Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-11-2017, 19:00   #21
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 819
Thanks: 0
Thanked 194 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Gjuha shqipe: Leibniz dhe ėndrra e tij per te shpikur njė gjuhė Univers

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
TEMA E RE SE SHPEJTI;

HISTORIA E PEBESUESHME E FORMIMIT TE GJUHES SHQIPE

Prej; STJEFAN KASTRIOTO I BIRI I KATERINES II te CARINES SE RUSISE

E gjitha eshte e deshmueme permes kandeve qe lidhen e mrate ve,ndeve permes rrokjeve me njana tjetren, si pesh "TASMANI" "tash s'manin buka a punė e kryme" fjale me dy kahje;

E para; Tash s'manin, (s'jam ngushte, (popullore)"BUKA A PUNE KRIME"
Qe lidh keta emna vendesh;

TASMANI-PUKĖ-KRUMĖ-KRIME (Crimé) Ukraine (me pune ne krime)ose popullore; "peksimeti bukė me krima" fjala eshte pra per "mesharin e Buzukut" i pjekun si ne tangar ka ne "TANAGRA" ose "GRATE MURGES" e grryme me nje kalem, "kalama" alla botanika "kallam" "kalla bota" kallamboēi ..kalibrit 7.65
Ty o Kreksi ,te merr te keqen Kastriot Myftaraj per tema konspirative.
Ti bonke me barre dhe gomarin mashkull (fjale popullore).
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2017, 19:44   #22
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 30,140
Thanks: 7,179
Thanked 6,782 Times in 3,710 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 403
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Gjuha shqipe: Leibniz dhe ėndrra e tij per te shpikur njė gjuhė Univers

Nuk keni pse ēuditeni me Kreksin, shqipen e shkruan mė keq se keq.
Pse mos tė jetė bie fjala njė serb qė do tė denigrojė gjuhėn shqipe?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2017, 21:48   #23
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,169
Thanks: 1,610
Thanked 1,538 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Gjuha shqipe: Leibniz dhe ėndrra e tij per te shpikur njė gjuhė Univers

Paqeter, paqeter vetem mer nje harte me te madhe ene ata trekendshat e drurit nga shkolla dhe pika A nga vendbanimi Pe/qin terhiqe vijen Shang/hai- Kali/kuta e pamundur eshte te mos dali ndonje kombinim.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur