Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-06-2017, 09:32   #481
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,009
Thanks: 3,859
Thanked 1,535 Times in 680 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Njehere qe vajta te ajo doktoresha ime vjet E kom thene edhe me para nje bojallesh nje pellemb mbi mua mu mpi truri e smbaj mend asgje.
Le qe me tha si fytyre e pare ti...
Sa pellemb je ti Zirku, qe te marr vesht sa qenka doktoresha bojallesh qe te paska mpi trurin
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2017, 11:40   #482
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,626 Times in 1,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Sa pellemb je ti Zirku, qe te marr vesht sa qenka doktoresha bojallesh qe te paska mpi trurin
2 pellemb mbi dhe.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2017, 14:48   #483
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,734
Thanks: 1,339
Thanked 1,277 Times in 606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Sa pellemb je ti Zirku, qe te marr vesht sa qenka doktoresha bojallesh qe te paska mpi trurin
Kineze do kete qene
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Puhiza pėlqehet nga
i vjetėr 29-06-2017, 16:03   #484
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 37,241
Thanks: 9,979
Thanked 9,036 Times in 5,367 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 494
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
Kineze do kete qene
Kineze e gjatė?!
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2017, 08:57   #485
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,009
Thanks: 3,859
Thanked 1,535 Times in 680 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
2 pellemb mbi dhe.
Kur te shkosh heren tjeter thuaji:

Un dy pllėmbė, e ti tre
Hajde bėjmė nje foleSukses i garantuar.Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kineze e gjatė?!
Me e gjate se Zirku po, nuk e more vesh qe Zirkun e paskemi Kinez dhe un qe e dija shaiptar
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2017, 11:33   #486
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,720
Thanks: 2,701
Thanked 2,116 Times in 1,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

nuk arrij dot ta imagjinoj si mund te te behet te qeshesh kur mendon qe dikush eshte vdekur me tutje
jemi profesional , e kuptoj , por si arrijne te jene kaq indiferent , nuk arrij dot te mesohem me vdekjen
na qellojne shpesh te shoqerojme dike deri ne frymen e fundit , por shume e rende eshte per mua , megjithese pritet si dicka e paevitueshme,
kur vdes dikush 2- 3 dite nuk jam mire
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2017, 12:06   #487
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,626 Times in 1,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
nuk arrij dot ta imagjinoj si mund te te behet te qeshesh kur mendon qe dikush eshte vdekur me tutje
jemi profesional , e kuptoj , por si arrijne te jene kaq indiferent , nuk arrij dot te mesohem me vdekjen
na qellojne shpesh te shoqerojme dike deri ne frymen e fundit , por shume e rende eshte per mua , megjithese pritet si dicka e paevitueshme,
kur vdes dikush 2- 3 dite nuk jam mire
Mekanizma mbrojte qe njeri zhvillon?!
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 12:53   #488
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,720
Thanks: 2,701
Thanked 2,116 Times in 1,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

jam ne pune , megjithese nuk duhet te punoja sot
nje pacient kishte vrare veten , ishte varur me kabllin e ventilatorit
te gjthe te shokuar , te gjithe duke qare
prej kohesh thoshte qe do vriste veten, por e thoshte me te qeshur
vuante nga nje iskemi te kembes , e operuan dhe ja hoqen gjysmen e kembes , por iskemia i kapi kemben tjeter qe filloite nxihej dhe kishte dhembje
e vendosem me morfine , ketamine , dhimbjet ishin te kontrolluara , por nuk duronte te shikonte qe behej gjithmon edhe me teper i varur nga te tjeret

e kishim lajmeruar psikiatrin me perpara , por thoshte me te gjitha ato probleme qe ka ta leme te vdese
vajza e tij na thoshte ta fusnim ne gjume dhe ti shkurtonim jeten , por nuk behet kjo
ne nje moment qe skishte me dhimbje fizike ,

erdhi policija , prokuroria ,
femijet qe na akuzojne pse nuk e futet ne gjume qe te vdiste ne menyre dinjitoze
nuk e di si do mbyllet ky muhabet , por ama jemi te shokuar


sikur nuk mjaftonte kjo gje , por edhe nje arabojke qe na cmend sa here qe vjen , duhet te therrasim policine
Altercation entre la petite fille de la patiente et les soignants. La petite fille aurait menacé ą plusieurs reprises les 2 infirmičres et une aide soignante de "les fracasser et de leur défoncer la gueule" et aurait poursuivi une infirmičre jusque dans la salle de soins oł celle-ci s'est enfermée, se sentant en danger. Le personnel soignant m'appelle ą ce moment lą en mźme temps que la sécurité.
A mon arrivée : la petite fille de la patiente crie, est agressive envers moi et l'équipe soignante. Je m'isole avec elle, elle se calme et m'explique que les soignants n'auraient pas changé la protection de la patiente depuis le matin alors que la patiente aurait eu des selles. Elle rajoute que les soignants auraient ignoré ses demandes et lui auraient répondu de faēon inappropriée.
De leur cōté, les soignants expriment clairement se sentir en danger et ne pas pouvoir exercer leur travail, s'occuper de Mme et des autres patients dans des conditions satisfaisantes en présence de cette personne. Pas de selles constatées dans la protection ce jour d'aprčs les soignants.
Je demande ą la petite fille de quitter les lieux compte tenu de son agressivité, ce qu'elle consent ą faire aprčs longue discussion. Elle souhaite un retour rapide de sa grand-mčre ą domicile mais exige également l'organisation d'aides ą domicile.
Elle annonce qu'elle reviendra au service sur le week-end pour visiter sa grand-mčre.
Le cadre de garde, le directeur de garde et le Dr , médecin d'astreinte, ont été mis au courant de la situation. Une main courante a été déposée par le cadre de garde.


eshte cmenduri keto dite , nuk e dine se ckane njerezit
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2017, 05:19   #489
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,720
Thanks: 2,701
Thanked 2,116 Times in 1,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

na falni per fotot se nuk i kemi aq glamour
por ata qe marrin vesh cfare ju sugjerojne keto imazhe, plage te shfaqura spontanisht ne te dyja kembet, nuk jane djegie
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg sketch-1502532886817.jpg (19.5 KiloByte, 57 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg DSC_2188.jpg (18.0 KiloByte, 57 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg DSC_2188~2.jpg (19.6 KiloByte, 58 shikimet)
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2017, 11:08   #490
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 37,241
Thanks: 9,979
Thanked 9,036 Times in 5,367 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 494
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Ėshtė diabetik/e ky/kjo plaku/plaka qė i janė bėrė ato plagė Marya?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2017, 11:32   #491
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,720
Thanks: 2,701
Thanked 2,116 Times in 1,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ėshtė diabetik/e ky/kjo plaku/plaka qė i janė bėrė ato plagė Marya?
Jo Akrepi....
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2017, 11:42   #492
Eden
☆ø.•♥ Soulmate ♥•.ø☆
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,054
Thanks: 2,040
Thanked 3,496 Times in 2,288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Marya mos eshte psoriasi ,s'di ne shqip si i thone kesaj...nje semundje e lekures ...??
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 05:26   #493
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,093
Thanks: 341
Thanked 2,494 Times in 1,455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
na falni per fotot se nuk i kemi aq glamour
por ata qe marrin vesh cfare ju sugjerojne keto imazhe, plage te shfaqura spontanisht ne te dyja kembet, nuk jane djegie
Artrite reumatoide? Eshte komplikuar me ulcera te kembet...si me e thjeshta qe me vjen ne mend duke pare deformimin e nyjeve te kembeve, se me pak fantazi me shume pa ditur asgje nga anamneza mund te thoja edhe panarterite nodosa me shfaqje ne lekure vetem.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 11:46   #494
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 30,678
Thanks: 11,937
Thanked 14,759 Times in 5,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Raste klinike interesante.

pressure ulcers? ose infeksion?
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 11:48   #495
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,465
Thanks: 6,711
Thanked 5,121 Times in 2,664 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 218
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

oh sa gjynah kjo plaka. e shkreta.. ishalla i bejne derman se pamjet qenkan te veshtira per tu pare..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 13:57   #496
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,834
Thanks: 239
Thanked 1,116 Times in 761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

mos ka te beje me "Sarcoma di Kaposi"?

http://www.airc.it/tumori/sarcoma-di-kaposi.asp
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 15:15   #497
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 30,678
Thanks: 11,937
Thanked 14,759 Times in 5,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
mos ka te beje me "Sarcoma di Kaposi"?

http://www.airc.it/tumori/sarcoma-di-kaposi.asp
sarcoma kaposi zakonisht kan nje aparence qe duketi me ngjyren lejla, dhe shikohet tek pacientet me Side
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 13-08-2017, 19:52   #498
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,834
Thanks: 239
Thanked 1,116 Times in 761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhina Shiko postimin
sarcoma kaposi zakonisht kan nje aparence qe duketi me ngjyren lejla, dhe shikohet tek pacientet me Side
ne fakt e lexova, por bera nje kerkim me gugell dhe pashe nje imazh te ngjashem qe me vuri ne dyshime...

__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 14-08-2017, 11:30   #499
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,720
Thanks: 2,701
Thanked 2,116 Times in 1,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Vazhdimi i rastit
besoj se duken resultatet

antecedentet medikale
- AVC ischémique G sekondaire a nje aritmie kardiake par fibirlacion ACFA , hémiparésie droite séquellaire en 2008
- HTA
- Hypothyroidie traite me levothirox
- ACFA antikoaguluar
- calculs vesicaux

CHIRURGICAUX :
- Sigmoidite sterkorale me perforacion dhe vendosja te sigmoido stomie en 2014
- cholecystectomie


sipas saj plaget jane shfaqur per ca muaj , por eshte shume konfuze ne ato qe thote
mjeku i familjes nuk kapet ne telefon dhe djali i saj i vetem nuk pergjigjet ne telefon se ka ikur me pushime
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg _20170814_132754.jpg (22.5 KiloByte, 31 shikimet)
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2017, 11:38   #500
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,683
Thanks: 6,424
Thanked 5,950 Times in 3,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Dua te pershendes nga zemra dhe ti shpreh mirenjohjen time Doktoreshe Kardiologes Zonjes E. Diamanti e spitalit H...a, qe me shume profesionalizem , korrektesi dhe miresi ndohmoi ne kurimin e babait tim.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur