Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ungjillor

Ungjillor Ju nė fakt, jeni tė shpėtuar me anė tė hirit, nėpėrmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po ėshtė dhurata e Perėndisė, Kėtu mblidhemi tė gjithė besimtarėt ungjillor tė tė gjitha bashkesive tė ndryshme pėr tė bekuar njėri-tjetrin me fjalėn e Zotit tonė Jezus Krisht dhe deshmitė tona personale.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-06-2018, 23:07   #21
Marsel
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 14
Thanks: 1
Thanked 6 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Marsel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Pse UFO te dukem une ty ?
Pse nuk e paskam pare! It's all over YouTube nuk eshte ilegal ...
Une skam asgje sepse nuk e deklarova veten as experte dhe as nuk kam bere investigation mbi nje fenomeno te tille...
Ti hape temen u deklarove si expert dhe une po
Drejtoj pyetje?
Cte keqe ka ketu Mars-El
Por paske pare punen e Dr.Karla Turnen , nje profesoreshe totalisht duke e injoruar kete fenomen deri ne momentin qe u abduktua edhe e cila vetem disa muaj me pas kesaj interviste specifike ka vdekur .... Gjithsesi ajo eshte vetem 'the tip of the iceberg' pra mos u merakos.

Une gjithsesi nuk jam ketu per tu pergigjur pyetjeve individuale per se , jam ketu per te bere nje prezantim shume te detajuar te nje fenomeni multikompleks. Natyrisht qe edhe pyetjet jane pjese e lojes , por me duhet te prezantoje dicka ....

Thene kjo , te pelqen okulizmi Angelisa ....?
Marsel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 23:20   #22
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,354
Thanks: 192
Thanked 456 Times in 300 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Provokim eshte kur redakton postimin
Me ben te mendoj qe ke te tjere ne mendje
Me mire mos mendo!
Se nuk do tu vij mire atyre te tjereve, kur te lexojne cfare medon per ta.
Te lutem mos mendo! Please...
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 23:28   #23
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,136
Thanks: 8,019
Thanked 4,014 Times in 2,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Me mire mos mendo!
Se nuk do tu vij mire atyre te tjereve, kur te lexojne cfare medon per ta.
Te lutem mos mendo! Please...
E Mir
Ashtu keshtu po pertoj te mendoj
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 23:35   #24
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,136
Thanks: 8,019
Thanked 4,014 Times in 2,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marsel Shiko postimin
Por paske pare punen e Dr.Karla Turnen , nje profesoreshe totalisht duke e injoruar kete fenomen deri ne momentin qe u abduktua edhe e cila vetem disa muaj me pas kesaj interviste specifike ka vdekur .... Gjithsesi ajo eshte vetem 'the tip of the iceberg' pra mos u merakos.

Une gjithsesi nuk jam ketu per tu pergigjur pyetjeve individuale per se , jam ketu per te bere nje prezantim shume te detajuar te nje fenomeni multikompleks. Natyrisht qe edhe pyetjet jane pjese e lojes , por me duhet te prezantoje dicka ....

Thene kjo , te pelqen okulizmi Angelisa ....?
Marsel meraku i vetem qe kam tani eshte se nuk kam gjume dhe kam nje supervisor tipik ufo
Neser do I pergjigjem pyetjes tende dhe do te sjell disa materiale mbi temen... gjithmone nese I don't get abducted by aliens ...
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 23:43   #25
Marsel
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 14
Thanks: 1
Thanked 6 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Marsel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Marsel meraku i vetem qe kam tani eshte se nuk kam gjume dhe kam nje supervisor tipik ufo
Neser do I pergjigjem pyetjes tende dhe do te sjell disa materiale mbi temen... gjithmone nese I don't get abducted by aliens ...
Angelisa pa merak , ta kesh parasysh qe gjithmone fenomeni ndalon kur perdor autoritetin & pushtetin qe te jepet nga emri i Jezusit /besimi te Jezusi. Pra fli e qete : )

Naten e mire per ty edhe e mirepres materialin tend edhe pse gjasat jane 99% qe e kam pare sepse realisht kam pare gjithcka persa i perket ketyre temave. Por me gjasa maksimale do sherbej si nje pikenisje.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marsel : 12-06-2018 nė 23:46
Marsel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 01:16   #26
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 7,994
Thanks: 6,977
Thanked 4,550 Times in 2,496 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 14:15   #27
Marsel
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 14
Thanks: 1
Thanked 6 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Marsel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Nga ku buron verberia e kishes (institucionale) rreth ketij fenomeni

Para se te vazhdojme me gjera tejet reale por njekohesisht sureale, duhet te qartesohen disa gjera shume elementare qe jane kthyer ne burim verberimi brenda trupit te kishes ( edhe me trupin e kishes nenkuptoj kedo te dashuruar me Jezusin edhe ne marredhenje me te)

Gabimi me fatal edhe universal eshte se i marrim ceshtjet e fes si te stakuara nga realiteti ku jetojme. Me konkretisht te gjithe merremi vetem me aspektin shpirteror edhe te vdekurve duke humbur gjen me te rendesishme te teksteve biblike me implikacione pertej imagjinates.

Citim:
He is not the God of the dead, but of the living.” You are badly mistaken! ◄ Mark 12:27 ►
Perendia ketu thote qe AJ nuk eshte Perendia i te vdekurve, e kunderta eshte Perendia i te gjalleve. Ne vdesim sepse jemi te larguar nga Perendia nepermjet mekatit/rrebelimit/natyres adamike. Rrjedhimisht Perendia ndodhet ne kete ekzistence ( shikoni larg kokes tuaj ne ekspancen e multiversit tone).

Kjo ka rendesi titanike , sepse ad definition duke mos njohur fjalen e Perendise jemi ne verberim ndaj nje fenomeni global/universal edhe i cili behet gjithmone edhe me i prekshem. Edhe e kam fjalen per fenomenin U.F.O i cili eshte fenomen i te gjalleve edhe jo te vdekurve ....

Edhe nqs dikush ka dyshim , i gjithe premtimi biblik flet per ringjallje te te vdekurve ashtu sic Jezusi u ringjall ne nje trup te lartesuar !!! Pasi takoj dishepujt edhe u tregoj realitetin me real te ekzistences/trupit te TIJ ...... u largua ne qjell - larg kokeve te tyre ne qjell- , edhe jo ne boten e shpirterave nga ku sapo kishte ardhur me celsat e Hades-it .....

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marsel : 13-06-2018 nė 14:37
Marsel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur