Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-02-2009, 07:45   #1
NRG
Super Anėtar
 
Avatari i NRG
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Anywere!
Posts: 109
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
NRG ėshtė nė rrugė tė mbarė
Red face Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

TRADHTARE!!!

Tradhtare fajtore
s'meriton tė flas
por meriton pėrjetė
t'mallkoj e nė fund tė vras

si pate mėshirė
nga unė me u larguar
zemrėn time tė pa fat
rėnd e ke tradhtuar

do tė mallkoj pėr jetė
me lot tė pandarė nė sy
dhe kurrė s'do tė harroj
kėtė zezė e tradhėti
__________________
LiVe yOuR LifE!
NRG nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2010, 17:56   #2
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,177
Thanks: 2,120
Thanked 5,867 Times in 1,833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 176
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Pas njė tradhėtie... - Poezi nga Raimonda Moisiu


Kur nė sytė e tu tė ndritshėm, tundues, pikasa
atė qė ėshtė e pamundur tė fshihet,
ftohtėsirėn, kuptova se Unė,
lulėkuqja e egėr,
Isha zhveshur. Rrija heshtur, sic
rri Pafajsia .

-.-
Nuk i dėgjoja mė fjalėt e dashurisė,
Si njė kufomė qė
E kanė mashtruar me njė helm tė ėmbėl,
Para vrasjes,
e mashtruar me buzeqeshje
tunduese, tė shtira e dhelparake.

Mundohem tė mėsohem me vetminė time,
Mundohem t’u shmangem syve tė kaltėr,
Qė gjithmonė mė joshnin pėr mėkat,
I lutem zotit tė mė lerė, qė tė rrėfehem
pėr kurthet e zemrės,
pėr padurimin qė gjithmonė
si njė ketėr,
si njė skllave e pėrjetėshme e dashurisė,
mė thithte tė vrapoja,
tek ti.


-.-
Me trishtimin tim, me brishtėsinė time,
me vetminė time,
e ftohtė, kallkan si gurėt e rrugės,
nė njė stinė tė ftohtė, ecja pėrmes turmės,
pėr tu fshehur mes saj; T'ja falja asaj
tė kaluarėn.


-.-
Me sy po kėrkoj njė tjetėr shpresė,
Tė ndjej gishta tė mė krehin flokėt e mij,
Dhe dihatje tė ngrohta nėpėr mėrdhirjen time.
-.-
Tė mund tė ndizet edhe njėherė
Flaka nė kandilin e dashurisė,
Tė mbjell lulekuqet
nė gotėn e kristaltė,
Tė vallėzoj pėrmbi re,
nėn tinguj serenatash…

Pas reve tė shiut – rri fshehur qielli,
Pas mizorisė sė dimrit – nisin sėrish sythet,
Pas njė tradhėtie
Po prźt njė dashuri
E re.....!
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2011, 12:16   #3
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,606
Thanks: 0
Thanked 501 Times in 162 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 162
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

E kam mohuar, e kam perzen

e kam dashur , e kam urryer

me ka dhen dhimbje

me ke dhen emocione

te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj

pse pa te dot nuk jetoj

pse kurr e urrej e kerkoj

pse te dua edhe kurveten e shkatroj

pse un ndjenjen ta mohoj

dhe un vet shpirtin ta mallkoj

e shtyj e perplas me ze te lart i flas

po prap perball ajo syt i perplas

nuk te dua nuk te kerkoj

me kembgulje e mohoj

po prap kurr se harroj

ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

je qorre e qesharake

je dinake e kurr su plake

per ty bejm lufta

per ty jetojm

per ty vuajm dhe veten shkatrojm

a lum si ai qe ty te ka provuar

ah mjer si ai qe ty te ka provuar

se kurr per jet pa ty ska per te jetuar.

Ne takimin e par digjem si zjarr

Ne takimin e dyt te dua si syte

Ne takimin e tert te dua per jete

Ne takimin e katert nje puthje me hater.

Sikur ti ta dije,

se sa shum te dua,

asnje qast i dashur,

s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,

kur ti e din shum mir?

Te dashuroj dhe mos t`kam afer,

shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,

si t`ja bejm ne tash?

Qe t`mos jemi vetem,

por gjith te jem bashk.
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2011, 12:18   #4
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,606
Thanks: 0
Thanked 501 Times in 162 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 162
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Tradhtare fajtor
s’meriton tė flas
por meriton pėrjetė
t’mallkoj e nė fund tė vras
si pate mėshirė
nga unė me u larguar
zemrėn time tė pa fat
rėnd e ke tradhtuar
do tė mallkoj pėr jetė
me lot tė pandarė nė sy
dhe kurrė s’do tė harroj
kėtė zezė e tradhėti
Qeshtu Jeta
Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qjirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh….!!!
Kjo quhet dashuri e vertet
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 06:21   #5
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 5,627
Thanks: 2,168
Thanked 2,726 Times in 986 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Te Doja!

Tere jeten te dashta
Tere jeten ta dhurova
Asgje s'fitova nga kjo
Vetem u mashtrova

Mashtres i endrrave ishe
Kete von e kuptova
Pse nuk ma thoje troq
,,Kurr nuk te dashurova"

Mashtrimin e ke ne gjake
Me te do jetosh gjithmone
Edhe te lindesh edhe nje here
Per te gjitha do jete vone

Nga jeta ime i more te gjitha
A nuk te mjaftuan?
Vazhdove me mashtrime te tjera
Tani te gjitha do i vuan

Kurr nuk tu hakmorra
As nuk te hakmerrem per jete
At qe meritove nga une
Tjeter kush do ta Jep

S'dij pse hargjoj laps
S'dij pse hargjoj leter
S'kam deshire te t'takoj Kurr
As ne Boten tjeter...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj s'e: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
-"Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i'a rrėmben tė gjitha. Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni..''
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 06:23   #6
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 5,627
Thanks: 2,168
Thanked 2,726 Times in 986 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Pse s'me the lamtumire???

Prita kohe te gjate
zerin ta degjoj
fjalen tende te fundit
kurr s'do ta harroj

Ishim shum te rij
ndoshta nuk u kuptuam
menduam qe duheshim shum
si duket u mashtruam

Te gjitha do ti falja
edhe une isha e re
por kurr s'do ta fali
qe lamtumire s'me the

Te harroj nuk mundem
kujtime kam shum ne mend
zavendesim nuk dua
ne zemren time s'ka vend

Nje gje e mesova
kurr s'do ta harroj
femra din me dasht
mashkulli te tradhetoj
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj s'e: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
-"Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i'a rrėmben tė gjitha. Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni..''
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 06:25   #7
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 5,627
Thanks: 2,168
Thanked 2,726 Times in 986 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

T-radheti qofsh e mallkuar
R-renja mos tu gjind kund
A-rrijte te vrash shum zemra
Dh-e ne humnere i fute pa fund
Ė-shte mekat ta vuash
T-radhetin pa e meritua
I-magjino njehere ne vete qė...
A-jo kurr nuk ka ekzistua!


Pse????

Pse pas shpinde me vrat?
Pse ma humbet drejtimin?
Pse luani me ndjenjat e pasterta?
Nga Zoti do gjeni mallkimin!

Pse ndjenjat mi rrembyet?
Pse me vritni per se gjalli?
Pse s'mendoni qe do ju mbyt?
Lot-syri ime nga halli!

Pse nuk veni doren ne zemer?
Pse nuk keni fare meshire?
Pse jeni kaq te pashpirt?
Me futet ne nje loj-zingjir!
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj s'e: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
-"Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i'a rrėmben tė gjitha. Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni..''
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 06:27   #8
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 5,627
Thanks: 2,168
Thanked 2,726 Times in 986 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

-----Mos....-----

Mos kerko te krijosh lumturi
Me shkatrrimin e lumturis se dikujt
Ajo do te kthehet bumerang-bindu
Me teper se cdo kush ke me vuajt!

Mos nderto kulla lumturie per vete
Mbi rrenojat qe i shkakterrove pa meshire
Ruaju se ato do ta zene frymen pa dhembje
Atehere do ta kesh edhe me veshtire!

Pse tradhetoni, kur mundemi pa tradheti
Athua jeta eshte e ketill, plot dredhi
E pesojn te gjithe,njesoj pa dallim gjinie
Dikush e peson heret e dikush ne pleqeri!
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj s'e: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
-"Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i'a rrėmben tė gjitha. Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni..''
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 06:30   #9
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 5,627
Thanks: 2,168
Thanked 2,726 Times in 986 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

--------Nese........--------

Nese ke gabuar me qellim
Kurr mos me kerko falje
Zemra ime e mbushur pikllim
Ka vetem hyrje,jo dalje!

E akullt do mbetet per jete
Per veprat e tua te qellimta
Dije qe tradhetia pa meshire vret
Ne gabime te medha,e te imta!

As lot nuk do te derdhi kurr
Nuk meriton te t'kujtoj fare
Vedi i thua qe je burr
E une jam grua,e jo Tradhetare!
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj s'e: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
-"Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i'a rrėmben tė gjitha. Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni..''
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 14:53   #10
Besoja
Super Anėtar
 
Avatari i Besoja
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Prrenjas, Shqiperi
Posts: 294
Thanks: 47
Thanked 148 Times in 48 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Besoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėmBesoja i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Sinqerisht do tė tė vras
Edhe lagjien do thėrras
Qė ta marrin vesh shum' mirė
Mė tradhtove me dėshirė
Tani mos mė eja pas
Sinqerisht prap do tė t'vras
Lagjien mė nuk do ta mbledh
Ty nuk di ku tė tė hedh...e po poezi mė tė bukur pėr tradhėtinė as qė keni pėr tė lexuar ndonjėherė...ahahahahaha...njė kėshillė kam...mos i kėndoni tradhėtisė sepse nuk e meriton!
Besoja nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 15:39   #11
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 15,518
Thanks: 4
Thanked 3,101 Times in 2,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 162
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besoja Shiko postimin
Sinqerisht do tė tė vras
Edhe lagjien do thėrras
Qė ta marrin vesh shum' mirė
Mė tradhtove me dėshirė
Tani mos mė eja pas
Sinqerisht prap do tė t'vras
Lagjien mė nuk do ta mbledh
Ty nuk di ku tė tė hedh...

Bukur, bukur! Me shkrin ti mua me keto poezi! Mos vdeksh kurre o Beso!
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-03-2012, 13:14   #12
agimdedej
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 47
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
agimdedej ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Tradhetisht


Afsh i mjegullt
deshperim.
Shpirt i ndrydhur
ne mohim.
Bese thyer
tradhetisht.
Buze thare
ne shkretetir.
agimdedej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2012, 17:24   #13
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 165 Times in 124 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Ik me tradhtove
me tjetrin Ti shkove
As une ste prita
Para Ty ika

vetem Baci fajet i ka
Ai gjithni deshe me na nda,
Ja arriti planit plaku im
Se perfillte dashrin,
shum e deshte komshin

Ti ike ,edhe une ika,
Mire ma bere kure thoshe..
edhe mua me vjen dita.


Ate dreq namuzi sja preka njeriu
Knaqu Plako knaqu se dita gdhiu.

As tradhti as dqashuri
me fal moj Xhezide se ishim te ri.

Ti tek burri
une me grua llukum
Ti kater femi une 2 me shum.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2012, 18:12   #14
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besoja Shiko postimin
Sinqerisht do tė tė vras
Edhe lagjien do thėrras
Qė ta marrin vesh shum' mirė
Mė tradhtove me dėshirė
Tani mos mė eja pas
Sinqerisht prap do tė t'vras
Lagjien mė nuk do ta mbledh
Ty nuk di ku tė tė hedh...e po poezi mė tė bukur pėr tradhėtinė as qė keni pėr tė lexuar ndonjėherė...ahahahahaha...njė kėshillė kam...mos i kėndoni tradhėtisė sepse nuk e meriton!
hahahaha e jo skemi lexuar paska kohe qe e ke postuar por nuk me paska ra ne sy

por s'na tregove a e ke vra me Sadeten apo gjalle eshte ?
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2014, 06:46   #15
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,368
Thanks: 230
Thanked 452 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Te Doja!

Tere jeten te dashta
Tere jeten ta dhurova
Asgje s'fitova nga kjo
Vetem u mashtrova

Mashtres i endrrave ishe
Kete von e kuptova
Pse nuk ma thoje troq
,,Kurr nuk te dashurova"
Mashtrimin e ke ne gjake
Me te do jetosh gjithmone
Edhe te lindesh edhe nje here
Per te gjitha do jete vone

Nga jeta ime i more te gjitha
A nuk te mjaftuan?
Vazhdove me mashtrime te tjera
Tani te gjitha do i vuan

Kurr nuk tu hakmorra
As nuk te hakmerrem per jete
At qe meritove nga une
Tjeter kush do ta Jep

S'dij pse hargjoj laps
S'dij pse hargjoj leter
S'kam deshire te t'takoj Kurr
As ne Boten tjeter...
Te gjith mashtrojn nganjeher,dikush me shum e dikush me pak..ato qe jan me demtime ansore nuk jan shum te rzikshe apo jo E PANJOUR?!..
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2014, 11:22   #16
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Mos tradheto kur dashuron
nje,tre,kater,kur numuron
Dashuria nuk eshte perfitim
qe ngaterohesh ne numurim
Pa sinqeritet nuk ka dashuri
fillo nga e para,e numuro perseri.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2014, 11:32   #17
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

I (pa)fajshėm

Zoti, pas lutjeve tė mia,
retė i shprishi njė nga njė
dhe i shtrydhi mbi vaskėn
ku ti fshehtas, trupin tėnd po laje.

E format e tua
qė mbi ujė kridheshin,
ėmbelsisht,
dalėngadalė
filluan tė shpėlanin
pafajėsinė,
hyjnore…

2007
(Lotet e Nimfes)
__________________
Amor Vincit Omnia
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2014, 11:35   #18
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 10,443
Thanks: 0
Thanked 14 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

prej lufte vec ai largohet
qe eshte lindur tradhetor
kush eshte burre nuk frigohet
por vdes por vdes si nje deshmor...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2014, 15:45   #19
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,882
Thanks: 5
Thanked 9 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

He mer shfryhuni,kjo te vdes fare...

http://www.youtube.com/watch?v=QqC85Eh0qtw
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2015, 16:25   #20
Lepurushja vogel
V.I.P
 
Avatari i Lepurushja vogel
 
Data e antarėsimit: Aug 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 930
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 5
Lepurushja vogel ėshtė njė gur i ēmuarLepurushja vogel ėshtė njė gur i ēmuarLepurushja vogel ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!

Je enderra qe shikoj cdo nate!
Je vdekja qe do me marre nje dite!
Je drita qe me ndihmon te shikoj!
Je e vetmja arsye per te cilen jetoj!
TE DUA SHPIRTI IM !!! <3
__________________
GJITHCKA MUND TE JETE E LARGET POR ASGJE NUK ESHTE E PAARRITSHME
Lepurushja vogel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur