Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-05-2017, 11:33   #181
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Postime: 1,589
Thanks: 385
Thanked 494 Times in 292 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Qeveria, tjetėr vendim nė favor tė koncesionit tė Check Up


Edi Rama, 15 maj 2016: “Check up-i ose Kontrolli Mjekėsor Bazė Falas, si gur themeli i reformimit dhe transformimi tė shėndetėsisė, ėshtė tanimė njė histori e mirėfilltė suksesi. #qentė le tė lehin, karvani ecėn pėrpara”.

Pėrpara, paralel me karvanin e propagandės qeveritare pėr tė mbrojtur 120 milonė eurot e koncesionit tė Check Up -, ka ecur vetėm thellimi i skandalit tė kėtij projekti tė dėshtuar qė nė vitin e parė tė tij.

Nė janar tė vitit 2016, ministri i atėhershėm tė shėndetėsisė, simboli i korrupsionit tė qeverisė Rama sipas opozitės, u detyrua tė pranojnė se e kishte paguar kompaninė e Vilma Nushit, 1.7 miliardė lekė mė shumė se puna qė ajo kishte kryer pėr Kontrollin Mjekėsor Bazė Falas.

Pėr vitin 2015 Check Up –i u krye nga 244 mijė qytetarė, por kompania nė pronėsi tė Vilma Nushit, njė kliente e kryeministrit Edi Rama siē e quan opozita, ėshtė paguar sikur kontrollin ta kishin kryer 355 mijė qytetarė, pra pėr 110 mijė persona mė shumė, siē tregon ky dokument i siguruar nga lapsi.al. (shih mė poshtė shkrimin e plotė tė lapsi.al nė kohėn e raportimit tė Ilir Beqajt nė parlament).

Favorizim ndaj kompanisė u konsiderua edhe vendimi pėr tė shtuar brezin e personave qė do tė duhet tė kryenin Check Up-in. Nė vendimin fillestar mosha e atyre qė u nėnshtroheshin kontrolleve ishte 40 -65 vjeē, ndėrsa me ndėrhyrjen e qeverisė ajo u ndryshua nė 35 – 70 vjeē.

Por edhe kjo skemė duket se nuk ka funksionuar.

Pėr tė rritur numrin e personave qė duhet tė kryejnė kontrollin shėndetėsor bazė, qeveria ka marrė njė tjetėr vendim. “Tashmė familjarėt e personave qė trajtohen me ndihmė ekonomike, do tė duhet t’i nėnshtrohen me detyrim kėtij kontrolli, pasi nė tė kundėrt nuk do tė mund tė marrin paratė. Sipas statistikave zyrtare, aktualisht janė rreth 80 mijė familje qė janė pėrfituese tė ndihmės ekonomike”, raporton sot GSH.

Nėse personat qė pėrfitojnė ndihmė ekonomike nuk paraqesin vėrtetimin se kanė kryer Check Up-in, nuk do tė marrin ndihmėn ekonomike.

Mė 8 maj 2017, pak javė pasi u ngjit nė karrigen e Ministres sė Mirėqėnies Sociale, Olta Xhaēka ndėr tė parat udhėzime firmosi njė qė ka tė bėjė me zgjerimin e skemės sė pėrsonave qė i nėnshtrohen Check Up –it.

“Administratori shoqėror nė bashkėpunim me mjekun e familjes do tė duhet tė marrė listėn emėrore tė personave tė kėsaj grupmoshe (35 – 70 vjeē), tė cilėt nuk e kanė kyer kontrollin mjekėsor bazė dhe t’i njoftojė ata 3 muaj rresht, para muajit tė lindjes”.

Tė gjitha kėto tentativa janė pėr njė qėllim tė vetėm: pėr tė justifikuar paratė qė merr kompania “Marketing & Distribution” e Vilma Nushit. Ajo, sipas kontratės koncesionare, paguhet pėr 475 mijė kontrolle nė vit, pa marrė parasysh nėse kėto kontrolle kryhen apo jo.

Pėr cdo Check Up, Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor i paguan kėsaj kompanie 1537 lekė, pa TVSH.

“Sipas statistikave tė Ministrisė sė Shėndetėsisė, qė prej vitit 2015 deri nė muajin nėntor tė vitit 2016, kėtė kontroll e kėnė bėrė 349 mijė individė, ose thėnė ndryshe 37% e personave tė parashikuar”, vijon mė tej GSH. Por kompania koncesionare ėshtė paguar pėr 475 mijė persona.

Rrjeti Ballkanik i Gazetarisė Investigative, BIRN, raportonte pak ditė mė parė se shqiptarėt e paguan dyfish mė shtrenjtė pėr Check Up –in nė vitin 2015.

“Bilanci i kompanisė qė fitoi tenderin e shumėdebatuar tė kontrollit shėndetėsor zbulon se check up i kushtoi taksapaguesve 554 milionė lekė vetėm pėr 9 muaj tė vitit 2015, ndėrsa kompania investoi gjithsej 337 milionė lekė dhe fitoi neto 45 milionė lekė, pasi kishte njė kapital tė vetin prej vetėm 30 milionė lekėsh”, shkruante BIRN.

Nė shkrim theksohet se vetė Fondi i Sigurimeve tė Detyrueshmė tė Kujdesit Shėndetėsor kishte vlerėsuar se nė vitin 2015 duhet tė pėrftonin nga projekti 917 mijė persona, por pėrfituan vetėm 224.420 persona.

BIRN: “30 milionė lekė kapital, 45 milionė lekė fitime

3P Life Logistic-kompania e themeluar pėr mbarėvajtjen e koncesionit 10-vjeēar tė check up-it zotėrohet nė 80 pėr qind tė aksioneve nga kompania Marketing& Distribution dhe nė 20 pėr qind nga kompania Trimed. Marketing& Distribution ėshtė 100 pėr qind nė pronėsi tė Vilma Nushit, ndėrsa Trimed ndahet 50 me 50 mes Nushit dhe Shani Peposhit”.

Tė gjitha tė dhėnat flasin pėr dėshtimin e koncesionit, pėr njė numėr gjithnjė e mė tė ulėt tė personave qė i besojnė projektit Rama – Beqaj nga njėra anė dhe pėr fitime marramendėse tė kompanisė koncesionare, fitime mė tė larta se vetė kapitali i saj nė vetėm 1 vit.

Dhe karvanit tė kompanisė i duhen edhe 8 vjet tė tjera tė ecė pėrpara me kėto ritme. /Lapsi.al
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2017, 12:16   #182
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 14,510
Thanks: 2,710
Thanked 3,192 Times in 1,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 184
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Ndroqi (nje fshat afer Tiranes) kshte dy muaj pa mjek se kishte ik ne usa.
udha e mare i qofte po sillini mjek katunarve te Ndroqit
u knoq beqiri tu bo pare
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 15-05-2017, 13:06   #183
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Postime: 1,589
Thanks: 385
Thanked 494 Times in 292 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi


Sa te ken Chuck norris ( check up ) ska cfare ti duhet mjeku Ndroqit,
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 15-05-2017 nė 13:27
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2017, 09:51   #184
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Postime: 1,589
Thanks: 385
Thanked 494 Times in 292 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Ku gaboi anestezisti me vajzėn qė ndėrroi jetė nė spitalin privat nė Tiranė
lapsi.al

15 vjeēarja qė ndėrroi jetė pėr shkak tė njė gabimi tė mjekut anestezist nė njė spital nė Tiranė u dėrgua pėr mjekim nga prindėrit e saj. Vajza quhej Blerta Pepa dhe ishte njė nxėnėse e shkollės Andon Zako Ēajupi nė Tiranė. Mėsohet se vajza pati njė aksident tė vogėl gjatė orės sė fiskulturės, pasi kėputi ligamentin e kėmbės. Prindėrit e dėrguan menjėherė nė spital dhe operacioni ėshtė kryer nga 2 mjekė tė huaj. Por kur pritej qė 15-vjeēares t’i dalė anestezia ajo ka pasur komplikacione, qė u bėnė shkak tė ndėrrojė jetė.

Dyshimet janė se doza e anestezisė tė ishte mė e madhe se norma. Ky gabim i mundshėm ka tronditur anestezistin, njė 53 vjeēar qė tentoi vetėvrasjen menjėherė pas operacionit. Policia shoqėroi mjekėt qė kryen operacionin pėr t’i marrė nė pyetje dhe sekuestroi kartelėn mjekėsore tė adoleshentes.
Share

Add new comment

Comments
Submitted by Hakmarrja popullore on Tue, 05/16/2017 - 11:12
Spitali quhet "KONTINENTAL". Sa leke ke marre Bushat qe t'ia fshehesh emrin per te mos i bere reklame te keqe?
Submitted by Anonymous on Tue, 05/16/2017 - 11:19
Per te qene te ndershem tej per tej,i pari duhej vene emri i spitalit.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2017, 10:10   #185
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 14,510
Thanks: 2,710
Thanked 3,192 Times in 1,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 184
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Ku gaboi anestezisti me vajzėn qė ndėrroi jetė nė spitalin privat nė Tiranė
lapsi.al

15 vjeēarja qė ndėrroi jetė pėr shkak tė njė gabimi tė mjekut anestezist nė njė spital nė Tiranė u dėrgua pėr mjekim nga prindėrit e saj. Vajza quhej Blerta Pepa dhe ishte njė nxėnėse e shkollės Andon Zako Ēajupi nė Tiranė. Mėsohet se vajza pati njė aksident tė vogėl gjatė orės sė fiskulturės, pasi kėputi ligamentin e kėmbės. Prindėrit e dėrguan menjėherė nė spital dhe operacioni ėshtė kryer nga 2 mjekė tė huaj. Por kur pritej qė 15-vjeēares t’i dalė anestezia ajo ka pasur komplikacione, qė u bėnė shkak tė ndėrrojė jetė.

Dyshimet janė se doza e anestezisė tė ishte mė e madhe se norma. Ky gabim i mundshėm ka tronditur anestezistin, njė 53 vjeēar qė tentoi vetėvrasjen menjėherė pas operacionit. Policia shoqėroi mjekėt qė kryen operacionin pėr t’i marrė nė pyetje dhe sekuestroi kartelėn mjekėsore tė adoleshentes.
Share

Add new comment

Comments
Submitted by Hakmarrja popullore on Tue, 05/16/2017 - 11:12
Spitali quhet "KONTINENTAL". Sa leke ke marre Bushat qe t'ia fshehesh emrin per te mos i bere reklame te keqe?
Submitted by Anonymous on Tue, 05/16/2017 - 11:19
Per te qene te ndershem tej per tej,i pari duhej vene emri i spitalit.
ne te semes shkofte ai koqja anestezist.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2017, 10:26   #186
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Postime: 1,589
Thanks: 385
Thanked 494 Times in 292 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Nisma #Thurje
facebook
Une jam daja I Blerta Pepa e cila ka qene pjesmarrese tek Gjeniu I Vogel. Blerta fatkeqsisht u nda nga jeta ne moshen 16 vjecare mengjesin e sotem, ne spitakin Continental, pas nje nderhyrje ne gju per meniskun dhe ligamentin.
Kemi bere denoncim ne polici pasi besojme qe ka qene nje papergjegjshmer
i dhe tregti me jeten e nje femije duke qene se I kryen nje operacion si me urgjence nga ora 10 ne mengjes qe ishte planifikuar por e bene ne oren 19.30 te darkes duke qene se doktorri I huaj qe beri nderhyrjen duhet te iki kete te marte ne greqi ku gjithashtu punon.
Ju lutem bejini nje tribut Blertes e cila nuk jeton me vetem per nje operacion ne gju dhe hetoni apo pasqyrojeni si lajm pasi eshte teper e rende besoj per te gjithe shqiperine qe nje gjeni e vogen si Blerta, te humbi jeten nga vetem nje nderhyrje ne gju, kur na ishin dhene te gjitha garancite qe cdo gje do shkonte mire nga spitali.
Si I pari I qeverise te kerkoj te behet cdo gje qe drejtesia te vihet ne vend pasi ajo vdiq nga babezia e eurove te spitaleve private e shtetit qe nuk u interesua qe ta mundesoje sherimin pasi ne ministri te shendetesise dhe te arsimit ( u vra ne gju ne oren e fiskultures tek Cajupi) dhe pergjigja qe qe sa femije vriten ne dite ne shkolle nuk I ndihmojme dot.
Duam drejtesi.
Art Jon
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2017, 10:42   #187
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Postime: 2,492
Thanks: 1,581
Thanked 1,250 Times in 602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

gjynah per familjaret ,
tragjedi

me beri pershtypje publiciteti qe i behet ketij spitaliHerėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 16-05-2017 nė 10:45
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2017, 11:28   #188
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Postime: 1,589
Thanks: 385
Thanked 494 Times in 292 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
gjynah per familjaret ,
tragjedi

me beri pershtypje publiciteti qe i behet ketij spitali

https://www.youtube.com/watch?v=37_JrW4Tuts

https://www.youtube.com/watch?v=Hg5vXlUj1CU
spitalet private jane te gylenit & co qe po luajne jo vetem me djersen dhe mundin e Shqiptareve por dhe me vdekjen e tyre. Ka spitale qe ju heqin organet pacienteve pa dijenin e te afermit siq eshte akuzuar ygeia i grekut por pronaret jane ne ishujt marshall.


komentet e meposhtme jane marr pas publikimit te lajmit tek lapsi . al

Hejjj nuk eshte vetemn
Submitted by Anonymous on Tue, 05/16/2017 - 11:40
Hejjj nuk eshte vetemn Bushati qe nuk e ka vene emrin e spitalit, pra jeni te kursyer me fyerjet. Persa i perket rastit pse nuk shihni rastin ne fjale ne te keqen qe Rilindja i ka bere shendetit dhe vleres se jetes se shqiptareve, femijeve te saj. Se pari..pse kjo vajze nuk u kurua nga shteti, ne spitalet e saj pasi u demtua ne mediset e shkolles se mesme A. Z. Cajupi Tirane dhe shte dhe nen 18 vjec. Se dyti....pse prinderit shkojne ne spital privat kur ne kemi shendetsi falas dhe kushte shume te mira ne spitalet publike sipas Rilindjes se Rames, por qe gruan per te lindur e con ne spitalet jashte shtetii, djalin e vet e kuron jashte vendit. Se treti...kuptoni shqiptare se Rilindja edhe vdekjen e ka te shtrenjte, na ka bere PPP ne shendetsi dhe paguajme cdo qindarke te vena menjane per te pasuruar nje grusht njerezish rreth Rames dhe Rilindjes se TIJ. Hapni syte dhe mos lejoni qofte dhe 1 sekonde qe pas zgjedhjeve AI te jetoje me ne Shqiperi per te keqet qe na ka sjelle ne keto 4 vite jane gati baras me te keqiat e 45 viteve qe sundoi Enver Hoxha.
Skandal
Submitted by Babo on Tue, 05/16/2017 - 11:58
Te gjitha mediat vizive e kane hequr nga ekranet kete ngjarje tragjike. Turp turp .... Nuk lene ngjarje nga afrika pa dhene dhe kete jo. Ngushellime familjes.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2017, 16:19   #189
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 33,494
Thanks: 5,948
Thanked 3,360 Times in 2,152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 229
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Malli i mire shitet VETE,nuk ka nevoje per REKLAME.
Perjashto konsumuesit.
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2017, 16:51   #190
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Postime: 1,589
Thanks: 385
Thanked 494 Times in 292 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

http://opinion.al/gazetari-i-opinion...rit-te-rendit/
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 08:20   #191
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Postime: 1,589
Thanks: 385
Thanked 494 Times in 292 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Aktualisht tek kirurgjia nuk ka fasho llastiku dhe ngjites. Bashkengjtur eshte receta qe me dha ne qsut infermierja per te blere.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 08:44   #192
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Postime: 4,356
Thanks: 2,979
Thanked 2,240 Times in 846 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

na llahtarise fare o PAR, as leukoplast dhe fasho nuk kane ata debilat atje?
Po perse ministrat, shefat, drejtoret, bredhin me makina te kushtueshme dhe nuk e rrujne per popullin, ose me sakte te themi perse nuk bejne detyren dhe obligimet qe cakton ligji? shtet cartoon!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur