Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-08-2017, 20:33   #21
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,834
Thanks: 239
Thanked 1,120 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Kastriot Myftaraj nuk e ka fare idene e titullit MBRET dhe te drejtat e nje MBRETI.

Mehmet Shehu ka bere shkollen e Fulcit (e mesme teknike)...2 shkolla ushtarake ne Itali per kembesori...Akademine e larte Ushtarake ne Moske 3 vjet duke mbrojtur temen: Moska ne Rrethim. Dinte Italisht, Anglisht, Spanjisht, Rusisht.
Adil Carcani ka studiuar ne Itali por la vitin e fundit se erdhi ne Shqiperi per te luftuar sic beri dhe i madhi Kunder/Admirali Abdi Mati....po keshtu edhe Manush Myftiu per studime ne Mjekesi...Por keto te drejta studimi jashte shtetit nuk jua dha Zogu, por xhepi i babusheve super te pasur shqiptare.
Migjeni-->Kastrioti t'i marri te keqen, bashke me Ahmet Zagollin me gjak "blu"

p.s. per te tjerat eshte kot se ky duhet te mesoje historine e vertete dhe realitetin e koherave te zhvillimit te ngjarjeve...te konsultohet ca...dhe ne matematike eshte tope...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 13-08-2017, 10:51   #22
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,468
Thanks: 212
Thanked 355 Times in 271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Kastriot Myftaraj nuk e ka fare idene e titullit MBRET dhe te drejtat e nje MBRETI.

Mehmet Shehu ka bere shkollen e Fulcit (e mesme teknike)...2 shkolla ushtarake ne Itali per kembesori...Akademine e larte Ushtarake ne Moske 3 vjet duke mbrojtur temen: Moska ne Rrethim. Dinte Italisht, Anglisht, Spanjisht, Rusisht.
Adil Carcani ka studiuar ne Itali por la vitin e fundit se erdhi ne Shqiperi per te luftuar sic beri dhe i madhi Kunder/Admirali Abdi Mati....po keshtu edhe Manush Myftiu per studime ne Mjekesi...Por keto te drejta studimi jashte shtetit nuk jua dha Zogu, por xhepi i babusheve super te pasur shqiptare.
Migjeni-->Kastrioti t'i marri te keqen, bashke me Ahmet Zagollin me gjak "blu"

p.s. per te tjerat eshte kot se ky duhet te mesoje historine e vertete dhe realitetin e koherave te zhvillimit te ngjarjeve...te konsultohet ca...dhe ne matematike eshte tope...
Me qe e more mundimin te kapesh per degesh, provoje tia hedhesh poshte edhe "argument-krahasimet" e tjera.

PS: Meqe e njihke historine, a mund te na sjellesh se ne cilen beteje detare ka mare pjese e fiturar kunder-admirali Abdi Mati?

Edhe une kam bere lufte me armikun dhe kam fituar beteja me fishek-zjarre dhe granata tymuese
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 10:53   #23
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,762
Thanks: 10,741
Thanked 5,948 Times in 4,029 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Te dyve buste dhe zgjidhen mosmarreveshjet.
U krye.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 11:16   #24
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,834
Thanks: 239
Thanked 1,120 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Me qe e more mundimin te kapesh per degesh, provoje tia hedhesh poshte edhe "argument-krahasimet" e tjera.

PS: Meqe e njihke historine, a mund te na sjellesh se ne cilen beteje detare ka mare pjese e fiturar kunder-admirali Abdi Mati?

Edhe une kam bere lufte me armikun dhe kam fituar beteja me fishek-zjarre dhe granata tymuese
U gjet nje leter e Kristofor Kolombos. Shkruan: "Ju lutem mos shkruaj traplleqe se me vjen turp qe zbulova Ameriken"

Abdi Mati mund te kete qene nje nga patriotet me te vertete dhe trim edhe pse verior. Abdiu siguroi mbrojtjen e 2/5 te kufirit qe ishte det...Ne kohen e Abdiut nuk erdhi gjermani me anije, barka e skafe, por nga toka. Ndersa pas clirimit Krijoi Floten Luftarake Detare me 83 anije luftarake. Kaq se dua te te kursej kakerdhite qe ke ne tru. kete force, vetbesim e kishte na gruaja(zaireja) kaninjote qe bie ne rrethin ku banon xha Kasemi...

p.s. epo une nuk merrem me sikuret e hamendjet e Myftarajt...Zagolli s'beri asnje lufte, kurse Enveri ishte ne vijen e pare...Zagolli dhjeu e iku me gjithe rrogat e Konices njesoj si mbreti i Gčrqisč....
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 11:44   #25
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,373
Thanks: 958
Thanked 1,338 Times in 825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Lufta e enverit ishte per t*ua fut shoqerise duke eleminuar njeri pas tjetrit qe me Qemal Stafen dhe te fundit Mehmet Shehun.
Te thuash qe ushtrine gjermane e perzume apo qe Shqiperia u clirua nga forcat partizane eshte sikur ti hysh detin ne kembe per te kaluar ne brigjet e Italise.
Sa per bustet e njerit apo tjetrit do thoja qe duhet studiuar mire nese me te vertete ishin ndonje vlere apo ishin pleher qe me shume luftuan per xhepat e tyre dhe te soj solloropit .
Me mire nje bust te Musine Kokalarit se nje te Zogut apo Hoxhes do thoja une.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 11:55   #26
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,762
Thanks: 10,741
Thanked 5,948 Times in 4,029 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Futni dhe esat pashen...bohen tre.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 13:33   #27
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,762
Thanks: 10,741
Thanked 5,948 Times in 4,029 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

CIA: Ja urdhrat e prerė qė Moska i dha Enver Hoxhės. Si e pėsuan Koēi Xoxe dhe Pandeli Kristo.

CIA ka zbardhur porozit e para qė mori Enver Hoxha pas marrėveshjes me Bashkimin Sovjetik. Pėrmes disa dokumenteve tė deklasifikuara sė fundmi, thuhet se Moska udhėzoi Tiranėn qė tė ndėrpriste tė gjitha kontaktet me jugosllavėt dhe tė dėbonte ata qė ishin pro Titos. Kjo solli qė tė parėt ta pėsonin Koēi Xoce e Pandeli Kristo.
Shtator 1952Deklarata e pėrfaqėsuesit jugosllav Cedo MijoviēCedo Mijoviē ka thėnė se ėshtė autorizuar tė deklarojė si politikė tė shtetit jugosllav ndaj Shqipėrisė, ruajtjen e gjendjes aktuale tė ‘status quo’ dhe kufijtė aktualė tė Ballkanit, qė do tė thotė se cilido qė do tė tentojė tė prishė balancat dhe integritetin territorial tė vendeve ballkanike do tė sulmohet nga ushtria jugosllave. Kėshtu, sipas Mijoviē, pavarėsia e Shqipėrisė dhe integriteti i saj do tė mbrohen nga Jugosllavia kundėr sulmeve nga ēdo armik, sipas parimit tė shpallur qė nė 1951 nga partia komuniste jugosllave. Mijovic pėrfitoi nga rasti pėr tė pėrmendur propozimin e Randolf Ēurēill pėr ndarjen e Shqipėrisė mes Greqisė dhe Jugosllavisė, ndaj tė cilit Tito ishte pėrgjigjur se Jugosllavia krenohet me ruajtjen e kufijve tė saj tė paprekur dhe se kėrkon zbatimin e rregullave dhe respektit pėr tė gjithė popujt, tė mėdhenj e tė vegjėl, dhe se nuk do tė lejojė qė Jugosllavia tė bėhet fajtore pėr eliminimin e popullit fisnik dhe bujar shqiptar, sado i vogėl qė tė jetė. Fakti se shqiptarėt e tė gjitha feve, rajoneve dhe idealeve politike, marrin pjesė nė komitetin e Prizrenit, ėshtė njė provė e qartė se ky organ ėshtė i motivuar pėr zbatimin e qėllimeve tė Jugosllavisė nė respektimin e tė drejtave tė popullit shqiptar. Shqipėria sot ėshtė nė njė gjendje tė rrezikshme, dhe asnjėherė mė parė nuk ka qenė kaq e izoluar. As Rusia sovjetike dhe as vendet e saj satelite nuk angazhohen pėr akorde ndihme reciproke me tė, pa pėrmendur vendet Perėndimore. I vetmi traktat i ngjashėm ishte me Jugosllavinė, i cili u prish nga Hoxha nė 1948. Megjithatė edhe sot ėshtė vetėm Jugosllavia qė mbron tė drejtat e Shqipėrisė. Jugosllavia nuk ka nė plan tė ndėrhyjė nė ēėshtjet e brendshme tė Shqipėrisė dhe ėshtė detyrė e tė gjithė vendeve tė tjera tė kėrkojnė

PS: thone(jermane keta) qe dulla kurseu 200 Milion $ per nderprerjet dipllomatike me Rusine.
Me Kinen nuk pagoi si kest 5 MILIARD$.
Prandaj hegre bar.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 15:36   #28
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,468
Thanks: 212
Thanked 355 Times in 271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
U gjet nje leter e Kristofor Kolombos. Shkruan: "Ju lutem mos shkruaj traplleqe se me vjen turp qe zbulova Ameriken"

Abdi Mati mund te kete qene nje nga patriotet me te vertete dhe trim edhe pse verior. Abdiu siguroi mbrojtjen e 2/5 te kufirit qe ishte det...Ne kohen e Abdiut nuk erdhi gjermani me anije, barka e skafe, por nga toka. Ndersa pas clirimit Krijoi Floten Luftarake Detare me 83 anije luftarake. Kaq se dua te te kursej kakerdhite qe ke ne tru. kete force, vetbesim e kishte na gruaja(zaireja) kaninjote qe bie ne rrethin ku banon xha Kasemi...

p.s. epo une nuk merrem me sikuret e hamendjet e Myftarajt...Zagolli s'beri asnje lufte, kurse Enveri ishte ne vijen e pare...Zagolli dhjeu e iku me gjithe rrogat e Konices njesoj si mbreti i Gčrqisč....
Emocionalisht dukesh i trazuar, kuptohet se e ke me te lehte te thuash te paverteta, dhe te kalosh ne fyerje. Nuk ia vlen te te pergjigjem me te njejten gjuhe.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 19:45   #29
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,834
Thanks: 239
Thanked 1,120 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Gjatė kohės sė miqėsisė sė Shqipėrisė me Italinė fashiste, Ahmet Zogu nuk shkoi kurrė nė Romė si vasali te suzereni, pėr t’ i shprehur nderimet dhe nėnshtrimin Mussolinit. Enver Hoxha gjatė kohės sė miqėsisė shqiptaro-jugosllave dhe shqiptaro-ruse shkoi nė Beograd dhe nė Moskė pėr t’ u bėrė nderime prej vasali padronėve tė vet.

Zogu edhe pse nuk ju nenshtrua te Musolinit, kur ky i fundit "erdhi" ne Shqiperi ky iku me turp apo u nenshtrua ne mbreterine e vet...Cfare emri t'i veme kesaj?
Enveri beri nje vizite sic beri edhe Saliu ne Amerike dhe s'ka asgje te cuditshme te vizitosh vendet aleate dhe komshinjte qe do te thote permiresim raportesh me shtetet fqinj.

--------------------------------

Ahmet Zogu, sa kohė qė ishte nė pushtet, nuk u shqetėsua qė tė imitonte Mussolinin, pėr t’ i pėlqyer diktatorit fashist, siē bėri Enver Hoxha me padronėt e tij nė Beograd, Moskė dhe Bejing (Pekin).

Zogu...pse dhe per cfare duhej te imitonte Musolinin? ...kur ishin si nata me diten?!?!
Enveri me aq sa di une ka dashur vetem Stalinin dhe ne nje bisede personale ka shprehur se e do te varur Titon, pavaresisht koheve te ndryshme.

--------------------------------

Ahmet Zogu nuk krijoi nė Shqipėri njė parti fashiste, nuk adoptoi dhe as i bėri simbole zyrtare shtetėrore simbolet fashiste italiane, siē bėri Enver Hoxha me simbolet jugosllave dhe sovjetike, yllin e kuq me pesė cepa, draprin dhe ēekanin e kryqėzuar etj. Nė tekstet shkollore me tė cilat mėsonin fėmijėt shqiptarė nė kohėn qė Zogu ishte nė pushtet, nuk gjen as fotografi tė Mussolinit, as lavdėrime pėr tė, siē ndodhte nė kohėn kur Enver Hoxha ishte nė pushtet dhe tekstet shkollore qenė plot me fotografi dhe lavdėrime pėr Titon, Stalinin, Khruschev-in (Hrushovin), Mao Zedong-un (Mao Ce Dun-in). Zogu nuk veshi kėmishėn e zezė fashiste sa kohė ishte nė pushtet, pėr t’ i pėlqyer Romės, dhe as nuk u shtir mė fashist se ata nė Romė, si komediani Enver Hoxha qė u shtir mė komunist se ata nė Kremlin.

Ahmet Zagolli ishte mbret si mund te kishte parti?!?!
Enveri si i pari i PKSH-se vuri simbolet internacionale si parti moter dhe simbolet ishin te detyrueshme sepse varej prej partive komuniste te te gjithe botes...madje kendohej himni i internacionales ne gjithe boten komuniste.

--------------------------------

Ahmet Zogu, sa kohė qė ishte nė pushtet, siguroi mbijetesėn e popullsisė shqiptare ēame nė Greqi, duke e kėrcėnuar Greqinė se nė rast, se do tė dėboheshin ēamėt nga Greqia, atėherė Shqipėria do tė bėnte tė njėjtėn gjė me minoritetin grek nė Shqipėri dhe ēamėt do t’ i strehonte pikėrisht nė fshatrat minoritarė. Kjo e frenoi Greqinė. Kur Greqia i dėboi ēamėt nė 1944, zonat me popullsi minoritare greke nė Shqipėri kontrolloheshin nga partizanėt e Enver Hoxhės. Ky i fundit duke mos urdhėruar qė Greqisė t’ i jepej pėrgjigjia nė tė njėjtėn mėnyrė, krijoi njė problem tė madh nė marrėdhėniet me Greqinė, tė cilin e trashėgojmė edhe sot.

Zogu....aaaa ishte "trim" me Grekun dhe pordhac me Italianin...t'i ve apo jo pikepyetje? Cfare kontradikte...Zogu iku nga Greqia qe vajti ne Egjipt, pasi greku e ndihmoi si per nisjen edhe per arrtisjen.
Enveri u dha toka cameve ne Vlore, Peqin, Fier dhe ca zona te tjera, pra i ndihmoi dhe stabilizoi...Pyeti ndonje cam se pse e mohojne nje gje te tille???

--------------------------------

Enver Hoxha shpejtoi qė tė krijonte para kohe Universitet dhe Akademi Shkencash, pėr arsye propagandistike nė njė kohė qė vendi ende nuk kishte njė trupė profesorėsh dhe studiuesish tė aftė pėr kėto detyra. Zogu, pėrkundrazi, i pėrdori paratė pėr tė dėrguar njerėz pėr studime nė universitetet perėndimore, qė me kalimin e kohės tė krijohej mundėsia pėr krijimin e universiteteve nė Shqipėri. Nėse nuk do tė kishte ardhur komunizmi nė pushtet nė Shqipėri, nė 1944, Universiteti dhe Akademia mund tė qenė krijuar edhe mė parė, se sa i krijoi Enver Hoxha, pėr shkak se numri i njerėzve tė shkolluar nė Perėndim erdhi duke u rritur. Por komunistėt vranė, burgosėn ose detyruan tė largohen nga vendi pjesėn mė tė madhe tė tyre, kėshtu qė vendi nuk mundi ta pėrdorte kėtė asset intelektual. Gjithsesi, edhe Universiteti dhe Akademia kur u krijuan, pėrdorėn jo pak njerėz tė shkolluar nė Perėndim falė shtetit tė Zogut.

Zagolli e kishte nje elit profesoresh, por nuk u dha mundesine e krimijit te nje Universiti.
Enveri krijoi vetem nje Universitet dhe vetem nje Akademi Shkencash (jo si Saliu qe beri 64 Universitete). Profesoret qe dhane mesim ne vitete para te Universitetit kishin kryer studimet jashte shtetit dhe kjo jo fale Zogut, por fale sponsorizimit te familjeve te tyre, njesoj sic behet dhe sot me studentet shqiptare. Per emrat e profesoreve te asaj kohe ik e verifikoi aty ku duhet. Pra po mos te kish ardhur komunizmi profesoret do mbeteshin pa pune dhe do emigronin.

p.s. keto jane vetem gjysmat e te pavertetave...se e verteta gjendet kudo, kurse hipokriti gjendet me te gjithe...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 13-08-2017, 20:04   #30
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,282
Thanks: 181
Thanked 427 Times in 279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Elian ke perdorur dialekktiken ne gjykimin tend. Dhe kjo eshte dicka teper e sakte ne logjiken gjykuese.
Por une mendoj, se je munduar ti vesh ne ballance, jo ne bilance(peshore).
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 20:48   #31
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,834
Thanks: 239
Thanked 1,120 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Elian ke perdorur dialekktiken ne gjykimin tend. Dhe kjo eshte dicka teper e sakte ne logjiken gjykuese.
Por une mendoj, se je munduar ti vesh ne ballance, jo ne bilance(peshore).
kam nxjerre ne pah idiotlleqet e atij qe e ka shkruar ate shkrimin e krahasimeve, pasi mendimin tim e kam dhene ne faqen e pare (#8)...per mua ishin te deshtuar te dy dhe si te tille asnje nuk meriton bustin...
NUK MBROJ ASNJE NGA TE DY!

p.s. si mund te kete shtet shqiptar kur ne te gjitha koherat jeta ka treguar se kemi qene gjithnje me borxhe?!?! E ka thene edhe i madhi Pader Antonio Arapi...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 21:27   #32
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,208
Thanks: 5
Thanked 127 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Te dy kane vendin e tyre ne historine shqiptare, dhe nuk mund te hidhet njeri poshte e te ngrihet tjetri apo anasjelltas. Secili ka rolin e tij pozitiv dhe negativ ne historine shqiptare.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pjer Thomas pėlqehet nga
i vjetėr 13-08-2017, 21:28   #33
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,762
Thanks: 10,741
Thanked 5,948 Times in 4,029 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
Te dy kane vendin e tyre ne historine shqiptare, dhe nuk mund te hidhet njeri poshte e te ngrihet tjetri apo anasjelltas. Secili ka rolin e tij pozitiv dhe negativ ne historine shqiptare.
E pe foton ku ka shkuar Socio per pushime???????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2017, 09:50   #34
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,468
Thanks: 212
Thanked 355 Times in 271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Dy genjeshtra flagrante: Zogu s'paska bere lufte, Enveri ne vijen e pare.

E verteta eshte se Ahmet Zogu ka bere lufte ende pa iu dersitur musteqja, ndersa Enver Hoxha eshte pare ne lufte vetem duke u fshehur e ne terheqje.

Enveri ka qene ne vijen e pare ne zbatim te direktivave te PKJ e Titos dhe te vrasjes pas shpine te shokeve te tij qe nuk ishin byth-q*re si ai.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2017, 10:06   #35
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,637
Thanks: 5,003
Thanked 5,876 Times in 3,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 272
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Dy genjeshtra flagrante: Zogu s'paska bere lufte, Enveri ne vijen e pare.

E verteta eshte se Ahmet Zogu ka bere lufte ende pa iu dersitur musteqja, ndersa Enver Hoxha eshte pare ne lufte vetem duke u fshehur e ne terheqje.

Enveri ka qene ne vijen e pare ne zbatim te direktivave te PKJ e Titos dhe te vrasjes pas shpine te shokeve te tij qe nuk ishin byth-q*re si ai.
lexo kete komentin ne fb mbi takimin e metes me senatoret amerikan

Shoku Ilir !!! Shteteve qe ishin ne Traktatin e Varshaves nuk i ka hije te jene ne NATO .Sepse Amerikanet ,bejn sikur harrojn ,por nuk Harrojn.Ju cvlersuat Sakrificat e Baballarve tane qe ndertuan 1 Vend te Mrekullueshem ,me begati ,sigursiht kishte dhe dhune,por a mbahet Shqiptari i lig ? Turp qe del fotografi.Eshtrat e Enverit po Rrokullisen atje ku jane.Nuk ju ka Hije aspak NATO


__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2017, 10:13   #36
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,468
Thanks: 212
Thanked 355 Times in 271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
lexo kete komentin ne fb mbi takimin e metes me senatoret amerikan

Shoku Ilir !!! Shteteve qe ishin ne Traktatin e Varshaves nuk i ka hije te jene ne NATO .Sepse Amerikanet ,bejn sikur harrojn ,por nuk Harrojn.Ju cvlersuat Sakrificat e Baballarve tane qe ndertuan 1 Vend te Mrekullueshem ,me begati ,sigursiht kishte dhe dhune,por a mbahet Shqiptari i lig ? Turp qe del fotografi.Eshtrat e Enverit po Rrokullisen atje ku jane.Nuk ju ka Hije aspak NATO

Me shkrive, ledio! A nuk e verteton kjo se ka ende "veteranta" qe duan ta shohin Shqiperine ne Urale, kunder Kosoves e Ilirides. Perse valle?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2017, 10:17   #37
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 37,242
Thanks: 9,980
Thanked 9,037 Times in 5,368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 494
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Si u vendosi Koreja e Qimit, do i bjeri Amerikės?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2017, 10:20   #38
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,468
Thanks: 212
Thanked 355 Times in 271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Si u vendosi Koreja e Qimit, do i bjeri Amerikės?
Ēfar lloj "ironie" eshte kjo, mo Kepi? Apo kaq te ka mbetur per te zhgrapsur!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2017, 10:25   #39
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 37,242
Thanks: 9,980
Thanked 9,037 Times in 5,368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 494
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ēfar lloj "ironie" eshte kjo, mo Kepi? Apo kaq te ka mbetur per te zhgrapsur!
Ku kish ironi aty?
Pyetja ishte e sinēertė.

Ma hiq njė kuriozitet, nga Karbunara e Vlorės ose rrotull e ke origjinėn?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2017, 11:23   #40
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,834
Thanks: 239
Thanked 1,120 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Te hiqet Zogu, refenderum per Enver Hoxhen!

U pikaaaa pikaaaaa Zogu ka bere lufte qe 24-vjec....
Enveri ishte ne Las Vegas e luante "battaglia navale" me XheGevarjen...kunder Fedellit e Titos...Historine e ckruan me i forti...ka thene ai i pari...

p.s.
si t'ja benj as vet se di
se ketu te gjen belaja
te vin prapa kalamaja
e me pas te ze hataja
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur