Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-09-2016, 18:29   #121
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,417
Thanks: 942
Thanked 1,159 Times in 445 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: A ekziston ne Shqiperi toleranca fetare?

Teme e ngjashme eshte diskutuar ketu:

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=31000
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 06:38   #122
Miranda
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 1,360
Thanks: 64
Thanked 483 Times in 182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Miranda ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Ne kemi probleme ekonomike,sociale,politike ndaj sna ben pershtypje shum feja.
Un personalist nuk i urrej,ti gjykoj apo ti ofendoj (por kurr sdo martohesha me nje qe esht i fes tjeter).
Jemi pak rracist brenda vetes,edhe pse perpiqemi ta mohojm.
Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 07:55   #123
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 12,690
Thanks: 2
Thanked 1,430 Times in 715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
CR7 ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Miranda Shiko postimin
Ne kemi probleme ekonomike,sociale,politike ndaj sna ben pershtypje shum feja.
Un personalist nuk i urrej,ti gjykoj apo ti ofendoj (por kurr sdo martohesha me nje qe esht i fes tjeter).
Jemi pak rracist brenda vetes,edhe pse perpiqemi ta mohojm.
Cfare feje ke ti Miranda ?

Tani habiten tjeret kur degjojn qe dikush thote me shume e dua nje grek, se sa nje shqiptar musliman, apo degjon nje shqiptar musliman kur thote me shume dua nje turk apo nje arab se nje shqiptar katolik.

Disa fshtra ne Kosove, ca familje katolike i martojshin vajzat e tyre me shkije vetem e vetem te mos i martohen me shqiptar musliman, cfare cmendurie e pajustifikushme.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i CR7 pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2017, 08:09   #124
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,461
Thanks: 3,560
Thanked 4,097 Times in 2,554 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Cfare feje ke ti Miranda ?

Tani habiten tjeret kur degjojn qe dikush thote me shume e dua nje grek, se sa nje shqiptar musliman, apo degjon nje shqiptar musliman kur thote me shume dua nje turk apo nje arab se nje shqiptar katolik.

Disa fshtra ne Kosove, ca familje katolike i martojshin vajzat e tyre me shkije vetem e vetem te mos i martohen me shqiptar musliman, cfare cmendurie e pajustifikushme.
myslimane nga Burreli
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2017, 08:06   #125
Miranda
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 1,360
Thanks: 64
Thanked 483 Times in 182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Miranda ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Cfare feje ke ti Miranda ?

Tani habiten tjeret kur degjojn qe dikush thote me shume e dua nje grek, se sa nje shqiptar musliman, apo degjon nje shqiptar musliman kur thote me shume dua nje turk apo nje arab se nje shqiptar katolik.

Disa fshtra ne Kosove, ca familje katolike i martojshin vajzat e tyre me shkije vetem e vetem te mos i martohen me shqiptar musliman, cfare cmendurie e pajustifikushme.
Un jam myslimane,esht e vertet kjo qe thua ti .
Shum njerez me mir ti vrasin vajzat e tyre,sesa ti martojn me mysliman.
Tgjith na bejn te eger,mashtruesa,te dhunshem etj etj.
Por ska toleranc edhe pse themi jo jemi kshu neve sjemi rracista.
Na marrshin tkeqen
Ne jemi tmir
Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2017, 08:37   #126
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,643
Thanks: 153
Thanked 184 Times in 135 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Nuk ekziston sepse ka pak qė janė fetarė dhe e dinė se ēfarė janė fetė qė vijnė nga mitologjia e Lindjes sė Mesme.
Edvin83 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2017, 20:14   #127
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Posts: 36,300
Thanks: 7,907
Thanked 4,391 Times in 2,892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Derri ktina ja kajsha nonen e ka pak...
PISER.
__________________
Une jam pergjegjes vetem para popullit tim,dhe nuk i detyrohem ASKUJT tjeter(Vladimir Putin).
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 20:07   #128
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Posts: 36,300
Thanks: 7,907
Thanked 4,391 Times in 2,892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

ZOTI qofte me TY.....PADRE.
Noten.
__________________
Une jam pergjegjes vetem para popullit tim,dhe nuk i detyrohem ASKUJT tjeter(Vladimir Putin).
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2017, 12:42   #129
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Posts: 36,300
Thanks: 7,907
Thanked 4,391 Times in 2,892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Se i fshin por eshte tema adekuate....e kqyrni kte????
Qfar shkruhet????
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg RamadanTerro3.jpg (18.7 KiloByte, 45 shikimet)
__________________
Une jam pergjegjes vetem para popullit tim,dhe nuk i detyrohem ASKUJT tjeter(Vladimir Putin).
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2017, 09:35   #130
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Posts: 36,300
Thanks: 7,907
Thanked 4,391 Times in 2,892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Disa thone qe kjo Femra ka pasur.....GUXIM ose eshte marrosur.
Do KANCEROZE qe bejne INCESTE< familiare> ulerasin....duhet me ja pre kryet.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2017, 11:22   #131
AnGeLiC
V.I.P
 
Avatari i AnGeLiC
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 4,226
Thanks: 1,000
Thanked 1,365 Times in 857 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
AnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

E kapen e kete,ja prene koken..
AnGeLiC nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AnGeLiC pėlqehet nga
i vjetėr 22-07-2017, 00:41   #132
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Posts: 36,300
Thanks: 7,907
Thanked 4,391 Times in 2,892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
E kapen e kete,ja prene koken..
Do ja nin zonin ne troje, ketyre SUMCAVE.
allahu paska kriju ZERON?????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2017, 14:52   #133
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Posts: 36,300
Thanks: 7,907
Thanked 4,391 Times in 2,892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Nėna hebreje, babai katolik, vajzat myslimane.
Magda Haroun, kreu i bashkėsisė hebraike nė Egjipt, tha gjatė njė interviste televizive se ishte e martuar me njė burrė katolik, ndėrsa dy vajzat e saj janė myslimane.
Duke jetuar nėn njė ēati pėr njė kohė tė gjatė, Haroun theksoi se familja e saj ka njė jetė mjaft tė qetė dhe jetojnė nė mėnyrė paqėsore me njėri-tjetrin. “U martova me njė mysliman kur kisha dy vajzat e mia. Pastaj, martesa ime e dytė ishte me njė njeri katolik. Ai ndihmoi dy vajzat e mia”, shtoi Haroun. Ajo thotė se familja e saj beson fuqishėm tek bashkėjetesa dhe shpesh diskutojnė ēėshtje qė lidhen me fenė, nė mėnyrė qė ata tė dinė mė shumė pėr njėri-tjetrin. “Mėsova vajzat e mia pėr tė respektuar qeniet njerėzore pėr atė se kush janė ata. Ne festojmė tė gjitha festat fetare. Ne i festojmė festat e hebrenjve me nėnėn time. Ne ndjekim lutjet nė kishė mė 24 dhjetor, nė prag tė Krishtlindjes, dhe ne gjithashtu e festojmė Ramazanin”, vazhdoi Haroun. Tė afėrmit e ngushtė tė Harounit nuk habiten nga familja e tyre. Megjithatė, njerėzit qė nuk janė pranė tyre shpesh habiten nga mėnyra se si ata jetojnė sė bashku, pavarėsisht nga fetė e ndryshme. “Mėsova dy vajzat e mia se si ta lexonin Kur’anin, kur arritėm nė Egjipt, ata nuk dinin tė flisnin arabisht”, tha Haroun. Haruni pėrfundoi duke thėnė: “Krijuesi ynė ėshtė vetėm Njė dhe nėse ai donte qė ne tė kishim tė njėjtat bindje, Ai do ta bėnte kėtė”.

PS: ateiste kjo??????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2017, 12:16   #134
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Posts: 36,300
Thanks: 7,907
Thanked 4,391 Times in 2,892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria

Se mu bo von......per lavoro!

Greqia punėson mėsues myslimanė.

Ministria greke e arsimit ka punėsuar dhjetėra mėsimdhėnės myslimanė nė shkollat e rajonit Trakia, nė verilindje tė Greqisė.
Sipas agjencisė sė lajmeve Kuranore IKNA, Ministria e arsimit e Greqisė tha tė enjten se 120 mėsimdhėnės myslimanė janė punėsuar nė rajonin Trakia, me shumicė turke, tė cilėt do tė angazhohen pėr aktivitete mėsimore nė xhami dhe shkolla pėr t’i mėsuar fėmijėve mėsimet fetare.

O ilias spirillaqis......di gje mo????
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bn02f92066db2u5x0_800C450.jpg (21.2 KiloByte, 9 shikimet)
__________________
Une jam pergjegjes vetem para popullit tim,dhe nuk i detyrohem ASKUJT tjeter(Vladimir Putin).
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur