Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-08-2018, 19:07   #201
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,323
Thanks: 1,031
Thanked 6,011 Times in 2,668 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Edhe me bere te shoh 2 seasons edhe qesh, he? Ncncnc
Po une dhe te thashe, desh me ndau burri kur e pashe. Kot ta thsshe une ate, hint hint my friend
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 19:59   #202
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,024
Thanks: 126
Thanked 552 Times in 441 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Eda shif ate - the sinner. Watch it now lol
Lol i just started the sinner last night l
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 20:00   #203
Lea
Love!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 6,491
Thanks: 2,054
Thanked 1,631 Times in 1,058 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Mendimi i castit!

Me duket se kam pir pak si shum vere te kuq
: p
__________________
love!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 21:22   #204
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,585
Thanks: 0
Thanked 2,624 Times in 1,509 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

I urrej parandjenjat e keqija.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 09-08-2018, 21:52   #205
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,323
Thanks: 1,031
Thanked 6,011 Times in 2,668 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Lol i just started the sinner last night l
Me thuaj a t’pelqeu apo jo kur ta mbarosh
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 21:59   #206
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,024
Thanks: 126
Thanked 552 Times in 441 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Me thuaj a t’pelqeu apo jo kur ta mbarosh
Im on episode 3. Not very impressed
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 00:01   #207
Lea
Love!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 6,491
Thanks: 2,054
Thanked 1,631 Times in 1,058 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

E cme la pa gjum ky film
__________________
love!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 00:55   #208
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,836
Thanks: 5
Thanked 3,809 Times in 2,542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Lexova ne FB per njerin nga Grupi qe paska kancer ne pankreas. Tmerr! C’trishtim m’ka kap!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 01:59   #209
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,154
Thanks: 3,606
Thanked 1,036 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Lexova ne FB per njerin nga Grupi qe paska kancer ne pankreas. Tmerr! C’trishtim m’ka kap!
Te kaluara ishalla. Eshte semundje e tmerrshme, ske faj.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 03:49   #210
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,154
Thanks: 3,606
Thanked 1,036 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Per ata qe nuk i kap gjumi kjo video ka 15 mln shikime,lol
Kjo terapi ka marr vrull ne amerike, dje mesova per kte quhet ASMR

Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 06:09   #211
Jolene
✿◉●•◦
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 12,889
Thanks: 3,870
Thanked 4,993 Times in 2,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 600
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Boje qielli apo te bardhe....? ��
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 06:58   #212
xyz
aNtipatrea
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,998
Thanks: 1,457
Thanked 3,104 Times in 1,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 101
xyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

me ne fund e premteeeee
__________________
mOnologu eshte
tYmi i fLakve
te bRendshme te sHpirtit
xyz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 09:19   #213
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,138
Thanks: 8,029
Thanked 4,014 Times in 2,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Boje qielli apo te bardhe....? ��
Te bardhe......
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 12:15   #214
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 31,225
Thanks: 12,345
Thanked 15,315 Times in 6,026 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 360
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Per ata qe nuk i kap gjumi kjo video ka 15 mln shikime,lol
Kjo terapi ka marr vrull ne amerike, dje mesova per kte quhet ASMR

https://www.youtube.com/watch?v=B8jU...&feature=share
hahaha me foli nje shoqe per kete para dy ditesh...the most annoyinng thing, se di si disa i ndihmojn te flejn me kete
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 10-08-2018, 23:50   #215
Lea
Love!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 6,491
Thanks: 2,054
Thanked 1,631 Times in 1,058 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!........
__________________
love!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 07:09   #216
Eden
☆ø.•♥ Soulmate ♥•.ø☆
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,408
Thanks: 2,198
Thanked 3,670 Times in 2,403 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

100 Mėnyra tė thjeshta pėr tė Treguar Dashuri ndaj vetes
1. Buzėqesh mė shpesh!
2. Kalo mė shumė kohė nė diell, tė paktėn pėr 15-20 minuta nė ditė.
3. Krijo kontakte me njerėz pozitivė, dhe distancohu nga negativiteti.
4. Sigurohu qė tė kalosh kohė jashtė duke marrė ajėr tė pastėr, dhe tė shpenzosh mė pak kohė nė teknologji.
5. Bėj mė shumė gjėra qė te pėlqejnė dhe mė pak gjėra qė nuk tė pėlqejnė.
6. Lexo libra frymėzues dhe shiko shfaqje televizive frymėzuese.
7. Ushtrohuni tė paktėn 30 minuta nė ditė, 4 herė nė javė.
8. Kushtoji kohė vetes tėnde- TI e meriton!
9. Praktikoni tė folurėn pozitive ndaj vetes ēdo ditė; kjo ėshtė njė nga mėnyrat mė tė mira pėr tė ndryshuar mėnyrėn se si i shikoni gjerat nė pėrgjithėsi.
10. Merrni kohė pėr t'u ēlodhur ēdo ditė, duke bėrė njė dush tė gjatė, duke lexuar librin tėnd tė preferuar, duke medituar, ose diēka tjetėr qė me tė vėrtetė tė pėlqen.
11. Qesh mė shumė! Nėse ke nevojė, shiko video qesharake nė YouTube ose filma pėr ta bėrė veten tė qeshur. Ose, rri me njerėz me humor qė do tė ndihmojnė pėr tė hequr shqetėsimet dhe stresin.
12. Ēlirohu nga tė gjitha gjėrat qė nuk ju shėrbejnė mė interesit tuaj mė tė lartė.
13. Mos harro tė marrėsh frymė thellė dhe ti tregosh veten se edhe kjo do tė kalojė.
14. Fillo tė shkruash ėndrrat dhe qėllimet dhe bėj njė listė tė hapave qė do tė tė ndihmojnė tė arrish kėto qėllime.
15. Largohu mė shpesh nga zona jote e komfortit.
16. Bėj atė qė ėshtė mė mirė pėr ty, JO atė qė tė tjerėt besojnė se ėshtė mė e mira pėr ty.
17. Thith frymėn pozitive, dhe nxirr jashtė vetes frymėn negative.
18. Bėj biseda me njė tė huaj; kurrė nuk i dihet se ku mund tė ēojė.
19. Merr njė kafshė shtėpiake - kafshėt shtėpiake tė qetėsojnė dhe janė shokė tė mrekullueshėm!
20. Fillo tė mbash njė ditar mirėnjohjeje qė tė mund tė pėrqendrohesh nė tė gjitha bekimet qė ke nė jetė nė vend tė tė gjitha shqetėsimeve qė mund tėjesh duke kaluar.
21. Jepi Prioritet gjumit; shumica e tė rriturve kanė nevojė tė paktėn 7 orė nė natė pėr funksionim optimal.
22. Beso nė veten tėnde, edhe nėse askush tjetėr nuk e bėn.
23. Gjithmonė ndiq zemrėn, pa marrė parasysh pasojat.
24. Sigurohu qė tė pish shumė ujė! Fillo me tė paktėn 2 litra nė ditė pastaj lgradualisht deri nė tre litra nė ditė.
25. Ndėrrmerr udhėtime spontane nė fundjavė ose udhėtim nė rrugė, vetėm pėr t'u larguar dhe pėr t’u qetėsuar pak.
26. Medito ēdo mėngjes pėr tė paktėn tridhjetė minuta nė mėnyrė qė tė mund tė filloni ēdo ditė tė pėrqendruar dhe rifreskuar.
27. Bli diēka qė me tė vėrtetė do tė tė ndihmojė nė jetėn tėnde, tė tilla si njė shtrydhėse frutash e perimesh ose njė libėr gatimi.
28. Ha ushqime tė shėndetshme dhe pėrpiqu tė eliminosh ose zvogėlosh ushqimet qė nuk tė bėjnė tė ndihesh mirė brenda dhe jashtė.
29. Bėj zotim pėr tė bėrė njė ndryshim tė vogėl nė ditė, tė tilla si marrja e shkallėve nė vend tė ashensorit. Pėrfundimisht, kėto ndryshime tė vogla do tė pėrbėjnė ndryshimet e mėdha.
30. Dėgjo muzikė gjatė gjithė ditės pėr tė rritur motivimin dhe tė ndihmon tė pėrqendrohesh!
31. Mėso diēka tė re pėr tė cilėn ke qenė e interesuar pėr tė mėsuar, si qepja, gatimi ose shkrimi i tregimeve tė shkurtra.
32. Kryej me shumė mardhėnie intime me partnerin.
33. Ha ushqime me fibra dhe me shumė vlera ushquese, tė tilla si frutat dhe perimet, dhe pėrpiqu tė zėvendėsosh ushqimet jo tė shėndetshme me ushqime tė shėndetshme.
34. Praktiko thėniet pozitive. Madje mund t'i shkruash ato nė letra ngjitėse dhe vendosi nė pasqyrėn tėnde ose tek vendi i punės, kėshtu qė t'i shohėsh ēdo ditė.
35. Sfido veten mė shumė; realizimi i diēkaje tė re do tė rrisė vetėvlerėsimin tėnd dhe do tė tė japė njė pikėpamje mė pozitive!
36. Mėso njė instrument muzikor, si njė kitare ose piano.
37. Bėj njė bord vizionimi, se si mund tė arrish njė qėllim nė mėnyrė qė tė fillosh tė transformosh ėndrrat nė realitet!
38. Nė vend qė ta ulėsh veten, komplimento veten!
39. Vullnetarizohu dhe ndihmo tė tjerėt. Jo vetėm qė kjo do ta bėjė jetėn e dikujt tjetėr mė tė lehtė; ajo gjithashtu do tė tė japė njė ndjenjė qė je i dobishėm pėr shoqėrinė.
40. Mos merr shumė pėrgjegjėsi; mėso si tė thuash "jo" nėse duhet tė thuash jo.
41. Entuziazmohu pėr ēdo gjė! Edhe nėse ėshtė diēka e vogėl, kjo do tė tė ndihmojė tė mbash njė pikėpamje pozitive pėr jetėn.
42. Fillo tė jesh i ndershėm me veten. Vetė-reflektimi ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr lumturinė, pasi shikimi brenda do tė tė ndihmojė tė zgjidhėsh problemet qė mund tė kesh.
43. Mos lejo ėndrrat e tua tė vdesin. Rishikoji ato rregullisht dhe pėrpiqu tė punosh me hapa tė vegjėl pėr tė arritur aty ku dėshiron.
44. Gėzo ditėn tėnde tė lirė!
45. Mos u bėj shumė i ashpėr me veten Nėse diēka nuk funksionon ose gabon, ka gjithmonė njė derė tjetėr dhe njė mėnyrė tjetėr pėr tė parė problemin.
46. Eksploro vende tė reja!!
47. Gjithmonė ji i ndershėm me ndjenjat e tua dhe me tė tjerėt. Autenticiteti ndodh kur ndjek intuitėn tėnde.
48. Ha ēokollatė mė shpesh. Studimet kanė treguar se kjo mund tė pėrmirėsojė humorin dhe madje edhe tė ndihmon tė fokusohesh!
49. Merr frymė thellė.
50. Sigurohu qė tė mbash njė hapėsirė tė pastėr jetese. Njė mjedis pa rrėmujė do tė tė ndihmojė tė ndihesh mė e fokusuar.
51. Provo njė masazh ose akupunkturė pėr relaksim dhe ēlirim tė stresit.
52. Bėhu Vullnetar nė njė strehė tė kafshėve, veēanėrisht nėse nuk ke njė kafshė nė shtėpi.
53. Bėj ēdo aktivitet dhe detyrė ngadalė dhe me kujdes, dhe mos nxito pėr asgjė. Kjo do tė tė ndihmojė tė pėrmirėsosh fokusin dhe tė reduktosh lodhjen mendore.
54. Kalo mė shumė kohė me familjen dhe miqtė.
55. Merr kėshilla nga mė tė vjetrit.
56. Fal veten dhe tė tjerėt.
57. Dėgjo fjalime motivuese kur ndihesh e dekurajuar. Mund ti gjesh shumė prej tyre nė YouTube.
58. Vlerėso gjėrat e vogla nė jetė.
59. Merr njė ditė pushimi ēdo javė pėr tia kushtuar vetes. Bėji gjėrat e tua tė preferuara nė kėtė ditė dhe mos lejo qė mendja juaj tė endet nė pėrgjegjėsitė / punėn / etj.
60. Nėqoftėse ke mundėsinė kultivoje vetė ushqimin qė konsumon, p.sh. perimet ose frutat.
61. Merr kohė pėr tė udhėtuar nėse ke nevojė; jeta ėshtė mė shumė sesa thjesht tė punosh dhe tė paguash faturat.
62. Shit gjėrat qė nuk i pėrdor. Kjo eliminon rrėmujėn duke shtuar fondet e tua.
63. Flit pėr problemet e tua; mos u fshih prej tyre. Hapi i parė pėr rimėkėmbjen ėshtė pranimi qė ke njė problem; hapi i dytė po i diskuton ato nė mėnyrė qė tė gjesh zgjidhje dhe ndoshta fiton njė perspektivė tė re.
64. Leji vetes njė kohė tė caktuar ēdo ditė pėr tė kontrolluar mediat sociale, tekstet dhe emailet. Konsolidimi i kohės tėnde nė internet nė njė seancė do tė thotė mė shumė kohė pėr tė bėrė gjėra tė tjera qė me tė vėrtetė do tė pėrfitojnė.
65. Ballafaqohu me frikėn tėnde mė tė madhe, dhe pastaj ndaj pėrvojėn tėnde me tė tjerėt!
66. Gjej njė mėnyrė tė shėndetshme pėr tė pėrballuar emocionet e tua nė njė mėnyrė qė funksionon pėr ty. Terapia, duke luajtur ose duke dėgjuar muzikė etj.
67.Shko nė takime me njerėz qė i pėlqen dhe shkoni tek ata sa mė shpesh qė mundesh!
68. Zėvendėso njė zakon tė keq me njė tė mirė. Pėr shembull, mund tė ecėsh jashtė pasi tė punosh, nė vend qė menjėherė tė kthehesh nė shtėpi pėr tė ngrėnė nė divan.
69. Trajtoje veten tė paktėn njė natė gjatė javės. Shko nė darkė dhe vallėzo me njė mik ose shko tė shohėsh shfaqjen tėnde tė preferuar.
70. Bli temjan ose qirinj aromatikė. Ata tė ndihmojnė tė relaksohesh pas njė dite tė gjatė.
71. Jep sa mė shumė pėrqafime!
72. Dėgjo mė shumė, fol mė pak. Ka shumė urtėsi nė heshtje.
73 .Shpreh optimizėm dhe pozitivitet nė Profilin tėnd nė Facebook.
74. Lexo thėnie pozitive dhe frymėzuese ēdo ditė.
75. Planifiko njė pushim - edhe nė qoftė se nuk shkon nė atė vend ose nuk e rezervon, tė paktėn do tė kesh njė vend nė mendje dhe njė qėllim.
76. Ēaktivizo teknologjinė pėr disa orė ēdo ditė. Do tė ndihesh mė i freskėt dhe mė i qetėsuar.
77. Praktiko tė menduarit pozitiv ēdo ditė.
78. Rrit vetėbesimin duke bėrė gjėra qė ju bėjnė tė ndihesh mirė, tė tilla si duke punuar, duke ngrėnė shėndetshėm, duke u shoqėruar me njerėz pozitivė etj.
79. Bėj kujdes me fjalorin dhe fjalėt qė pėrdor, pasi gjuha qė zgjedh tė pėrdorėsh mund tė rrisė ose zvogėlojė energjinė tėnde.
80. Jep pėrqafime falas!
81. Njihu me njerėz tė rinj duke bėrė aktivitete nė komunitetin qė tė pėlqen!
82. Bėj njė skedar me kujtime pozitive me njerėzit e tu tė preferuar!
83. Jepu mėsime tė tjerėve nė diēka qė ti e zotėron shumė mirė.
84. Mos ki frikė tė dėshtosh. Nėse vepron, tė paktėn mund tė thuash se e provove.
85. Ler njė punė qė nuk tė pėlqen dhe pėrpiqu tė gjesh atė qė i pėrshtatet interesave tė tua dhe qė me tė vėrtetė tė bėn tė lumtur.
86. Krijo njė plan pėr tė ardhmen. Duke pasur njė plan do tė ulėsh nivelin tėnd tė stresit dhe do tė tė japė njė ndjenjė kontrolli mbi realitetin.
87. Motivo veten dhe mbaje kokėn lart. Pastaj, ndihmo tė tjerėt qė tė bėjnė tė njėjtėn gjė!
88. Bėhu si njė fėmijė pėr njė ditė! Shko nė njė park publik dhe luaj nė lodrat e parkut.
89. Delegoi tė tjerėve detyrat qė mendon se nuk mund ti bėsh vetė.
90. Ankohu mė pak, gėzohu mė shumė. Ankimi vetėm do tė ulė nivelin tėnd tė energjisė, ndėrsa mirėnjohja do t'i rrisė ato!
91. Sigurohu qė tė kalosh kohė me veten nė vetmi tė plotė ndonjėherė. Gjithkush ka nevojė pėr njė pushim nga kaosi dhe zhurma e botės nė njė moment.
92. Zgjidh njė punė me njė sasi tė ulėt tė stresit nėse ėshtė e mundur.
93. Shko nė njė takim me veten nė restorantin ose parkun tėnd tė preferuar!
94. Pėrqafo tė tashmen dhe mos u pėrpiq tė qėndrosh shumė shpesh nė tė kaluarėn ose nė tė ardhmen. Gjithēka qė kemi vėrtet ėshtė e tashmja.
95. Jepu mė shumė dashuri tė tjerėve.
96. Dekoroje shtėpinė ashtu si dėshiron, elimino rrėmujėn.
97. Shiko lindjen e diellit para se tė fillosh ditėn. Mė mirė akoma, ulu jashtė me njė gotė me kafe pėr njė kohė tė mirė 20-30 minuta para se tė pėrgatiteni pėr punė.
98. Bėj njė pastrim tė trupit nga lėndėt e panevojshme. Mund ta bėsh me njė lėng, me ujė, ose ēfarėdo metode qė funksionon mirė pėr trupin tėnd.
99. Kalo kohė duke u lidhur me partnerin, nėse keni. Dashuria e dhėnė dhe e marrė nga tė tjerėt ndihmon nė lartėsimin e dashurisė pėr veten.
100. Nėse ke shpenzuar me sukses disa orė pa teknologji, provo tė shkosh nė kamp pėr njė fundjavė pa telefon, tabletė, kompjutera, etj., pėr njė qetėsim tė plotė mendor! Cit

Mirmengjesi njerez!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 07:26   #217
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,154
Thanks: 3,606
Thanked 1,036 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Kam thy rrekord, 41 ore ne krevat,lol dhe kur dola nga krevati u ndjeva i lodhur te bej 5 pompa fiskulture.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 07:30   #218
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 6,531
Thanks: 287
Thanked 1,376 Times in 895 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Po degjoj ABBA qe kane kenduar ne vitet 70, kurse ne albanistan te thone qe Kadare eshte i madh dhe Unikkatili Unik...ik vri veten i them vetes ndonjehere, por shyqyr qe degjoj ABBA-t dhe nderroj mendje...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 08:03   #219
Jolene
✿◉●•◦
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 12,889
Thanks: 3,870
Thanked 4,993 Times in 2,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 600
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kam thy rrekord, 41 ore ne krevat,lol dhe kur dola nga krevati u ndjeva i lodhur te bej 5 pompa fiskulture.
Sa zili tpaskam o Kurt!
Ndoshta 41 ore skisha fjet por 31 e sigurt lol
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 11-08-2018, 08:07   #220
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,154
Thanks: 3,606
Thanked 1,036 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mendimi i castit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Sa zili tpaskam o Kurt!
Ndoshta 41 ore skisha fjet por 31 e sigurt lol
Nuk kam fjet me shume se 10 ore por rrefuzoj te dal nga krevati, vetem per ushqim fus koken ne frigoreifer 3 minuta break,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur