Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Fenomene Paranormale

Fenomene Paranormale Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-08-2017, 23:23   #901
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Data e antarėsimit: Feb 2011
Shuma e pikėve qė jep: 176
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Kalova nga Tower. Koha ishte shume shi fatkeqesisht s'na lejoi ta shijonim sic duhet. Nuk bera foto nga qyteti i Torontos. 2-3 ne periferi me shume. Me shume ke Niagara.Aty shyqyr na u hap koha. Une ngeca ne trafik keq pa hyre ne Kanada. As e mora vesh pse. Per pak me zuri gjumi se isha une duke ngare. lol Kur u kthyem peresri tragiku i ngadalte ne dalje te Torontos e deri te Niagara, por jo si ne vajtje.
Niagara nga ana e kanadase ishte shume i lezetshem e plot gjalleri. Kur kaloje siper ures aty ke Niagara per te hyre ne USA nje ndryshim total. Sikur hyje ne North Korea. Shkretetire, kembe njeriu dhe asgje per tu pare. Me kishin thene qe nga ana e Kanadase eshte me e bukur, por kishte vertet shume kontrast.

Bile te kishe shkuar ne Niagara On The Lake, omg sa zone e bukur qe eshte! Nje zone mbushur plot me pajtona dhe kuaj shume te bukur. Ky sezon eshte plot e perplot. Ngjan tamam si kartoline ajo zone.
i vjetėr 06-08-2017, 23:30   #902
mia@
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Shuma e pikėve qė jep: 55
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin

Bile te kishe shkuar ne Niagara On The Lake, omg sa zone e bukur qe eshte! Nje zone mbushur plot me pajtona dhe kuaj shume te bukur. Ky sezon eshte plot e perplot. Ngjan tamam si kartoline ajo zone.
Do e kem parasysh here tjeter. E vura re rruges Niagara on the lake por thashe kush e di ku na nxjert.,Kete radhe nuk kishim shume kohe te rrinim dhe s'ishim shume te informuar rreth vendit. Ne dhe aty ku vajtem keshtu kot me trafikun. E forta kur arritem aty afer asaj skylon nuk dinim nga te shkonim per te ujvara. (Te skylon s'hypem se kalamajt kishin frike.,Lol na lane dhe ne pa hipur.)
Ndoqem nje turne njerezish qe udhehiqeshin nga dikush. Ata as e kishin idene. Lol sa afer ishte qe aty. Thjesht ca si shkalle poshte dhe arrije.
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 09-08-2017, 18:29   #903
SystemA
MORIOR invictus

Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm

Ne cfar llozhe do takohemi.....
i vjetėr 09-08-2017, 20:17   #904
Elian70
Photoshop

Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Shuma e pikėve qė jep: 37
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm

ne na Vlora o birazere jemi te pavdekshem

p.s. nuku vdes xha Kasemi o joooo...
i vjetėr 05-09-2017, 00:53   #905
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm

Ngjarje e fresket e djeshme:

Dje ne mengjez u zgjova heret dhe po behesha gati te gjeja rrobat e lara, t'ja coja vajzes ne Toronto, qe ishin ne dhomen tjeter te gjumit. Sa hyj brenda ishte shumeeeee ftohte dhe me pak mjegull.. Shikoj verdalle - asgje. Fik driten - perseri asgje. Hyra dhe kontrollova dritaren - ishte e mbyllur. Nejse, morra ca kisha te merrja dhe u bera gati te dilja nga shtepia. U nisa diku nga ora 5 am. Me nje karroce ne dore, duart plot me celesa, celularin dhe canten, s'dija cfare te beja me pare. Sapo mbylla deren, u bera gati te shtyp butonin e ashensorit. Pa prekur gje me dore, dera e saj u hap vete (si gjithmone jane dy elevatora qe hapen vete ne katin tim), por kete radhe ndjeva perseri nje mjegull te ftohte, qe doli nga brenda elevatorit. Pa hyre mire shikoj verdalle - asgje ne pamje te pare. Do jete ftohte perjashta - mendova me vete. Morra guximin dhe u futa, vetem e vetem qe te ndjeja, sikur shtyva nje energji me forcen e trupit tim. Right away degjova dike/dicka qe me tha - Hey careful...Doja te shtypja butonin, qe te ndaloja elevatorin, por ishte too late. Me koken dhe gjithe trupin e ngrire (ndoshta nga frika, apo ndoshta nga befasimi), degjoj pak me vone zerin perseri te kesaj gruaje qe me tha perseri - Hi Viollanda..!

Eshte hera e pare qe me ndodh te degjoj dhe vetem ndjej prezencen e nje energjie, se gjithmone i shikoj dhe me pas flas/komunikoj. Kesaj radhe ishte vetem audio.

E vetme dhe pa asnje shance te dilja nga elevatori, morra guximin dhe e pyeta: Is that you Patricia? And the answer was - Yes...fjalet qe pasuan me vone ishin shume gibberish dhe nuk kuptova me asgje se cfate thoshte.

By the way, e njoh me emer kete ghost, se e kam pare dhe here tjeter ne elevator. Kjo (Patricia) ka banuar me pare ne shtepine time, dhe vdiq para 5 vjetesh nga kanceri. Arsyeja qe nuk ka bere cross over, se ne kohen qe ishte bedridden, burri na e la dhe shkoi me nje grua tjeter. Pa vdekur akoma, ky jo vetem qe e la, por morri shtepi nje kat me larte. Kjo eshte arsyeja qe ajo "shkon dhe e kerkon" ate ne katin me siper. Gjithmone e gjen Patrician ne elevator. Eshte nje nga heret e pakta, qe ajo vjen ne dhomen tjeter time te gjumit, qe dikur ka qene dhoma e saj.

Me duhet ta ndihmoj qe te cross over. Vete nuk di, keshtu qe do me duhet ndihme. Por valle a do doje? - Ky eshte problemi. Ne fakt eshte shume humble si njeri, so eshte pa rrezik.

Arsyeja qe une nuk e pashe kesaj rradhe Patricien, ndoshta eshte se une perdor shume mish derri dhe ne dore kam vene nje bracelet per protection.

Mishi i derrit eshte i ndaluar rreptesisht, per njerezit qe jane clairvoyance, se interfere me trurin dhe subconscious mind (keshtu kam degjuar). Stresi ndikon also dhe une kam pasur shume stres keto kohet e fundit.
i vjetėr 05-09-2017, 16:14   #906
TerraN
incognito

Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Ngjarje e fresket e djeshme:

Dje ne mengjez u zgjova heret dhe po behesha gati te gjeja rrobat e lara, t'ja coja vajzes ne Toronto, qe ishin ne dhomen tjeter te gjumit. Sa hyj brenda ishte shumeeeee ftohte dhe me pak mjegull.. Shikoj verdalle - asgje. Fik driten - perseri asgje. Hyra dhe kontrollova dritaren - ishte e mbyllur. Nejse, morra ca kisha te merrja dhe u bera gati te dilja nga shtepia. U nisa diku nga ora 5 am. Me nje karroce ne dore, duart plot me celesa, celularin dhe canten, s'dija cfare te beja me pare. Sapo mbylla deren, u bera gati te shtyp butonin e ashensorit. Pa prekur gje me dore, dera e saj u hap vete (si gjithmone jane dy elevatora qe hapen vete ne katin tim), por kete radhe ndjeva perseri nje mjegull te ftohte, qe doli nga brenda elevatorit. Pa hyre mire shikoj verdalle - asgje ne pamje te pare. Do jete ftohte perjashta - mendova me vete. Morra guximin dhe u futa, vetem e vetem qe te ndjeja, sikur shtyva nje energji me forcen e trupit tim. Right away degjova dike/dicka qe me tha - Hey careful...Doja te shtypja butonin, qe te ndaloja elevatorin, por ishte too late. Me koken dhe gjithe trupin e ngrire (ndoshta nga frika, apo ndoshta nga befasimi), degjoj pak me vone zerin perseri te kesaj gruaje qe me tha perseri - Hi Viollanda..!

Eshte hera e pare qe me ndodh te degjoj dhe vetem ndjej prezencen e nje energjie, se gjithmone i shikoj dhe me pas flas/komunikoj. Kesaj radhe ishte vetem audio.

E vetme dhe pa asnje shance te dilja nga elevatori, morra guximin dhe e pyeta: Is that you Patricia? And the answer was - Yes...fjalet qe pasuan me vone ishin shume gibberish dhe nuk kuptova me asgje se cfate thoshte.

By the way, e njoh me emer kete ghost, se e kam pare dhe here tjeter ne elevator. Kjo (Patricia) ka banuar me pare ne shtepine time, dhe vdiq para 5 vjetesh nga kanceri. Arsyeja qe nuk ka bere cross over, se ne kohen qe ishte bedridden, burri na e la dhe shkoi me nje grua tjeter. Pa vdekur akoma, ky jo vetem qe e la, por morri shtepi nje kat me larte. Kjo eshte arsyeja qe ajo "shkon dhe e kerkon" ate ne katin me siper. Gjithmone e gjen Patrician ne elevator. Eshte nje nga heret e pakta, qe ajo vjen ne dhomen tjeter time te gjumit, qe dikur ka qene dhoma e saj.

Me duhet ta ndihmoj qe te cross over. Vete nuk di, keshtu qe do me duhet ndihme. Por valle a do doje? - Ky eshte problemi. Ne fakt eshte shume humble si njeri, so eshte pa rrezik.

Arsyeja qe une nuk e pashe kesaj rradhe Patricien, ndoshta eshte se une perdor shume mish derri dhe ne dore kam vene nje bracelet per protection.

Mishi i derrit eshte i ndaluar rreptesisht, per njerezit qe jane clairvoyance, se interfere me trurin dhe subconscious mind (keshtu kam degjuar). Stresi ndikon also dhe une kam pasur shume stres keto kohet e fundit.

Futja ne google ndonje ghosthunters (a dic te ngjashme) dhe ka gjase te gjejsh ndonje expert qe mund t'i ndihmoje asaj per cross over...

*
i vjetėr 05-09-2017, 17:40   #907
xhori
V.I.P

Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Shuma e pikėve qė jep: 17
xhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyer

ka dhe behet bella vita me 7 virgjeresha
i vjetėr 06-09-2017, 01:25   #908
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Futja ne google ndonje ghosthunters (a dic te ngjashme) dhe ka gjase te gjejsh ndonje expert qe mund t'i ndihmoje asaj per cross over...

*
Mire e ke ti TerraN, por e keqja eshte se jane shtuar si kerpudhat pas shiut, ata qe e mbajne veten per expert. Kane filluar njerezit te besojne cdo dite e me shume ne ghosts and spirits dhe keta "expertet" po perfitojne nga rasti. Njesoj sic u perhap Big Brother gjithandej, ne cdo shtet te botes edhe ketu tek ne nė North America, s'ka ngelur me TV Station pa dhene nje program te tille. Vetem nje emision eshte real "A Haunting", se te tjerat jane fake-fake.

Shkova ne nje dyqan, qe specializohet ne keto gjera dhe i kerkoja shamanic healer or demonologist, ajo me thoshte dal te te shikoj letrat. Na moj, nuk kam ardhur per keto pune. Dua demonolog, someone who can deal with demons and devils, or someone who can help someone to cross over....
i vjetėr 06-09-2017, 06:15   #909
TerraN
incognito

Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Mire e ke ti TerraN, por e keqja eshte se jane shtuar si kerpudhat pas shiut, ata qe e mbajne veten per expert. Kane filluar njerezit te besojne cdo dite e me shume ne ghosts and spirits dhe keta "expertet" po perfitojne nga rasti. Njesoj sic u perhap Big Brother gjithandej, ne cdo shtet te botes edhe ketu tek ne nė North America, s'ka ngelur me TV Station pa dhene nje program te tille. Vetem nje emision eshte real "A Haunting", se te tjerat jane fake-fake.

Shkova ne nje dyqan, qe specializohet ne keto gjera dhe i kerkoja shamanic healer or demonologist, ajo me thoshte dal te te shikoj letrat. Na moj, nuk kam ardhur per keto pune. Dua demonolog, someone who can deal with demons and devils, or someone who can help someone to cross over....

E vertete.
Cdo gje eshte bere biznes dhe sejcili eshte bere me ekspert se tjetri, keshtuqe eshte shume veshtire per ne te paditurit ta bejme dallimin ndermjet ekspertit dhe "ekspertit".

*
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim