Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-08-2017, 09:53   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,556
Thanks: 5,382
Thanked 2,613 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Vetevendosje rrezikon planin e be-se per asgjesimin e shtetit te Kosoves

TAZ: Zgjedhjet e reja nė Kosovė rrezik pėr planet e BE

Nė njė artikull tė sė pėrditshmes gjermane "tageszeitung" analizohet kriza politike nė Kosovė, ku edhe dy muaj pas zgjedhjeve nuk ėshtė krijuar ende qeveria.Shumė vėzhgues janė tė medimit, se pėr shkak se javėn e kaluar nuk u arrit tė zgjidhej as kryetari i kuvendit, kjo do ta ēojė Kosovėn drejt zgjedhjeve tė reja, vėren "taz". Gazeta gjermane i kushton vėmendje takimit tė sė mėrkurės, ku partitė politike do tė diskutojnė rrugėt e daljes nga kriza dhe thekson se "Vetėvendosja" i qėndron larg takimit. "Ajo do tė pėrfitonte nga zgjedhjet e reja mė shumė", shkruan "taz", duke e cilėsuar Albin Kurtin, kandidatin e dėshiruar tė gjeneratės sė re, por qė pėrfaqėsuesit ndėrkombėtarė shohin tek Kurti njė pengesė pėr afrimin e Kosovės me Serbinė.
"Vėrtet qė edhe tek institucionet ndėrkombėtare po ndėrron mendimi, kėshtu Kurti nuk etiketohet mė nė pėrgjithėsi si nacionalist....por nė rast fitoreje tė tij, strategjia ndėrkombėtare duhet tė konsiderohet e dėshtuar."
Mbėshtetje pėr ish-UĒK me qėllim tė krijimit tė asociacionit
Njė temė tjetėr, tė cilės i kushton vėmendje e pėrditshmja gjermane "taz" ėshtė plani i BE pėr krijimin e Asosiacionit tė Komunave Serbe,* me parlamentin e presidentin e vet. Ky plan kundėrshtohet hapur nga Albin Kurti, thekson "taz", sepse ai e barazon atė me modelin e ndarjes sė Bosnjes. Por interes kėtu kanė serbėt. "Serbia dhe serbėt e Kosovės nė parlamentin e Kosovės janė gati tė mbėshtesin tė cilėsuarit si "kriminelė lufte" tė UĒK-sė , vetėm pėr tė realizuar krijimin e asociacionit tė komunave", shkruan "taz"./Deutche Welle
_______________________________________________
http://www.botasot.info/aktuale-lajm...r-planet-e-be/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 09-08-2017, 20:57   #2
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vetevendosje rrezikon planin e be-se per asgjesimin e shtetit te Kosoves

Populli ua dha besimin me vot te lire ketyre tre Heronjeve te Gjall edhe 100 here te dilet ne votime ky rezultat nuk do te ndryshoiPresidenti, Kryeministri dhe Kryeparlamentari - UĒK❤️

Krenari e lartė!
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2017, 01:21   #3
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 871
Thanks: 30
Thanked 72 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Vetevendosje rrezikon planin e be-se per asgjesimin e shtetit te Kosoves

Po tė mbeteshin si ushtarė tė UCK'sė, mė e hajrit do ishte. Se kta edhe luftuan bashkė nė UCK, kur hyrėn nė politikė u bėn armiq tė pėrbetuar(politik), e tash na dalin si koalicion. Mos luni me mendjen tonė.

Frika prej Vetvendosjes, dy parti tė mėdha kėrkojnė fitore me koalicione. Hele mo kur po e shoh Ramushin, marre do tė ishte qė ai tė zgjidhej Kryeministėr i Kosovės. Kosovėn duhet tė drejtojnė njerėz tė aftė politikisht e jo ushtarak.

Arsyeja kryesore e bashkimit tė krahut tė luftės ėshtė problemi me gjykatėn Speciale. Dihet shumė mire se cka do tė ndodh po tė funksionalizohej Gjykata Speciale.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur