati vetem tre tepsia
dy bucela e tre kopshtija
nja pes arka mush me dardha
e do pjeshka prej malcije t'ardhuna
me ti qeru e bukur me ti pre
me ja kput bishtin me gjith kre
me i hedh sherbet qerrshiet
kokrra fikut e bertham kajsiet
e do kimca e variboba vojit
kumlla stamolli e rrush Shtoit
e me t'pjek nji kih qumshtit
me ja pezhit lekurn e mushtit
e me te shtru nji gosti
me thir t'mdhej, pleq e fmi
mu ba si darsem e me fillu gazi
me plas tan lagjja prej marazi
e me nez bejten e me qit kapalla
mu habit e tan mahalla
e me majt edhe ata vesh
noi fjal shqip n'vesh kan me njesh
tan pa flasin e n'dikullojn
thon "ket Shaljanin po e martojn"
do ti ken gjet shyqyr nji nuse
a asht shqiptare, mos asht ruse
ah i lumi ti ca pa hek
nder kinezit ta pa met
jepi drejtim ti shpejt djalnis
koha ik, kalendarin tuj gris
babs e nans i ngele nder t'shpis
ju xune aborrin e hijen e avllis
luj mar venit e shpejt calltisu
me ket bejte t'pershnes lum miku.

Cooli i permytun..............
Te lumte!....
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2018, 19:38   #308
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,358
Thanks: 4,970
Thanked 4,870 Times in 3,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Pėrmbytjet, kamionin e ushtrisė e merr rrjedhja e ujit nė ShkodėrNė Shkodėr situata vijon qė tė pėrkeqėsohet nga reshjet e shiut dhe shkarkimet nga HEC-et. Tė vetmet mjete qė mund tė lėviznin nė njėsitė e Anės sė Malit, Dajēit, por edhe nė Velipojė janė ato tė ushtrisė. Ndėrkohė qė njė nga mjetet e ushtrisė e ka marrė rrjedha e ujit, teksa po shpėrndante ndihmat pėr banorėt.

Report tv ka siguruar pamjet e kamionit tė ushtrisė thuajse tė mbuluar nga uji, ndėrkohė qė efektivėt e FA kanė dalė me shpejtėsi. Nė Velipojė po punohet pėr tė mbrojtur argjinaturat qė rrezikojnė qė tė ēahen. Nė qarkun e Shkodrės janė mbi 5 mijė hektarė tė mbuluar nga uji dhe 300 banesa, ndėrsa 69 persona nė qytet janė evakuuar duke u zhvendosur nė konvikt.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 19:45   #309
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,358
Thanks: 4,970
Thanked 4,870 Times in 3,103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Pėrmbytjet nė Shkodėr, 300 shtėpi dhe 5 mijė hektarė nėn ujė, 69 persona dėrgohen nė konvikt


Bashkia Shkodėr vijon qė tė kėrkojė shpalljen e gjendjes sė jashtėzakonshme, edhe pse dje qeveria e refuzoi. Sipas informacioneve tė bashkisė, nė Njėsitė Administrative tė pėrmbytura situata vazhdon tė pėrkeqėsohet dhe sipėrfaqja totale ka arritur mbi 4958 Ha, janė mbi 300 shtėpi tė rrethuara nga uji, ndėrkohė qė probleme ka edhe nė disa shkolla. Problem vijojnė qė tė mbeten argjinaturat, qė rrezikojnė tė ēahen. Probleme ka edhe nė qytet, pasi janė pėrmbytur disa lagje, ndėrsa aktualisht janė 69 persona tė akomoduar nė konvikt.

“Kėrkohet tė ndėrhyhet pėr lartėsimin e argjinaturės sė Pentarit, Shirqit dhe Darragjatit. Rruga Shirq- Darragjat , rruga, Belaj- Pentar, Rruga Bishti i Qarrit dhe Urrela jane te bllokuara. Ne disa shkolla ne ambientet e brendshme te shkolles ka prezence uji.

Kane rene disa shtylla te energjise elektrike ne rrugen e Dajcit. Kerkojme nga OSHEE nderhyrje emergjente duke marre masat perkatese. Paraqitet shume e nevojshme vendosja e shenjave orientuese ne rruge per te bere te mundur kalimin. Jane mbi 300 shtepi te rrethuara nga uji. Kerkohet furnizim me uje te pishem per banoret” njofton bashkia. Ana e Malit, Dajēi dhe disa fshatra, mes tyre mė rėndė Oboti vijojnė qė tė ketė probleme prej rreth 20 ditėsh.Ministria e Mbrojtjes informon se Forcat a Armatosura vazhdojnė operacionin me mbi 200 forca dhe dhjetėra mjete ne Dajc ne Obot, Trush Livadhe, Velipoje,Pentar dhe ne qytetin Shkodėr. Gjate natės janė vendosur mbi 2 mijė thasė rėrė nė argjunaturėn e fshatit Pentar, ndėrsa efektivet e FA janė prezent ne cdo zone ku shtimi i nivelit te ujit paraqet rrezik per banoret dhe bagetiteSITUATA NE SHKODER SIPAS INFORMACIONIT TE BASHKISENjėsia Administrative Ana e Malit: 1300 ha
Ujesjellesi Oblika 1 dhe Oblika 2 jane jashte funskionit. Kerkohet furnizimi me uje te pijshem per banoret dhe nevojiten ēizme te gjata per banoret.Lagjia Gorice eshte totalisht e izoluar. Jane 177 shtepi te rrethuara nga uji , 150 ne Obot dhe 27 ne Gorice.
Njėsia Administrative Bėrdicė:
Nė njėsinė administrative Bėrdicė janė mbi 1280 ha tokė e pėrmbytur .

Stacioni i pompave te Ujesjellesit ne Trush si pasoje e permbytjeve eshte jashte funskionit. Jane 100 shtepi te rrethuara nga uji.

Njėsia Administrative Velipojė:

Nė njėsinė administrative Velipojė, janė tė pėrmbytura mbi 410 Ha tokė :

Nė fshatin Luarz del uji nėn argjinaturė. Ndersa ne ate te Ēasit paraqiten shume probleme..Kerkohet nderhyrje emergjente. Rruga nacionale eshte e pakalueshme.

Fshati Luarz eshte pa energji elektrike.

Paraqitet shume e nevojshme vendosja e shenjave orientuese ne rruge per te bere te mundur kalimin.

Njėsia Administrative Rrethina:

Nė njėsinė administrative Rrethina janė tė pėrmbytura 70 Ha tokė Nė zonėn e Livadheve (Nj.ad.Rrethina) janė 17 shtėpi tė rrethuara nga uji. Nė 3 shtėpi ka hyre uji brenda.

Njėsia Administrative Guri i Zi:

Nė njėsinė administrative Gur i Zi vazhdon gėrryerja e tokės nė fshatin Juban, nė afėrsi tė Malit tė Vukatanės. Paraqitet shume problematike kjo dukuri pasi mund te rrezikohet argjinatura.

Qyteti Shkodėr:

Nė zonėn e Livadheve janė tė pėrmbytura 135 ha. Nė kėtė rrugė ndodhen mbi 70 shtėpi me prezencė uji afėr oborreve tė tyre. Me shume veshtiresi kalohet me makine ushtrie , ndersa ne disa zona kalimi behet i mundur vetem me varke.

Nė lagjen Ajasėm janė rreth 3ha tokė e mbuluar nga uji. Nė 13 banesa ka prezencė uji.

Bashkia Shkoder ka bere evakuime te banoreve dhe gjese se gjalle kur jane paraqitur nevoja. Ne kete moment jane 69 persona te akomoduar ne konvikt. Gjithashtu Bashkia Shkoder ka bere te mundur edhe levizjen e banoreve dhe akomodimin e tyre tek te afermit e tyre.

Specialistėt tanė janė nė terren, dhe po bėjnė vlerėsimet e dėmeve tė shkaktuara.

Nevojat pėr bazė ushqimore afatgjatė, pėr blegtorinė, nė zonat e pėrmbytura janė Imediate dhe paraqiten si mė poshtė:

1. Koncentrat 110t

2. Bar i thatė 50 t

Baza ushqimore e ardhur nuk eshte e duhura(ka ardhur elb).

Nga ana tjetėr, duhet tė merren masa pėr furnizim me klor pėr dizefektim pėr zonat e pėrmbytura pas tėrheqjes sė ujit.

Bashkia Shkodėr ka bėrė njė shkresė publike drejtuar Ministrisė sė Mbrojtjes ku ka kėrkuar shpalljen e gjendjes sė emergjencės civile nė kėto njėsi pasi rrezikohet rėndė shėndeti dhe jeta e popullatės, gjėsė sė gjallė, pasurisė e mjedisit.

Edhe pse kjo kėrkesė ėshtė pėrsėritur disa herė, akoma Bashkia Shkodėr nuk ka njė pėrgjigje zyrtare nga autoritetet pėrgjegjėse.

Insistojmė nė kėrkesėn tonė tė vazhdueshme pėr shpalljen e emergjencės civile nė njė pjesė tė territorit tė Bashkisė sė Shkodrės pasi situata e krijuar ėshtė rezultat i shkarkimeve tė mėdha nė sasi dhe pėr njė kohė tė gjatė nė kaskadėn e lumit Drin.

Bashkia Shkodėr ėshtė e angazhuar nė monitorimin dhe pėrgjigjen nė ēdo kohė tė nevojave emergjente tė banorėve.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 21:35   #310
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 3,461
Thanks: 4,272
Thanked 2,525 Times in 1,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
He mar Hopi si ke nje
mirmjes kinezit a i the?
a ja dhe ti per drek porosin
ul njat za kush mos ta nin
fol ti shpejt e t'tana thuja
thuja n'vesh e n'leter shkruja
me ti ba gati vetem tre tepsia
dy bucela e tre kopshtija
nja pes arka mush me dardha
e do pjeshka prej malcije t'ardhuna
me ti qeru e bukur me ti pre
me ja kput bishtin me gjith kre
me i hedh sherbet qerrshiet
kokrra fikut e bertham kajsiet
e do kimca e variboba vojit
kumlla stamolli e rrush Shtoit
e me t'pjek nji kih qumshtit
me ja pezhit lekurn e mushtit
e me te shtru nji gosti
me thir t'mdhej, pleq e fmi
mu ba si darsem e me fillu gazi
me plas tan lagjja prej marazi
e me nez bejten e me qit kapalla
mu habit e tan mahalla
e me majt edhe ata vesh
noi fjal shqip n'vesh kan me njesh
tan pa flasin e n'dikullojn
thon "ket Shaljanin po e martojn"
do ti ken gjet shyqyr nji nuse
a asht shqiptare, mos asht ruse
ah i lumi ti ca pa hek
nder kinezit ta pa met
jepi drejtim ti shpejt djalnis
koha ik, kalendarin tuj gris
babs e nans i ngele nder t'shpis
ju xune aborrin e hijen e avllis
luj mar venit e shpejt calltisu
me ket bejte t'pershnes lum miku.

Cooli i permytun..............
Hahaahahaha

Te lumt dora more cool
qe ty ste ka kerkush .
Na kenaqe me kto shkrime
kot qe nuk ban botime
e kam fjalen me publiku
bejtat tuja qe ke shkru
se un pervedi jam ba rehat
kam ble nji rrezervat
me peshku me un per merak.
nejse boll un shkruva marrina
por fajin e ka marina
asht nji vajze simpatike
por dreqja asht vetem mike
nejse tesh se boll u zgjata
ska faj as aja e ngrata.
Kurr e maslidh un kam shkru
e shum mprasht jam ngatrru
por fajin e ka tastiera
asht ka tandis si e mjera
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 22:04   #311
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,322
Thanks: 1,990
Thanked 2,292 Times in 1,263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Me shume bicikleta se ne Shkoder kam pare vetem ne nje qytet te Europes. E shoh si emancipim.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 22:09   #312
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 3,461
Thanks: 4,272
Thanked 2,525 Times in 1,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Me shume bicikleta se ne Shkoder kam pare vetem ne nje qytet te Europes. E shoh si emancipim.
Veq ne belgjike ne Gent kush tjeter nuk na merr per biqikleta
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 22:19   #313
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,322
Thanks: 1,990
Thanked 2,292 Times in 1,263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hope Shiko postimin
Veq ne belgjike ne Gent kush tjeter nuk na merr per biqikleta
Ne Gent nuk kam qene por e kisha fjalen per Utrecht ne Hollande. Nuk u besoja syve sa shume. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 22:21   #314
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 3,461
Thanks: 4,272
Thanked 2,525 Times in 1,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Ne Gent nuk kam qene por e kisha fjalen per Utrecht ne Hollande. Nuk u besoja syve sa shume. Lol
Ne holland Utrecht skam ken po ne Amsterdam kishte po jo sa ne gent
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 22:25   #315
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,322
Thanks: 1,990
Thanked 2,292 Times in 1,263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 292
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hope Shiko postimin
Ne holland Utrecht skam ken po ne Amsterdam kishte po jo sa ne gent
Amsterdami shume kaos, na ra ne makine nje maroken me motor dhe na humbi diten me procedura. Mbetem pa e pare Amaterdamin si duhet. Akona e mallkoj ate maroken te dreqit.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 22:26   #316
Jolene
✿◉●•◦
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: My own Kingdom.
Posts: 10,786
Thanks: 2,692
Thanked 3,588 Times in 1,633 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 535
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Paska qen tap ne hashash derdimeni lol
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 22:30   #317
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 3,461
Thanks: 4,272
Thanked 2,525 Times in 1,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Kshu asht kur pin raki
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2018, 22:34   #318
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,229
Thanks: 2,224
Thanked 2,132 Times in 1,394 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Mas m'u merzitni, pashi njat t'madhin Zot, se ban shalgjatsia e tij nji mbledhje qeverie n'Shkoder, e i regullon t'tana punt!
thuaj ti, mos te ja dhogaris ne fature me lalierimeter gjithe ate uje qe eshte futuar oborreve e shtepive keni shpenzuar ujin.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur