Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura > Aeroportet

Aeroportet Lajmet e Aviacionit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-07-2017, 16:45   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 3,195
Thanks: 155
Thanked 958 Times in 606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Tung, tung...

Linjat e fluturimeve "low cost" jane shume trend ne vendet e zhvilluara, dhe shume njerez (kryesisht emigrante qe punojne ne BE dhe SHBA) shfrytezojne sherbimet e tyre dhe ngelen aty ketu te kenaqur me udhetimin.

Personalisht nuk kam eksperience, pervec me nje Fly Dubai e cila ka pasur nje linje "gjysme low cost" (haha) dhe veretete eshte irrituese udhetimi me keto linja, nese je mesuar per sherbime te nivelit te larte nderkohe.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2017, 18:09   #2
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,407
Thanks: 93
Thanked 667 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Tek linjat low cost kam bezdi tarifat plus pėr bagazhe e shėrbime tė tjera.
Preferoj ēmim mė tė lartė por udhėtim komod.
Pak herė qė kam lėvizur vetem me bagazh nė kabinė, kam fluturuar me Ryanair dhe Germanwings.
Si avionė dhe si shėrbim asnjė ankesė,gjithēka paguhet.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2017, 19:53   #3
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,456
Thanks: 0
Thanked 2,513 Times in 1,455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 193
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Midis Ryanair dhe linjave qe udhetojne per dhe nga Shqiperia, preferoj Ryanair. S'me ka ndodhur asnjehere te kete vonesa dhe jane shume me trasparent per sa i perket kostove.
Kur udhetoj per Shqiperi duhet t'u lutem gjithe te shenjteve qe te mos kete te papritura.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2017, 21:10   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,873
Thanks: 2,456
Thanked 2,438 Times in 1,632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Linja koti jane keto dhe po ta shikosh mire nuk bejne ndonje diference te madhe. Paguaj bagazhin, deshiron te ulesh perballe stjuardesave + 20 Euro, deshiron te futesh i pari ke kabina dhe te mos presesh + 15 Euro dhe ne fund futesh te gjithe ata ne radhe sa ti kontrolloj biletat.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 11:40   #5
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 3,973
Thanks: 513
Thanked 601 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Ne te fundit "low cost" stjuardesa i shikonte robt ne kokerdhok te syrit duke shpresuar qe te mos i kerkohej te hapte nje shishe te re uji.. E vetmja gje qe ofrohej ne ate avion patatinash.
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 11:44   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,873
Thanks: 2,456
Thanked 2,438 Times in 1,632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

po ēfare edhe ujin edhe senduiēin ngordhalaq me kafene 90 % uje e 10 kafe te ua paguash ne valute dhe ne fund te vijne edhe me kutija parfumash nese do bleni.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 12:10   #7
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,637
Thanks: 5,003
Thanked 5,876 Times in 3,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 272
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Linja koti jane keto dhe po ta shikosh mire nuk bejne ndonje diference te madhe. Paguaj bagazhin, deshiron te ulesh perballe stjuardesave + 20 Euro, deshiron te futesh i pari ke kabina dhe te mos presesh + 15 Euro dhe ne fund futesh te gjithe ata ne radhe sa ti kontrolloj biletat.
ju katunaret keni pordhe me rigon

kam shku ne milano dhe rome per 30euro me easyjet .edhe per prishtine per 50.

si low costa dhe lufhansa bojn benzin me i ven
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 12:32   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,873
Thanks: 2,456
Thanked 2,438 Times in 1,632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ju katunaret keni pordhe me rigon

kam shku ne milano dhe rome per 30euro me easyjet .edhe per prishtine per 50.

si low costa dhe lufhansa bojn benzin me i ven
Po, po Ledio ke vajtur, kur ke vajtur, provo tani ne kete sezone. E di qe ne Gusht pas sezones se pushimeve ke 30 kthyese, por tani nuk levize diferenca 20 Euro. Per 20 Euro nuk do ulesha aty sikur miu ne sediljet qe mezzi futesh per tu ulur se duan te kursejne hapesire love kocking me 500 ulese sikur ata trenat e indise me pasagjeret siper tren kulmit
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 12:48   #9
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,315
Thanks: 874
Thanked 342 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Edhe mu vendet qe jane cik te ngushta me shqetesojne, ulem anash qe te mund te shtrije kembet por korridoret jane shume te ngushta gjithashtu. Me duhet te kem kujdes sa here kalojne stjuardesat.
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 12:51   #10
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,637
Thanks: 5,003
Thanked 5,876 Times in 3,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 272
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Po, po Ledio ke vajtur, kur ke vajtur, provo tani ne kete sezone. E di qe ne Gusht pas sezones se pushimeve ke 30 kthyese, por tani nuk levize diferenca 20 Euro. Per 20 Euro nuk do ulesha aty sikur miu ne sediljet qe mezzi futesh per tu ulur se duan te kursejne hapesire love kocking me 500 ulese sikur ata trenat e indise me pasagjeret siper tren kulmit
ne ne Tiron themi qe dhe ashtu dhe te rrujt nuk ka. nektarin
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 18:20   #11
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,407
Thanks: 93
Thanked 667 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Midis Ryanair dhe linjave qe udhetojne per dhe nga Shqiperia, preferoj Ryanair. S'me ka ndodhur asnjehere te kete vonesa dhe jane shume me trasparent per sa i perket kostove.
Kur udhetoj per Shqiperi duhet t'u lutem gjithe te shenjteve qe te mos kete te papritura.
Po diskutojmė pėr linjat ajrore dhe jo ato tė autobuzave.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 18:57   #12
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,456
Thanks: 0
Thanked 2,513 Times in 1,455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 193
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Po diskutojmė pėr linjat ajrore dhe jo ato tė autobuzave.
Nuk e kisha vene re. Na falni.
E ka fajin rakia.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 15-07-2017, 19:06   #13
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,407
Thanks: 93
Thanked 667 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Nuk e kisha vene re. Na falni.
E ka fajin rakia.
Ju falim.
Tė bėftė mirė.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 19:11   #14
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 37,242
Thanks: 9,980
Thanked 9,037 Times in 5,368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 494
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Nuk e kisha vene re. Na falni.
E ka fajin rakia.
Zbriti ndonjė nga Skrapari me damixhan nė kurriz?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 19:13   #15
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,456
Thanks: 0
Thanked 2,513 Times in 1,455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 193
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Zbriti ndonjė nga Skrapari me damixhan nė kurriz?
Edhe urimin e ka si nga ato ane.

Te paēa!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2017, 21:08   #16
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,992
Thanks: 0
Thanked 652 Times in 502 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Shqiperia ka nje aeroport qe e ka mbetur si kjoske.Nuk shoh ndonje ndryshim te madh nga 2007.Pothuaj asgje.Heren e fundit qe u ula me Austrian, thashe shqyqyr qe nuk ju shkulen rrotat avjonit ne ulje.Pista e uljes per ibret, gardhi rrethues skandal (gati te versulen lopet brenda).Ata avjonet e forcave ushtarake te ekspozuara anash nderteses se aeroportit, sic jane katandisur te lene shijen sikur po zbret ne nje aeroport te botes se 3 dhe eshte viti 1920.Pa le ai zakoni qe nuk e sheh gjekund : duartrokasin shqiptaret kur ulet avjonit; si te thone : ja hodhem dhe kesaj rradhe duke lene nje shenje habije tek te huajt.Se qeth kush te mbylle smartphonet apo ti vere ne fly mode.Ca fillojne e flasim pa u ul mire avjoni e ca te tjere dhe kur eshte nisur per fluturim. Kane pune shume shqipot.Jane deri ne fyt te zene ! Spekullohet se fundmi se do ndertojne dhe nje tjeter aeroport ne Vlore apo ku di une se ku. Njerezit akoma se kane kuptuar akoma qe shqipetaret i genjejne me aeroportet sikur te ishin karamele/lepirese,qe ja u a japin per te lepire por nuk ju heqin qesen. Nje eshte akoma fringo i ri ne Kukes. Akoma duhen ? Politika me transportin ajror ne Shqiperi eshte e thjeshte. Doni Aeroport o Shqipetare ? Duammmm.Ok. Ja u bejme ne pa leke hic, si ta doni ju, por nuk do ta perdorni.Do ta mbani ne qese. Forcimi i aeroportit te Rinasit qe ne 2014 u sherbeu gati 2 milion passagjereve ,do te sillte nje humbje katastrofale per aeroportet e Bogradit , Athines dhe Romes. Ai qe merr vesh fare pak nga kjo fushe s'ka nevoje t'ja shpjegosh me. Pra mos beni pyetje qe nuk duan pergjigje, pra hap teme sa me hap teme. Ajo c'ka une desheroja per kete aeroport para se te mendonte te fuste apo te nxirrte linja low cost, do ishte te fillonte me minimalen e minimaleve :Te zbatonte me saktesi dhe korrektese oraret e udhetimit.Gjithnje jam nisur me vonese duke detyruar mua dhe shume te tjere te vrapojme si te cmendur per te kapur fluturimet ne tranzit. Disa here une apo te tjere kemi hyre ne debat me personelin policor te vendit ku kishim fluturim tranzit qe me thonin : po deshe te jesh ne kohe, kerkoja vendit tend dhe jo mua qe zbatoj rregulloren per kontrollin e pasaportave apo bagazheve. Per te ulur cmimet e biletave nuk eshte e thene te kesh patjeter linja low cost.Low Cost i blen biletat me formule tenderi.Te paret i blejne me cmim te "lire" dhe pastaj cmimi vjen duke u ngritur,me rradhe deri ne qiell.Ne Shqiperi ka shume agjensi udhetimi.Ky lloj biznesi me lidhjet dhe avantazhet(perparesite),qe kane si bleres,krijojne nje rritje artificiale te cmimit te biletave online.Shpesh blejne bileta ose i bllokojne per t'i rrishitur me vone.Kete e them nga pervoja personale. Te shkosh nga Shqiperia ne Rome ( vajtje-ardhje ) me ka kushtuar me shume se te paguaja Rome-X ( vajtje-ardhje);nje distance gati 3 here me te madhe Por cudija nuk mbaron ketu. Per te vertetuar ate cka ju thashe per agjensite, po ju tregoj nje rast.Njehere qe do udhetoja me familjen ne Rome,duke qene jashte Shqiperise, kerkova te blija biletat online. Cudija ishte se cmimi me te cilin familja ime i bleu biletat ne nje agjensi udhetimi ne Tirane qe 50 Euro me pak per person se cmimi i biletave online. Nje pyetje quiz.Kush ka udhetuar me aeroplan: ju ka qelluar ndonjehere ne ndonje aeroport, te shkosh te besh cheking ne sportel dhe te te te thone po qe se s'ke bere cheking online prit se avjoni eshte plot? Te rrofte dhe po pate karte klienti Gold apo Platinium Fute ne b.... te thone se s'vlen hic (ne nje aeroport tjeter,nje klient me kete kete lloj karte te shkoje te ankohet,behet nami).Kjo ndodh vetem ne Shqiperi.Dhe ka dy mundesi: ose agjensite shesin bileta me shume se ceshte kapaciteti me mendimin se mbase nuk vine te gjithe, ose e dine aeroplanin furgon ku ti fusin njerezit me te rasme . Sidoqofte po s'qe asnjera nga te dyja, kjo tjetra eshte pergjigja e sakte.Kjo eshte nje metode e re per te riblere dhe njehere bileten qe ke blere me pare , por kesaj radhe te detyrojne te blesh nja 100 Euro me shume vendet Business qe kane ngelur pa shitur ose te lene perjashta dhe ti humb udhetimin duke mbajtur bileten ne dore !
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2017, 21:13   #17
Jolene
✿◉●•◦
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 12,531
Thanks: 3,666
Thanked 4,786 Times in 2,221 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 590
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Lexova vetem rrjeshtin e pare qe te duket aeroporti I Shqiperise si kjoske, provo te Ljubjanes, Podgoricec e ca tjere do ndryshosh mendim.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2017, 22:04   #18
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,474
Thanks: 1,495
Thanked 1,818 Times in 1,155 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

"Low cost" ne ktej konsiderojm spirit airlines. Ndoshta ka dhe te tjera por nuk i njoh. Evitoj spirit ne cdo menyre vetem nqs orari fluturimit i tyre eshte me i mire se te tjeret dhe eshte nga $200 me lire. Javen qe kaloj kisha eksperiencen e pare te keqe pasi i perdora pas nje kohe shume te gjat. They made up for it. Avjoni ishte i ri dhe spacious.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2017, 22:49   #19
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,732
Thanks: 335
Thanked 809 Times in 269 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

..me vueling kam patur eksperienca te keqia. gjithmone vone dhe fluturimi beterr...duket sikur do permbyset avioni.
Me ryanair po ashtu...kisha harruar te beja check-in online dhe mu desh te paguaja 50 euro me shume-.e di qe jane rregulla, por sme pelqen.
Udhetimet qe kam bere une me avion nuk i kane kaluar kurre dy ore.
..tani qe do iki ne Rusi, nuk e di se si do jete udhetimi.
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2017, 23:13   #20
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,742
Thanks: 8,320
Thanked 2,618 Times in 1,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Low cost is low (sh*t) service. Air Tranzat is the worse of them all.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur