Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Zona Humoristike

Zona Humoristike Te qeshim sėbashku: barsaleta dhe humor!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-10-2010, 17:48   #301
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gladiola Shiko postimin
Obobo ,c'behet ketu...
Te gjithe mua m'paskan harru
Po ti USA gjoja me ke shoqe
E shoh qe nga lista me hoqe...
Sa per informate Gladiola qenke gabim
une ne ty, nuk mbaj hidherim,
ne ty kam. shume rrespekt
a na marove ti moj neve drek,
une smundem ty me te harru
ti neve na mesojshe me kendu
por une per ty kam shkru..
nese mua nuk me beson.
faqja nr 246 e verteton:

O sa shumė mė gėzove,
qė ti Gladiola, kėtu postove,
ne pėr ty kemi shumė Rrespekt,
ti Gladiola po n'a largohesh prej forumit shumė shpesh,
ty je fantazi,
lumė ne qė tė kemi ty,
na kanė ardhur shumė forumistė,
tė gjithė ishin kapitalistė..
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-10-2010, 21:31   #302
gladiola
V.I.P
 
Avatari i gladiola
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Shqiperi...Korce
Posts: 1,696
Thanks: 102
Thanked 117 Times in 59 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
gladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

O USA o miku im!
Une ketu vij gjithe gezim...
Se ketu ka shume hare
Jemi mbledhur te gjithe ne...

Vij pak rralle se kam probleme
Me kompjuterin jo me temen
Sa te blej nje te ri
Do me shohesh edhe ti...

Po ku jane gjithe te tjeret
Rimen bukur te shkruajne heret
Eja mblidhuni ketu
Rima shkruani pa pertu!

Te pershendes USA!
gladiola nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-10-2010, 21:58   #303
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gladiola Shiko postimin
O USA o miku im!

Po ku jane gjithe te tjeret
Rimen bukur te shkruajne heret
Eja mblidhuni ketu
Rima shkruani pa pertu!

Te pershendes USA!
Ke te drejte Gladiola
por Shqiptaret shume pritojne,
edhe ne pune nganjehere nuk shkojne,
edhe prape nuk rimojne,lol (shaka)

me shkoj mendja dicka per ty
te lusim keto kengetare ne forum,qe i kemi
nga nje kenge te na kendojne
por titullin si me shkru
Gladiola kurre s'ka pritu,ne rime per me shkru.
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-10-2010, 22:37   #304
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

O alem de ,rri nė Ukrainė atje urtė
me tė zėnė Wladimir Klitschko
nė Boks ti then valla krejt huntė.
nėse d'on me pėshtu merre Luan Krasniqin
ai pėr njė ditė valla,tė pjekur vetė e han komplet viqin,
nuk ke hesap Luan Krasniqin me qu ne Restorant
1000$ vetėm nė mėngjes ti han,
pėr me pague Luan Krasniqin
ka rrugėdalje
vjedhja nė Ukrainė,gazin Rusisė
tė duket pastaj Luan Krasniqi si pa pare.
po ti nuk je asi Njeri,qė i bėn kėto punė
prandaj mos i prek femrat nė Ukraine,
se fiton dhunė...

e di pergjigjen e alem de sigurisht keshtu thote:
O Ukrainca une jam Shqiptarė,krejt grate kena me ja marrė,LOOOOOL
hahahahahaha
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 23-10-2010, 20:43   #305
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

asnjeri nuk paska shkru lol,(tash krejtve ka me ju sha haha)
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-10-2010, 15:05   #306
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

tapa rrapa
tema s'paska hecur, as dy hapa
s'po di ju, cka me ju than
po thoni se jemi te meqem,ashtu s'kana kan
vetem me ja ble, nga nje lope e dhi,
edhe fyelli e qifteli,
me kendu per feja e politike
nje CD bahke me qite.
po s'po dijme ku me inqizu
te produkcioni Sony vetem me shku,
ishalla do te kemi edhe fitim,
vetem sa per lopen e dhine te kemi ushqim.
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 27-10-2010, 06:49   #307
alem_de
V.I.P
 
Avatari i alem_de
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Gjermani.
Posts: 1,010
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 14
alem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga USA NR1 Shiko postimin
O alem de ,rri nė Ukrainė atje urtė
me tė zėnė Wladimir Klitschko
nė Boks ti then valla krejt huntė.
nėse d'on me pėshtu merre Luan Krasniqin
ai pėr njė ditė valla,tė pjekur vetė e han komplet viqin,
nuk ke hesap Luan Krasniqin me qu ne Restorant
1000$ vetėm nė mėngjes ti han,
pėr me pague Luan Krasniqin
ka rrugėdalje
vjedhja nė Ukrainė,gazin Rusisė
tė duket pastaj Luan Krasniqi si pa pare.
po ti nuk je asi Njeri,qė i bėn kėto punė
prandaj mos i prek femrat nė Ukraine,
se fiton dhunė...

e di pergjigjen e alem de sigurisht keshtu thote:
O Ukrainca une jam Shqiptarė,krejt grate kena me ja marrė,LOOOOOL
hahahahahaha
Me familjen e Klitschko jemi ba miq,nuk me ngucin mua ato.Te pershendes miku im.Jam kthyer ne shtepi qe te henen.
__________________
Alles in der Welt läßt sich ertragen, Nur nicht eine Reihe von schönen Tagen.
alem_de nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 27-10-2010, 19:02   #308
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga alem_de Shiko postimin
Me familjen e Klitschko jemi ba miq,nuk me ngucin mua ato.Te pershendes miku im.Jam kthyer ne shtepi qe te henen.
Pershendetje alem de,kalofsh mire vella
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 03-11-2010, 22:31   #309
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Une tallava nuk ndegjoj,
me qifteli shume kengetare emitoj,
kengetaret e vjeter me kane ra ne sy
kur te piskatin Ooooooooooooo une qes dy here me alti
Operen shume e ndegjoj
me Operen fantazoj,gjith diten mund te pushoj
edhe veten e qetesoj.
per Rock s'du me ni
se per me ndegjue duhet me kercy,
nuk dua me humbur gjithe ate energji
tallavane mos ma permeni,
ishalla i hupt edhe emri
lol
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-11-2010, 21:37   #310
alem_de
V.I.P
 
Avatari i alem_de
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Gjermani.
Posts: 1,010
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 14
alem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga USA NR1 Shiko postimin
O alem de ,rri nė Ukrainė atje urtė
me tė zėnė Wladimir Klitschko
nė Boks ti then valla krejt huntė.
nėse d'on me pėshtu merre Luan Krasniqin
ai pėr njė ditė valla,tė pjekur vetė e han komplet viqin,
nuk ke hesap Luan Krasniqin me qu ne Restorant
1000$ vetėm nė mėngjes ti han,
pėr me pague Luan Krasniqin
ka rrugėdalje
vjedhja nė Ukrainė,gazin Rusisė
tė duket pastaj Luan Krasniqi si pa pare.
po ti nuk je asi Njeri,qė i bėn kėto punė
prandaj mos i prek femrat nė Ukraine,
se fiton dhunė...

e di pergjigjen e alem de sigurisht keshtu thote:
O Ukrainca une jam Shqiptarė,krejt grate kena me ja marrė,LOOOOOL
hahahahahaha
Pergjigje e sakte.Hahahaha.Te pershendes miku im.Nje kavaliere shijon dhe heshte...............
__________________
Alles in der Welt läßt sich ertragen, Nur nicht eine Reihe von schönen Tagen.
alem_de nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-11-2010, 21:47   #311
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,296
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Ti ske faj qe vuaj une,
ti ske faj qe rri pa gjume,
jo jo zemer ti ske faj,
qe mi le syte ne vaj.
Fajtori i vetem jam une,
fajtor se te dua shume,
mekati i vetem dashuria,
ndershkimi i diteve te mia.
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-11-2010, 21:54   #312
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 2,711
Thanks: 204
Thanked 440 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Mos e ndeshko veten me faj
se dashuria nuk eshte mekat
fajin duhet ta hedhesh ne det
qe ti te dashurosh perjet

Ndenjat qe lindin natyrshem
leje te lire ne rrugen e zemres
sepse brenda teje ndodhet dera
nga era qe fryn brenda mund te mbyllet.
Noe nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-11-2010, 22:13   #313
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,296
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Vetem perseri…
sikur asgje te mos kish ndodhur
sikur gjithcka qe thjesht nje enderr
nje enderr e bukur e perallore
Vetem…
se di pse por perseri vetem
sikur ty te te mos kem njohur kurr
sikur gjithcka ska ekzistuat kurr
sikur… sikur…
Kjo eshte jeta ime nen titullin
”Vetem”
s’eshte thjesht nje titull
por eshte jeta ime
nje jete vetmie e merituar
nje vetmi e kerkuar
edhe pse pa qellim.
E di e meritoj
nuk kam guxim te ankohem
nuk kam fajtor te fajsoj
per gjithe vetmin time
fajtore jam une vete
kurr skam ditur te sillem sic duhet
ne momentin e duhur
dhe me personat e duhur
jam treguar siperfaqesore
dhe njeri pa ndjenja
por tashme eshte teper vone
eshte vone per gjithcka
ajo cka eshte ber nuk zhbehet me
se koha qe kalon me nuk kthehet pas
per te te dhen mundesin
gabimet te korigjosh
dhe per kete jam ketu perseri
me te pandashmen
''VETMI''
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-11-2010, 22:22   #314
unejsa
Jetoj vetem per TY
 
Avatari i unejsa
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Shijak
Posts: 396
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
unejsa ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

auuuuuuuuu paska plas romanticiteti kete
__________________
Gruaja mund ta duroje varferine,shemtine dhe jeten plot angazhime te burrit,
mirepo ajo nuk mund ta duroje sjelljen e keqe te tij.
unejsa nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-11-2010, 15:29   #315
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

t'i Unejsa pse s'po shkrun
mos me thua se vetem ne shtepi gatun
nuk po mirresh me poezi
vetem embelsira po ha ti..
Helena shka u ba
dashuria ne krye te paska ra
mos rri moj ne vetmi
zgjedhe me shpejt moj,nje djalosh te ri
Noellag he more vella
moti pulat si ke pa
po me duket tash ke vetem gjela
prit vella se pulat vijne sa te vjen pranvera.
edhe OrChI_El ne avatar me buzet e kuqe,
i paska lyre buzet si nuse,
qaj ne forum a po na bje,
vetem ne vend te sheqerit te lutem krip mos i ve..
edhe Gladiola na ka premtu
se ketu se le pa rimu,
vetem nje mos ta harroj
e panjohura ku na shkoj.
e kemi edhe nje dert
alem de patjeter nje nuse me ja gjet
ishalla deri ne vitin e ri
edhe feste edhe darsme bejme, te alem de ne shtepi
kriko e jeta ne hore
Marina e MarsS dor per dore
edhe valle me kercy
mos prito edhe Roxy ti..
edhe Perla mos ta harrojm
me Mary se bashku do ta ftojm
edhe Samiun prej Shtutgarti
e ka zane taksirati
edhe schatz mos ta harrojm
se ajo live ne darsmen na kendon
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-11-2010, 16:07   #316
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

qenka kanė dashuri me Chocon e keqe
sė pari une Lexus nuk du
me Mercedes nuk ka shancė, une me ndėrru,
as ne, muzikėn tė njejtėn nuk e ndėgjojme
ajo Choco vetėm me tallava e roba sexi shkonė,
edhe ėshtė shumė mendjemadhe,
pa arsye harxhon shumė pare(t'holla)
nga kontrolli kjo ka ike
po mė duket si lesbikė
qe prej kur e kam taku
vetėn jam duke e mallku,
edhe nė ėndėrr e kam pa
floket gjithnjė i mban pa la,
dhėmbėt e mdhoj si tėrnakop
sikur do me qel naj grop
vetės i thote jam e mirė
me pa nė tė vėrtetė, ta shti gerdinė
thej qafėn Choco. kudush shko
vetėm mua mos mu lajmėro hahahaha
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-11-2010, 22:13   #317
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

a ka ndonje ne forum, qe te Gjyshja ka shku per kurban Bajram
edhe Quranin ja ka pjek
Gjyshja vete Quranit kryet ja ka hek
edhe dhendrit i ka gatu
Vajzen ja ka dhene per gru,
Bakllaven ja ka pjek
sherbetin Gjyshja po ja qet vet
ka dal dhendrin, me prit te dera
mire se erdhe dhender, t'u rrit ndera
e Gezofsh kurban Bajramin more Dhender i ri
Kurban per sadaka a ke pre ti
Zoti kabul ti ta beft
por Gjyshes duhesh me i lane te holla,
se per ti ndreq dhamt (dhembet)
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-11-2010, 22:29   #318
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,296
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Ένα χειμωνιάτικο πρωί
έφυγα απ' το σπίτι σαν τρελή
ο αέρας μου τρυπούσε το κορμί
και μου ζητούσε μια απόφαση ηρωική.

Πήρα εφημερίδα και στυλό
βρήκα διαμέρισμα φτηνό
τρία νοίκια να το κλείσω
έπιπλα για να το ντύσω
και δεν θέλω να σε ξαναδώ

Ήρθε η νύχτα η σκληρή κι' εγώ
νοιώθω σαν απόκληρη εδώ
θέλω πίσω να γυρίσω
και συγνώμη να ζητήσω
αλλά ντρέπομαι να σου το πω

Πώς χωρίς εσένα είμαι μισή
δεν πετιέται έτσι μια ζωή
θέλω πίσω να γυρίσω
και συγνώμη να ζητήσω
μα με κυνηγάει μια φυγή

Ένα χειμωνιάτικο πρωί
έφυγα απ' το σπίτι σαν τρελή
ο αέρας μου τρυπούσε
το κορμί και μου ζητούσεμια απόφαση ηρωική
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-11-2010, 22:46   #319
Barnaba
Anėtar
 
Avatari i Barnaba
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Tirone
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Barnaba ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Helen futi i perkthim per ne shqipfolsit .lOL
__________________
Against all odds
Barnaba nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-11-2010, 23:45   #320
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,296
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Poezi kushtuar anėtarėve tė forumit?

Njė mėngjes dimri
Unė u largova nga shtėpia si e ēmendur
ajri ishte ylli trupin tim
dhe unė e quajti njė vendim heroik.

Kam marrė letėr dhe stilolaps
Kam gjetur njė apartament tė lirė
tre qiratė pėr tė mbyllur
mobilje pėr veshur
Unė nuk dua tė tė shoh pėrsėri

Kjo ėshtė njė natė e vėshtirė dhe unė
Ndjehem si e mallkuar kėtu
Unė dua tė kthehem
kėrkojė falje dhe tė kėrkojė
por kam turp tė ta them

Si, pa ty unė jam gjysem
kėshtu nuk hidhet njė jetė
Unė dua tė kthehem mbrapa

me ke borxh dy ore hekur
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur