Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-06-2017, 19:31   #21
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,485
Thanks: 6,442
Thanked 3,386 Times in 1,506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Anekdotė - Ishalla nuk qillon Dul!

ISHALLA NUK QILLON DUL

martue nji ēikė edhe mas ni kohe met me barrė. po i afroehsin ditėt me lind dhe ni dit' po e vetė nānėn e vet:

- Allahile nānė, a āsht zor me le ( pėr tė lindur )?
-Jo bre nānė nuk asht zor, se Zoti e ka jaratis femnen pėr me le
- tha e āma.
- Jo, Allahile nānė kallxom drejt!
Atėherė iu kthye e āma e po i thotė:
- Vallahi ēika jem kur t'kum ( kam ) lind ty mu ka dokė ( dukur ) si me tė pas gjetė nė zavjaē, valla kur um ( mė ) ka le qiky Duli, mu dokke se po dojnė me mė dalė sytė prej veni!

Fjalor: zavjaē ( nga serb. zavijaē - mbėshtjellės ): Futė, pėrparje; veshje grash e punuar nga leshi a pambuku.

Tregoi: Milazim Sh. Gashi

kthehu te pėrmbajtja
__________________
Virtyti i bėn tė dashur njerėzit e mėdhenj;njerėzit e zakonshėm, dėfrimi dhe zbavitja;tė kėqinjtė vagabondazhi dhe delikti. S. Frashėri
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2017, 19:34   #22
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,216
Thanks: 2,226
Thanked 2,125 Times in 1,389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
hahahahha. Jo, jo gabim e ke. Mos e vlerėso ti Drenicėn nė bazė tė njerėzve qė janė nė forum, se tė del prej hujit krejt.

"Nuk ka pyll pa derra" thotė fjala, kėshtu njerėz tė mirė ka edhe nė Drenicė, edhe nė Anamoravė edhe nė Rekė tė Keqe.


Qysh thojke njāni: "Mos hudh krane...."
Aaa pike e zeze o pike e zeeeeze, ma paskan pas vjedhur pasworden ti Demke se une keso gjonash nuk shkruaj, ani per Drenicen po ēfare. Garant ai qe ma ka vjedhur pasworden o fare Anamorave o fare Reke e keqe duhet te kete qene ata edhe lajmet ne dite te sotit po i bejne fake, i futen aty lajmeve fuck e fuck deri sa te fryhen e te dalin lajm ne media e ka mund dalin, jo po hajde ktheje pastaj se nuk eshte i vertet o manipulim.

Me fshire, se ndodhi e lexoj Ēaushi edhe e pangjofshmja nuk ta folin deri pas tre pale zgjedhjeve, se me te pershendet harroje prej qitashit
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 12-06-2017, 19:57   #23
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,485
Thanks: 6,442
Thanked 3,386 Times in 1,506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Aaa pike e zeze o pike e zeeeeze, ma paskan pas vjedhur pasworden ti Demke se une keso gjonash nuk shkruaj, ani per Drenicen po ēfare. Garant ai qe ma ka vjedhur pasworden o fare Anamorave o fare Reke e keqe duhet te kete qene ata edhe lajmet ne dite te sotit po i bejne fake, i futen aty lajmeve fuck e fuck deri sa te fryhen e te dalin lajm ne media e ka mund dalin, jo po hajde ktheje pastaj se nuk eshte i vertet o manipulim.

Me fshire, se ndodhi e lexoj Ēaushi edhe e pangjofshmja nuk ta folin deri pas tre pale zgjedhjeve, se me te pershendet harroje prej qitashit
marre pasha zotin. tre drenicakė jemi dhe ... por besoj se do tė rregullohen gjerat pėr tė mirė. do tė dimė tė tregojmė edhe mencuri. natyrish nė gjithė botėn ka fėrkime.

E shihni njerėzit shohin, o vendėsit e mi!
__________________
Virtyti i bėn tė dashur njerėzit e mėdhenj;njerėzit e zakonshėm, dėfrimi dhe zbavitja;tė kėqinjtė vagabondazhi dhe delikti. S. Frashėri
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2017, 07:29   #24
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,216
Thanks: 2,226
Thanked 2,125 Times in 1,389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
marre pasha zotin. tre drenicakė jemi dhe ... por besoj se do tė rregullohen gjerat pėr tė mirė. do tė dimė tė tregojmė edhe mencuri. natyrish nė gjithė botėn ka fėrkime.

E shihni njerėzit shohin, o vendėsit e mi!
O Demke, asgje s`kam pare une

shume e vertete qe ka ferkime e edhe polarizime sikur qe ka pasur dhe gjithmone do kete dhe ndodhin edhe ne perditshmeri e edhe ne shoqeri dhe nuk eshte e keqja tek keto, por e rendesishme eshte qe edhe ne polarizime dhe ferkime te jemi njerezore dhe korrekt ndaj njeri tjetrit.


Ja shembull kusheriri im, ka ikur ka votuar vetevendosjen : e kusheriri tjeter, flake, flake pse nuk ka ardhur te votoje ldk-ne thoshte, a jemi a s`jemi familje dhe duhet perkrahur njeri-tjetrin.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2017, 07:33   #25
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,142
Thanks: 4,257
Thanked 4,998 Times in 3,177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
O Demke, asgje s`kam pare une

shume e vertete qe ka ferkime e edhe polarizime sikur qe ka pasur dhe gjithmone do kete dhe ndodhin edhe ne perditshmeri e edhe ne shoqeri dhe nuk eshte e keqja tek keto, por e rendesishme eshte qe edhe ne polarizime dhe ferkime te jemi njerezore dhe korrekt ndaj njeri tjetrit.


Ja shembull kusheriri im, ka ikur ka votuar vetevendosjen : e kusheriri tjeter, flake, flake pse nuk ka ardhur te votoje ldk-ne thoshte, a jemi a s`jemi familje dhe duhet perkrahur njeri-tjetrin.
hajt se edhe Demka LDK -ne ka votue . mos u merzit preshev
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2017, 07:36   #26
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,216
Thanks: 2,226
Thanked 2,125 Times in 1,389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
hajt se edhe Demka LDK -ne ka votue . mos u merzit preshev

ca thua mo, nese e ka votuar ldk-ne Demka, bile njeri nga kusherinjet paska per tu gezuar se keq ishin kapur per koaliciona

koalicioni im me i mire se i joti
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2017, 07:41   #27
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,142
Thanks: 4,257
Thanked 4,998 Times in 3,177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ca thua mo, nese e ka votuar ldk-ne Demka, bile njeri nga kusherinjet paska per tu gezuar se keq ishin kapur per koaliciona

koalicioni im me i mire se i joti
prandaj jane njisha shqipet se theren mes veti para dhe mas zgjedhjeve
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2017, 09:44   #28
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,617
Thanks: 9,864
Thanked 5,432 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Nje burre para se te vdiste i thote se shoqes apo gruas....
Shpirti, para se te shkoj me te shumtit dua te tregoj nje mekat qe kam bere.....kam fjetur me shoqen tende me te ngushte.
Gruaja u pergjigj: e more vesh tani,kush ta hodhi helmin!!!
Burri mbylli syte perjetesisht.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2017, 11:25   #29
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 34,098
Thanks: 8,598
Thanked 8,071 Times in 4,635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 446
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meshule Shiko postimin
Nje burre para se te vdiste i thote se shoqes apo gruas....
Shpirti, para se te shkoj me te shumtit dua te tregoj nje mekat qe kam bere.....kam fjetur me shoqen tende me te ngushte.
Gruaja u pergjigj: e more vesh tani,kush ta hodhi helmin!!!
Burri mbylli syte perjetesisht.
Ajo i thotė:

-E di shpirt e di, shko i qetė prandaj tė helmova.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2017, 12:35   #30
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,617
Thanks: 9,864
Thanked 5,432 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ajo i thotė:

-E di shpirt e di, shko i qetė prandaj tė helmova.
Inshallah se kom une per kismet......
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 01-08-2017, 10:19   #31
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,485
Thanks: 6,442
Thanked 3,386 Times in 1,506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Anekdotė: Kur prishen ( digjen) sehiret

Kur prishen sehiret ( m'gjitė, magjitė )

Ish martue njani me nji grue tė shėmtueme. Aq e shėmtuar kish qenė, sa as hundė nuk kish pasė. Po kėtij burrit i kishin ba sehire dhe i dukej hyri. Sehiret ia kishin pas lānė nėn prag tė derės.

Ndodhi nji dditė e iu kall( dogj) shtėpia me temel. Bashkė me shpinė iu dogjėn edhe sehiret. Kėtij i erdhėn sytė edhe e pa gruen e vet pa hundė.

- Mirė, more -tha, -shpia m'u dogj, e ndreqi diqysh, po grues kush m'ia shkurtoi hundėn!!
__________________
Virtyti i bėn tė dashur njerėzit e mėdhenj;njerėzit e zakonshėm, dėfrimi dhe zbavitja;tė kėqinjtė vagabondazhi dhe delikti. S. Frashėri
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2017, 11:46   #32
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,104
Thanks: 153
Thanked 939 Times in 621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 42
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

o Gi...a mund te na e perkthesh nje cike ne shqip se une s'mora vesh gje...shume verior shkrimi
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2017, 01:37   #33
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,485
Thanks: 6,442
Thanked 3,386 Times in 1,506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Letėrsi popullore - Anekdota: A e paguan konakun mysafirėt?

A e paguan konakun mysafirėt?

I shkojnė njanit dy mysafirė edhe nejten deri vonė tuj folė ndėrmjet veti. I zoti i shpisė mbeti shumė i kėnaqun. Kur banė me shkue prej shpijave tė veta, ky pėr me i nderue i pėrcolli mysafirėt deri jashtė katunit. Kah kthehet ky tash nė shpi tė vet u zatet me ni t'katunsit edhe u falen:

- A mysafirtė i pėrcolle, a?
- Po valla,- u pėrgjigj ky.
- Allahile a ta paguen konakun? - po e pyet ky kojshia.
-Bereqat versum, u pėrgjigj ky. Koxha moti s'ma ka pague kush konakun sikur kėta.

Me kit kojshin ish edhe nji njeri tjetėr, po ai s'e kuptoi bisedėn e tyne edhe po e vetė kėtė katunarin:
-Ih bre po i poshtėr koka ky njeri! Po a shtihet mysafiri me pague konakun?

Ky katunari keshi edhe po i thotė:
-Jo dosti jem, unė e veta a banė llaf mysafirėt edhe a ta lanė nej( ndonjė ) fjalė tė meēme. Ndėrsa ai m'u pėrgjigj se kishte mbetun shumė i kėnaqun me fjalėt e mysafirėve.
__________________
Virtyti i bėn tė dashur njerėzit e mėdhenj;njerėzit e zakonshėm, dėfrimi dhe zbavitja;tė kėqinjtė vagabondazhi dhe delikti. S. Frashėri
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-12-2017, 03:05   #34
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,485
Thanks: 6,442
Thanked 3,386 Times in 1,506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Letėrsi popullore - Anekdota

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Hė, ēuditėrisht po mė duket punė e mirė kjo!
__________________
Virtyti i bėn tė dashur njerėzit e mėdhenj;njerėzit e zakonshėm, dėfrimi dhe zbavitja;tė kėqinjtė vagabondazhi dhe delikti. S. Frashėri
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur