Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Fenomene Paranormale

Fenomene Paranormale Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-08-2017, 22:23   #901
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,742
Thanks: 8,320
Thanked 2,618 Times in 1,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Kalova nga Tower. Koha ishte shume shi fatkeqesisht s'na lejoi ta shijonim sic duhet. Nuk bera foto nga qyteti i Torontos. 2-3 ne periferi me shume. Me shume ke Niagara.Aty shyqyr na u hap koha. Une ngeca ne trafik keq pa hyre ne Kanada. As e mora vesh pse. Per pak me zuri gjumi se isha une duke ngare. lol Kur u kthyem peresri tragiku i ngadalte ne dalje te Torontos e deri te Niagara, por jo si ne vajtje.
Niagara nga ana e kanadase ishte shume i lezetshem e plot gjalleri. Kur kaloje siper ures aty ke Niagara per te hyre ne USA nje ndryshim total. Sikur hyje ne North Korea. Shkretetire, kembe njeriu dhe asgje per tu pare. Me kishin thene qe nga ana e Kanadase eshte me e bukur, por kishte vertet shume kontrast.

Bile te kishe shkuar ne Niagara On The Lake, omg sa zone e bukur qe eshte! Nje zone mbushur plot me pajtona dhe kuaj shume te bukur. Ky sezon eshte plot e perplot. Ngjan tamam si kartoline ajo zone.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 06-08-2017, 22:30   #902
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,674
Thanks: 2,177
Thanked 2,328 Times in 1,304 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin

Bile te kishe shkuar ne Niagara On The Lake, omg sa zone e bukur qe eshte! Nje zone mbushur plot me pajtona dhe kuaj shume te bukur. Ky sezon eshte plot e perplot. Ngjan tamam si kartoline ajo zone.
Do e kem parasysh here tjeter. E vura re rruges Niagara on the lake por thashe kush e di ku na nxjert.,Kete radhe nuk kishim shume kohe te rrinim dhe s'ishim shume te informuar rreth vendit. Ne dhe aty ku vajtem keshtu kot me trafikun. E forta kur arritem aty afer asaj skylon nuk dinim nga te shkonim per te ujvara. (Te skylon s'hypem se kalamajt kishin frike.,Lol na lane dhe ne pa hipur.)
Ndoqem nje turne njerezish qe udhehiqeshin nga dikush. Ata as e kishin idene. Lol sa afer ishte qe aty. Thjesht ca si shkalle poshte dhe arrije.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 09-08-2017, 17:29   #903
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,762
Thanks: 10,741
Thanked 5,948 Times in 4,029 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Ne cfar llozhe do takohemi.....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 19:17   #904
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,834
Thanks: 239
Thanked 1,120 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

ne na Vlora o birazere jemi te pavdekshem

p.s. nuku vdes xha Kasemi o joooo...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2017, 23:53   #905
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,742
Thanks: 8,320
Thanked 2,618 Times in 1,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Ngjarje e fresket e djeshme:

Dje ne mengjez u zgjova heret dhe po behesha gati te gjeja rrobat e lara, t'ja coja vajzes ne Toronto, qe ishin ne dhomen tjeter te gjumit. Sa hyj brenda ishte shumeeeee ftohte dhe me pak mjegull.. Shikoj verdalle - asgje. Fik driten - perseri asgje. Hyra dhe kontrollova dritaren - ishte e mbyllur. Nejse, morra ca kisha te merrja dhe u bera gati te dilja nga shtepia. U nisa diku nga ora 5 am. Me nje karroce ne dore, duart plot me celesa, celularin dhe canten, s'dija cfare te beja me pare. Sapo mbylla deren, u bera gati te shtyp butonin e ashensorit. Pa prekur gje me dore, dera e saj u hap vete (si gjithmone jane dy elevatora qe hapen vete ne katin tim), por kete radhe ndjeva perseri nje mjegull te ftohte, qe doli nga brenda elevatorit. Pa hyre mire shikoj verdalle - asgje ne pamje te pare. Do jete ftohte perjashta - mendova me vete. Morra guximin dhe u futa, vetem e vetem qe te ndjeja, sikur shtyva nje energji me forcen e trupit tim. Right away degjova dike/dicka qe me tha - Hey careful...Doja te shtypja butonin, qe te ndaloja elevatorin, por ishte too late. Me koken dhe gjithe trupin e ngrire (ndoshta nga frika, apo ndoshta nga befasimi), degjoj pak me vone zerin perseri te kesaj gruaje qe me tha perseri - Hi Viollanda..!

Eshte hera e pare qe me ndodh te degjoj dhe vetem ndjej prezencen e nje energjie, se gjithmone i shikoj dhe me pas flas/komunikoj. Kesaj radhe ishte vetem audio.

E vetme dhe pa asnje shance te dilja nga elevatori, morra guximin dhe e pyeta: Is that you Patricia? And the answer was - Yes...fjalet qe pasuan me vone ishin shume gibberish dhe nuk kuptova me asgje se cfate thoshte.

By the way, e njoh me emer kete ghost, se e kam pare dhe here tjeter ne elevator. Kjo (Patricia) ka banuar me pare ne shtepine time, dhe vdiq para 5 vjetesh nga kanceri. Arsyeja qe nuk ka bere cross over, se ne kohen qe ishte bedridden, burri na e la dhe shkoi me nje grua tjeter. Pa vdekur akoma, ky jo vetem qe e la, por morri shtepi nje kat me larte. Kjo eshte arsyeja qe ajo "shkon dhe e kerkon" ate ne katin me siper. Gjithmone e gjen Patrician ne elevator. Eshte nje nga heret e pakta, qe ajo vjen ne dhomen tjeter time te gjumit, qe dikur ka qene dhoma e saj.

Me duhet ta ndihmoj qe te cross over. Vete nuk di, keshtu qe do me duhet ndihme. Por valle a do doje? - Ky eshte problemi. Ne fakt eshte shume humble si njeri, so eshte pa rrezik.

Arsyeja qe une nuk e pashe kesaj rradhe Patricien, ndoshta eshte se une perdor shume mish derri dhe ne dore kam vene nje bracelet per protection.

Mishi i derrit eshte i ndaluar rreptesisht, per njerezit qe jane clairvoyance, se interfere me trurin dhe subconscious mind (keshtu kam degjuar). Stresi ndikon also dhe une kam pasur shume stres keto kohet e fundit.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 05-09-2017, 15:14   #906
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,767
Thanks: 484
Thanked 299 Times in 193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Ngjarje e fresket e djeshme:

Dje ne mengjez u zgjova heret dhe po behesha gati te gjeja rrobat e lara, t'ja coja vajzes ne Toronto, qe ishin ne dhomen tjeter te gjumit. Sa hyj brenda ishte shumeeeee ftohte dhe me pak mjegull.. Shikoj verdalle - asgje. Fik driten - perseri asgje. Hyra dhe kontrollova dritaren - ishte e mbyllur. Nejse, morra ca kisha te merrja dhe u bera gati te dilja nga shtepia. U nisa diku nga ora 5 am. Me nje karroce ne dore, duart plot me celesa, celularin dhe canten, s'dija cfare te beja me pare. Sapo mbylla deren, u bera gati te shtyp butonin e ashensorit. Pa prekur gje me dore, dera e saj u hap vete (si gjithmone jane dy elevatora qe hapen vete ne katin tim), por kete radhe ndjeva perseri nje mjegull te ftohte, qe doli nga brenda elevatorit. Pa hyre mire shikoj verdalle - asgje ne pamje te pare. Do jete ftohte perjashta - mendova me vete. Morra guximin dhe u futa, vetem e vetem qe te ndjeja, sikur shtyva nje energji me forcen e trupit tim. Right away degjova dike/dicka qe me tha - Hey careful...Doja te shtypja butonin, qe te ndaloja elevatorin, por ishte too late. Me koken dhe gjithe trupin e ngrire (ndoshta nga frika, apo ndoshta nga befasimi), degjoj pak me vone zerin perseri te kesaj gruaje qe me tha perseri - Hi Viollanda..!

Eshte hera e pare qe me ndodh te degjoj dhe vetem ndjej prezencen e nje energjie, se gjithmone i shikoj dhe me pas flas/komunikoj. Kesaj radhe ishte vetem audio.

E vetme dhe pa asnje shance te dilja nga elevatori, morra guximin dhe e pyeta: Is that you Patricia? And the answer was - Yes...fjalet qe pasuan me vone ishin shume gibberish dhe nuk kuptova me asgje se cfate thoshte.

By the way, e njoh me emer kete ghost, se e kam pare dhe here tjeter ne elevator. Kjo (Patricia) ka banuar me pare ne shtepine time, dhe vdiq para 5 vjetesh nga kanceri. Arsyeja qe nuk ka bere cross over, se ne kohen qe ishte bedridden, burri na e la dhe shkoi me nje grua tjeter. Pa vdekur akoma, ky jo vetem qe e la, por morri shtepi nje kat me larte. Kjo eshte arsyeja qe ajo "shkon dhe e kerkon" ate ne katin me siper. Gjithmone e gjen Patrician ne elevator. Eshte nje nga heret e pakta, qe ajo vjen ne dhomen tjeter time te gjumit, qe dikur ka qene dhoma e saj.

Me duhet ta ndihmoj qe te cross over. Vete nuk di, keshtu qe do me duhet ndihme. Por valle a do doje? - Ky eshte problemi. Ne fakt eshte shume humble si njeri, so eshte pa rrezik.

Arsyeja qe une nuk e pashe kesaj rradhe Patricien, ndoshta eshte se une perdor shume mish derri dhe ne dore kam vene nje bracelet per protection.

Mishi i derrit eshte i ndaluar rreptesisht, per njerezit qe jane clairvoyance, se interfere me trurin dhe subconscious mind (keshtu kam degjuar). Stresi ndikon also dhe une kam pasur shume stres keto kohet e fundit.

Futja ne google ndonje ghosthunters (a dic te ngjashme) dhe ka gjase te gjejsh ndonje expert qe mund t'i ndihmoje asaj per cross over...


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2017, 16:40   #907
xhori
V.I.P
 
Avatari i xhori
 
Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Posts: 925
Thanks: 161
Thanked 350 Times in 202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
xhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

ka dhe behet bella vita me 7 virgjeresha
__________________
pis milet
xhori nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i xhori pėlqehet nga
i vjetėr 06-09-2017, 00:25   #908
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,742
Thanks: 8,320
Thanked 2,618 Times in 1,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Futja ne google ndonje ghosthunters (a dic te ngjashme) dhe ka gjase te gjejsh ndonje expert qe mund t'i ndihmoje asaj per cross over...


*
Mire e ke ti TerraN, por e keqja eshte se jane shtuar si kerpudhat pas shiut, ata qe e mbajne veten per expert. Kane filluar njerezit te besojne cdo dite e me shume ne ghosts and spirits dhe keta "expertet" po perfitojne nga rasti. Njesoj sic u perhap Big Brother gjithandej, ne cdo shtet te botes edhe ketu tek ne nė North America, s'ka ngelur me TV Station pa dhene nje program te tille. Vetem nje emision eshte real "A Haunting", se te tjerat jane fake-fake.

Shkova ne nje dyqan, qe specializohet ne keto gjera dhe i kerkoja shamanic healer or demonologist, ajo me thoshte dal te te shikoj letrat. Na moj, nuk kam ardhur per keto pune. Dua demonolog, someone who can deal with demons and devils, or someone who can help someone to cross over....
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 06-09-2017, 05:15   #909
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,767
Thanks: 484
Thanked 299 Times in 193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Mire e ke ti TerraN, por e keqja eshte se jane shtuar si kerpudhat pas shiut, ata qe e mbajne veten per expert. Kane filluar njerezit te besojne cdo dite e me shume ne ghosts and spirits dhe keta "expertet" po perfitojne nga rasti. Njesoj sic u perhap Big Brother gjithandej, ne cdo shtet te botes edhe ketu tek ne nė North America, s'ka ngelur me TV Station pa dhene nje program te tille. Vetem nje emision eshte real "A Haunting", se te tjerat jane fake-fake.

Shkova ne nje dyqan, qe specializohet ne keto gjera dhe i kerkoja shamanic healer or demonologist, ajo me thoshte dal te te shikoj letrat. Na moj, nuk kam ardhur per keto pune. Dua demonolog, someone who can deal with demons and devils, or someone who can help someone to cross over....

E vertete.
Cdo gje eshte bere biznes dhe sejcili eshte bere me ekspert se tjetri, keshtuqe eshte shume veshtire per ne te paditurit ta bejme dallimin ndermjet ekspertit dhe "ekspertit".


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
i vjetėr 05-04-2018, 11:19   #910
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,742
Thanks: 8,320
Thanked 2,618 Times in 1,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Perjetova nje episod shume te shkurter te "shapeshifting" ne Shqiperi. Personi ne fjale dukej sikur gjoja kishte shenjat e para te Parkinson, kur ne fakt ishte possessed dhe the evil inside was draining te gjithe energjine e personit ne fjale.

Kam mbetur e befasuar, se e pashe ashiqare, hapur fare, pa depertuar fare shikimin tim, edhe pse ishim ne nje ambient zhurmues, gazmor dhe mallengjyes...

U pame ne sy, i dhame te njohur ne heshtje njeri tjetrit per prezencen e tije...
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-04-2018, 20:11   #911
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,873
Thanks: 2,456
Thanked 2,438 Times in 1,632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

po e kam lexuar tek njo media, qe ishte thane nje hoxha ke Tirona, duke ua nxjerre pacienteve ghostat me ulurima
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 08-04-2018, 00:01   #912
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 5,811
Thanks: 5,563
Thanked 4,002 Times in 1,699 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 99
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Perjetova nje episod shume te shkurter te "shapeshifting" ne Shqiperi. Personi ne fjale dukej sikur gjoja kishte shenjat e para te Parkinson, kur ne fakt ishte possessed dhe the evil inside was draining te gjithe energjine e personit ne fjale.

Kam mbetur e befasuar, se e pashe ashiqare, hapur fare, pa depertuar fare shikimin tim, edhe pse ishim ne nje ambient zhurmues, gazmor dhe mallengjyes...

U pame ne sy, i dhame te njohur ne heshtje njeri tjetrit per prezencen e tije...
Hello Kitty- you really think they feel observed nga njerezit e "zakonshem" ?
Pyes nga padituria edhe pse besoj qe entity te tilla kane aftesi te jashtezakonshme dhe jetojne ne nje dimension qe ne humanoidet nuk e njohim dhe nuk e perceptojme dot.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 08-04-2018, 01:53   #913
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,762
Thanks: 10,741
Thanked 5,948 Times in 4,029 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

<Pa tjeter> qe do kete,ndoshta do behem engjell....se ku i kam pare fotot
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 123109.jpg (23.2 KiloByte, 47 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 123103.jpg (22.8 KiloByte, 48 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg life-after-death-1052466.jpg (16.5 KiloByte, 48 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 08-04-2018, 15:37   #914
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,873
Thanks: 2,456
Thanked 2,438 Times in 1,632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

e tha ai shkencetari qe vdiq, shikoni kullotne kete qe keni, se per tjetren s‘keni per ta pare kurre dhe nuk ekziston, plus tjetra qe ke thene Papa i Vatikanit, qe Ferri nuk ekziston, pasha kete jete
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 09-04-2018, 02:19   #915
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,742
Thanks: 8,320
Thanked 2,618 Times in 1,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Hello Kitty- you really think they feel observed nga njerezit e "zakonshem" ?
Pyes nga padituria edhe pse besoj qe entity te tilla kane aftesi te jashtezakonshme dhe jetojne ne nje dimension qe ne humanoidet nuk e njohim dhe nuk e perceptojme dot.
Babė, qe te jene te dallueshem djajte apo demonet nga njerezit, duhet te kesh nje aftesi dhe dhunti. Keto dhunti nuk fitohen ne jete, duhet te jesh i lindur me keto aftesi.

Po e vertete eshte, se keto spirits (jo ghosts) kane aftesi te jashtezakonshme...por e verteta tjeter e tyre e hidhur eshte, se si cdo element qe egziston ne jete, cdo gje ka edhe piken e saj te dobet. Pastaj, pikerisht ketu qendron sekreti i tyre - qe nga menyra se si fshihen, tek metamorfizmi, tek aftesia e salamandres qe nderron ngjyrat sipas ambjentit (is the ability of spirits to metamorphose) Absolutisht asgje ne bote nuk eshte absolute....po ashtu edhe aftesite e tyre nuk jane absolute.

Thėnia "the taller you are, the harder you fall" - eshte me se e vertete edhe per spirits. Prandaj cdo gje e bejne fshehurazi, me djallezi dhe kurre haptaz. Psh, kurre nuk e tregojne emrin e tyre - se po e treguan emrin, eshte me e lehte t'i sulmosh dhe t'ja dalesh mbane qe t'i debosh. Pika tjeter e dobet e tyre eshte qe te mos i kesh frike - they feed on fear - po nuk i pate frike nuk munden as edhe te te zaptojne, lere me te te perdorin like a live charging battery...

__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 09-04-2018, 02:23   #916
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,742
Thanks: 8,320
Thanked 2,618 Times in 1,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
po e kam lexuar tek njo media, qe ishte thane nje hoxha ke Tirona, duke ua nxjerre pacienteve ghostat me ulurima
Paska hoxhe ne Tirane qe ben Exorcism?
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2018, 02:43   #917
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 277
Thanks: 2,657
Thanked 73 Times in 53 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Adea ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėAdea ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėAdea ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėAdea ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėAdea ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėAdea ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Universal Shiko postimin
E nderuar zonja Kitty!

Ajo cfarė paraqet ti lart ėshtė efekti Deja Vu dhe jo a ka jetė mbas vdekjes,sot edhe vet shkenca nuk ka njė pėrgjigje tė saktė tė kėtij fenomeni.

Ndonjėherė i kaloj dhe unė ato sekuenca dhe mė bėn tė humbas nė mendime pėr disa minuta duke kėrkuar njė shpjegim. Kėto sekuenca janė kaq tė rralla sa shumicėn e rasteve ja hedh fajin pagjumėsisė ose mėsimeve tė shkollės dhe nuk e vras mėndjen shumė. Herė tė tjera kur sekuencat janė mė tė forta ngelem i habitur. Nuk mund ta di se ēfarė do ndodhė para se tė ndodhė por pasi ndodh sikur vėrtetohet njė memorje e vjetėr.

Truri ėshtė i komplikuar dhe shkencėtarėt dinė shumė shumė pak pėr mėnyrėn si funksionon. Sekuenca tė tilla qė ndodhin tek njerėzit i kam parė tė ekzagjeruara nė disa filma. Biles edhe tek filmi Matrix pėrfshihet njė skenė ku aktori pėrjeton njė sekuencė dy herė brėnda pak sekondash (macja kalon dy here). Kuptohet qė hollivudi i ekzagjeron gjėrat por mendoj se dhe krijuesit e filmit janė bazuar pikėrisht mbi kėtė fenomen qė po bisedojmė.
Me pak fjalė thotė qė ky fenomen ndodh si pasojė e disa momenteve kyēe nė kohėn e tanishme (reale) qė shkaktojnė rikujtesėn e njė eksperience tė ngjashme nė tė shkuarėn. Kombinimi i kujtimeve tė sė shkruarės me kohėn e tanishme shkakton kėtė ndjenjė ngjashmėrie aq tė fortė sa njerėzit konfuzohen dhe mendojnė se ėshtė e njėjta eksperiencė.

Pra njė artikull qė keni komentuar lart pėr mua nuk pėrbėn ndonjė interes, pasi bazohet jo nė fakte por nė gjendje shpirtėrore vetiake e kėndveshtirimi juaj.


Missed you Universal! Where are you?

Paske qene shume zemergjere! Te dalesh nga shtepia jote per ta kthyer ne azil per te cmendurit eshte cmenduria me e madhe qe mund te beje qenia me e mencur qe kam pare ndonjehere.


Te fala,
Adea

Nese te bie rasti te lexosh ketu ndonjehere....got you covered man!
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 00:54   #918
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 12 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

A ka jet mbas vdekjes? Varet se s ie bluani informacionin, se cfar esht e pranueshme ne ate moment qe e bere pyetjen, si ndihesh ne ate moment kur lexon pergjigjen. Ka shum perspektiva te ndryshme si pergjigje esht nje pyetje fantastike qe mund te perdoret edhe per te ngritur pozitivitetin e gjithckaje. Nga eksperienca ime kjo pyetje vjen nga mendja e nje zemre te bllokuar – nje zemer e hapur nuk ben pyetje te tilla sepse e din pergjigjen. E din qe cdo gje esht energji, cdo gje esht dashuri, cdo gje esht e krijuar per te pasur eksperienca e per tu rritur si shpirt. Energjija esht jeta vet e ka 7 billion plus pa mbarim se cfar ndodh. Por le te marrim disa shembuj qe kam eksperienc dhe nga te tjer te besuar qe njoh. Isha ne spital nje operacion I thjesht qe u komplikua me infeksion cili vijoj me 4 operacione te tjera e kome per 4 dit. % per shpetim gati 15 cfar ndodhi u cova si energji e nje trekendesh verbues I bardh u hap ne erresiren qe isha- ishte nje dashuri pa mase, se kisha ndjer ndonjeher, disa trupa te bardh energjitik erdhen e me than do te kthehesh apo do te vish tek drita - nuk doja te kthehesha por mendova fmit e kjo ishte e vetmja arsye pse u ktheva, ishte shum e veshtir por kjo ishte nje zgjidhje. Mamaja e nje shoqes sime 98 vjece kishte jetuar sipas rregullave te jetes e 2 vitet e fundit fliste sikur po pergatishe te pranonte vdekjen. Kur ajo ishte gati mentalisht emocionalisht ndrroj jet e shkoj direkt tek drita. Mamaja ime psh nuk u soll mir me mua e kur vdiq me erdhi tek akasha (librarija e jetes se shpirtit) ime e nuk ikte dot tek drita derisa me kerkoj falje me tha qe kjo ishte kontrata e kur un e fala me bekoj me drite e iku. Jeta moderne ka ber shumicen te ken eksperienca te ndryshme jetesore(inat, xhelozi, urrejtje, zilie, gjykim, vrasje, e tj) e kur nuk e shikon mesimin nuk I sherben vetes tende,, shpirtit apo kontrata qe ti ke ber te mesoje nga kto eksperienca. Kjo ndodh ne vdekje aksidentale, apo kur je I ri e shum te tjera. Por psh a ka jet mbas vdekjes ndryshon nga kohet e lashta me te tashmen. Psh 20 vite me pare njerezit nuk dinin cfare esht shpirterimi, apo te njihnin veten e tyre apo ndjenjat. Funciononin sipas matriksit. Keta njerez jan te lidhur shum me token e kur vdesin per te mos patur gjendje shokimi energjija merr formen e dikujt qe ai njeh qe ndihet mire. Kjo energji ka frequenca speciale sepse e ben personin te vij ne pranim. Kur kjo ndodh personi merr njohuri edhe drit e ka zgjidhje te rrije ne hapesire ose te modifikohet ne dicka tjeter nje eksperienc tjeter. Kur rrin ne hapesire personit I kthehet fuqia ku cfar mendon krijon, por se perdor te ndihmoj ke ka pas lidhje ne toke sepse ai tashme esht nje qenie inteligjente e din qe cfar na ndodh ne jet esht pergjegjesia jon, ai e din qe cfar ndodh esht sepse esht krijuar qe ne lindje nga vet personi ne bashkpunim me mjeshtrat yje, lorded e akashes, dhe shpirtit qe e ka krijuar per te pasur ato eksperienca ku mesimi esht rritja e shpirtit. Prandaj njerezit e dashur qe ndrojn jet nuk nderhyjn. Nganjeher ka edhe njerez te cilet jan te mbyllur jetojn me frik (te ndryshme), frika esht nje lloj mendimi – mendimi esht ligji I university (cfar mbjell korr) mendimi po te shoqerohet nga levizja dhe emocionet behet realitet. Me se shumti njerezit qe kan frik krijojn besime si psh fantazma shpirtra e te tjere e ata besojn aq shum saqe e bejn te vertet esht njesoj sikur te themi qe perendija nuk ekziston por nje besimtar qe beson e beson aq shum saqe sjell ekzistencen e saj. Edhe Hawkins e kuptoj ate kur shkruajti teorin e gjithckaje e tha kjo pika virtuale (shkencerisht nuk shifet por njihet) sa me shum e studjon sjell ekzistencen e saj. Le te mos harrojm se energjija krijon gjithmon pervecse kur esht ne fushen quantike ka levizje por minimum, energjija krijoj me mendim cdo gje universe multiuniverse galaksira planete natyren kafshen un e ti gjithcka. Cdo mendim esht frequency e cila krijon mjaftueshem vale te krijoj dridhje e te shfaqet si realitet ne boten fizike. Njeriu I lasht duhet ta perdorte mendjen sepse cdo gje ishte e re kurse ne skemi nevoje ne jetojm me kujtime me te kaluaren ose te ardhmen e cila esht ok nese ju ben te lumtur. Kur dikush mendon negativisht e mendon me gjith ndjenja prandaj manifestohet me shpejt sesa nje mendim pozitiv I cili krijon gjithmon thell thell thell diku ne trup mosbesim. Disa njerez krijojn fantazma ose qenie te cilat ata jan ok ti pranojn. Shumica nuk din ca jan meridianet cakra aura e te tjera e gjat jetes cdo shqetesim krijon nje bllokim te ketyre pika energjije e krijon dhe carje aurike. Kur trupi nuk esht ne balance negativiteti krijon stress, stresi krijon inflamacione mamaja e te gjithave semundjeve, qe shfaqet si dhimbje ne trup, shum dhimbje nese sjan sheruar energjitikisht bashkohen e krijojn nje qenie e cila vetem han energjij tuaj kur cahet aura me shum qenie krijohen te cilat influencojn ne jet edhe per fat te keq ato jan negative. Kur kjo ndodh nje person qe shikon fantazma varet nga besimet si do e perdori nganjehere qeniet bejn gjera qe personi te krijoj besim edhe dalin medium fallxhore e te tjer qe nga ana e jashtme duket sikur zgjidhin problemin por ne te vertet esht thjesht per te kaluar nga nje energji ne tjetren sa me shum energji aq me shum fuqi varet se cfar besimi ka nje person. Kjo shikohet kur ata nuk bejn asgje qe ndihmon per rritjen e njeriut por zgidhin ne klapa problemet e te tjera e kjo nuk I lend he at ate perparojn si shpirterisht ashtu edhe emocionalisht. Ne disa raste krijohet karma kur gjykon e te tjera disa shpirtra zgjedhin te vijn perseri te mesojn e te lajn Karmen e tyre por kjo esht nje zgjidhje jo nje detyrim. Psh kjo shihet me femijet femija I par gjithmon lind ti mesoje babait prandaj shkon dakort me nenen kurse femija I dyt lind ti mesoj nenes e shkon dakort me te jatin. Energjija ska kufi ben gjithcka krijon raste e momente pa kufizm cdo gje esht me delikatese cfardolloj ju besoni ajo do e bej me dashuri derisa jut e pranoni gjithcka ne kohen tuaj. Psh tani ne kohen modern energjija ka ndryshuar cdo vit sjell frequenca te reja psh tani jemi ne frequencat ku sherohen besimet e te pranojm dashur pa dashur do vijm aty.kte mund ta shikoni sesi shpirterimi esht shperndar me shum ku qellimi esht te njohesh veten te qetsosh mendjen. E gjitha kjo esht qe jut e ndiheni mire dhe liruar nga frika mendja dhe dhimbjet qe kemi krijuar qe kan krijuar dualitetin e cdo gjeje. A ka jet mbas vdekjes esht thjesht kur nuk njeh energjin sesi funcionon ju mund ta shihni ate shum thjesht se kush je se cfar ndodh mbas vdekjes. Po te dilni perjashta ose nga dritarja te shikoni ret si levizin e te qetsohesh duke degjuar frymen tende, coje shikimin ne nje cop blu te qiellit e mbaje aty per disa minuta do shikosh disa molekula te bardha qe vallzojn pa pushim, kjo esht energjija, kjo esht krijuesi I cili esht statusi present ne hapesire e kjo je ti energjija me inteligjente qe ekziston kjo esht jeta kjo esht dashurija kjo esht cfar ndodh mbas vdekjes kur ti vendos te pushosh se krijuari. Nje eternitet pa fund.
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elsa pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur