Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-11-2014, 12:50   #21
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,767
Thanks: 484
Thanked 299 Times in 193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

*

Ky ka qene lajm i Ashim Taēit i publikuar ne FB-ne e tij. Dhe ka qene shitje as transparente sa qe nuk i dihet emri ketij konzorciumi frances.

Gon-o, te paska shpetuar pa a lexuar Taēin qe tha se ua ka shite francezeve me sugjerimin/keshillen e eksperteve te USAID-it?

Shitja eshte shitje, pa marre parasysh kujt i shitet. Eshte shitje e nje pjese te Kosoves edhe ate me cmimin me te ulte te mundshem.

Taēi, sikurse ai majmuni Bahtiri i Mitrovices paska premtuar 3000 vende pune. Me siguri 4000 vende pune per serbet dhe (minus) 1000 vende pune per shqiptaret..

Prandaj, me kete rast, kujtdo qe i shitet ndonje pjese eKosoves eshte njesoj. Qofte "mik" apo "armik".

Ai qe eshte armiku me i madh (edhe me) kete rast eshte SHITESI.

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 13:00   #22
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,370
Thanks: 648
Thanked 593 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Nuk kam lexuar asgje ne lidhje me kete. Mbreme gjere sa isha duke shikuar TV rastesisht e pashe ne RTK kete lajm. Nuk e degjova si duhet bile, sepse nga nervoza fillova ta shaj televizorin.. nderrova programin menjehere, dola e dheza nje cigare dhe ngela duke e share gjithe sistemin mediatik dhe gjithe klasen politike ne vend .

Ps. Ky USAID-i po na detyron qe t'a mesojme gjuhen serbe per shkak te rrespektimit te dy gjuhesise neper vende publike.

Me eshte bere kaēamak truri pasha besen.. !
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 13:03   #23
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,767
Thanks: 484
Thanked 299 Times in 193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

*

Mire qe nuk e paska pesuar televizori

Shihe ti ne cfare derexheje (gjendjeje) kemi ardhur: marrim vesh per shitjet ne facebook.


P.S.
Me e dite se kush eshte ai qe e ke shkruar nen P.S. e kishe share edhe 1x tevelizorin

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 13:18   #24
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,370
Thanks: 648
Thanked 593 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

O e di pak a shume e di.. po cka jam ka thom une, mu ka bo kaēamak truni krejt..

Po dal pi kollosekit shume shpejt koheve t'fundit dhe mo s'po mrr vesh sen tani.. po m'hyp nervoza n'qill po m'hyp
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 14:02   #25
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,767
Thanks: 484
Thanked 299 Times in 193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
O e di pak a shume e di.. po cka jam ka thom une, mu ka bo kaēamak truni krejt..

Po dal pi kollosekit shume shpejt koheve t'fundit dhe mo s'po mrr vesh sen tani.. po m'hyp nervoza n'qill po m'hyp
S'ke faj jo.

Mua ketu me fillon dhimbja e krese vec me propaganden qe e sjell ky zagari i Taēit ketu ne forum (shurri i Dhapit )...


...kurse atje bombardoheni me rrena me teper se me bombat e NATO-s dikur. Gjithe kjo makineri qe prodhon genjeshtra 24 dit/7 here ne jave...

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 14:06   #26
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,225
Thanks: 39
Thanked 102 Times in 73 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Skerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

"Shqiptaret do discriminohen per plot 99 vjet", he more po n'dimi t'grave jeni "ju" Shqiptaret qe do discriminohni prej dy Frnacezve e i grusht Serbeve??
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 14:38   #27
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 168 Times in 127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Tok e lig eshte ajo,as umin e prermendes nuk mundesh me ngul.As si bon patate as domate as elb as miser.Thaqi e ka ba per mbeshtetjen franceze me fitue permes ambasadores amerikane,mbajtjen e shtetit peng.Hashimin nuk e fajsoi.
Milet i lodht .
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 14:56   #28
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!Vendos Qeveria: Brezovica shitet pėr 410 milionė euroGazetaExpress E hėnė, 17 Nentor 2014 18:24
Njė nga projektet mė tė rėndėsishme tė ekonomisė kosovare sot u finalizua nė mėnyrė tė pėrkryer. Kėshtu ka vlerėsuar kryeministri nė detyrė, Hashim Thaēi.

Komiteti Ndėrministror pranoi rekomandimin e ekspertėve tė USAID pėr ofertėn mė tė mirė dhe njė konzorcium francez me ofertėn prej 410 milionė euro morri vlerėsimin pozitiv, ka shkruar kryeministri nė detyrė, Hashim Thaēi nė Facebook.

“Ky investim do tė shndėrron Kosovėn nė qendėr tė turizmit dimėror duke hapur 3,000 vende tė reja tė punės. Mbi 35 kilometra pista skijimi do tė ndėrtohen qė nė fazen e parė, 7 skiliftė opr edhe pajisje pėr turizėm veror si akuaparku”, ka shkruar ai.

Sipas tij, ky ėshtė njė lajm i shkėlqyeshėm dhe shėnon pėrfundimin e njė procesi transparent, serioz dhe me pasoja afatgjata pėr ekonominė kosovare.

“Falėnderoj Komisionin Evropian, USAID, ministrat dhe komunat e involvuara. Urime edhe qytetarėve”, ka shkruar Thaēi.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 14:57   #29
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!
Shqiptarė dhe serbė mirėpresin investimin e 400 mln eurove

RTK

Zhvillimin ekonomik e shpresojnė edhe banorėt e Brezovicės. Ata thonė se me dhėnien me koncesion tė kėtij kompleksi turistik pėr 99 vitet e ardhshme, pritet qė jeta e tyre tė pėrmirėsohet.

Investimi mbi 400 milionė euro nė qendrėn turistike nė Brezovicė ka joshur banorėt qė tė qėndrojnė. Degradimi i vit pas vitshėm i qendrės turistike jo rrallė alarmoi banorėt. Tė pafuqishėm ndaj kėsaj dukurie, shumė pjesė piktoreske tė Brezovicės tashmė janė shndėrruar nė beton e tulla.

Pas shpalljes sė projektit pėr dhėnien me koncesion pėr 99 vjet dhe investimin me mbi 400 milionė euro pronarėt e bizneseve hoteliere shohin tė ardhme nė zhvillimin e qendrės turistike.

Tė vetėdijshėm pėr dėmin e shkaktuar nė natyrėn e kėsaj zone, ata nuk duan tė flasin para kamerave.

.Serdjan Zdravkovic- vendas i Brezovices- `Nga privatizimi i Brezovicės pres tė ardhme mė tė mirė. Konkretisht shpresoj tė kemi mundėsi mė tė mėdha punėsimi. Unė punoj nė njė firmė qė mirėmbajmė rrugėn. Kjo firmė ėshtė nga Beogradi dhe nė paguhemi pėr kėtė punė. Nė tė ardhėm nėse do tė kem njė ofertė mė tė mirė pune me projektin e ri, normalisht qė do ta ndėrroja punėn. Kjo varet vetėm nga paga”.

“Presim qė nga ky projekt sė pari tė pėrfitojmė ne banorėt qė jemi kėtu. Shpresojmė qė do tė jetė mė mirė dhe do tė pėrfitojmė vende tė reja pune. Ne luftojmė pėr njė vend pune dhe shpresoj qė secili prej nesh do tė ketė mundėsi tė sigurojė njė jetė mė tė mirė pėr familjet tona. Nga zhvillimi i kėsaj qendre varen qindra familje dhe uroj qė tė ketė sukses. Kėrkoj qė kushdo qė do ta marrė, sė paku njė anėtar tė familjeve tona ta punėsojė nė kėtė mėnyrė edhe ne do tė mbijetonim”

Ndėrkohė, nėnkryetari i komunės sė Shtėrpcės, thekson se Brezovica ėshtė shtylla e zhvillimit tė komunės. Ai thekson se nėse aprovohet ky projekt pėrfitimi, atėherė kalon kufijtė lokalė.

Nikola Kristic- Nėnkryetar i Komunės sė Shtėpcės -“Qendra turistike nė Brezovicė ėshtė kurrizi dhe potenciali jonė mė i rėndėsishėm i Komunės dhe jo vetėm. Ky projekt ėshtė nacional dhe ėshtė nė interes tė tė gjithė Kosovės. Investimi ėshtė jetik pėr Komunėn dhe qytetarėt e saj. Ne dėshirojmė qė kėtė vend ta shfrytėzojmė nė mėnyrėn mė tė mirė. Dhe them qė oferta e fundit ėshtė joshėse dhe brenda 90 ditėsh presim nga kompania qė tė plotėsojė dokumentacionin dhe nėse kjo aprovohet nga komiteti drejtues ndėrministror, pėr ne ėshtė i mirėseardhur.

Investimi i Konsorciumit Francezo-Andorriano-Kosovare, kap shifrėn e investimit nė 410 milionė euro. Ndėr tė tjera pritet t’i krijojė mė shumė se 3050 vende pune prej tė cilave 920 vende pune/pozita do tė jenė nė resort/kompleksin turistik.

Por si e shohin njohėsit e ekonomisė dhėnien me koncesion tė Brezovicės? Disa prej tyre kėtė investim e cilėsojnė jo vetėm si shumė fitimprurės pėr vendin, por ndėr tė tjera besojnė se do tė ndikojė edhe nė pėrmirėsimin e imazhit tė vendit.Oferta prej 410 milionė eurosh e konsorciumit francez-andorriano kosovar pėr Brezovicėn, nga njohės tė ēėshtjeve ekonomike dhe kryetari i Odės Ekonomike po vlerėsohet si ngjarja mė e rėndėsishme ekonomike e kėtij viti, nga I cili do tė mund tė pėrmirėsohet edhe imazhi i dėmtuar i Kosovės tek investimet e huaja.

Safet Gėrxhaliu: `Po besoj qe nė vitin 2014 ėshtė njė ndėr ngjarjet mė tė rėndėsishme ekonomike nga vet fakti qė po ndodh nė njė kohė tė njė vakumi institucional. Eshtė shumė e rėndėsishme qė tė mbėshtetet ky projekt nga aspekti ekonomik, sepse 410 milion janė investiem tė cilat do tė reflektojnė nė aspektin pozitiv nė shoqėrinė kosovare nė rend tė dytė aspekti social ose dimensioni social ku do tė ketė mundėsi pėr punėsim sepse pa cdo investimti do tė jetė edhe numėr tė ri tė punėsuarve nė rend tė tretė ėshtė aspekti multientik`

Ibrahim Rexhepi shpreson qė kjo qendėr do tė jetė konkurrente edhe nė rajon.

`Po ndoshta ky ėshtė lajmi ma i mirė i vitit 2014, edhe pse deri tah nuk kemi pas ndonjė informacion apo nuk kemi pas ndonjė zhvillim nė vend qė sado kudo inkurajon pėr njė ardhmėri mė tė mirė. Oferta prej 410 milion euro ėshtė njė ofertė e mirė dhe njė shpresė se Brezovica gjatė viteve tė ardhshme do tė ketė njė pamje krejte tjetėr dhe do tė jetė shumė mė atraktive jo vetėm nė krahasim me situatėn qysh osht tash por besoj qė do tė jetė konkurrent edhe nė rajon`. Rexhepi e Gėrxhaliu shprehen se situata politike nė vend e ka rėnduar procesin por sipas tyre kjo ofertė e vlerėsuar pozitivisht duhet tė pėrkrahet pėr tu jetėsuar nė terren.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 14:58   #30
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!
Pėr Brezovicėn konsorciumi ofron 410 milionė euro


18/11/2014
Pėr Brezovicėn konsorciumi ofron 410 milionė euro

Komiteti Drejtues Ndėrministror ka mbėshtetur rekomandimet e ekspertėve dhe raportin e vlerėsimit qė rrjedh nga propozimi i dorėzuar pėr projektim, ndėrtim, financim dhe operim tė Projektit Zhvillimor tė Qendrės Turistike tė Brezovicės (PZHQTB).
Ministri i Tregtisė dhe Industrisė, Ismet Mulaj, nė njė konferencė pėr media ka thėnė se projekti i Brezovicės ndodhet nė fazėn kur ekspertėt e USAID-it po bėjnė njė evaluim tė kėtij procesi tė ofertės, tė cilėn e ka ofruar konsorciumi qė ka konkurruar pėr projektin e Brozovicės.
“Brezovica ėshtė njė aset i rėndėsishėm pėr Kosovėn dhe kur Qeveria e Kosovės e ka shpallur me prioritet tė veēantė ka pas disa arsye. E para qė tė arrijė tė tėrheqė investitorė seriozė qė tė vijnė nė Kosovė, sė dyti tė ketė njė impakt tė lartė tė zhvillimit ekonomik, jo vetėm tė asaj zone, por pėr gjithė Kosovėn, dhe sė treti ta kemi njė resort turistik qė tė krenohemi, jo vetėm Kosova, por edhe mė gjerė”, ka thėnė Mulaj.
Ministri i MTI-sė ka theksuar se pėr kėtė projekt tashmė ėshtė i interesuar njė konsorcium, i cili ka ofruar njė ofertė 410 milionė euro pėr Brezovicėn, me mbi 100 kilometra ski-lift dhe me shumė elemente tjera qė i takojnė njė resorti.
Ministri Mulaj gjithashtu ka theksuar se ky ėshtė projekti mė i madh i Kosovės qė nga paslufta pėr shkak qė bėhet fjalė pėr 410 milionė euro. Ai ka shprehur pėrkushtimin e MTI-sė dhe Komitetit Drejtues Ndėrministror qė ta pėrcjellė hapė pas hapi deri nė realizimin e plotė tė kėtij projekti, duke theksuar edhe hapat e tjerė nė realizimin konkret tė tij.
Ndėrkaq, Azem Rexhaj, menaxher i kėtij projekti ka prezantuar hap pas hapi gjithė procesin e kėtij projekti. Komiteti Drejtues Ndėrministror ėshtė takuar pėr t’i shikuar dhe mbėshtetur rekomandimet e ekspertėve si dhe raportin e vlerėsimit qė rrjedh nga propozimi i dorėzuar pėr projektim, ndėrtim, financim dhe operim tė Projektit Zhvillimor tė Qendrės Turistike tė Brezovicės (PZHQTB).
Zhvillimi i Qendrės Turistike tė Brezovicės ėshtė shpallur projekt me rėndėsi tė veēantė kombėtare, i rėndėsishėm pėr zhvillimin ekonomik tė Republikės sė Kosovės nė tėrėsi. Objektivi i pėrgjithshėm i PZHQTB-sė ėshtė tėrheqja dhe ofrimi i njė operatori/zhvilluesi privat me eksperiencė dhe i kualifikuar me qėllim qė tė: projektojė, ndėrtojė, financojė dhe operojė me hapėsirėn zhvillimore (me lokacion nė Malet e Sharrit, pėrkatėsisht nė Brezovicė), nė njė qendėr tė nivelit botėror, gjatė katėr sezoneve tė vitit, pėrfshirė kėtu objektet rekreative dedikuar vizitorėve lokal dhe atyre ndėrkombėtarė.
Pas shpalljes sė njė tenderi ndėrkombėtar ėshtė dorėzuar propozimi nga ana e njė konsorciumi francez, i udhėhequr nga MDP Consulting, – duke veēuar kėtu edhe operatorin francez tė njohur botėrisht, Compagie des Alpes. Propozimi nė fjalė parasheh investime nė faza gjatė periudhės sė caktuar me marrėveshje me ē’rast periudha fillestare, pra gjatė 3 vjetėve tė para, parasheh 165 milionė euro investime.
Koncepti zhvillimor i PZHQTB-sė, parasheh po ashtu objekte me shfrytėzim apo destinim tė shumėllojshėm nė mėnyrė qė tė ofrohen aktivitete tė ndryshme turistike gjatė tėrė vitit, pėrfshirė kėtu Aqua Parkun dhe Parkun e Avanturave (park me drunj tė lartė nė tė cilat vendosen litarėt dhe formohen shtigjet sfiduese pėr t’u kaluar, pėr qėllime rekreative).
Zgjerimi i hapėsirave do tė krijojė shtigje tė klasit botėror pėr skijim, mė tė gjata se 100 km (mė tė gjatat nė Ballkan) tė pajisura me rreth 20 teleferikė dhe pajisje tjera moderne, me standarde tė sigurisė dhe tė kualitetit mė tė lartė nė rajon. Zhvillimi i kėtij kompleksi turistik ėshtė i qėndrueshėm nė aspektin mjedisor dhe pėrfshin objektet me pėrdorim tė shumėllojshėm dhe tė shtrira nė pjesėt mė tė veēuara tė maleve. Nė pėrgjithėsi, investimet nė kėtė pjesė pritet t’i krijojnė mė shumė se 3050 vende pune prej tė cilave 920 vende pune do tė jenė nė kompleksin turistik.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 15:15   #31
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 168 Times in 127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Rrush,sa shkon nuk e di,madje gati jom i pregatitur qe ama bash hiq te mos shqetsohem ese ku ne dreq te shkoj kjo Kosove e ky popull...lete vejn ne dreq(Djall).Kjo Qeveri do tia bej varrin kti populli.
Sikur te mos kishte korrupcion ,Kosova ka kapacityet qe te investonte e ta gjallronte Kosoven.
Sa ndihma i eshte dhen Kosoves ,sot Kosova po te mos keqperdoreshin ndihmat,donacionet dhe perkrahja e gjithanshme,do shkelqente kjo Kosove.
Hashimi ,kaher e kom then po investon qe Kosova te duket ne syt e te huajve si nji vend qe po shkelqen.Me privatizime e me shitje nuk shkohet perpara.Shpejt keni me mbet bosh.Parat po hargjohen dhe defiqiti ka me e shtri per toke nji dit Kosoven.
Kosova po behet nji vend si nji djerrin.Ka me ju nxan ahti i ATYRE QE FLIJUAN PER KOSOVEN.
.Vetem ky popull pranon te hec kalldremeve te mermerta e me bark bosh ,desh e dath si magjup.
Vetem pas lufte eshte investuar ne nji rruge'unaz' mese 4 her...prish,ndreq,ndrro projektin ...her ne mermer e her ne gur,por Kosova prej jush ska me pas 'drit' kurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Ju Pdk po e vrani Kosoven me keq se E.Hoxha shqiperin,me keq se Saliu e me keq se Musolini,me keq se shkau Kosoven.
Nuk keni me i lan gjeneratave qe vijn veq rrene,prostitucioni,hajduterie,shpijunie,rrenie,ma gjupie,sepse femijet mesohen nga eterit...ju keni me i mesue me u ba shkiegabel.
A ja vle ai gjak qe u derdh ne emer te liris e prosperitetit ,per parti e per qeveri facebooksh.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 15:45   #32
yllbardh
R.I.P
 
Avatari i yllbardh
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: as vetė se di.... :)
Posts: 964
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 11
yllbardh ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

veē kaq SPAM a?.... ku ėshtė vazhdimi?..... zhgėnjyese....
__________________
Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė
yllbardh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 18:52   #33
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

e shiti krejt thaqi bishtem bisht kosoven hahahaha
po ku ini o trima dilni e mbrone ju trimat e internetit
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2014, 20:00   #34
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 168 Times in 127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrushi Shiko postimin
e shiti krejt thaqi bishtem bisht kosoven hahahaha
po ku ini o trima dilni e mbrone ju trimat e internetit
Sa per mu shite edhe Lupqin,veq rujuni haramit se ai te zan shtat shok(breza).EDhe ka me ju ncan se zullumi kputet prej strashi.
Hashimi krejt munet ndoshta me i ba perveq shtet.Aty bile po boj qudi qysh ka mujt me than e shita....Qeshen shkiet me goj ne grusht me te por edhe me ata qe mendojn si hashimi.
Isa u ba mir qe me ndegjoi e i ra dreqit shqelm ahhahahah
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2014, 06:20   #35
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,365
Thanks: 230
Thanked 453 Times in 207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Goni per hejr na koft fitorja!!...Hasha me Isain do tna qerasin me nga nje dopio!!...
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2014, 06:27   #36
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,370
Thanks: 648
Thanked 593 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Prof, na u ka ba nami i zi, a je ka e din a jo?!

U kall lufta, i doli flaka, na u bashkuan muti dhe kaka.____
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2014, 06:49   #37
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,044
Thanks: 1,392
Thanked 1,052 Times in 691 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Gon lufta qytetare vjen nga kriza ekonomike, mos te harroj me se dhe kallet!!!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2014, 18:47   #38
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,208
Thanks: 5
Thanked 127 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E shiten brezovicen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
me hapjen e veneve te punes dhe munsi te tjera bisnesesh e fitimi do levizin dhe shqiptaret aty, e shum shpejt do i tejkalojn pleqt e plakat serbe qe kan met atje.
Derjansi, ato pleqt dhe plakat serbe qe thua, kane qene kolonet e pare serbe qe kane ardhur pas shfarosjes se shqiptarve aty. Shqiptaret, nuk kane seē te tejkalojne, se jane autoktone aty, dhe dikur 100% te popullates.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2014, 09:13   #39
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,767
Thanks: 484
Thanked 299 Times in 193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

*

Bash fale s'e ka shitur Hu shķ mi, jo. Pa i ra "pakez" atij ne xhep, eshte e pamundur.

Pastaj krijohen qinda vene te reja pune...

...neper kampet e perqendrimit te Hungarise...

Biles edhe vet dhapit i bje ndonje cope kocke, gjgs Cent. Sepse ne Kosove centi (1, 2 dhe 5 Cent) as nuk mirret e as nuk kthehet... por iu jipet dhagareve

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2017, 06:31   #40
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,762
Thanks: 10,741
Thanked 5,948 Times in 4,029 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Serbėt ndėrtojnė dy objekte nė Lagjen e Boshnjakėve.

Nė Lagjen e Boshnjakėve nė veri tė Mitrovicės, serbėt kanė filluar ndėrtimin edhe tė dy objekteve tė larta pėr banim. Derisa nė pjesėn veriore serbėt ndėrtojnė ēdo ditė, shqiptarėt janė tė privuar nga kjo e drejtė. Banorėt shqiptarė kanė shprehur shqetėsimin pėr kėtė ēėshtje.
Tė gjitha kėto ndėrtesa janė tė banuara me serbė tė ardhur nga vende tė ndryshme tė Serbisė. Kėto objekte janė ndėrtuar nė vitet e fundit nė lagjen e Boshnjakėve nė Mitrovicė.
Pėrveē kėtyre objekteve qė tashmė kanė banorė, serbėt kanė filluar ti ndėrtojnė edhe dy tė tjera.
Banorėt shqiptarė tė kėsaj lagjeje pėr RTK-nė kanė shprehur shqetėsimin pėr kėtė ēėshtje. Sipas tyre, pėrmes kthimit tė serbėve nė kėtė pjesė, Serbia po tenton tė mbjellė frikė te shqiptarėt.
Kryetari i Kėshillit tė Veriut, Nazmi Ismail, thotė se mbi 70 shtėpi shqiptare nė lagjen Kroi i Vitakut po u pamundėsohet rindėrtimi.
Sipas statistikave tė vitit 1981, nė veri kanė jetuar 13 mijė banorė shqiptarė kurse sot nė atė pjesė jetojnė rreth 3000 mijė banorė.

Tung
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur