Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-06-2017, 07:09   #21
Miranda
V.I.P
 
Avatari i Miranda
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 1,763
Thanks: 247
Thanked 637 Times in 255 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Miranda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

O njeri! Prej dheut je krijuar dhe nga ai ushqehesh.
Nė tė jeton dhe nė tė do tė kthehesh...
O njeri! Beso dhe falėndero Allahun, Krijuesin dhe Furnizuesin tėnd!
Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2017, 07:10   #22
Miranda
V.I.P
 
Avatari i Miranda
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 1,763
Thanks: 247
Thanked 637 Times in 255 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Miranda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Flutura ėshtė njė insekt qė pėlqehet nga tė gjithė. A e dini pse? Sepse ajo ėshtė e qetė dhe nuk bezdis askėnd. Ėshtė elegante dhe u fal kėnaqėsi tė gjithėve, sidomos me ato ngjyrat e saj tė ndezura. Ajo luan me erėn dhe qėndron mbi gjithēka qė ėshtė e bukur. E pėlqen paqen, distancohet nga rreziqet dhe nuk lėndon askėnd. Njė njeri i ngjashėm me fluturėn, fiton zemrat e tė gjithėve kudo qė shkon..

Allahu na shperbleft e na meshirofte te gjitheve
Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2017, 07:11   #23
Miranda
V.I.P
 
Avatari i Miranda
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 1,763
Thanks: 247
Thanked 637 Times in 255 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Miranda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2017, 07:43   #24
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,908
Thanks: 279
Thanked 280 Times in 204 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Miranda Shiko postimin
Nė fakt, krimbat e tokės nuk ėshtė se ushqehen me kufomat, janė larvat e mizave, sidomos mizat e mishit, qė pėr punė minutash pasi kufoma ėshtė lėnė nė natyrė, lėshojnė vezėt dhe larvat e saj ēelin shumė shpejtė pėr tė ngrėnė tė gjithė mishin e kufomės.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Edvin83 pėlqehet nga
i vjetėr 25-06-2017, 19:39   #25
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,742
Thanks: 8,320
Thanked 2,618 Times in 1,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Miranda Shiko postimin
Flutura ėshtė njė insekt qė pėlqehet nga tė gjithė. A e dini pse? Sepse ajo ėshtė e qetė dhe nuk bezdis askėnd. Ėshtė elegante dhe u fal kėnaqėsi tė gjithėve, sidomos me ato ngjyrat e saj tė ndezura. Ajo luan me erėn dhe qėndron mbi gjithēka qė ėshtė e bukur. E pėlqen paqen, distancohet nga rreziqet dhe nuk lėndon askėnd. Njė njeri i ngjashėm me fluturėn, fiton zemrat e tė gjithėve kudo qė shkon..

Allahu na shperbleft e na meshirofte te gjitheve
Flutura qe bredh si lozonjare lule me lule, na doli si krijese per t'u marre shembull?!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2017, 19:53   #26
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,752
Thanks: 10,741
Thanked 5,949 Times in 4,030 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Flutura qe bredh si lozonjare lule me lule, na doli si krijese per t'u marre shembull?!
Do jet ingllize qo....miranda.
Instinkt.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2017, 19:58   #27
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,555
Thanks: 107
Thanked 1,044 Times in 775 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Po pres akoma.per ndonje fjale te urte ketu.

Ato qe lexova me duken si rrjeshta te shkeputura nga kurani.

Per me teper nuk eshte e mundur te kete fjale te urta islame. Fjalet e urta kane si burim popullin, vijne nga krijimtaria dhe pervoja e tije.

Islami eshte nje fe, nje fe qe permbledh shume popuj. Panvaresisht ngjashmerise ata jane ne shume aspekte te ndryshem. Ndryshojne shume nga aspekti historik, gjeografik, kulturor, gjuhesor por edhe rracor.
Duke qene se fjalet e urta apo proverbat kane burim popullin lind pyetja per cilin popull behet fjale. Jo per gje por une nuk njohe nje popull islam, apo nje kulture te vetme islame. Une njohe nje fe islame te cilen e perqafojne shume popuj e kombe nga e gjithe bota.
Kam pershtypjen se shume ngaterrojne kulturen arabe e cila perfshin nje sere popujsh ne lindjen e mesme deri afersisht ne azine qendrore. Keta popuj kane ne linja te pergjitheshme jo vetem fene por edhe nje kulture te ngjashme. Brenda kesaj ngjashmerie gjithsesi ka nje diversitet te madh por per tu bere qejfin shume islamo-besimtareve po I quajme nje kulture. Po them po ju bej qejfin sepse ka.nje ndryshim te madh ndermejet nje arabi, turku, egjyptiani, iraniani etj.

Thene gjithe keto me ngelet akoma per te ditur se nga dolen keto fjale te urta islame nga cili popull?
Cili kulture e cilit populli islam ka nxjere nga gjiri I vete keto perla?
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i kanina pėlqehet nga
i vjetėr 25-06-2017, 20:00   #28
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,635
Thanks: 5,009
Thanked 5,876 Times in 3,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 272
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Flutura qe bredh si lozonjare lule me lule, na doli si krijese per t'u marre shembull?!
e kam dit gjithmone qe allahu nuk i do femrat

edhe ne paragjykojm burrat
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 27-06-2017, 19:13   #29
Aleandro
V.I.P
 
Avatari i Aleandro
 
Data e antarėsimit: Mar 2017
Posts: 599
Thanks: 80
Thanked 295 Times in 195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Aleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Mund ti ndryshoni titullin temes, nga fjale te urta islame ne ajete kuranore.

Fjale te urta dhe te buta per shqiptaret.

__________________
Jam rrezuar, jo prej aftesise e armiqve, por prej pabesise se miqve.
Aleandro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2017, 00:17   #30
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,742
Thanks: 8,320
Thanked 2,618 Times in 1,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aleandro Shiko postimin
Mund ti ndryshoni titullin temes, nga fjale te urta islame ne ajete kuranore.

Fjale te urta dhe te buta per shqiptaret.


Pse dhe nga ka dale ky nam kaq i keq?


Citim:
Mund ti ndryshoni titullin temes, nga fjale te urta islame ne ajete kuranore.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2017, 11:06   #31
KOLLARE
Anėtar
 
Avatari i KOLLARE
 
Data e antarėsimit: Oct 2014
Vendndodhja: Ne Ajer
Posts: 92
Thanks: 1
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
KOLLARE ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Me sa di une Islami ska ndonje larmi fjalesh te urta,,pos atyre qe nxisin urrejtje,,,,/
Paralelizem,,,,,Fjalet e urta Bibla
Biri im, mos harro mėsimet e mia dhe zemra jote le tė ruajė urdhėrimet e mia,

2

sepse do tė tė shtohen ditė tė gjata, vite jete dhe paqeje.

3

Mirėsia dhe e vėrteta mos tė lėnēin kurrė; lidhi rreth qafės, shkruaji mbi tabelėn e zemrės sate;

4

do tė gjesh kėshtu hir dhe arsye nė sytė e Perėndisė dhe tė njerėzve.

5

Ki besim tek Zoti me gjithė zemėr dhe mos u mbėshtet nė gjykimin tėnd;

6

pranoje nė tė gjitha rrugėt e tua, dhe ai do tė drejtojė shtigjet e tua.

7

Mos e mbaj veten tė ditur nė sytė e tu, ki frikė nga Zoti dhe hiq dorė nga e keqja;

8

kjo do tė jetė shėrim pėr nervat e tua dhe freskim pėr kockat e tua.

9

Ndero Zotin me pasurinė tėnde dhe me prodhimet e para tė ēdo tė ardhure qė ke;

10

hambarėt e tu tė grurit do tė jenė plot e pėrplot dhe vozat e tua do tė gufojnė me musht.

11

Biri im, mos e pėrēmo ndėshkimin e Zotit dhe mos urre qortimin e tij,

12

sepse Zoti qorton atė qė do, si njė baba djalin qė atij i pėlqen.

13

Lum ai njeri qė ka gjetur diturinė dhe njeriu qė ka pėrftuar arsyen.

14

Sepse fitimi i tij ėshtė mė i mirė se fitimi i argjendit dhe fryti i tij vlen mė tepėr se ari i kulluar.

15

Ajo ėshtė mė e ēmuar se perlat dhe mbarė gjėrat mė tė kėndshme nuk mund tė barazohen me tė.

16

Gjatėsia e jetės ėshtė nė tė djathtė tė saj, pasuria dhe lavdia nė tė majtė tė saj.

17

Rrugėt e saj janė rrugė tė kėnaqshme dhe nė tė tėrė shtigjet e saj mbretėron paqja.

18

Ajo ėshtė njė dru i jetės pėr ata qė e kapin dhe lum ata qė mbahen fort atje.

19

Me diturinė Zoti krijoi tokėn dhe me zgjuarėsinė i bėri tė qėndrueshėm qiejtė.

20

Me diturinė e tij u hapėn humnerat dhe retė japin vesė.

21

Biri im, kėto gjėra mos u largofshin kurrė nga sytė e tu. Mbaje diturinė dhe tė menduarit.

22

Ato do tė jenė jetė pėr shpirtin tėnd dhe njė zbukurim nė qafėn tėnde.

23

Atėherė do tė ecėsh i sigurt nė rrugėn tėnde dhe kėmba jote nuk do tė pengohet.

24

Kur do tė biesh pėr tė fjetur, nuk do tė kesh frikė; po, do tė biesh dhe gjumi yt do tė jetė i ėmbėl.

25

Nuk do tė druash llahtarėn e papritur, as shkatėrrimin e tė pabesėve kur do tė ndodhė,

26

sepse Zoti do tė jetė pranė teje dhe do tė pengojė qė kėmba jote tė kapet nė ndonjė lak.

27

Mos i refuzo tė mirėn atij qė i takon, kur e ke nė dorė ta bėsh.

28

Mos i thuaj tė afėrmit tėnd: "Shko dhe kthehu; do tė tė jap nesėr", kur e ke me vete gjėnė e nevojshme.

29

Mos kurdis asnjė tė keqe kundėr tė afėrmit tėnd, ndėrsa ai banon me besim bashkė me ty.

30

Mos bėj padi kundėr askujt pa shkak; po tė jetė se nuk tė ka bėrė asnjė tė keqe.

31

Mos ki zili njeriun e dhunshėm dhe mos zgjidh asnjė nga rrugėt e tij,

32

sepse Zoti e neverit njeriun e ēoroditur, por kėshilla e tij ėshtė pėr njerėzit e ndershėm.

33

Mallkimi i Zotit ėshtė nė shtėpinė e tė pabesit, por ai bekon banesėn e tė drejtėve.

34

Me siguri ai tallet me tallėsit, por i fal tė pėrvuajturit.

35

Njerėzit e urtė do tė trashėgojnė lavdinė, por poshtėrsia do tė jetė trashėgimia e atyre qė nuk kanė mend.
__________________
Na Mbyti Hipokrizia,Fodulleku,etj,,
KOLLARE nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2017, 18:13   #32
Aleandro
V.I.P
 
Avatari i Aleandro
 
Data e antarėsimit: Mar 2017
Posts: 599
Thanks: 80
Thanked 295 Times in 195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Aleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

@Kollare.
"Fjale te urta" eshte nje nga librat qe perbejne Testamentin e Vjeter(kap3:1-35 kjo qe solle ti). Permbledhje te mesimeve te njerzeve te urte antik.

Megjithate, jemi ne nje teme islame....le te flitet per urtesi myslimane
__________________
Jam rrezuar, jo prej aftesise e armiqve, por prej pabesise se miqve.
Aleandro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2017, 19:43   #33
Ajana87
V.I.P
 
Avatari i Ajana87
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Vendndodhja: Tetove
Posts: 2,776
Thanks: 991
Thanked 2,335 Times in 498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Ajana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Ata qe skan per te thene dicka te mos shkruajn aspak..u lutem..

Ashtu..keshtu..ndroe emrin e temes...ket e ate...vec keshilla dini te jepni....

Une per veten time nese sme.pelqen nje teme aspak nuk hy ta lexoj e ku me.te shkruaj...

Nejse...

Mire mbetshi...
__________________
Zemra eshte armiku kryesor,jeton brenda nesh por rreh per dike tjeter.!
Ajana87 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2017, 20:01   #34
invictus
larguar
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 2,018
Thanks: 120
Thanked 195 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
invictus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
Jehudit e pyetėn njė fėmi musliman: Pse ne i djegim tė vdekurit tanė ndėrsa ju i varrosni tė vdekurit tuaj?

Fėmiu heshti pėr njė moment, e pastaj i tha:

A nuk ėshtė e natyrshme qė thesaret tė varrosen ndėrsa plehrat tė digjen..
kjo nuk eshte fjale e urte, eshte antisemitizem.
anyway, ndoshta atij femiut arabik nuk ja kane thene, qe ato thesaret jane ushqim per krimbat
invictus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2017, 20:06   #35
invictus
larguar
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 2,018
Thanks: 120
Thanked 195 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
invictus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
“Ta dish mirė se krejt brengat qė ke, Allahu t’i ka sjellė ose pse tė do e tė vė nėpėr prova, ose pse tė do e me to tė pastron prej gjynaheve. Njė ditė do ta zbulosh se preokupimi qė kishe tė shpėtoi nga zjarri dhe se durimi qė bėje tė futi nė xhennet”.

| Salih El-Megamisi |
pergjigjen me te mire ta jep Carlin.

invictus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i invictus pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2017, 20:20   #36
Ajana87
V.I.P
 
Avatari i Ajana87
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Vendndodhja: Tetove
Posts: 2,776
Thanks: 991
Thanked 2,335 Times in 498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Ajana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Hajde Shqiptar e Shqiptar hone...

Cudi ne si popull se.kemi zbuli.Ameriken.ose.Marsin.ose.Jupiterin.
Sa fillozofa qe jena aman.aman...


O ti nese aslush sfucking.care areher.mos fut hundet ku ste.takon...

Jo ti..por askush tjeter...

Se.spaskeni.ditur.gje tjeyer ju vetem.te shitni mende...

Une frn tende as qe.me.i tereson se ti.ku beson e jo tet shes ligerata...
Jo vec ty por krejt aryre.qe.lan shkru ketu blla.blla.blla...

Por.me e keqja eshte se.ne jena budallenje e.rrim.ketu ne.kete.forum ku shqiptari se respekton shqiptarin si.pik.e.pare...
__________________
Zemra eshte armiku kryesor,jeton brenda nesh por rreh per dike tjeter.!
Ajana87 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ajana87 pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2017, 20:23   #37
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA
Posts: 3,405
Thanks: 260
Thanked 575 Times in 196 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
Hajde Shqiptar e Shqiptar hone...

Cudi ne si popull se.kemi zbuli.Ameriken.ose.Marsin.ose.Jupiterin.
Sa fillozofa qe jena aman.aman...


O ti nese aslush sfucking.care areher.mos fut hundet ku ste.takon...

Jo ti..por askush tjeter...

Se.spaskeni.ditur.gje tjeyer ju vetem.te shitni mende...

Une frn tende as qe.me.i tereson se ti.ku beson e jo tet shes ligerata...
Jo vec ty por krejt aryre.qe.lan shkru ketu blla.blla.blla...

Por.me e keqja eshte se.ne jena budallenje e.rrim.ketu ne.kete.forum ku shqiptari se respekton shqiptarin si.pik.e.pare...
shum fjala e vertet ngase respekt
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-08-2017, 23:03   #38
endrraime
Super Anėtar
 
Avatari i endrraime
 
Data e antarėsimit: Aug 2017
Vendndodhja: Mk
Posts: 197
Thanks: 131
Thanked 238 Times in 110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
endrraime ėshtė njė gur i ēmuarendrraime ėshtė njė gur i ēmuarendrraime ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

O njeri! Prej dheut je krijuar dhe nga ai ushqehesh.
Nė tė jeton dhe nė tė do tė kthehesh...
O njeri! Beso dhe falėndero Allahun, Krijuesin dhe Furnizuesin tėnd!
endrraime nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2017, 00:04   #39
MrCool
Moskokcares
 
Avatari i MrCool
 
Data e antarėsimit: Jun 2017
Vendndodhja: ParajsaNeToke
Posts: 166
Thanks: 186
Thanked 98 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
MrCool ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Fjalė tė Urta Islame

Mos thuaj o Zot kam nje hall, por thuaj o hall kam nje Zot!
MrCool nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur